Globalne ocieplenie zahamowane - "to zła wiadomość dla Ala Gore'a"

Wysłane przez abernau 

24-03-2009 - 20:36:51

Przeklejone z jednej z list mailowych:

Taki oto artukulik wczoraj znalazłem:

[wiadomosci.onet.pl]

Pogrzebałem w otchłaniach sieciowości i temat zaczyna mi przypominać regulację krzywizny „poprawnego politycznie” ogórka

Źródło politycznie poprawne:

· “Idzie zimno” – Polityka: [www.polityka.pl]

Źródło mniej poprawne politycznie:

· “Niedźwiedzie polarne mają się dobrze”, Rzeczpospolita: [www.rp.pl] – ten jest dość mocny, bardzo niepoprawny grinning smiley

· “Człowiek nie ma nic do klimatu”, Rzeczpospolita: [www.rp.pl]

Bjorn Lomborg, największy “negacjonista”: [www.lomborg.com]

24-03-2009 - 20:42:01

Tak, to prawda. Do niedawna na moim Windowsie XP korzystałem z Firefoxa. Teraz, przeszdłem na Linuxa, Debiana, gdzie ze względu na politykę twórców tej dystrybucji wykorzystuje się całość tej przeglądarki za wyjątkiem elementów marketingowych. (logo, nazwa) Dlatego w tej chwili używam nie Firefoxa, tylko tzw. Iceweasel.

Jak widać, różnice między Globalnym Ociepleniem a Planetarnym Chłodem potrafią być czysto zewnętrzne.

Sapienti sat.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-03-2009 20:42 przez e7th04sh.

24-03-2009 - 21:30:23

Ostatnio wpadło i w ręce opracowanie saxo banku dla dużych inwestorów giełdowych. Zasadniczo opisują w co warto inwestowac w roku 2009. Ostatni rozdział to "dlaczego nie nalezy bać się globalnego ocieplenia"? Rozprawiają sie w 10 punktach z ta bzdurą - no, jeśli banki stają juz po stronie prawdy to jest dobrze.thumbs up

02-04-2009 - 13:12:11

Od kiedy to banki robia badania geofizyczne?

AAAAA, od kiedy mozna na tym zarobic.

Prawda jest prozaiczna.
Zapraszam na studia Geofizyczne/Geologiczne/Budowlane.
Tam macie szanse dowiedziec sie ze okresy na ziemi sa podzielone przez geofizykow na Glacjały i Interglacjały.
Dlaczego tak? Bo okresy glacjalne ( wtedy narastaja lodowce i ladolody) stanowia ponad 75% okresow na ziemi.
Tylko 25% okresow mozemy nazwac Interglacjalami ( wtedy lodowce i ladolody cofaja sie).

Zwiazane to jest z emisja energetyczna naszego Słońca oraz z wachaniami orbity okolosłonecznej.

To ze teraz mamy wzglednie dlugi okres interglacjalny ( dlugi bo trwajacy cale 2k lat) mozna zaliczyc do ewenementow ziemskich.

Na koniec pociesze Was, ze ilosc ladow nadajacych sie do zycia nie zmienia sie podczas tych okresow.
W okresach glacjalnych obecne pustynie zmieniaja sie w piekne lasy i laki. Tak wiec moze niedlugo bedziemy sie musieli przeniesc do Afryki.

02-04-2009 - 22:37:39

Ciekawe jak to się ma do ewolucji ras ludzkich...

Sapienti sat.

07-04-2009 - 13:33:40

Nie jestem specjalista, ale mysle ze ma znaczny wplyw na ewolucje.

11-04-2009 - 10:54:35

Tokkotai Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Od kiedy to banki robia badania geofizyczne?
>
> AAAAA, od kiedy mozna na tym zarobic.
>
>
> Prawda jest prozaiczna.
> Zapraszam na studia
> Geofizyczne/Geologiczne/Budowlane.
> Tam macie szanse dowiedziec sie ze okresy na ziemi
> sa podzielone przez geofizykow na Glacjały i
> Interglacjały.
> Dlaczego tak? Bo okresy glacjalne ( wtedy
> narastaja lodowce i ladolody) stanowia ponad 75%
> okresow na ziemi.
> Tylko 25% okresow mozemy nazwac Interglacjalami (
> wtedy lodowce i ladolody cofaja sie).
>
> Zwiazane to jest z emisja energetyczna naszego
> Słońca oraz z wachaniami orbity
> okolosłonecznej.
>
> To ze teraz mamy wzglednie dlugi okres
> interglacjalny ( dlugi bo trwajacy cale 2k lat)
> mozna zaliczyc do ewenementow ziemskich.
>
> Na koniec pociesze Was, ze ilosc ladow nadajacych
> sie do zycia nie zmienia sie podczas tych
> okresow.
> W okresach glacjalnych obecne pustynie zmieniaja
> sie w piekne lasy i laki. Tak wiec moze niedlugo
> bedziemy sie musieli przeniesc do Afryki.

Zarobić mozna jak chociażby na inwestowaniu w uprawy które sa niszczone niby prze Globalne Ocieplenie, czy tez nie inwestując w urzadzenia mającemu mu zapobiec

25-06-2009 - 17:16:21

GLOBALNE OCIEPLENIE A NASI MENADŻEROWIE

źródło: [www.blog.gwiazdowski.pl]

Z Jerzym Łaskawcem, wiceprezesem ds. energetyki i paliw holdingu BOT, rozmawia Dawid Kocik

Kocik: Pojawiają się jednak głosy, że gdyby istniały dobre połączenia elektroenergetyczne z Ukrainą, moglibyśmy kupować stamtąd tańszy prąd. Może to jest jakieś rozwiązanie?

Łaskawiec: - Nie można tak mówić. To nie ma sensu. Przecież Ukraińcy nie mają u siebie instalacji odsiarczania, ich elektrownie są stare i już się zdekapitalizowały. Owszem, oni nie są częścią Unii Europejskiej, więc rygorystyczne przepisy dotyczące emisji tlenków siarki nie będą ich obowiązywały, ale to nie powód, by z tego korzystać i pozwalać tym samym, by lody na biegunach szybciej topniały. To jest po prostu niemoralne i niepatriotyczne. Człowiek nie może przecież kierować się wyłącznie prymitywnym kryterium ceny.

22-07-2009 - 22:27:22

Widziałem dzisiaj w TVPinfo rozmowę z JKM. Interesuje mnie kwestia występowania cytryn na Grenlandii. Skąd pochodzi te argument? Znacie jakieś źródło?

24-07-2009 - 21:30:07

abernau Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Bjorn Lomborg, największy “negacjonista”:
> [www.lomborg.com]

z FAQ na jego stronie: "Lomborg also supports a CO 2 tax comparable with the central or high estimates of CO2 damages".

Temu panu juz dziekujemy.

29-09-2009 - 22:46:31

Mój artykuł na temat globalnego ocieplenia i żarówek: .............

Moim subiektywnym zdaniem całkiem niezły. Zachęcam do czytania i komentowania.

A ja zachęcam do zapoznania się z regulaminem forum.
Moim subiektywnym zdaniem - całkiem jasnym.

Pozdrawiam

e) Administratorzy i moderatorzy zastrzegają sobie prawo do edycji postów użytkownika, przy czym wszystkie poprawki zostaną w danym poście opisane za pomocą koloru czerwonego (administrator) i zielonego (moderator).

Radzę skorzystać z własnej rady wysłanej pod tym adresem i samemu zapoznać się z regulaminem.

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 02-10-2009 07:57 przez Leszek.

27-11-2009 - 13:39:59

Nie wiem czy już było: [www.youtube.com] ,nowe wątki w sprawie, skarbnica argumentów przeciw czynnikowi ludzkiemu w globalnym ociepleniu. Polecam wszystkim, miło się ogląda gore'owych pseudonaukowców, opuszczających salę po nieudanym sabotażu pewnych naukowych eksperymentów. Aż dziw bierze, że dokument ten ukazał się w mainstreamowej stacji. Polecam!

27-11-2009 - 16:00:24

Telewizja Planete pokazała kiedyś nawet film o zamachach z 11 września "Loose Change". więc to mainstreamowa stacja w dobrym tego słowa znaczeniu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru!

28-11-2009 - 13:12:48

"zle" dla Ala bo skonczy mu sie "ciepla" posadka w "nagrzewajacej" sie sytuacji hehe.

04-12-2009 - 21:35:53

OJEJ!

---------------------------------------
pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6171, Posty: 45312, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 306, Posty: 4482.