Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-07-2018 14:45:53

Kraj Championatu

                         

Od kilku miesięcy zastanawiałem się nad tym, jak PiS wykorzysta Championat do przepchania jakichś podejrzanych ustaw w Sejmie. Od kilku tygodni zastanawiam się, czy choroba WCzc.Jarosława Kaczyńskiego zakłóci ten typowy w d***kracji manewr. Na razie z posady ministra wyleciał p.Krzysztof Jurgiel, co zapowiada jakieś nieprzyjemne konsekwencje dla rolnictwa. Np. nakaz wybicia trzech czwartych świń lub wystrzelania wszystkich dzików.

Bo, jak wiadomo, by pozbyć się „afrykańskiego pomoru świń” najprościej wybić wszystkie świnie – i wtedy nic już świniom nie zaszkodzi.

Na razie czytam w Sieci tweet p.Michała Potockiego, redaktora „Dziennika – Gazety Prawnej”, o tym co zamierza w tym względzie ta potworna Rosja pod wodzą tyrana Putina:

„Kreml ma timing [„Wyczucie czasu” - JKM]. Dziś dzień otwarcia Mundialu, tymczasem zapowiedziano:

- podwyższenie wieku emerytalnego,

- podwyżkę VAT z 18 do 20%,

- kilkukrotny wzrost dotacji dla ugrupowań parlamentarnych.

Przypomnijmy jeszcze, że na czas mistrzostw obowiązuje praktyczny zakaz manifestacji”.

To naprawdę straszne: podwyższają Rosjanom VAT . Tyle, że podwyższają z 19% na 20%. W Polsce mamy, przypominam, 23%. Te 23% to miała być podwyżka  tylko na krótki czas. Istotnie: „rząd” już przebąkuje o podwyżce na 24%.

Z czegoś trzeba przecież opłacać 500+ i inne komunistyczne szaleństwa.

Czytam dalej w Sieci – tym razem na portalu wMeritum.pl:

Wczoraj na moskiewskim stadionie Łużniki odbyła się ceremonia oraz mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw świata. Ten moment postanowili wykorzystać tamtejsi politycy(...) Podwyżkę podatku VAT zapowiedział rosyjski premier, p.Dymitr Miedwiediew. Polityk oświadczył, że wzrośnie w 2019 roku wzrośnie on z 19% do 20%. To nie koniec niespodzianek (...) p.Miedwiediew ogłosił bowiem, że podwyższony zostanie również wiek emerytalny. Zgodnie z jego zapowiedziami miałby wzrosnąć: dla kobiet z 55 na 63 lata, dla mężczyzn zaś z 60 na 65 lat. Zmiany miałyby być wprowadzane stopniowo przez 15 lat. począwszy od 2019 roku.

Czyli w tej Rosji, która – zdaniem ujadających piesków unijnej propagandy – właściwie to już ledwo wiąże koniec z końcem, kobiety przechodzą na emeryturę w wieku 55, a mężczyźni w wieku 60 lat. Ciekawe, czy tę przyszłą decyzję Kremla krytykują również propagandziści PO, .N i PSL, którzy parę lat temu przeprowadzili bandycką podwyżkę wieku emerytalnego do 70 lat?

Również okres przejściowy – 15 lat – ma w Rosji być dłuższy, niż w Polsce pod okupacją bandy PO-PSL. VAT  niższy, niż w Polsce pod okupacją bandy PiS. A inne podatki w Rosji dwa razy niższe, niż w całej „Unii Gejropejskiej”, jak mawia p.Putin.

Nie chce mi się sprawdzać - ale podejrzewam, że dotacje dla partyj politycznych są w Federacji Rosyjskiej też mniejsze, niż w III Polskiej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Toteż Rosjanie staja się coraz bogatsi. Ich państwo również: Moskwa spłaciła długi i szybko zwiększa rezerwy złota.

Co ciekawe polscy publicyści z satysfakcją piszą, że w Rosji powszechne jest, zwłaszcza wśród mężczyzn, pijaństwo. Ci sami na ogół publicyści piszą też, że, istotnie, Rosjanie się bogacą – ale jest tam także bardzo dużo biedy.

Pewnie, że jest! Pijacy żyją na ogół w biedzie. I tak być powinno! Aha: i pijakom pod żadnym pozorem nie powinno się pomagać!!!

No, i w ten sposób po raz kolejny zdemaskowałem się jako bezpłatny agent JE Włodzimierza W.Putina...

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Poczytaj również