Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-04-2018 06:45:00

Działaczka Nowoczesnej: Nie jesteśmy wspaniałym narodem

OPINIA: P. Jolanta Zjawińska, działaczka Nowoczesnej, szkalowała Polaków podczas debaty "Polacy i Żydzi: trudna miłość, łatwa nienawiść. Kronika dialogu i odrzucenia 1918-1968-2018" w Centrum Dialogu Europejskiego - donosi wsensie.pl.

 

- Umówmy się, my sobie tu mówimy, bo jak patrzymy po sobie, to wszyscy Polacy wykształceni i mądrzy. Nie – my jesteśmy bardzo przeciętnym, niewykształconym, głupim narodem. To my się obracamy w takim środowisku i nam się wydaje, że wszyscy są tacy. Jedźcie sobie państwo na prowincję, to zobaczycie. Po prostu głupi, polski naród trzeba oświecić, bo inaczej nigdy się z tego kręgu nie wyrwiemy - powiedziała działaczka Nowoczesnej. - To Sienkiewicz nam wmówił, że jesteśmy wspaniałym narodem z husarskimi skrzydłami, takim cudownym i koncyliacyjnym. My tego nie wiemy. Może byliśmy zawsze antysemitami, a teraz nam się wydaje, że przez ostatnie sto lat się tak ujawniła nasza druga natura. Ona była zawsze, tylko myśmy zawsze to zakopywali - stwierdziła p. Zjawińska.

 

Źródło: wsensie.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 15-04-2018 07:48:53 | odpowiedz
  Nie żebym się jakoś czepiał - ale skoro nie ma na to może paragrafów - może ochłodzi trochę mózg tej "intelektualistki wyższego sortu" - ogolenie łba ???
  • 15-04-2018 08:16:14 | odpowiedz
   Bo poglady mozna miec rzecz jasna wylacznie sluszne, prawda? A jesli nie -- to juz jak widac sa chetni do procesu reedukacji. Myslozbrodnia ma sie niestety bardzo dobrze.
   • 15-04-2018 17:06:11 | odpowiedz
    "Bo teraz ludzie nie dzielą się na "kresowych" i resztę tylko prosto na mądrych i głupich."
    A patrząc na słupki sondażowe stwierdzam że tych drugich jest zbyt dużo by odmówić pani z Nowoczesnej racji.
  • 15-04-2018 11:56:00 | odpowiedz
   I jeszcze 20 kijów na gołą dupę bym zalecał jako środek wychowawcy krótkoterminowy.
 • 15-04-2018 12:28:29 | odpowiedz
  Korwin wielokrotnie mówił, że Polacy są głupim narodem - powtarza to zawsze po kolejnych przegranych wyborach. Nie wiem co w tym szokującego.
 • 15-04-2018 15:26:45 | odpowiedz
  Wg Stanisława Michalkiewicza polskie terytorium etniczne zamieszkują obecnie 2 narody - wspaniały naród polski i polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza - mająca korzenie w wypuszczonych z zakładów karnych 2 września 1939 pospolitych przestępców, których przygarnęli przestępcy niepospolici towarzysza Stalina tworząc wszystkie struktury PRL, którzy mnożą się w kolejnych pokoleniach ubeckich dynastii nadal żerując na historycznym narodzie polskim.

  Kiedyś PZPR, UB, SB, IW i MO, dziś ich klony: ABW, WSI, PO, PiS i Nowoczesna tworzą tę wspólnotę więc można jej odpowiedzieć: "ma Pani rację, nie jesteście wspaniałym narodem".

 • Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

  Pytanie nieco przewrotne, ale jak najbardziej zasadne. Oczywiście formalnie, Rzeczpospolita Polska istnieje, ma osobowość prawną i jest legalnym państwem. Jednak od stanu formalnego istotniejszy...
 • Czy Polacy to naród?

  Im dłużej żyje w Polsce tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polacy to żaden naród ale jedynie grupa ludzi żyjących na wspólnej ziemi i mówiących tym samym językiem i nic po za tym.
 • Polacy jako naród nie zdali egzaminu....

  nie wiem czy Wy wiecie, ale cały świat już chyba wie. i Wy Polacy powinniście się wstydzić. przynajmniej wg dr Aliny Całej... To za śmierć ilu Żydów są według pani odpowiedzialni Polacy? W...
 • Najważniejsza demaskacja ostatniego czasu

  Kol.Zdzisław Kościelak opisał mechanizm ogłupiania Polaków poprzez tasiemcowe serialiki (Nczas! 8/2010). Chociaż widzieliśmy gołym okiem, że są to bezczelne tasiemcowe manipulacje, to brakowało...
 • "Od skinheada do ortodoksyjnego Żyda", czyli żydowska propagandowa ściema.

  Ostatnimi czasy w polskim internecie, w różnych miejscach (m. in. na niniejszym portalu) można napotkać, umieszczony zazwyczaj na zasadach reklamy, przetłumaczony na język polski (wcześniej...

Poczytaj również