Dokąd zmierza Polska, Europa, Świat i czy NOWY PORZĄDEKM ŚWIATA to nadzieje czy przekleństwo ???

Wysłane przez rafiuli 

14-07-2009 - 01:28:31

Chciałbym zadać 2 może 3 pytania naszemu gospodarzowi oraz wszystkim odwiedzającym i oczywiście wcale się nie zdziwię jeśli moja obecność na servisie Pana JKM zostanie gwałtownie zakończona, gdyż np okaże się, że ..... no właśnie co ? confused smiley
Ponieważ należę do niepokornych, niepoprawnych politycznie i raczej tych nieogłupionych totalnie przez system więc i z pewnością łatwiej udaje mi się dostrzec problemy, które są znacznie ważniejsze niż jutrzejsze podatki, a i wciąganie mojej uwagi przez Pana JKM w dyskusje drugoplanowe niezbyt się udają. Zawsze uważałem Pana JKM za polityka (zaznaczam, że słowo polityk kojarzy mi się nierozerwalnie z najgorszej kategorii pasożytem), który jednak w pewnym stopniu odbiegał od dostępnego asortymentu ludzi określanych tym mianem.
Po długich zastanowieniach postanowiłem sprawdzić jak to faktycznie z Panem jest hot smiley
1. Czemu milczy pan na temat rozgrywającej się za polaków plecami jednej z najważniejszych spraw związanych z naszą przyszłością tzn CODEX ALIMENTARIUS ???

2. Czemu tak delikatnie i rzadko wspomina pani na temat działań tego systemu w celu produkcji durnego społeczeństwa, żrącego i wydalającego i kompletnie odmóżdżonego kiedy w rzeczywistości jest to najważniejsza rzecz pod słońcem.

3. W USA wymyślony (przez manipulatorów umysłami) terroryzm doprowadził do tego, że ludzie sami proszą o większe kontrole, a w niedalekiej przyszłości jak barany dadzą się za chipować, a u nas najpierw kamery na każdej ulicy zafundowane przez UE potem może więcej policji i też chipek ???

W co jeszcze uwierzymy ??? Goebbels powiedział, że "kłamstwo powtarzane wystarczająco długo staje się prawdą".
Panie JKM Codex Alimentarius, kamery na ulicach, chory system, agresywne media, chore szkolnictwo itd to tematy o które powinien pan walczyć bo ludzi nie nauczy pan myśleć dając im więcej zarabiać tylko korzystając z tego, że są na dnie rozniecić iskierkę wolnego rozumu, która mam nadzieję jeszcze w niektórych pozostała ...
Jeśli robi pan inaczej to jest Pan niewiele więcej wart niż reszta pańskich "kolegów" więc i opluwanie ich wydaje się działaniami na pokaz. Mówi pan że głupich jest więcej niż mądrych i to z pewnością prawda jednak nasuwa się pytanie, czyja to wina oraz jaki ma pan w tym swój udział pisząc bloga o pasach bezpieczeństwa, podatkach czy może o światłach bo to też fajna głupotka naszych polityków i tu kłania się moje 2 pytanie.
Ponieważ mimo, że z pewnością nie dorównam pańskiej elokwencji, oraz przeogromnej wiedzy to jednak gotów jestem podjąć polemikę na poruszone tematy, które są z pewnością niezwykle palące i trudne.

Pozdrawiam wolne umysły, a uwięzione które dotrwały do tego momentu jeszcze bardziej bo jest dla nich szansa... hot smiley
Raf
Anonimowy użytkownik

14-07-2009 - 09:53:45

Obawiam się że JKM raczej tu nie odpisze smiling smiley
Jednak z całą pewnością mylisz się co do tego że "Twoja obecność na servisie Pana JKM zostanie gwałtownie zakończona, gdyż np okaże się, że ..... no właśnie co ?"
Podlegasz takim samym ograniczeniom jak pozostali userzy i możesz być pewien że póki będziesz zwracał na te ograniczenia uwagę nikomu do głowy nie przyjdzie aby wyrządzić Ci krzywdę choćby i nikt się nie zgadzał z tym co piszesz.

Co do meritum zaś - obawiam się że dostrzegasz kilku dość istotnych rzeczy.
Po kolei więc zaczynając od kwestii najistotniejszej a w istocie - jedynie istotnej jako że pozostałe problemy jakie podnosisz z niej wypływają:
2. Czemu tak delikatnie i rzadko wspomina pani na temat działań tego systemu w celu produkcji durnego społeczeństwa, żrącego i wydalającego i kompletnie odmóżdżonego kiedy w rzeczywistości jest to najważniejsza rzecz pod słońcem.
Zarzut jest tak chybiony że już bardziej chybionym być nie może - to tak jakbyś strzelał do stodoły a trafił się prosto między oczy smiling smiley
JKM od lat z górą trzydziestu nie robi niemal niczego innego jak jak tylko uporczywie wskazuje na to, że ludzie - nie tylko w Polsce - pozwalają sobie napychać głowę sieczką i to w każdej niemal dziedzinie życia i nawołuje w zasadzie wyłącznie do jednego tylko - do tego mianowicie aby ludzie choć setną część swojej energii zechcieli poświęcić obserwacji świata nie przez pryzmat takiej czy innej gazety czy telewizji a wprost patrząc na rzeczy takimi jakie są w rzeczywistości.
Na przykładzie tych nieszczęsnych pasów:
W ogóle nieistotne jest to, czy istnieje taki obowiązek, jego zasadność czy to że te pasy powinny być wykonane na przykład z innego materiału; to są kwestie nijak mające się do rzeczywistego powodu dla którego w ogóle warto na całe zagadnienie zwracać uwagę.
Powodem tym jest to, że obowiązek jazdy w pasach pokazuje dobitnie w jaki sposób ludzie traktowani są (za swoim przyzwoleniem) przez rządzących.
Powodem tym jest to, że ludzie przestali myśleć cedując obowiązek myślenia na biurokrację składającą się z równie bezmyślnych jak oni matołów.
Nikt nie zauważa, że ustanawiając obowiązek zapinania pasów a zwłaszcza motywując go tak jak się go motywuje - państwo otwarcie już stwierdza że życie i zdrowie obywateli należy nie do nich a stanowi własność państwa.
Dokładnie tak samo jest z wszystkimi innymi kwestiami o jakich JKM się wypowiada - zdrowie, bezpieczeństwo, edukacja, kultura - wszystkie te tematy są jedynie pretekstem do tego by poruszyć ludzkie umysły wskazując im że po pierwsze - ludzie traktowani są jak trzoda a po drugie, że od nich samych tylko zależy to czy będą żyć jak ludzie czy pozwolą się ograniczyć jedynie do roli "uczestników życia fiskalnego".
Jest w ogóle nieważne kto i z jakich pobudek narzuca takie czy inne "prawa" rolą polityka jest kłamać, rolą złodzieja jest kraść a obowiązkiem człowieka chcącego się zwać człowiekiem jest kłamstwo dostrzec i nie pozwolić się okraść.

15-07-2009 - 03:12:37

Ok przyłapałeś mnie na gorącym uczynku więc przyznaję się do małej prowokacji confused smiley
Wiem, że JKM jest osobą o bardzo rzadkich poglądach (szczególnie w śród polityków) i to bardzo dobrze o Nim świadczy thumbs up.
Powoli zaczynam się przebijać przez gąszcz poglądów naszego gospodarza i coraz więcej z tychże tak dalece pasuje do mojego światopoglądu, że czasami nawet czcionka pasuje i kto wie jak to się skończy grinning smiley ???
Jednak głównym celem mojego tu zaistnienia było sprowokowanie dyskusji na temat Kodeksu Żywieniowego (Codex Alimentarius) i konsekwencji jakie niesie ze sobą ewentualne pozostawienie tej dziedziny naszego życia bez kontroli i naszego udziału. Zastanawia mnie dlaczego dziwnie cicho u Was na ten temat kiedy w internecie aż huczy od tego (media oczywiście milczą) thumbs down

Drugim aspektem równie ważnym jest coraz częściej spotykany termin Nowy Porządek Świata.

Obydwa te tematy są ze sobą nierozerwalnie połączone jednak z powodu mających wejść w życie nowych przepisów z dniem 1.01.2010 r dotyczących witamin, minerałów, suplementów diety i żywności ten problem jest z pewnością dominujący.

Konieczność zapinania pasów czy palenia świateł w samochodzie przez całą dobę stwarza z pewnością pewien dyskomfort w odczuwaniu wolności czy ekologii (światła) jednak Codex Alimentarius z tym co może nam przynieść jest dużo bardziej niebezpieczny angry smiley

Ja osobiście nie mam zamiaru pozwolić sobie założyć wędzidła do ust w postaci kontrolowanej żywności czy tego jakie mam zażywać witaminy, minerały lub suplementy.
Jeśli korporacje farmaceutyczne, czy wielcy producenci żywności zaczną decydować o tych aspektach naszego życia to z pewnością zyska na tym tylko ekologia, gdyż jak wpompują w nas tą swoją całą chemię i nadprogramowe geny to zaczniemy świecić w ciemności i dzięki temu spadnie zużycie prądu ... hot smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-07-2009 18:27 przez rafiuli.

19-07-2009 - 19:22:35

Ponieważ lekka stagnacja tutaj nastała w celu podniesienia temperatury dosyłam nowy wątek w tej dyskusji i to w dwóch formach przekopiowany z innej strony oraz w formie linku z dostępem do wersji oryginalnej ... [korwin-mikke.pl]

Bardzo będę zobowiązany za Wasze opinie na ten temat i dla uściślenia dodam iż szukam dowodów na to że moje wywody i wnioski są błędne ...

Proszę pomóżcie mi udowodnić sobie że się mylę sad smiley

Przekopiowany tekst podaję poniżej jednak polecam wersję oryginalną , bardziej czytelną ... [korwin-mikke.pl]

18-07-2009 - 20:49:24
NA POCZĄTKU CHCIAŁBYM POPROSIĆ ABY KTOŚ KTO SIĘ ZABIERA ZA CZYTANIE MOICH WYPOCIN ZROBIŁ TO BARDZO BARDZO DOKŁADNIE , A NAJLEPIEJ NAWET DWA RAZY PRZETRAWIŁ TEN MATERIAŁ. OCZYWIŚCIE GŁÓWNIE TO PRZESŁANIE ODNOSI SIĘ DO CZŁONKÓW NASZEJ DYSKUSJI LECZ I NOWO PRZYBYLI POSŁUCHAJCIE PROSZĘ TEJ RADY ...

Ponieważ widzę, że dyskusja zaczyna nabierać ciekawych kolorów więc dla rozjaśnienia / zaciemnienia / skomplikowania / wypatroszenia tego czegoś co nas otacza postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze.
Każdy z nas jak widać ma na określenie tego co nas otacza różne nazwy wykształcone i podsuwane nam przez sam system, który niestety nie jest już bezwolnym tworem ale wydaje się być (biorąc pod uwagę obserwowalne zjawiska towarzyszące jego egzystencji) samodzielnym bytem funkcjonującym niezależnie ...
Swoje wywody zacznę od małej uwagi na temat tego co napisał powyżej NYSE :
Liwiusz posłuchaj.Socjotechniką jest owłądnięte prawie 100% społeczeństwa.Bezskuteczne jest odpowiadanie jedną socjotechniką na drugą.Zwłaszcza, że strona lewa ma w tym znacznie większe doświadczenie i znacznie większe predyspozycje i jeżeli chodzi o ten kierunek jest i będzie niepokonana.Należy więc szukać alternatywy
Pierwszy wniosek błędny bo prawdopodobnie wysnuty z braku dowodów empirycznych (może jesteś za młody aby pamiętać ... ), więc dla wyjaśnienia uściślenia najpierw skrócona definicja :
Działania socjotechniki stanowią też jeden ze środków walki o władzę, rozwiązywania konfliktów społecznych, komunikacji społecznej itp.
Podstawowe metody socjotechniczne to np. perswazja, manipulacja, intensyfikacja lęku. W praktyce oddziaływania socjotechniczne kierowane są zarówno na emocje (strach, współczucie, miłość), jak i na intelekt (prezentacja danych statystycznych, powoływanie się na badania i autorytety naukowe).
Socjotechnika określana jest też jako inżynieria społ.

Błędnym założeniem w Twoim rozumowaniu jest zakładanie że strona lewa ma większe doświadczenie i znacznie większe predyspozycje i jest niepokonana ... oczywiście jest jeszcze nadrzędne błędne założenie ale o tym za chwilę

Pomyliłeś się co do oceny umiejetności oligarchów socjalistycznych czy komunistycznych, a to za sprawą pominięcia przez Ciebie jednego podstawowego faktu który towarzyszy każdej dobrze wykonanej socjotechnice mianowicie niewiedzy społeczeństwa iż jest obiektem manipulacji ...
W socjalizmie i komunizmie reżim/system dążył do zawładnięcia jednostką na poziomie ideologicznym jednak jako twór nie podatny na krytyki do dyskusji nie używał agrumentów lecz przemocy (także bezpośredniej). Ludzie mieli możliwość wolnomyślenia, do momentu kiedy nie wychodzili z tym na zewnątrz i nie afiszowali się, co sprzyjało konspiracji intelektualnej na niespotykaną do tej pory skalę. Tamten system jak i każdy poprzedni był testowany w konkretnym celu ...

I tutaj wracamy do sedna problemu i tego co nazwałem na nasze potrzeby nadrzędnym błędnym założeniem

Chodzi o to że aby pojąc i zrozumieć istotę problemu musicie się oderwać intelektualnie od tego co wam podsuwają wasze myśli np lewacy, komuniści, domokracja, żydzi , murzyni, wolność, morale, etyka, wszelkie systemy wartości, religia itd itd ...
Pomyślcie sobie po prostu, że cokolwiek przychodzi wam do głowy na skutek napływających do was bodźców / informacji jest z góry i bezdyskusyjnie błędne i prowadzi do wyciągania fałszywych wniosków ...
I jeśli Wam się to uda to jesteśmy właściwie prawie u celu gdyż teraz pozostaje już tylko włączyć swój krytyczny umysł do degustacji świata i zacząć wszystko na nowo trawić i szeregować ...
Autorytety i różnego rodzaju demagodzy powiedzą wam uwierzcie mi bo takie są fakty, a Wy na to ok jakie , ile , przez kogo podane, przebadane , żródła pochodzenia i poszukujecie kontrargumentów i dopiero tak przygotowani wracacie i tak w nieskończoność ... Odrzucać wszystko co wam się podaje w gotowej formie , a tym bardziej te rzeczy które jak wam się wydaje że są zgodne z prawdą możecie z zasady odrzucić jako z gruntu fałszywe ... i sprawdzajcie , sprawdzajcie , badajcie ... Nie zamykajcie sie w świecie filozofii, to zniekształca obraz rzeczywistości, czy fizyki , czy chemii czy matematyki , psychologii, religii , i wszystkich innych dziedzin lecz studiujcie wszystko i pogłębiajcie swą wiedzę gdyż tylko tak można odzyskać władzę nad własnym umysłem i odzyskać wolność myślenia ...
Socjalizm / komunizm odszedł w niełaskach odrzucony przez system z powodu zbyt dużej wolności i autonomii jaką generował dla jednostki ... (wolności wewnętrznej). Skutkowało to możliwością zaistnienia świadomości zbiorowej i obalenia reżimu ...
A przecież na to nie może sobie pozwolić żaden system, którego głównym i nadrzędnym celem jest nieograniczona władza i stworzenie takiego społeczeństwa które samo siebie będzie trzymać w szachu dla "ogólnego dobra"

Mam cichą nadzieję że wszyscy z was wyłapali moją nieśmiałą ironię przy tym "ogólnego dobra"

Ja wam oczywiście nie powiem czy obecny układ polityczny spełnia te założenia rzeczonego systemu lecz z pewnością (mam taką nadzieję) usłyszę na ten temat komentarze ...
Pokuszę się tylko o małą analizę obecnej rzeczywistości ... :

Zacznijmy od najmniejszej komórki społecznej jaką jest rodzina, której przez całą historię przetestowano różnych modeli mnóstwo i w obecnym wydaniu do którego dąży system wydaje się być prawie optymalnym (dlaczego prawie o tym za chwilę) gdyż rodzice zarabiają na utrzymanie standardów życiowych które powinny dorównywać do stale rosnącej poprzeczki a wychowaniem dzieci zajmuje się system, który do tego celu używa wszelkich dostępnych środków produkując jednostki pasujące idealnie do założonego wzorca.

W rzeczonym socjalizmie człowiek miał zbyt dużo wolnego czasu i mógł go poświęcić między innymi dla rodziny, a to stwarzało precedens normalnego wolnego od wpływów zewnętrznych rozwoju. Oczywiście ten rozwój był tylko w pewnym sensie wolny gdyż system dokonywał w głowach dzieci i tak założonych zmian lecz ponieważ zachodziły one zbyt wolno i zbyt wiele jednostek potrafiło sie wyłamać z pod kontroli więc doszło do eliminacji tamtych ustrojów.

Najciekawszym i pewnie łatwym do wychwycenie mechanizmem (dla kogoś kto umie obserwować w niezależny i niekontrolowany sposób) który używa obecny system do eliminacji zagrożeń jest sposób za pomocą którego wyeliminowano rzeczone dwa ustroje polityczne.

Dokonano tego rękami tych ludzi którym tamte systemy dawały w rzeczywistości większą swobodę niż wywalczony w odruchu wolnościowym ...

I to jest oczywisty przykład perfidnej doskonałości takich rozwiązań ofiara, której pozwolono wywalczyć wolność jest szczęśliwa popadając w jeszcze większą niewolę
I jeśli znajdzie się jakiś idiota który stwierdzi że uwczesny Układ Warszawski nie dysponował odpowiednimi środkami przymusu do likwidacji tego drobnego problemu jakim była Solidarność to nie dalej tak uważa, a wyjaśnienie jest widoczne gołym okiem => załatwiono ją w prosty sposób dając jej władzę do ręki ...

Czy nie wydaje Wam się, że socjotechniki którymi posługiwali się bosowie socjalistyczni czy komunistyczni przy takim majstersztyku to pikuś ...

Niestety ten przykład będzie widoczny tylko dla kogoś kto potrafi patrzeć i analizować w wolny i niezależny sposób, a dla reszty to będzie cudowny wkład Polaków w uwolnienie Europy z jarzma komunizmu

Na początku napisałem o obecnym systemie rodzinnym prawie idealny, a to z tego powodu że idealnym będzie system oparty na rodzeniu dzieci i oddawaniu ich do domów wychowawczych. Pośrednimi systemami są oczywiście elitarne szkoły czy internaty do których wysyłają swoje dzieci zamożni rodzice. Takie dziecko poddawane ustawicznej indoktrynacji przez system na wszystkich poziomach (fizycznych i psychicznych) jest idealnym produktem swojej epoki.
Kontakt ze swoim rodzicem szczególnie w późniejszym etapie rozwoju traktowany będzie przez wyedukowane/zaprogramowane jednostki jak zło konieczne nie wspominając o takim drobnym fakcie jak kompletny brak porozumienia i komunikacji gdyż ci nowi członkowie społeczeństwa będą funkcjonować już na innych poziomach pozbawionych samodzielnego myślenia zauważalnego jeszcze czasami u rodziców. Dla uściślenia dodam że zachowane zostanie przeświadczenie o wolności jednak to rzeczone jednostki dzięki odpowiedniej edukacji i sumie wszystkich bodźców będą gwarantem funkcjonowania systemu i dowodem na to iż indoktrynacja będzie w pełni szczelna i perfekcyjna.

CEL :

Zmniejszenie kontaktów do niezbędnego minimum, natomiast preferowany jest kontakt przez media, który zapewnia totalną kontrolę, a ogranicza niepotrzebną wymiane zbędnych myśli i idei) .

Kozik napisał swoją opinię na temat socjalizmu i liberalizmu i nie będę się wgryzał już w temat ponownie lecz chciałbym usłyszeć waszą opinie na temat Liberalizmu / demokracji / kapitalizmu w kontekście trgo co napisałem o socjaliźmie i komuniźmie.
Liwiusz napisał : Niemniej jednak liberalizm zapewni, ze obok beda mogli zyc tez ludzie, ktorzy wola byc niezalezni i nie chca uczestniczyc w masowym zludzeniu.
Nie bardzo mogę sobie wyobrazić sytuację w której system o którym mówię dopuści możliwość zaistnienia/życia ludzi niezależnych ...

Przecież ten system dąży do kompletnej degradacji wolnego myślenia i w niedalekiej przyszłości takie jednostki będą wyłapywane znakowane i napiętnowane , a w ostatecznym rozrachunku jako wrogowie publiczni eliminowani. Jakiekolwiek odstępstwo od normy będzie eliminowane za pomocą jednego słowa terrorysta lub podobnego o takim samym zadaniu. I system nie bedzie wydawał wyroków gdyż to samo społeczeństwo strachem i głupotą sie kierując załatwi sprawę gdyż jak wiadomo większość ma rację ... Niedługo ktoś powie : ludzie jedzcie gówno miliardy much nie może się mylić ... co tam niedługo już zaczynamy się w nim taplać od dawna tylko z powodu lobotomii, którą nam zafundowano nikt tego nie widzi ...

A co do teori spiskowych i tych u steru to powiem wam jeszcze jedną ciekawą rzecz która znacznie bardziej zagmatwa obraz całości, a mianowicie to nie ma znaczenia czy jest ten spisek czy go nie ma gdyż nawet jeśli ktoś tam siedzi i steruje to jest tak samo w błędzie i pod kontrolą systemu jak i cała reszta ...
Problem jest tylko w skali, tym przy sterze wydaje się że cokolwiek kontrolują i to jest jeszcze bardziej przerażające niż sama kontrola ... Pędzimy wszyscy po równi pochyłej w kierunku nieuchronnego spotkania z nieuniknionym ... To właśnie to nieuniknione zmiotło już niejednokrotnie z powierzchni ziemi niby niezmienne systemy, a Ci idioci u góry budują sobie banki nasion na Norweskiej wyspie Spitsbergenie w granitowej górze [www.youtube.com] myśląc że ich to uchroni ...
Idiotami ich nazywam nie dlatego że to głupi pomysł lecz dlatego że myślą tylko o sobie.

Świat znalazł się na rozdrożu i faktycznie są dwie drogi rozwiązania tej sytuacji:
Można nakierować ludzi na nowe tory i przy potencjale tylu miliardów istnień popchnąc ludzkość do przodu w takim tempie że żadne zewnętrzne niebezpieczeństwo nie będzie już stanowić dla nas zagrożenia.
Można też (i do tego dąży obecny system) zredukować ludzkości do niezbędnego minimum 500 000 000 max 2 000 000 000 ludzi i powolny rozwój, kontemplacja przyrody i rozpływanie się w luksusie.
Który lepszy sami oceńcie ...
Pierwsze rozwiązanie jest z goła komunistyczne, ale musicie oderwać się jak już wspomniałem od swoich schematów myślowych i komunizmu w opisywanym systemie nie traktować jako tego o którym was uczono lecz taki bez idiotycznych doktryn i potrzeby dominacji gdyż nie ma po co dominować, ludzie dążą do samorozwoju i najwartościowszą rzeczą w życiu człowieka jest wiedza oraz eksploracja makro i mikro kosmosu.

A wróg jest jeden (wróg to nie najlepsze słowo ale użyłem go świadomie gdyż buduje odpowiednie tło dla tego problemu w naszych głowach) i tylko gigantyczny wysiłek całej ludzkości może przeciwstawić się niebezpieczeństwu które niechybnie nadejdzie z kosmosu ...

Jeśli facet który gania za kawałkiem powietrza i dostaje za to miliony dolarów a na dodatek nazywa się Michael Jordan to jest najbardziej znaną osobą na ziemi W takt zwanym cywilizowanym świecie pewnie każdy albo prawie każdy o nim słyszał , a ilu ludzi słyszało o Ericu Cornellu, Wolfgangu Ketterle, Carlu E. Wiemanie, którzy to otrzymali nagrodę nobla w 2001 r za uzyskanie nowego stanu materii, tzw. kondensat Bosego-Einsteina, oraz za przeprowadzenie doświadczeń nad zbadaniem jego właściwości.

I ja nie neguję ani nic nie mam do sportu tylko czy proporcje i priorytety nie są jakby odrobinę pokiełbaszone ???

I jeszcze mała uwaga do xsiora
Ten wniosek który na końcu wyciągnołeś : Aż nadejdzie chwila kiedy lud sam ukamieniuje nonkonformistów, których nie będzie 1-3% a 0,01-0,03%. I tak zapanuje ogólnoświatowy totalitaryzm. jest ok jednak jeśli dotarłeś aż tutaj to może spróbujesz spojrzeć na całą sprawę nieco odmienny sposób, a wtenczas zaczniesz dostrzegać jeszcze inne wątki ...
A Kozik mam nadzieję też ponownie przewartościuje swój już i tak nieżle rozchwiany światopogląd ...

KOŃCOWA KONKLUZJA :

TERAZ ODRZUĆCIE WSZYSTKO CO WAM NAPISAŁEM I

KRYTYKUJCIE KAŻDE ZDANIE KTÓRE TUTAJ PADŁO A JEŚLI SIĘ UDA TO I KAŻDY WYRAZ ...

I TAK JUŻ POSTĘPUJCIE DO KOŃCA SWOICH DNI

I BIADA WAM GDY UWIERZYCIE KOMUKOLWIEK ŁĄCZNIE Z NASZYM SZANOWNYM GOSPODARZEM JKM

PRAWDA OBIEKTYWNA MOŻE POWSTAĆ TYLKO W WASZYCH GŁOWACH

PODANA NA TACY JEST BEZ WĄTPIENIA MANIPULACJĄ...

Raf
Ps
Ciekawy jestem jakie widzicie rozwiązanie dla tej sytuacji ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

@ Edit by Adminka
Ponownie miły Panie czerwień jest moja smiling smiley Pozdrawiam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-07-2009 08:15 przez Adminka.
Anonimowy użytkownik

19-07-2009 - 19:44:31

@rafiuli
Chciałem Ci zwrócić uwagę że raczej większość userów na bierząco przegląda CAŁE forum, i dotrą do Twojej wiadomości jak ją napiszesz RAZ. Jeżeli nikt Ci nie odpowiada to raczje nei dlatego że nie przeczytał, tylko dlatego że nie ma ochoty/nie potrafi/uznał że nie potrzeba komentować Twojej wypowiedzi.
A pchanie w każdym temacie wypowiedzi o tej samej treści NIE JEST mile widziane na większości forów.

21-07-2009 - 21:04:24

A czy MUSIMY zmierzać gdzieś ?
Niema przewodniej siły narodu i nie ma wytyczonych celów , to może pożyjmy NORMALNIE ?
Odeszły w niebyt czasy kiedy to wojewoda dawał "prykaz" aby w centralnym ogrzewaniu "szło" ciepło,grupy operacyjne już też nie muszą szaleć po GeeSach aby chleb był dobry a kiełbaska papuśna ..... i t p .. i t d.. Róbta co chceta tylko nie zawadzaj bliźniemu !

01-08-2009 - 17:00:20

Witam spinning smiley sticking its tongue out

@pajdoszczak napisał :

A czy MUSIMY zmierzać gdzieś ?
Niema przewodniej siły narodu i nie ma wytyczonych celów , to może pożyjmy NORMALNIE ?
Odeszły w niebyt czasy kiedy to wojewoda dawał "prykaz" aby w centralnym ogrzewaniu "szło" ciepło,grupy operacyjne już też nie muszą szaleć po GeeSach aby chleb był dobry a kiełbaska papuśna ..... i t p .. i t d.. Róbta co chceta tylko nie zawadzaj bliźniemu !

Twoje pytanie jest dosyć zaczepne i jeśli nie wynika z pustoty intelektualnej (co wolę założyć) to musi być czystą prowokacją ...

Więc spróbujmy je przeanalizować , poszatkować i przetrawić cool smiley

Z Twojego pytania wynika bardo głęboki i filozoficzny aspekt ludzkiej egzystencji.

W jakim celu tutaj jesteśmy ?

Czy fakt posiadania takiego mózgu będącego z pewnością czymś wyjątkowym w znanym nam świecie zobowiązuje nas do czegoś czy wprost przeciwnie ???

Jeśli wiemy jaką przewagę daje nam ten narząd nad światem zwierzęcym to czy należy z niego korzystać w sposób wysoce nieprofesjonalny czy raczej starać się wykorzystywać wszystkie możliwości wypływające z jego posiadania dążąc do maksymalnego rozwoju tego wyróżniającego nas od otoczenia atutu jakim on z pewnością jest ???

Ponieważ Twoje pytanie z pewnością miało głęboki sens więc wypłynęło z niego wiele innych pytań, które wypisałem powyżej i które z pewnością wielu z Was poprze jednak to co napisałeś potem mocno zdewaluowało tak odważny start.

Z Twoich wypowiedzi wynika, że byłeś / jesteś produktem poprzedniej epoki (lub wychowankiem kogoś kto miał silne z nią powiązania) i nie interesuje mnie czy należałeś do tych ciemiężycieli czy ciemiężonych bo w gruncie rzeczy nie ma to znaczenia. Jedni i drudzy mieli wyprane mózgi i sytuacja dalej się nie zmieniła ...
Piszesz pożyjmy "normalnie" i prawdę powiedziawszy nasuwa mi się pytanie co Twoim światłym zdaniem oznacza słowo normalnie ???

Praca po 12 czy więcej godzin dziennie, powrót do domu , piwko pilot i meczyk czy jakiś serial albo jakaś nawalanka w TV ???
Dzieci w drugim pokoju również przed pralka przerzucają kanały lub przy komputerze kształtują swój światopogląd grając w GTA ???
A może tatuś z mamusią w PUB - ie drinkują z kolegami i koleżankami a ich dzieci na podwórku ze swoimi dla odmiany kolegami bakają ile wlezie przymierzając się do koki lub amfy, a może już i po tej inicjacji są dawno ...

Bo przecież nie o czytanie książek Ci chodziło , lub pogłębianie wiedzy która z pewnością do niczego Ci się nie przyda.

Ty już swój zawód masz , na chleb zarabiasz, a jak po godzinach zostaniesz to i na szynkę może wystarczy, na wakacje weźmiesz pożyczkę i wyskoczycie rodzinką nad morze lub w góry, a jeśli nie masz zdolności kredytowej to pozalewasz robaka w swoim mieście /wsi a dzieci to samo z rówieśnikami uczynią zaczynając wcześniej inicjację seksualną z nudów, po pijanemu lub dlatego że jedyne co będzie do nich w życiu należeć to sex (tak im się będzie wydawać jednak i to złudzenie szybko minie).

A może będziesz należał do tak zwanej klasy średniej i będzie cię stać na znacznie więcej ? Książki oczywiście dalej nie będą w kręgu Twoich zainteresowań a jeśli już to takie po których głowa nie boli i nie zmuszają do gimnastyki szarych komórek (literaturka lekka łatwa i przyjemna - taki literacki odpowiednik TV) lub jeśli będziesz człowiekiem sukcesu to poczytasz światowe bestsellery typu "Jak zostać milionerem", " Sekret milionera", "Czas na biznes" itp
Reszt będzie podobna do 1 wersji tylko skala odrobinę inna bo na wakacje też pojedziesz nad może tylko w tropiki , a w góry np w Alpy.
Będziesz jeździł lepszym samochodem i mieszkał w lepszym apartamencie lub domu i będziesz drżał przez całe życie z obawy przed utratą twego statusu społecznego orając z żoną od świtu do nocy , ale co tam niech sąsiedzi widzą że właśnie kupiłeś sobie nowego mercedesa i przed domem stoją już 2. Dzieci będą hodowane w podobnych standardach co w pierwszej wersji jedynie różniąc się rodzajem ciuchów gier komputerowych zajęciami pozaszkolnymi i dragami możliwe (chociaż niekoniecznie) odrobinę lepszego gatunku.
Jeśli to Twoim zdaniem jest ta cudowna "normalność" to podziwiam Twój tok rozumowania i niech Ci będzie na zdrowie smileys with beer .
Ja wolę inne życie i postaram sie żeby nie miało nic wspólnego z Twoim "MATRIXEM".

A co do "Róbta co chceta tylko nie zawadzajta bliźniemu" to nie jestem pewien czy Ty na pewno wiesz co to znaczy BLIŹNI

Pozdrawiam
Raf

08-08-2009 - 22:25:51

A gdzie można dostać te książki: ""Jak zostać milionerem", " Sekret milionera", "Czas na biznes" itp" bo ja jeszcze się nie dorobiłem a bardzo chciałbym.winking smiley

10-10-2009 - 16:40:53

msz1
A gdzie można dostać te książki: ""Jak zostać milionerem", " Sekret milionera", "Czas na biznes" itp" bo ja jeszcze się nie dorobiłem a bardzo chciałbym.winking smiley

w ksiegarni mozna dostac

wiele z nich napisalo milionerow a wielu psycholodzy ( dla mnie psychologia to pseudonauka wiec nie bede sie wypowiadac )
ja osobiscie nie wierze w wartosc takich ksiazek ale jesli ktos wierzy - podobno wiara przenosi gory...

02-03-2010 - 02:20:37

rafiuli

Twoja wypowiedź o "normalności" jest doprawdy zabawna. Tak, właśnie tak wygląda normalność, prawie identycznie z Twoim opisem.

Człowiek nie został powołany przez okoliczność dziejową do wyższych celów. Jasne, możesz sobie rościć jakieś prawo do panowania nad otaczającą Cię przyrodą, ale to nie zmienia faktu, że nasz mózg powstał przez przypadek! Okazało się, że goście nieco mądrzejsi wypierali tych nieco głupszych, aż staliśmy się gigantami intelektu!

I ci giganci intelektu nie bredzili niczego o okolicznościach dziejowych, czy wyższej konieczności, albo nawet o odpowiedzialności za ten świat, skoro my jako jedyni jesteśmy rozumni. NIE! Oni ostrzyli kije, łupali kamienie, topili metal... Każdy starał się jak najlepiej sobie radzić i z chęcią przyjmował drobne udogodnienia przez całą naszą historię. Nie zdarzyło się tak, że ktoś w napływie oświecenia doznawał wizji i nagle czynił przełomowy wynalazek. Po prostu debil siedział i gapił się na te jabłka, by wpaść na dobry pomysł. Albo też wywołał mały pożar w tej śmierdzącej, czarnej wodzie. Albo po prostu tak go smuciły głuchonieme dzieci, że zaczął się zastanawiać, po co nam ucho, i czy nie dałoby się jakoś tego wydłużyć. Albo zauważył, że konserwy na taśmociągu powstają szybciej i taniej, to postanowił spróbować tego z samochodem. Tak właśnie tworzy się postęp! To ta grupa drobnych "poprawiaczy" rzeczywistości wystrzeliła współziomków na Księżyc (gdyby jeszcze było po cothe finger smiley).

Ja na przykład chcę charować 12 godzin dziennie, bo moja charówka przynosi innym ludziom pożytek, a ja sam mam z tego korzyści niebagatelne, czyli pieniądze! Wykorzystuję swój potencjał na rozwiązywanie nowych problemów, albo nawet na kopanie rowów, ale to takimi kroczkami zmieniam świat na lepsze. Mało tego, inni ludzie to doceniają, bo mi płacą!

Bo to my, ciężko pracujący ludzie pchamy ludzkość do przodu, w przeciwieństwie do wszelkiej maści rewolucjonistów.

Nie podoba mi się zarzut do pajdoszczaka o "nieczytanie" książek, czy nieinteresowanie się otaczającą rzeczywistością (a wręcz o olewanie własnych dzieci). HELLO! Tu jest strona JKM! Czy osoba nieczytająca książek, albo niezainteresowana rzeczywistością trafi tutaj? Najlepszym dowodem tego jesteś ty, ze swoją ślepą wiarą w czarne proroctwa Codex Alimentarius i w New World Order. Trafiłeś tu, bo poszukiwałeś ludzi niebagatelnych, potrafiących zrozumieć zagrożenia nieistniejące w świadomości innych. Podczas gdy my w ogóle nie widzimy Twoich problemów! Nas wkurza to, że państwo nas rabuje i przyjmuje na siebie kompetencje, jakie mu nie przysługują! Dla nas problemem nie jest złowrogi spisek żydowsko-masoński, tylko banda złodziei z parlamentu, ze związków zawodowych, z urzędów (Z UB teżsmiling smiley). Oraz wszechogarniający socjał, który hamuje nas, ciężko pracujących ludzi, w wynoszeniu ludzkości na nowe poziomy egzystencji.

Widać, że jesteś młody (chyba w moim wiekucool smiley) i gorąca z Ciebie woda. Trochę pokory, ochłoń nieco, i nie ustawaj w dążeniu do prawdy!

07-04-2012 - 21:58:13

NWO jest nadzieja na nowy lepszy swiat. Oczywiscie tylko dla wybranych.

08-04-2012 - 18:43:02

“Teoria NWO to niebezpieczna półprawda, która na dłuższą metę ma na celu oszukać ludzi, tzw. NWO to sztuczny, kontrolowany wróg który ustanowiony jest, aby antychryst – człowiek grzechu miał się na czym wykazać. Celowo tworzone są różne kłopoty , kryzysy i absurdy systemowe , celowo zaczyna być uwydatniana niesprawiedliwość , choroby systemu i pozorna bezradność lub przestępstwa np. możnych. Kiedy antychryst nadejdzie i naprawi system i ekonomię, ludzie będa widzieć w nim geniusza, zbawiciela, boga. Wszystko to działa na prostej zasadzie manipulacji: ten sam który uciska ludzi, posyła nieświadomym ludziom zwodniczą pomoc i ulgę, przez którą zdobywa ich zaufanie i zwodzi ich do końca kierując ich tam gdzie chce.
Zadaniem teorii (i praktyki też) NWO jest właśnie takie pokierowanie ludzi na fałszywe ścieżki, ale tak aby masy myślały, że poznają prawdę i tajemnice systemu, ten który pokazuje im część chorób systemu przez teorie NWO, zdobywa zaufanie mas i to zaufanie będzie chciał wykorzystać w przyszłości na swoją korzyść, aby badacze NWO byli wśród tych, którzy będą wielbić i podziwiać antychrysta.
Teoria NWO i ruchy pozornie walczące z NWO ukazują tylko te choroby systemu, które w przyszłości zniesie antychryst (…)”

“Istnieją 3 główne elementy światowych działań.
Satanizm w mediach – jako odpowiedź na Chrześcijaństwo i Biblię.
Propaganda NWO – także głównym wrogiem jest Chrześcijaństwo i Biblia.
Propaganda UFO – głównie za pomocą religii – New Age – jako odpowiedź na Chrześcijaństwo i Biblię.

Jak to wszystko poukładać w logiczną całość?

Wspólnym elementem owych trzech nurtów są nieustanne ataki na Chrześcijaństwo i Biblię. Wszystko więc wskazuje na jedno źródło owych trzech programów. Jest to dzieło Lucyfera i jego demonów.

Istnieje także druga wspólna cecha owych trzech nurtów. Są one ze sobą sprzeczne.

Satanizm – plany wielbienia szatana, zwanego Lucyferem dla całego świata. Cały świat tego nigdy nie zaakceptuje – zwłaszcza Chrześcijaństwo. Taka opcja nie ma żadnej szansy globalnej akceptacji. Największym problemem są ludzkie sumienia. Brak jakiegokolwiek rozsądnego i logicznego planu i programu dla ludzkości praktycznie eliminuje satanizm jako realny plan dla całej ziemi.

Propaganda NWO – jest także pozbawiona logiki i nie posiada wyraźnego solidnego, a zwłaszcza logicznego programu. (Znacznie więcej materiałów jest w tym linku – Nie daj się zwieść NWO.)

Propaganda UFO – New Age – ten nurt posiada wiele interesujących elementów. Jednym z głównych planów jest likwidacja obecnego kryzysu. Posiada on określoną logikę, która jest dla wielu możliwa do zaakceptowania i przynajmniej pozornie nie ingeruje ona w sumienia zwykłych ludzi. Dlatego ta propaganda jest wielce niebezpieczna dla wielu Chrześcijan, którzy… są w stanie zaakceptować istnienie obcych cywilizacji, jako stworzycieli życia na ziemi. New Age nawet chwali Jezusa, oczywiście unikając tytułowania Go Bogiem.

Mówi się także wiele o miłości. Oczywiste oszustwo, ponieważ slogany o miłości są puste i enigmatyczne. Nikt nie mówi nigdy o miłości do bliźnich, do rodziców, do dzieci, męża do żony, żony do męża, oraz… unika się kojarzenia owej ‘miłości’ z czymkolwiek nobliwym oraz moralnością. Niestety dla większości ludzi brak jakiekolwiek moralności jest wyjątkowo wygodny.
Jedynie religia New Age posiada wiele elementów, które już są akceptowane przez wielu ludzi.

W takim przypadku – jeżeli przyjmiemy paradygmat, że za owymi trzema schematami stoją te same siły, czyli szatan i demony – staje się oczywiste, że tak satanizm jak i NWO są programami fałszywymi i celem owych błędnych założeń jest wzmocnienie pozycji New Age – UFO.

Skoro tamte ideologie są złe, zatem ideologia New Age/UFO jest najlepsza.

Jest także oczywiste, że w świetle planów powrotu Chrystusa na ziemię opcja propagandy UFO/New Age jest także najlepszym wyjściem i rozwiązaniem.
Oznacza to tylko jedno – satanizm i NWO muszą być zniszczone – staną się kozłami ofiarnymi UFO/New Age ideologii.

(W artykule – Nie daj się zwieść NWO jest to wyjaśnione z wieloma detalami.)

Pozostaje zatem ruch New Age i pewne detale owej propagandy – w szczególności jej zasięg oraz łatwość, z jaką świat to akceptuje zmusza do bardziej wnikliwego zbadania owej propagandy. Artykuł o New Age ukazuje nam wiele demonicznych aspektów tej religii, ale pojawiają się nowe elementy – do tej pory nie brane pod uwagę.”
( [www.zbawienie.com] )
Garść linków:
Nie daj się zwieść NWO: [www.proroctwa.com]
Luvcyferiański Nowy Porządek Świata: [www.zbawienie.com]
Największa Światowa Konspiracja: [www.zbawienie.com]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-04-2012 18:43 przez kwantl.

22-07-2012 - 10:48:31

Nie rozumiem, o co chodzi? Jak „polemika”? Z czym? Ten ustrój trzeba obalić – a właściwie: czynnie asystować przy jego bankructwie... Zamiast „polemizować” proszę się włączyć – i tyle.

Janusz Korwin-Mikke

23-07-2012 - 10:54:52

Pan JKM jak zwykle "nie rozumie".

09-01-2013 - 19:33:56

Pytanie jest proste jak odpowiedz .
Wojna w Europie jest nieuniknona to tylko chwestia czasu .
Ekonomia nie wytrzymała próby czasu
Bruksela jest zalazkiem wojny w europie .
manifesty uliczne w całej europie nakreslaja wyzysk oszustwa bankowe i .t.d
Mineły te czasy kiedy ksiadz po łacinie prawił kazania instytucje/ koscielne straciły uznanie w oczach wiernych .
cała maszyneria Brukselska jest nowotworem nie wymyslono nic nowego mysl ideologiczna to prototyp zapozyczony od Lenina tam były sołchozy tu mamy jedność tam okrutny wyzysk obecnie dzieje sie to samo .
Ruznica jest jedna nie znano odkurzacza

09-01-2013 - 19:41:56

wiejska Warszawa oni juz sie dorobili to porzycza
miłej lektury

25-02-2017 - 20:25:44

Popieram Pana w zupełności. Znam osobiście Pana JKM kiedy jeszcze nie był Brukseli. Potem sie rozeszliśmy i proszę sie nie spodziwać, ze Panu odpowie jak mi nie odpowiedzial na spotkaniu wyborczym w Cieszynie
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6247, Posty: 45436, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 182, Posty: 1173.