W spr. klipu komercyjnego, z 17.06 - pomysł na 2 turę

Wysłane przez Neosofista 

18-06-2010 - 13:17:45

Witam!

Zobaczyłem wczoraj klip wyemitowany na TVP INFO i TVP1. Moja skromna uwaga jest taka, że błędem było nawiązywać do hasła Jarosława Kaczyńskiego "Polska jest najważniejsza" i dyskredytowanie go. Wrażliwy wyborca (a tacy są wyborcy Kaczyńskiego a zarazem to ludzie, gotowi poprzeć JKMa w I turze), mógł się poczuć urażony i mogło to go zniechęcić do oddania głosu na JKMa w I turze wyborów. W moim przekonaniu należało rozpocząć spot słowami, że "wszyscy przekonują nas, że my, wyborcy, podatnicy jesteśmy najważniejsi..." - i to zanegować.

Dalsza część spotu była ok. Ten początek jest jednak nieszczęsny.
Dlaczego tak uważam?

Celem tej kampanii jest pokazanie JKMa i zdobycie w wyborach poparcia, które z jednej strony przekroczy magiczną barierę 5% i pokaże wyborcom, że "głos na JKMa w wyborach parlamentarnych 2011r - lub wcześniejszych, kto wie? - nie będzie stracony", a dwa, by w ew. drugiej turze kandydaci musieli zabiegać o poparcie JKMa i jego wyborców.

JKM sam na swym blogu nawołuje do przekonywania naszych babć i dziadków do oddania w I turze głosu na niego. Ten spot mógł część z nich po prostu zniechęcić niestety.

Już o wiele lepiej było zaatakować Bronka Komorowskiego, chociażby tymi argumentami, które zastosowałem tutaj: [bezpardonupl.pardon.pl]

Pamiętajmy, że PO przy rozpadzie AWS akcentowało, że jest partią liberalną. Wiele osób, w tym wyborcy JKMa, ludzie, chcący odnowy, zagłosowali wtedy na PO (w tym ja, z wstydem przyznaje, na Miodowicza wtedy), wierząc, że po pierwsze, serio są liberalni, po drugie, że oni mogą coś zmienić. Trzeba było zaakcentować, że po pierwsze tacy z nich liberałowie, jak z koziej d. trąby, a po drugie, że nic nie zmienili a byli wręcz gorsi od PiSmenów w swym fiskalizmie oraz profaszystowskich zapędach! Trzeba zagubione liberalne owieczki sprowadzić z powrotem!

Nawiązując do Wałęsy, złą nogę JKM postanowił zaatakować w swym spocie!
Dlaczego?

Co do II tury, jeśli wynik JKMa będzie imponujący, a chociażby tylko jego głosy dawały przewagę na zasadzie języczka uwagi któremuś z kandydatów w 2 turze, JKM powinien wystąpić z propozycją, aby ustanowić debatę dwóch kandydatów, gdzie będą oni odpytywani nie przez dziennikarzy, a przez JKM i ew. pozostałych kandydatów, na różne okoliczności i że od udzielenia odpowiedzi na te właśnie pytania, JKM rozważy, kogo poprzeć.

JKM miałby wtedy ich w garści - zmusiłby obie świnie do zabiegania o jego poparcie - a to dawałoby mu władzę. JKM powinien to albo skonsumować tak, jak to pow. przedstawiłem (lansując w ten sposób swoją osobę), albo też, czując wiatr zmian, dogadać się z Jarkiem i PiSem. Jarek ma wielkie marzenie - od lat chce zbudować Front Narodowy. Celem JKMa powinno być wejście do systemu władzy. Jarek może na to przystać dając np. kandydatom WiP miejsca na listach wyborczych.

Niech JKM i jego sztab to przemyślą, proszę!

Radosław Herka

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-06-2010 13:30 przez Neosofista.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45456, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 151, Posty: 2001.