Tusk pisze do internautów

Wysłane przez VOTE_UPR 

27-01-2010 - 12:48:28

Kopia listu:

"List premiera do Internautów

26.01.2010 r.

Moi Drodzy! Fakt, że tak wielu z Was zdecydowało się zabrać głos w sprawie ustawy wprowadzającej rejestr stron niedozwolonych to znak, że trzeba się spotkać i porozmawiać na ten temat.

Uważnie śledzę Wasze opinie, komentarze, pytania i wątpliwości. Zdecydowałem, że jeszcze raz przyjrzę się projektowanej ustawie. Intencją mojego rządu jest zapobieganie wykorzystywania Internetu do rozpowszechniania pornografii dziecięcej, oszustw finansowych czy nielegalnych gier hazardowych, a nie ograniczanie wolności w sieci. Spróbujmy to razem pogodzić. W związku z tym zapraszam Was do debaty, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Donald Tusk"
koniec kopii listu

.....................

Kopia informacji ze strony rządowej:

"Debata premiera z internautami i blogerami

27.01.2010 r.


W przyszłym tygodniu odbędzie się debata premiera Donalda Tuska z internautami i blogerami na temat ustawy, która wprowadza rejestr stron niedozwolonych. Na profilu Kancelarii Premiera w serwisie Facebook trwa dyskusja na temat formuły debaty. Kancelaria Premiera chce, aby internauci i blogerzy mieli wpływ na ostateczny kształt dyskusji.

Najprawdopodobniej debata odbędzie się jednocześnie w formie tradycyjnej, z udziałem grupy internautów oraz wirtualnej, z wykorzystaniem dostępnych serwisów społecznościowych. Będzie ja można śledzić dzięki transmisji on-line na stronie www.premier.gov.pl. Formuła dyskusji jest wypracowywana wspólnie z internautami. Dyskusja odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Premier zaprosił internautów do debaty w liście zamieszczonym 26 stycznia na stronie www.premier.gov.pl oraz w serwisach społecznościowych KPRM."
koniec kopii informacji

...................

Ehh, dziś zarabianie na jednorękich bandytach w małych dziuplach jest legalne, a za jakiś czas ma być nielegalne. Co jest legalne lub nielegalne to nie to samo oznacza, że jest dobre lub złe. Jak by nie podejść do sprawy, to ograniczanie możliwości hazardu w sieci jest ograniczeniem wolności. Niby oficjalnie ograniczanie wolności jest dla premiera złe, ale jednocześnie widać, że niekoniecznie.

Stręczyciele socjalizmu zmuszają nas do karkołomnych łamigłówek. Hazard chyba zły nie jest dla premiera, bo duże kasyna mają sobie dalej kręcić ruletę bez obaw. Ale w takim razie dlaczego chce tępić nielegalny hazard w sieci? Ileż do rzeczy robi się w sieci nielegalnie - tu chyba w tym znaczeniu, że bez pozwoleń. Czy premier może udowodnić, że nie skupia się teraz na hazardzie tylko dlatego, że jego ludzie przez nieostrożność i gadulstwo wpadli i zrobiła się afera? To tylko trzeba kciuki trzymać, żeby nie wpadli na przekrętach w innych branżach, bo nam premier ze złości do reszty gospodarkę wykończy.

Jakiś czas temu pewien piekarz został wykończony domiarem za to, że rozdawał biedocie darmowy chleb, a nie płacił za to haraczu III RP. W tym samym czasie można było pobrać darmowe oprogramowanie, wykonane przez społeczników, którzy władzy ludowej też za to haraczu nie zapłacili (przykład: Aurox - polska dystrybucja Linuxa). Widać więc, że nawet w działalności społecznej trzeba mieć też trochę szczęścia, bo jedna cholera wie, na kogo padnie uwaga naszych bezlitosnych władców.

Tak też i w sieci nie można być pewnym, że się nie zostanie nazwanym "faszystą" i strona nie pójdzie do zamknięcia. I nie wiadomo, czy za kilka miesięcy będzie można pisać nieprzychylnie o Tysiącletniej Unii i o tzw. demokracji bez takiego oskarżenia.


Biały Człowiek

27-01-2010 - 20:49:34

Pytanie: czy uda nam się wepchnąć naszego człowieka na te debaty?

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru!

28-01-2010 - 15:08:51

Nie pójdziemy na rzadny kompromis. To Tusk musi zrezygnować ze swoich pomysłu cenzurowania internetu, bo jeśli nie, to podziękujemy jemu i jego Platformie Obywatelskiej w kolejnych wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Są inne metody rozwiązania problemu, ale nie są w interesie obecnie sprawujących władzę.

29-01-2010 - 21:55:22

W tej debacie mógłby wziąć udział najpopularniejszy bloger i polityk internetu, znany wolnościowiec - JKM oczywiście.
Ale oczywiście znajdą kogoś odpowiedniejszego.

----------------------------------
liberalne prawo, ale prawo

05-02-2010 - 19:08:57

Z Cenzorami się nie debatuje , nie dyskutuje. Z Cenzorami się walczy.

Nie ma sensu na żadną dyskusje ponieważ żyjemy w XXI wieku i naprawde mało komu się chce tłumaczyć argumenty za wolnością słowa. Jest poniżej mojej godności abym musiał to jeszcze tłumaczyć premierowi RP. Taki człowiek nie powinien pełnić funkcji publicznej.

To tak samo jakby rząd Chin zorganizował debatę czy dalej cenzurować Internet czy nie. Taka dyskusja nie ma sensu. Dziwie się ludziom że decydują się jeszcze zadawać jakiekolwiek pytania w tym temacie Chemicznemu Donaldowi ps. Nożyczki.

“The greatest advances of civilization, whether in architecture or painting, in science and literature, in industry or agriculture, have never come from centralized government” - Milton FriedmanZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-02-2010 19:11 przez moraine.

09-02-2010 - 19:00:34

Cytuj
intervojager
Nie pójdziemy na rzadny kompromis. To Tusk musi zrezygnować ze swoich pomysłu cenzurowania internetu, bo jeśli nie, to podziękujemy jemu i jego Platformie Obywatelskiej w kolejnych wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Są inne metody rozwiązania problemu, ale nie są w interesie obecnie sprawujących władzę.

Inter, gdzie ty żyjesz?

PO to jest AWS + PZPR. Jak widzisz zmiana flagi spowodowała, że wyborcy znowu dali sobie napluć w twarz.
Tak, więc przed następnymi wyborami znowu powstanie następna partia na którą głupawi wyborcy znowu zagłosują.
Nazwy jeszcze nie znamy, ale wiemy, że jej Kapo di Tutti będzie Olechowski smiling smiley i jego Oficerowie prowadzący smiling smiley

25-02-2010 - 11:32:47

BRACIA POLACY-kontrola internetu to jedno,a cheć poslugiwania się nim to drugie.Zdajecie sobie sprawe,że raczej mało albo wcale nie oglądacie telewizorni.
ONI chcą tą drogą do was,do nas dotrzeć i zacząć prać nasze mózgi(NIE WIEM CZY U OTWARTE CZY ZAMKNIETE)-OSTATNI BASTION CHOLERA...

25-02-2010 - 17:56:02

No to już koniec, jak zaczną się debaty w TV to nie dalej jak za 5 lat ludzie sami będą popierać cenzurę...

28-04-2010 - 18:54:59

Cytuj
PIESEK
BRACIA POLACY-kontrola internetu to jedno,a cheć poslugiwania się nim to drugie.Zdajecie sobie sprawe,że raczej mało albo wcale nie oglądacie telewizorni.
ONI chcą tą drogą do was,do nas dotrzeć i zacząć prać nasze mózgi(NIE WIEM CZY U OTWARTE CZY ZAMKNIETE)-OSTATNI BASTION CHOLERA...

glowne portale juz kontroluja

27-01-2012 - 13:30:54

Nie po tym, jak się okazało, że Stany chciały to przepchnąc omijając wszystkie struktury Unii, żeby przypadkiem nie doszło do Parlamentu Europejskiego, bo "Europejczycy będą robic problemy".
przeczytajcie o tym na alert24: "Wikileaks ujawnia kulisy negocjacji ws. ACTA. "To może wzbudzić protesty""
wystarczy wrzucic tytuł w google

a im dalej to się rozwija, tym przedziwniej zaczyna wyglądac.

polecam kawałek programu to obejrzenia na youtube: "SKANDAL!!! USA monitoruje działania polskiej Komisji Sejmowej w sprawie ACTA"

to jest amerykański patent na odbicie sie z kryzysu! wykoszą całą konkurencję. wszystkie wielkie koncerny i korporacje. odetną Wam tańsze zamienniki leków, tańsze zamienniki częsci samochodowych, głupie tusze do drukarek, patenty na kod genetyczny zwierząt hodowlanych i nasiona prowadzą do jeszcze większego monopolu, a jak wiadomo większosc patentow na swiecie dzierżą Amerykanie.
i właśnie wymyślili, że dojąc Europę się odbiją.

Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem, jak Tusk i spółka mogą chciec doprowadzic do ruiny własny kraj!
wszyscy drobni polscy wytworcy tych zamiennikow z powodu jednego slowa korporacji molocha po prostu znikają. finito.
z pominięciem sądu, prokuratury, czegokolwiek! bo wg ACTA podróbką jest nawet to, co nie ma znaku firmowego, ale wygląda podobnie. czyli jezeli na wzor podpatrzony w gazecie sama uszyjesz sobie u krawcowej sukienkę, to obie jestescie przestępcami.

Amerykanskie korporacje będą mogly Wam zroibc wiecej niz obecnie policja. dostaną Wasze dane osobowe od ręki.
będą mogli żądac Waszej ekstradycji do Stanów (zgodnie z ACTA) i Wasz ukochany rząd i polskie sądy NIE MAJĄ PRAWA odmówic! wyszukac w google "Kierowcy i studenci pierwszymi ofiarami ACTA " -pierwszy link!

A szczytem festiwalu kłamstw, ktory ostatnio obserwujemy, jest fakt, że "dodadzą klauzlę" do ACTA.

no więc NIE MOŻNA dodac niczego od siebie do ACTA. ACTA jest napisane i zamknięte. mozna powiedziec TAK albo NIE. koniec.
i powtarzają jak mantrę, że ACTA nie zmieni prawa! nie musi bo będzie stac PONAD POLSKIM PRAWEM!
ratyfikowana umowa międzynarodowa jest ważniejsza od prawa krajowego!
sprzadają nas na łaskę amerykańskich korporacji!

Amerykanie cudownie to sobie zaplanowali. a ta banda baranów, która NIE WIE ZA CZYM GŁOSUJE! leci do tego ja cmy do światła. jak to możliwe, ze ludzie decydujący o losach swiata podpisują papiery w ciemno?!

zaslaniają się ochroną tworcow - śmiechu warte. tak się teraz nazywa kontrola. tak ładniej brzmi.
będą Was inwigilowac na wszelkie mozliwe sposoby 'dla Waszego dobra'.

a przeciętny Kowalski myśli, ze tu chodzi o jego odcinek serialu tygodniowo i parę mp3, ktore z netu sciaga legalnie, o czym pewnie nie wie, jezeli przy sciaganiu nie udostępnia rownoczesnie, nie zarabia na tym i jest to na jego osobisty uzytek.

a największa durnota jaką czytalam to ,ze ACTA usunie wulgaryzmy z internetu i spowoduje, ze uczniowie nie będą zrzynac wypracowan!

LUDZIE, OGARNIJCIE SIĘ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!

jest olbrzymie prawdopodobienstwo, ze ACTA nie przejdzie przez parlament europejski, nie wierzę w to, ze siedzi tam banda samobojców, ktora chce sprzedac kontynent wraz z ludem, ale NIE WOLNO NAM CZEKAC I NIC NIE ROBIC! trzeba dzialac, protestowac, doprowadzic do REFERENDUM.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6261, Posty: 45492, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 182, Posty: 1175.