Oś Turcja-Iran-Indie ?

Wysłane przez Luk 

17-11-2009 - 01:42:09

Ostatnio coś się zadziało w tym towarzystwie.

Turcja "knuje" z Iranem a Iran z Indiami - jak myślicie , czy może to być poważniejszego?

W sumie jak popatrzeć na konflikt Indie - Pakistanem (gdzie Pakistan ma dość mocne powiązania z USA)
i nadchodzący gdzieś w oddali konflikt Iran - USA to można odnieść wrażenie ,że sytuacja naturalnie zbliża do siebie Hindusów i Irańczyków.

_________________________________________________________________________________

GOD + GOLD + GUNS = FREEDOM
_________________________________________________________________________________

17-11-2009 - 20:21:43

Obecnie wytworzył się dziwny łańcuszek. USA Obamy lubuje się z UE, siła przewodnia UE - Niemcy lubują się z Rosją, Rosja robi wspólne manewry z Chinami, a Chiny z kolei godzą się z Tajwanem i wobec tego relacje z USA się ocieplają. W tym łańcuszku Indie+Iran wydają się osamotnieni. Indie to taki kocioł multikulturowy, demokracja tamtejsza to korupcja i zamachy na porządku dziennym, a ruskie mafie przy indyjskich to pikuś.

Sytuacja zmieni się, kiedy Republikanie wrócą do Białego Domu, a Torysi odzyskają szczyty Westminister (w obu wypadkach sondaże są dobitne). Za 4 lata zrobi się przetasowanie, Chiny i USA mogą rozerwać łańcuszek i mogą powstać antagonizmy chińsko-rosyjski oraz europejsko-amerykański... Kto by się wtedy Iranem i Indiami przejmował? Ponoć już teraz Pakistan rozważa rezygnację z Kaszmiru, czyli punktu zapalnego z Indiami, wobec czego Indie ze swojej niezrozumiałej polityki wyciągną niechęć do Chin.

Turcja nic nie "wyknuje", bo to amerykański satelita militarny i wobec USA spiskować na pewno nie będzie. To USA postawiło Turcję na nogi.

PS1 Indie nigdy nie powinny były odzyskać niepodległości. To za duży moloch.
PS2 Kierownictwu UE zależy na współpracy z Rosją i to będzie kluczowa sprawa, kiedy za 4 lata dokonają się ostateczne przetasowania.

24-11-2009 - 15:14:01

torysi ? mowisz o tych ludziach ktorych szef ( David Cameron ) lubuje sie w ekologii a ktorzy swojego czasu poparli zakaz publicznego noszenia nozy sprezynowych ?

10-01-2011 - 22:46:59

Iran tak jak rosja chiny indie są krajami z bronią atomową na stanie, iran za chwilę, ale mieć będzie.
ciekawie wyglądają natomiast umowy na zbrojenia i budowę przez rosjan elektrowni atomowych w indiach. Czują pismo nosem, że chiny w regionie będą chciały wykorzystać nadchodzący (wolnymi wielkimi krokami) kryzys rosji, czy zamachy w indiach nie są jakoś popierane przez chiny, nawet jak nie to patrzą na to z zadowoleniem.

inaczej się patrzy na okupowanie przez amerykanów "przyczółków" w państwach typu afganistan irak pakistan etc
gdy weźmiemy mapę świata, i się rozejrzy. ten region jest na południe od rosji, a na wschód od chin.cool smiley
Dzisiaj walka na dwa fronty na ewentualnej wojnie dla chin jeśli nie będzie wyzwaniem to będzie sporym problemem.
jeżeli pojawi się jaikolwiek poważny zbrojny konflikt to się on przerodzi dość szybko w wojnę światową, bowiem do państw zainteresowanych dołączą te które chcą zachować jakiś fragment obecnego układu sił, oraz coś ugrać

wszelkie takie "łańcuszki" są tylko wycinkiem z działalności tychże państw w poszukiwaniu wspólnych płaszczyzn interesów.
Divide et impera, to sobie mogą chińczycy z amerykanami, reszta sobie rzepkę skrobie.

Taka teoretyczna oś jest możliwa, ale na zasadzie interesów par, bo turcja kombinuje na pewno, ale żeby tak daleko kombinować to raczej nie. zwłaszcza że tam są dość głęboko zakorzenione konflikty religijne.
podsumuję- tam spokoju nie będzie, ale rosja indie i chiny nie pozwolą żeby na ich podwórku się toczyły jakieś walki w których oni nie będą stroną która coś ugra. przykład osetii- takie akcje są dość głęboko przygotowywane. nie uwierzę że tam agentury nie są gęsto zaplecione.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6258, Posty: 45483, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 79, Posty: 412.