Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

2015-01-26 17:50:00

JKM w Bielsku-Białej

W sobotę 24 stycznia 2015 r. do Bielska-Białej zawitał eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke. Wydarzenie zgromadziło ponad 400 zwolenników idei wolnościowej i sympatyków samego Korwin-Mikkego. Spotkanie otwarte z mieszkańcami miasta poprzedziła konferencja prasowa, na której omówiono m.in. powstanie nowej partii KORWiN. Spotkanie z byłym prezesem KNP, zorganizowane przez bielskich działaczy, wzbudziło spore zainteresowanie mieszkańców miasta. Janusz Korwin-Mikke wypowiadał się m.in. o konieczności przywrócenia kary śmierci dla morderców, likwidacji podatku dochodowego oraz krytykował nadmierną biurokrację europejską. Przekonywał, że Polsce i Europie potrzebny jest powrót do zasad, na których budowana była potęga cywilizacji europejskiej. Komentując aktualną sytuację w górnictwie podkreślił, że kopalnie należy prywatyzować zamiast zamykać:

– Są dwa problemy górnictwa, przede wszystkim kopalnie nie są prywatne. Proszę zauważyć, że jak są kopalnie prywatne, to sobie nawet w tych potwornych warunkach dają radę. Niemcy są gotowi wybudować nową kopalnię za 900 mln, bo to się opłaca. Nie opłaca się państwowe. Ale jest jeszcze druga rzecz, to są te specjalne obciążenia nakładane przez Brukselę, gdyby nie to, wydobycie byłoby opłacalne.

W trakcie konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke komentował także powstanie swojej nowej partii:

– Postanowiłem powołać nową partię, której program jest podobny do ugrupowania Kongresu Nowej Prawicy. Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, mówiąc w skrócie: KORWiN. Obecnie trwa procedura związana z sądową rejestracją nowej partii. Już niemal 90% członków KNP zadeklarowało przystąpienie do nowej formacji, a razem z nimi przechodzą również wyborcy.

Joanna Banaś


Wyświetleń: 4375