Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

11-02-2018 13:00:00

Gross: Polska chce zafałszować historię Holokaustu

OPINIA: P. Jan Tomasz Gross na łamach "Financial Times" oskarżył Polskę o "próbę zafałszowania historii Holokaustu" - informuje stooq.pl.

 

P. Gross, emerytowany wykładowca historii na Uniwersytecie Princeton i autor budzącej kontrowersje książki "Sąsiedzi" twierdzi, że wbrew zapowiedziom polskiego rządu dotyczącym walki o "godność i prawdę historyczną", że "ostatecznym celem tego prawa jest zafałszowanie historii Holokaustu".

Jak zaznaczył socjolog, "zgodnie z nowymi przepisami każdy, kto będzie odnosił się do Auschwitz-Birkenau jako >polskich obozów śmierci<, będzie podlegał grzywnie lub karze więzienia do lat trzech, gdyby jednak było to głównym celem (nowelizacji ustawy), parlament mógłby po prostu zakazać tego zwrotu, wpisując go w treść ustawy".

Zdaniem historyka autorzy projektu "użyli znacznie szerszych sformułowań" i "nie było to niedopatrzenie". Jak podkreślił, gdyby zdecydowano się na precyzyjne zapisy, "nikt poza Polską nie zwróciłby (na całą sprawę) uwagi".

Tymczasem WCz. Jacek Żalek, wiceszef klubu PiS, powiedział, że ustalenia IPN w sprawie pogromu Żydów w Jedwabnem opierają się niewiarygodnych zeznaniach, gdyż osoby, które po wojnie składały zeznania przed UB, były torturowane.

 

Źródło: stooq.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


 • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

  Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
 • Monarchia w Polsce

  Mam nadzieję że dobry dział. A więc... monarchia dziedziczna. No ok, tylko kto miałby być pierwszym królem? I dlaczego właśnie on/ona ?
 • Czym jest rasizm ??

  Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
 • Granice Libertarianizmu...?

  Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
 • Filmy i Książki

  Jak w temacie, ale chodzi tylko o historie. Nie filmy propagandowe albo książki ekonmiczne czy publicystyczne. Chodzi o dzieła literackie i produkcje filmowe opowiadające ciekawe historie,...
 • Czy Polacy to naród?

  Im dłużej żyje w Polsce tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polacy to żaden naród ale jedynie grupa ludzi żyjących na wspólnej ziemi i mówiących tym samym językiem i nic po za tym.

Poczytaj również