Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

01-06-2018 06:15:00

Gowin: Ustawa o IPN nie realizuje polskiego interesu narodowego

OPINIA: Moim zdaniem ustawa o IPN w obecnym kształcie nie realizuje polskiego interesu narodowego w sposób naprawdę skuteczny. My politycy jesteśmy odpowiedzialni za to, by dbać o konkretne polskie interesy - powiedział JE Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki.

 

- Wszyscy moi izraelscy rozmówcy, którzy poruszali ze mną temat ustawy podkreślali, że oni się w pełni zgadzają z polskim stanowiskiem, że jedynym narodem odpowiedzialnym za Holokaust są Niemcy. Kontrowersje dotyczyły tylko konkretnych przepisów naszej ustawy - powiedział p. Gowin.

Pytany o możliwą korektę ustawy o IPN podkreślił, że trzeba to zrobić nie tylko ze względu na stanowisko strony izraelskiej "czy szerzej środowisk żydowskich na całym świecie".

- Trzeba ją poddać korekcie, skoro polski prokurator generalny zwraca uwagę w opinii do Trybunału Konstytucyjnego, że jeden z kluczowych przepisów tej ustawy, czyli przepis nakazujący polskiej prokuraturze ściganie za granicą sprawców tych kłamstw o polskiej współodpowiedzialności za Holokaust jest sprzeczny z polską konstytucją, bo nakłada na prokuratorów zadanie, które jest niewykonalne. Otóż właśnie my powinniśmy dbać o dobre polskie imię, piętnować tych, którzy fałszują historię, ale w sposób skuteczny - podkreślił wicepremier.

 

Źródło: dziennik.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


Poczytaj również