Parytety

Wysłane przez Alamar 

16-07-2009 - 22:26:12

Mowi sie ostanimi czasy o czyms takim jak "parytety" i musze przyznac ze jest to wyjatkowo czytelny szczyt glupoty i absurdu.
Jest to oczywiscie rozwiazanie absolutnie szkodliwe i przeciw wszystkim, przeciw
mezczyzna, kobieta (ktore dzis w wiekszosci wybieraja w wyborach mezczyzn i
maja w tym dokladnie taki sam glos jak mezczyzni), kompetencja, podstawowym
zasada demokracji ( winking smiley ), wolnoscia wyboru, wolnoscia gospodarczym, kto sie
podpisuje pod takim pomyslem jest dla mnie spalony w sprawach co najmniej polityki np. wielce podobno popularna Pani Kwasniewska..
Ktora zreszta sama mowi ze polityczka nie jest ale wplywy jak najbardziej chce miec.
Chce wykorzystac swoja i meza popularnosc dla przeforsowania tego
faszystowskiego pomyslu grupki kobiet i ma w tym lojalne wsparcie SLD i ta
grupka mysli sobie ze teraz my w jakiejs tam grupie wypromujemy sie dzieki
pani Kwasniewskiej i przejmiemy stery, a pani Kwasniewska dzis mowi cytat "W TYCH WYBORACH napewno nie wystartuje, poczekajcie jeszcze".
Widac ze ma nadzieje ze w ten sposob wygra w nastepnych. Ale czy glupota
ludzi jest tak duza?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-07-2009 22:28 przez Alamar.

02-08-2009 - 18:09:37

W kwestii parytetu (tego od liczby kobiet na listach wyborczych) to się zastanawiam co zrobi Partia Kobiet. Skąd weźmie 50% facetów na swoje listy?
Anonimowy użytkownik

02-08-2009 - 18:43:17

No to nie jest takie proste wcale bo są jeszcze transwestyci i koniecznym wydaje się dokonanie tutaj jakiegoś wiążącego ustalenia: czy transformator będący obecnie "kobietą" jest nią w istocie a teraźniejszy "mężczyzna " jest mężczyzną czy może transformersi to płeć trzecia, policzyć pogłowie tego żeby ustalić wysokość parytetu no i zdecydować czy (z konieczności) ogłaszanie że "A oto XXX - transformator z mózgiem kobiety genitaliami mężczyzny - nasze kantydacisko!!!" nie będzie przypadkiem sprzeczne z ustawą o ochronie danych osobowych.
No i co jeśli braknie transformersów dla wszystkich partii?

02-08-2009 - 18:54:41

Partia kobiet wezwie posiłki z ruchu na rzecz antyhomofobii czy jak oni się tam nazywają. Dzięki temu spełnią wymogi zarówno partyjne jak i komisyjno-wyborcze. Wilk syty i owca cała.

A tak poważnie to słyszałem o pomyśle - minimum 30% kobiet w sejmie. To by znaczyło , że znakomita większość partii będzie miała problem z doborem kandydatów , bo teraz to tych kobiet jest na oko z 10 % - a na listach też nie było więcej niż 10 %
Jak ustalą taki parytet to wszystkie baby z listy wejdą do sejmu.
(Czyli trza bedzie kobite wystawić to razem sie do koryta dopchomy)

Pomysł bardzo "ciekawy i demokratyczny" - kolejny parytet będzie dla "gejostwa" - 30 % (bo niby w czym gorszy gej od baby), inwalidów - 30% (no inwalida gorszy od geja nie jest a też nikt nie wybiera) i dla Niemców (no bo chyba nie gorsi od inwalidów) ... a nie oni już mają - ale tylko 2 miejsca to nie fair , aha i żydzi (no jeśli Niemcy dostaną to chyba nie pominiemy żydów nie) - ojej oni też już mają parytet i to nawet ze 51% grinning smiley

Wcale się nie zdziwię jeśli coś takiego przejdzie - po to przecież jest demokracja żeby ułatwiać ludziom wybór nie.

_________________________________________________________________________________

GOD + GOLD + GUNS = FREEDOM
_________________________________________________________________________________

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-08-2009 18:55 przez Luk.
Anonimowy użytkownik

02-08-2009 - 18:55:57

Leszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> No i co jeśli braknie transformersów dla
> wszystkich partii?

Głupei pytanie. Na reedukacjie uświadamiać mężczyzn że są kobietami a kobiety że są mężczyznami. A jak będzie opór - rozstrzelać. smiling smiley
Towarzysze pokazali w ciągu 70 lat istnienia ZSRR że dla nich nie ma problemów nie do przezwyciężenia smiling smiley

02-08-2009 - 19:08:00

@ Leszek

No i co z hemafrodytyzmem. Problem rzadki ale jednak. Taki ktoś mógłby utworzyć listę jednoosobową.

@ Luk

Ja bym dodał parytet 80% dla idiotów. Znajdzie się spokojnie smiling smiley
Anonimowy użytkownik

03-08-2009 - 07:24:23

Wy sobie żarty stroicie a umyka wam że tu gwałci się demokrację i w ogóle sugeruje się coś brzydkiego kobietom.
Bo niby dlaczego 30% a nie 50%?
A w zasadzie więcej niż 50% bo kobiet jest jednak nieco więcej w społeczeństwie.
Czyżby ci co takie pomysły rzucają podejrzewali że nie znajdzie się wystarczająco bystrych kobiet potrafiących odróżnić od siebie trzy guziki (i potrafiących przeczytać instrukcję który kiedy nacisnąć) żeby obsadzić 230 miejsc w Sejmie i 50 w senacie?

04-09-2009 - 11:41:42

Problem w tym, że kobiety tak naprawdę domagając się takich rozwiązań krzywdzą same siebie. Sprowadzając na siebie tylko niechęć i złość niewybranych dzięki parytetowi mężczyzn jak i śmiech i politowanie gdy dzięki parytetowi do sejmu zostanie wybrana mówiąc delikatni mało inteligentna przedstawicielka płci pięknej.

09-09-2009 - 21:31:42

Parytety są złe i dziwie się, że kobiety je popierają. Przecież kobiety mogą mieć 100% w parlamencie, a wprowadzając parytety się pozbawiają szans na realne rządzenie państwem.

PS Rządam parytetów dla ludzi, których noga jest końskoszpotawa - przecież przynajmniej 1/360 ludzi posiada nogę końskoszpotawą!

•••
Svoboda! 자유! Kalayaan! Libertà! !آزادی Vabadus! Слобода! Uhuru! Freiheit! 自由!Rhyddid! อิสรภาพ!

08-10-2009 - 01:08:50

ja proponuje wprowadzic parytety dla idiotow, 5 % dla socjalistow, 5 % dla trockistow, 5 % dla maoistow, 5 % dla komunistow, 5 % dla anarchistow, wtedy bedzie dopiero postepowo i po europejsku smiling smiley

03-12-2009 - 10:39:53

Parytety są bezsensu bo kobiety nie interesują się Politykom i dlatego jest ich mało na listach wyborczych. I według myślenia feministek na każdej liście powinni by też czarni i Azjaci. I ten sposób znajdą się kobiety co nic nie potrafią a znalazły się w sejmie dzięki temu że jest kobietą. I ta propozycja dla kobiet jest obraźliwa bo pokazuje że nic nie potrafią same i trzeba im ułatwić start.

12-12-2009 - 16:53:16

Ustalanie parytetu na listach wyborczych to oczywiste zaprzeczenie demokracji. Ustalanie parytetu jeśli chodzi o miejsca w sejmie jest również niedemokratyczne. A co jest?

Parytet w wyborze posłów. Niech 230 posłów wybiorą mężczyźni, a 230 posłów kobiety.

Zgodnie z logiką prezesa JK-M, tak wybrany sejm byłby lepszy niż obecny...

smiling smiley

18-12-2009 - 12:28:30

pagodzik
Ustalanie parytetu na listach wyborczych to oczywiste zaprzeczenie demokracji. Ustalanie parytetu jeśli chodzi o miejsca w sejmie jest również niedemokratyczne. A co jest?

Parytet w wyborze posłów. Niech 230 posłów wybiorą mężczyźni, a 230 posłów kobiety.

Zgodnie z logiką prezesa JK-M, tak wybrany sejm byłby lepszy niż obecny...

smiling smiley

A gdzie tutaj widać demokrację?

Ja tutaj widze wyłacznie Demokrację Socjalistyczną.

A demokracja socjalistyczna od demokracji różni sie tak, jak picie w Szczawnicy od szczania w piwnicy.

18-12-2009 - 15:53:44

Parytety mogą być wprowadzone oczywiście tylko siłowo, czyli po prostu posłowie mogą je przegłosować wbrew woli narodu, który na aż takie udziwnienie nie da zgody. W razie czego mogą ogłosić, że sondażowo naród to popiera, bo nie takie sztuczki zna telewizja.

Ale dlaczego czerwoni wychodzą z takim pomysłem, skoro i tak praktycznie cały Sejm składa się z socjalistów? Czyżby przewidywano, że do następnego Sejmu może się dostać partia niesocjalistyczna? Być może raczej obawiają się, że wejdzie partia niechętna postępowi społecznemu, taka trochę konserwatywna jak LPR. Albo obawiają się wspólnej listy partii prawicy i okolicy. Przecież jakiś szczególny powód muszą mieć, żeby zaryzykować z tematem tak niepewnym, na którym można się przejechać.

Biały Człowiek

11-02-2010 - 08:56:38

Parytety zagrożeniem dla demokracji:
[www.wiadomosci24.pl]

[www.parytety.pl]

Jeśli PO i PiS myślą, iż zyskają dzięki wprowadzeniu parytetów wyborców, niech zapomną o tym.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-02-2010 09:03 przez intervojager.

25-02-2010 - 11:08:37

Postuluję aby nie było podziału na osobne więzienia dla kobiet i facetów.I oczywiście pilnować żeby było po 50%! Może koszty spadną,może pedalstwo zniknie,a parytety-KOGO TO!!!!! ŻYGAĆ sie chce ciągle chcą coś regulować,majstrować-STOPNIOWANIE GŁUPOTY !

25-02-2010 - 15:18:48

Ja mam sugestię nową.

100% dla kobiet! Poważnie.

Pomyślmy nad skutkami:

a. wybierzemy sobie te ładniejsze i miło się będzie patrzeć w telewizor przy czytaniu gazety.Przeciez i tak nikt tego nie słucha.
b. ponieważ nie będą mogły powiedzieć,że nie mają władzy, będą musiały zlikwidowac wszystkie instytucje do obrony ich spraw - czyli obcięcie kosztów.
c. faceci z partyj skoro przestaną mieć możliwość dostania się do władzy to zajmą się jakąś produktywną robotą
d. kobiety w sejmie i samorządach to mniej ich w domach, szpitalach, szkołach i tak gdzie ich jest teraz i tak za dużo.Dzięki temu wszędzie tam gdzie ich będzie mniej pojawią się faceci.No i dzieci będą miały więcej wzorców męskich, pacjenci dostępu do lekarza-faceta, w szkołach mężczyzni zaprowadzą większą dyscyplinę itd

Same korzyści!

Kto jest za?
Anonimowy użytkownik

25-02-2010 - 17:17:34

I dodatkowo osmiole - żadnej szkody nie wyrządzą - polski parlament i tak ma gówno do gadania o stanowieniu prawa nie wspominając

25-02-2010 - 18:18:08

To jest myśl ... faktycznie szanse na większe szkody znikome a pożytków trochę by się znalazło smiling smiley

25-02-2010 - 20:00:40

No...to róbmy akcję! Jakby tak JKM podchwycił pomysł, to feministki zgłupiałyby do szczętu i wytrąciłoby się lewicowcom argumenty. W końcu więcej niż 100% dla kobiet się chyba nie da?
Anonimowy użytkownik

25-02-2010 - 22:40:56

Super pomysł, dołączam się do "akcji".

01-03-2010 - 18:42:02

Ja całkiem poważnie proponowałem, a Koleżanka i Koledzy tylko sobie żartują!
Pomyślmy chwilkę:
- partie polityczne w gruncie rzeczy walczą jedynie o władzę, po jej zdobyciu ani myślą o jakichkolwiek proponowanych w wyborach projektach. Wszystko idzie nadal do przodu tytułem rozpędu. A więc w gruncie rzeczy to,czy szefową PiS czy PO po wyborach będzie kobieta ,czy facet jest bez znaczenia
- nie uważam,żeby kobiety były głupsze z zasady, więc szansa wybrania mądrej jest taka sama jak mądrego faceta
- durnowate dyskusje o parytetach czy innych programach aktywizacji gospodyń wiejskich po 60 rż to strata czasu bez względu na płeć dyskutantów. Głupota nie ma płci.
- oddanie władzy parlamentarnej kobietom od razu zakończy ciągłe awantury o utrudnieniach dla kobiet w dostępie to wszelakich "dóbr",bo nie sa takie głupie,żeby zaraz uchwalić 80% podatki na żłobki,przedszkola i podpaski dla wszystkich; podejrzewam też,że łatwiej będzie przełknąć feministce czy ultrakatoliczce stanowcze "spadaj" od kobiety, niż od faceta.
Anonimowy użytkownik

02-03-2010 - 10:29:14

Ja wcale nie żartowałam.

02-03-2010 - 11:54:48

Nie wiem jak dziś,ale onegdaj działał w POLSZCZE tzw.ruch pomaranczowej alternatywy.Wyszydzali ówczesną wladzę śpiewając pieśni typu:-urban królem!,a wczasie rozpędzania ich demonstracji przez ZOMO-donośniej niż to potrafią kibice:-mądry milicjant,głupi transparent...
Może faktycznie jakby zacząć trochę odwrotnie z tym parytetem....Pewnikiem FEMINISTKI NAZWALY BY NAS FASZYSTAMI,ale co tam...

02-03-2010 - 21:34:48

Ja też nie miałem na myśli żartu a raczej wręcz odwrotnie mówiłem to z pełną powagą ... wiele gorzej niż jest już być nie może więc zaszkodzić bardzo nie mają szans a może coś poprawią smiling smiley ...

08-03-2010 - 11:15:35

He he JKM podchwycił ośmiołową sugestię smiling smiley . Felietonik w Angorze, jakby ktoś szukał.

08-03-2010 - 16:38:09

Bardzo mnie to ucieszyło i będę miał dobry humor przez parę dni! Dziękuję serdecznie Panie Januszu!
Anonimowy użytkownik

09-03-2010 - 07:10:16

Ależ nie ma za co osmiole, podrzuciłam linka i poszłoooo smiling smiley
Dla najsympatyczniejszych userów - zawsze do dyspozycji.

Pozdrowionka, Adminka smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45464, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 182, Posty: 1174.