B'nai B'rith, a rozbudzanie etno-regionalizmów

Wysłane przez Dagomeusz 

18-01-2011 - 23:20:59

Na pewnym forum znalazłem streszczenie artykułu niejakiego Pierre Hillarda, francuskiego politologa, autora książki "Dekompozycja narodów europejskich", który twierdzi, że B'nai B'rith realizuje plan rozbijania starych narodów i państw, poprzez rozbudzanie etno-regionalizmów:
Cytuj

B'nai B'rith, regionalizm i protegowanie grup etnicznych w Nowym Porzadku Swiata

"Rozczlonkowanie panstw poprzez protegowanie etno-regionalizmu jest srodkiem pozwalajacym oligarchii mondializmu na latwiejsze "przetrawienie" narodow.
Rozbicie Czechoslowacji i Jugoslawi w latach 1990-tych; wewnetrzne napiecia w Hiszpanii, agonia Belgii, albo na innych kontynentach proby rozczlonkowania takich panstw jak Sudan, interesowna pomoc walczacym o wolnosc Tybetanczykom jest doskonalym odbiciem logiki "solve et coagula" (rozwiazac i skleic) tak przydatnej mistyce nowego porzadku swiata. Swiat rozkruszony i wymienny powinien narodzic sie z babelskiej (wieza Babel) matrycy.
Ten proces byl eksperymentowany laboratoryjnie po I-szej wojnie swiatowej podczas tworzenia Traktatu Wersalskiego.

Znikniecie Cesarstwa Austro-Wegierskiego, powstanie nowych panstw jak Polska, spowodowalo, ze w Europie Centralnej wiele grup etnicznych sprzeciwialo sie sobie. Na skutek tego, w blasku wersalskich luster, zredagowano memorandum, ktore stalo sie Wielka Karta majaca na celu uspokojic niezgodnosci miedzy narodami."
(Pamietajmy, ze do faktow historycznych nie nalezy podchodzic emocjonalnie, ale obiektywnie.)
"Ten tekst, z laskawym poparciem prezydenta Wilsona, byl dzielem masonskiej organizacji B'nai B'rith .

W zwyczajowo mowi sie o spisku jak tylko podejmie sie temat zachaczajacy o te organizacje. Przypomina nam sie stale, ze narody sa suwerenne i tego rodzaju dyskusje nie sa warte sliny. Ciagle potwierdzanie tych "prawd" przez oficialne media prowadzi, ze wiele osob, ktorym droga jest prawda (chociaz glusi sa na haslo Big Brother) okresla sie jako "oszolomow".
Zapewniam czytalnika. Choc raz Big Brother dostanie soldnie "po zebach". Na koncu artykulu przedstawiamy unikalny dokument; jedyny tekst tlumaczacy przygotowania organizacje pracy B'nai B'rith: (ten dokument jest po francusku, link na koncu) teza Nathan'a Feinberg'a napisana w 1929 roku i
zatytulowana "Kwestia mniejszosci narodowych na Konferencji Pokoju w 1919-1920 i zydowska akcja w sprawie ochrony mniejszosci". Posiadajac oryginal dokumentu przedstawiamy go pro publico bono.
Nie mniej powinnismy kontynuowac to co juz zaczelismy.

W latach 1920-stych B'nai B'rith nie omieszkal odciac sie od ruchu pangermanistycznego. Pod kierownictwem kanclerza Gustava Stresemann'a powstal Kongres Narodow majacy na celu popierac emancypacje etnicznych grup w Europie w zwiazku Spoleczenstwo Narodow (SDN). (Powstaja szczegolowe prace i studia na temat grup etnicznych w Europie...."
(Omijam historyczny rozwoj sprawy; kto czyta po francusku skorzysta z linka, kto nie, moze sprobowac tlumaczenia google'a.
Autor cytuje caly szereg dokumentow (do oryginalow ktorych podaje linki) wydanych przez organizacje i instytucje europejskie swiadczacych o umyslnych, zamierzonych i zorganizowanych dzialaniach idacych w kierunku rozczlonkowania swiata. Przechodze do konkluzji.)

..."Prezentowane dokumenty i ich autorzy zapowiadaja niezbicie planetarne zmiany. To nie koniec. Jestesmy dopiero na poczatku kompletnych przemian. Kryzys ekonomiczny i finansowy polaczony z zadaniami etno-regionalistow jest krolewska droga do zorganizowania swiatowych rzadow. "Wzburzcie narody zanim sie nimi posluzycie" podkreslal dyplomata Charles-Maurice de Talleyrand.
Zniszczenie panstw, stworzenie kontynentalnych jednostek regionalnych, zorganizowanie Swiatowego Parlamentu w ramach Zgromadzenia Planetarne Narodow Zjednoczonych (APNU), kompletna przerobka systemu finansowego, platenarny pieniadz (nazywany przez niektorych "Bancor" ) i na koniec centralny swiatowy bank jaki zaleca raport FMI (Swiatowy Fundusz Monetarny) z 12.04.2010 roku, sa zdeklarowanymi celami oligarchi, ktora znajduje sie na drodze do wygranej.

Oby czytelnik troszczacy sie o walke z nowym porzadkiem swiata, znal swoich wrogow! Trzeba czytac, aby reagowac, a nie spierac sie i dzielic o blache sprawy; wrog czeka tylko na to. Nowy Babel przegra poniewaz mondializm to mesjanizm spieszacy sie. Do nas nalezy nie dopuscic do jego narodzin."
[forum.smolensk-2010.pl]
Całość artykułu (dla szczęściarzy, znających język francuski), tu: [www.mecanopolis.org]
W linku tym (na samym dole, pod tekstem) znajduje się na pdf dokument autorstwa niejakiego Nathana Feinberga, opublikowany w Paryżu w 1929 roku, pt. "Kwestia mniejszości narodowych na konferencji pokojowej w 1919-1920 i żydowska akcja w sprawie międzynarodowej ochrony mniejszości" ("La question des minorités à la Conférence de la paix de 1919-1920 et l’action juive en faveur de la protection internationale des minorités" ). Jako, że wszystko jest po francusku, a ja - jak i zapewne większość uczestników forum - tego języka nie znamy, byłoby miło, gdyby ci z forumowiczów, którzy francuski znają, co nieco streścili, co ciekawsze fragmenty.
Tak czy owak, jeśli to prawda, że za rozbijaniem starych narodów i państw, poprzez rozbudzanie etno-regionalizmów, stoi B'nai B'rith - od razu bardziej zrozumiałym staje się tak gorące poparcie "Gazety Wyborczej" i jej "autorytetów moralnych" dla Ruchu Autonomii Ślaska.a przy okazji jest to wszystko zgodne z interesem tych:
i być może tych (ponoć RAŚ ma dobrą prasę w Rosji):
a wszystko idzie w kierunku tego:

19-01-2011 - 12:55:17

Fragmentacja narodów na małe pierdzi-państewka to proces naturalny gdy Mocarstwo podupada na zdrowiu.
Przyczyny upatruje w tym samym dlaczego jest na świecie ok. 2000 wyznań chrześcijańskich [a niebawem będzie 2001 wyznanie "Kościół Bacy Pasterza " tylko sie muszę nieco pozbierać ]-- czyli krótko:

-- jest na świecie wielu nieodkrytych przywódców, prezydentów . premierów, królów i ich przydupasów!
Więc rozwalmy jedno państwo na 3 małe, i już mamy 2 prezydentów, 2 premierów i hordy ministrów i przydupasów wszelakich a wszyscy lenie patentowane i łapówkarze z papierami.

Metoda Juliusza Cezara : poróżnić wroga we własnych szeregach, skłócić, doprowadzić do wojny wewnętrznej, poczekać, po czym wpieprzyć zwycięscy lewą ręką i zagarnąć oba terytoria! Finito!

I z tymi pierdzi-państewkami podobnie.

Wniosek:bardzo możliwe spisek ponadnarodowy bankierów, przemysłowców i innych [bez cyklistów!] palce macza w rozdrobnieniu państw słabowitych . Ale co im zrobić??

Hej!

28-01-2011 - 18:39:20

Można to również inaczej interpretować: mniejszymi państwami łatwiej rządzić a dużym kołchozem z wieloma narodowościami i religiami jest gorzej niż trudno. Np. UE - okrutny kołchoz z tendencjami totalitarnymi i niesamowitym aparatem administracyjnym. Jednym słowem biurokracja pożera ludzką pracę i wszelką jej aktywność. Nie można ludzi powkładać do klatek i mówić im co mają robić ze swoim życiem!

23-09-2011 - 18:36:33

Cytuj

Tak czy owak, jeśli to prawda, że za rozbijaniem starych narodów i państw, poprzez rozbudzanie etno-regionalizmów, stoi B'nai B'rith - od razu bardziej zrozumiałym staje się tak gorące poparcie "Gazety Wyborczej" i jej "autorytetów moralnych" dla Ruchu Autonomii Ślaska.
Prawie bym uwierzył, ale gafa na końcu - RAŚ działa na rzecz autonomii w Polsce, co oznacza, ze chce połączyć zalety dużego państwa (lepsza obrona, większe znaczenia międzynarodowe) i państwa małego (lepsza organizacja, tworzenie społeczeństwa obywatelskiego).

27-09-2011 - 23:55:35

Odniosłem się już do sprawy tu, więc nie będę się powtarzał.
Mogę co najwyżej wkleić takie fajne zdjęcie, które pasuje do wątku:

30-09-2011 - 19:06:13

<delate>Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-09-2011 23:41 przez Aleksy.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6228, Posty: 45388, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 182, Posty: 1173.