Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

26-06-2018 12:00:00

Kolejny inwestor wieści koniec dolara

OPINIA: Pomysł, że wojna handlowa pomoże dolarowi, to kompletny nonsens - stwierdził p. Piotr Schiff, inwestor.

 

Zdaniem p. Schiffa wojna handlowa USA z Chinami sprawi, że popyt na amerykańskiego dolara spadnie, ale już wtedy Rezerwa Federalna nie będzie w stanie zatrzymać jego dodruku.

- W końcu upadnie popyt, a nie podaż dolara. Kiedy załamie się popyt, to spadnie też cena i nastąpi olbrzymia inflacja. To nadchodzi - powiedział p. Schiff.


Zobacz także: Wojna walutowa zniszczy dolara?

 

Źródło: seekingalpha.com

Opracował: JW

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 26-06-2018 14:54:15 | odpowiedz
  Ależ Schiff wieści koniec dolara od dobrych kilkunastu lat. Wiadomo, że w perspektywie 100-200-500 lat jego prognoza by się zrealizowała, ale on od kilkunastu lat ma tylko jedną koncepcje.

  Zresztą co znaczy upadek dolara? Przecież III WŚ się rozpoczyna. A jak Kim uderzy na Japonię, Rosja na Europę a USA pozostaną relatywnie nietknięte to która waluta będzie mocna? No dolar przeca ekonomisty barany!

  Z Schiffem jest jak z Korwinem, Korwin od 30 lat wieści dostanie się jego partii do parlamentu a poza pośmiewiskiem i 1% nic z tego nie wynika. Narzeka, że go nie pokazuje TV podczas gdy jego poparcie zawsze spada kiedy właśnie go tam zaproszą i zadadzą pierwsze lepsze podchwytliwe pytanie w które się Korwin złapie bo cierpi na Aspergera, więc nie odróżni pułapki od szczerego pytania.

  To, że syfolandia jako tako ekonomicznie prosperuje to zasługa tego, że rządzą tutaj socjaliści. Gdyby rządził Korwin, pozabierał ludziom świadczenia medyczne, edukacje itd i w zamian dał broń do kupienia dla każdego w supermarkecie, przy czym zlikwidował prawa pracownicze mielibyście tutaj taką biedę, że głowa mała. Bangladesz to by był przy was jak Monaco. polki zarabiałyby jako prostytutki ( tańsze 2x niż te na Ukrainie) a polaki by ciągnęły fujarki za dwa browarki, żeby mieli co niedziele księdzu dać na tacę.

  Prawda jest taka, że jak bardzo można rzucać na tą partię kału i wymiocin to jednak za Platformy Obywatelskiej panował w tym kraju największy dobrobyt, polaki jako tako dawały się chociaż trochę cywilizować i jakoś to się kupy trzymało a przecież PO to była wyłącznie partia swoich i Niemieckich interesów. Ale jak widać jakieś okruszki z podłogi im spadły i mogliście się tym cieszyć.

  A co taki Korwin? No na ulicę byście nie wyszli, bo by wszyscy z kałachami biegali i do siebie strzelali. Korwin jest chory na autyzm i zespół Aspergera. Jemu się wydaje, że każdy powinien mieszkać od siebie o 100 km i nie skupiać się w zrzeszeniach itd. Jego choroba przysłania mu prawidłowe funkcjonowanie świata. Dobrze, że on sam siebie masakruje, bo gdyby rzeczywiście miał władzę tutaj to byście mieli wojnę na bank a przed tym mega biedę uwarunkowaną jego prymitywnym ustrojem i sankcjami nałożonymi przez kraje sąsiednie, może za wyjątkiem Białorusi, której Korwin jest wielkim zwolennikiem :D

  Weźcie się polaczki wyhuśtajcie najlepiej. Wam już nic nie pomoże ani morze ani pomorze.

  https://bzymbzymk.wordpress.com/2018/05/10/dyskusjonizm-prawdziwy-ustroj-*****olandii/

  https://bzymbzymk.wordpress.com/2018/05/08/orion-i-kapella/

  Mój audiobook 6h plucia na polaków!

  https://www.youtube.com/watch?v=3iuSMCroBBo&t=12172s 6h
  https://www.youtube.com/watch?v=bUgNI3YpAXQ&t=782s 1h
  https://bzymbzymk.wordpress.com/blog/ 271 wpisów
  bzymbzymk


Poczytaj również