legalna reklama w czasie ciszy wyborczej thumbs up

Wysłane przez gie 

18-06-2010 - 22:57:43

cała akcja oparta o serwis nk.pl (można również wykorzystać gg, fb czy cokolwiek, gdzie ustawia się swój avatar, ale nie o samą taką możliwość tu chodzi)
Źródło: [frizona.pl]

Dawno temu wpadliśmy na pewien pomysł, który realizowałem podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego wśród swoich znajomych. Mianowicie ustawiałem jako główne zdjęcie na Naszej Klasie awatar UPR-u wraz z nazwą partii i wszedłem na wszystkie profile moich znajomych. Część ludzi ma ustawione wyświetlanie osób, które odwiedziły ich profil, zatem zobaczyły awatar, a część kliknęła w niego. Po liczbie odwiedzin widziałem że skuteczność wejść to jakaś 1/7 (inni mogli widzieć awatar, ale nie klikali w niego). Miałem nawet odzew od niektórych osób ze znajomych na NK.

Nie sądzę, aby wchodzenie na czyjś profil na NK mogło zostać posądzone o łamanie ciszy wyborczej, a jeśli tak, to przez NK, bo to ona komuś te obrazki wyświetla.

Jeśli 20% ludzi decyduje w dniu wyborów na kogo zagłosuje, to mogłoby to być skuteczne, szczególnie w kontekście faktu, że w tym czasie w TV ani słowem się nie zająkną nt. któregokolwiek z kandydatów.

W skali globalnej wymagałoby to napisania skryptu, który by automatycznie wchodził na profile ludzi powyżej >18 roku życia, jednak pomysł nie doczekał się technicznej realizacji (stworzenia bazy danych profili niefikcyjnych, które odwiedzałby skrypt), więc pozostaje co najwyżej realizować to na własną rękę wśród swoich znajomych. Ewentualnie jeśli ktoś ma dostęp/administruje profilami fikcyjnymi Korwin-Mikkego czy WiP-u, to także mógłby to wykorzystać w opisany sposób.

Oczywiście trzeba mieć odznaczoną opcję "Nie pokazuj innym, że oglądałem ich profil (jednocześnie nie będziesz widzieć kto oglądał Twój profil)."

[korwin-mikke.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-06-2010 22:58 przez gie.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45456, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 151, Posty: 2001.