Mapa Brzezińskiego

Wysłane przez Dagomeusz 

23-12-2010 - 21:09:17

Trafiłem w necie na "Mapę Brzezińskiego". Jej autorem jest rzekomo Zbigniew Brzeziński (czyli jeden z najpotężniejszych ludzi na świecie, o wiele potężniejszy, niż różne teksańskie pastuchy i hawajskie Mulaty, dla zmylenia motłochu zasiadające w skórzanym fotelu, w Gabinecie Owalnym, w waszyngtońskim Białym Domu). O ile co do powagi osoby Brzezińskiego, żadnych wątpliwości nie ma, to prawdziwości mapy udowodnić nie potrafię. Pozostaje się jej przyjrzeć i czekać, czy przedstawiona na niej wizja się spełni. Mapa przedstawia plany co do przyszłych zmian politycznych na Bliskim i Środkowym Wschodzie. Jej pierwsza część pokazuje stan obecny, a druga- rzekomo nakreślony przez Brzezińskiego- stan przyszły. Poczekamy, zobaczymy...
Oto moja krótka analiza:
1) Dużą część terytorium traci Pakistan na rzecz Afganistanu i nowoutworzonego państwa beludżystańskiego.
2) Afganistan z kolei traci część terytorium na rzecz Iranu i nowoutworzonego państwa beludżystańskiego.
3) Sporą część terytorium traci Iran na rzecz nowoutworzonego państwa beludżystańskiego, nowoutworzonego państwa kurdyjskiego, na rzecz Azerbejdżanu oraz większą część wybrzeża Zatoki Perskiej na rzecz nowoutworzonego Arabskiego Państwa Szyitów.
4) Azerbejdżan tylko zyskuje kosztem Iranu.
5) Zyskuje Armenia kosztem Turcji. Armenia odzyskuje ważną dla niej z religijnego i narodowego punktu widzenia górę Ararat.
6) Powstaje nowe państwo kurdyjskie o dużych rozmiarach. Powstaje ono kosztem Turcji, Iraku, Iranu i Syrii. Jako ciekawostkę można podać, że w wyniku jego powstania przestaje istnieć granica turecko-armeńska.
7) Irak w obecnym kształcie przestaje istnieć. Jego rozpad odbywa się na rzecz wspomnianego, nowopowstałego państwa kurdyjskiego, nowopowstałego Arabskiego Państwa Szyitów oraz nowopowstałego Iraku Sunnickiego ze stolicą w Bagdadzie, jako miastem granicznym.
8) Syria traci część terytorium na rzecz nowoutworzonego państwa kurdyjskiego oraz wybrzeże na rzecz Libanu. Syria przestaje być państwem morskim. Powstaje granica libańsko-turecka.
9) Izrael wraca do granic sprzed 1967 r. (i to mi się wydaje nieprawdopodobne, jeśli wziąć pod uwagę dzisiejsze nastawienie izraelskich elit i społeczeństwa).
10) Status Zachodniego Brzegu Jordanu nieokreślony.
11) Co do strefy Gazy, to niczego się nie dopatrzyłem (ostateczne rozwiązanie?).
12) Państwo jordańskie znacznie się powiększa kosztem Arabii Saudyjskiej i powstaje Wielka Jordania.
13) Arabia Saudyjska w obecnym kształcie przestaje istnieć. W jej miejsce powstaje państwo o nazwie Saudyjskie Ojczyste Niepodległe Terytoria, a pozostałe części dawnej Arabii Saudyjskiej przypadają wspomnianej Wielkiej Jordanii, nowoutworzonemu Świętemu Państwu Islamskiemu (z Mekką i Medyną), Jemenowi oraz nowoutworzonemu Arabskiemu Państwu Szyitów. Saudyjskie Ojczyste Niepodległe Terytoria w porównaniu z dawną Arabią Saudyjską tracą nie tylko arcyważne z islamskiego punktu widzenia ośrodki religijne, ale także prawie całą część wybrzeża morskiego, zarówno w Zatoce Perskiej, jak i Morzu Czerwonym.
14) Jak wspomniałem, Jemen zyskuje spore terytorium kosztem Arabii Saudyjskiej.
15) Poważne straty ponosi Turcja, której terytorium zmniejsza się na rzecz nowoutworzonego państwa kurdyjskiego oraz na rzecz Armenii (wliczając w to prestiżowy Ararat).
16) Bez zmian pozostają terytoria Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru i Kuwejtu.
17) Charakterystyczne dla mapy jest to, że przyszłość kwestii palestyńskiej nie została tu sprecyzowana.
Nie wiem, czy coś pominąłem. Chyba nie.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45454, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 79, Posty: 412.