Masz ciekawy pomysł na kampanię? Podziel się.

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

14-04-2010 - 10:35:24

Jak w temacie.

14-04-2010 - 19:53:41

W zaistniałej sytuacji wydaje się, że najlepszy pomysł na kampanię to po prostu zebranie podpisów. Jeżeli udałoby się wystartować w bardzo wąskim gronie (prawdopodobnie 3-4 kandydatów!) to kto wie czy JKM nie pojawiłby się nawet w jakiejś istotnej przedwyborczej debacie. Oczywiście należy się liczyć z tym, że frustracja bezpieki (a co za tym idzie wszelkie próby skompromitowania p. Janusza) będzie wprost proporcjonalna do szans JKM na zwycięstwo, ale to już jak to mówią "siła wyższa".

Co do samej kampanii to ciężko cokolwiek wymyśleć. Na promocję będzie prawdopodobnie około dwóch miesięcy, a to jak wiadomo strasznie mało. Powtórzę tu tylko sugestię z forum WiP: jak najwięcej zdjęć p. Janusza w koszuli, na luzie. No i chyba tony ulotek i plakatów - bo co innego...

Ach i jeszcze jedno. Najlepiej byłoby to wykorzystać w ulotkach. MANIFEST NORMALNOŚCI - po drobnych korektach (np. odnośnie Wspólnot Europejskich (chyba coś tam jest, czytałem dawno więc nie pamiętam) czy globalnego ocieplenia - no i ogólnie uaktulanić na dzień dzisiejszy) jest to idealny materiał na trochę bardziej obszerną ulotkę. W ogóle sądzę, że powinniśmy promować ten tekst gdzie się da, bo jest po prostu znakomity.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2010 19:59 przez kwantl.

15-04-2010 - 12:51:20

Chciałbym tylko przypomnieć:
Gdyby jakiś UPeeRowiec lub WiPowiec miał okazję na wizji zadać pytanie Olechowskiemu to niech się go spyta o Bilderber.

15-04-2010 - 21:37:42

Czy jest w planach jakaś akcja (najlepiej z udziałem JKM) w celu zebrania podpisów? Chodzi o jakikolwiek happening na rynku, przy okazji którego można by podpisać listę poparcia. Wydaje mi się, że mogłoby to przynieść dużo lepsze efekty niż tradycyjne chodzenie po ludziach. Myśleli Państwo nad tym? Kilka takich akcji i kilka tysięcy podpisów w kieszeni. A reszta oczywiście w rękach wolontariuszy - szkoda że struktury są jeszcze niezbyt sprawne...

16-04-2010 - 11:25:28

To jest prawda życiowa. Chodzenie za podpisami jest mało wydajne. Akcje całodzienne przyniosą o wiele pewniejszy efekt, a przecież pamiętać musimy, żeby zebrać z zapasem, bo kiedy będzie na styk, to komisja trochę odwali i nas załatwi.

Trzeba wykorzystać międzypartyjną przyjaźń i wsparcie, bo skoro mamy dwuwładzę - i nikt nie może jednoznacznie stwierdzić, że kol.Żółtek nie jest szefem UPR - to warto połączyć się wizualnie. Flagi UPR są dostępne.

KoLedzy z KoLibra powinni pomóc, ale tu potrzebna jest decyzja partyjnej starszyzny.

Jeśli oddziały wezmą się za komponowanie własnych ulotek, to chciałbym z tego miejsca odradzić terminologię zbyt ogólną, ponieważ wtenczas gubi się wyrazistość obozu K-L. Za przykład może służyć termin "poprawa" - "poprawa czegoś tam" prawie nic nie znaczy, wygląda nijako, nie angażuje uwagi czytającego, a w niektórych przypadkach może nawet mylić. Zwróćmy uwagę na warunki, w których przychodzi nam przedstawiać ludziom nasze idee. Kiedy napiszemy o poprawie dochodów Polaków, to statystyczny przechodzień skojarzy, że obiecuje mu się przydział lub inne podobne gwarancje - jak to przez tyle lat pakuje mu do głowy wielka teletuba. Warto więc szczegółowo zapodać, że wzrost dochodów ludności będzie efektem uwolnienia gospodarki.

W ulotkach dobrze będzie zwrócić uwagę obywateli na tendencję postępową. Niech ludzie czytają czarno na białym, że jeśli rządzący ogłaszają słuszność jakichś tam dziwacznych pomysłów zagranicznych, albo nawet delikatnie zachwalają je poprzez swoich dziennikarzy, to znaczy, że oni puszczają balona próbnego, a my obserwujemy trend. Z tych obserwacji możemy dowiedzieć się, jakie prawo będzie nam zaserwowane w przyszłości. I bez wysiłku możemy tu stwierdzić, że nasz kraj idzie w kierunku neokomunizmu. Niech więc ludzie uświadomią sobie, że jeśli ktoś zorganizowany i zdeterminowany da odporu, to rządzących nikt nie zatrzyma i zwyczajnie wprowadzą promowany system. I to jest konkret.

Ponieważ ajenci Abwehry nieustannie rozpuszczają dezinformację na temat naszej ideologii, w ulotkach trzeba popsuć im robotę. Niech ludzie mają świadomość, że nasz program jest założeniem powrotu do stanu przedrewolucyjnego, a nie jakimś świeżym pomysłem. Jeśli człowiek kumaty zrozumie sens tej prostej uwagi, to potem będzie się pukał w głowę, kiedy lewicowi aktywiści odcinka propagandy będą pletli te swoje formułki w teleokienku.

Z konkretów warto też zwrócić uwagę obywateli na popieranie przez rządzących lewicowego podejścia do własności prywatnej w gospodarce. Mamy w kraju trzy wielkie stacje telewizyjne, w tym reżimówkę. Wszystkie one wmawiają ludziom, że słuszne jest występowanie pracowników przeciw właścicielowi firmy, a to dla obrony rzekomo swoich miejsc pracy. Jeśli wielkie teleprzekaźniki woli rządzących III RP sugerują, że tzw. miejsca pracy są własnością pracowników, to oznacza wprost, że prywatne pieniądze zainwestowane w biznes przestają być prywatne, a to oznacza, że nie szanuje się u nas własności prywatnej w gospodarce, czyli jawnie dokonuje się szkodliwego i bezsensownego zamachu na gospodarkę, co musi dawać skutek w postaci hamowania tempa rozwoju, a to oczywiście w odniesieniu do tempa rozwoju w warunkach poszanowania własności. I niech będzie stwierdzone, że skutkiem takich zachowań jest także masowa emigracja młodych, zdolnych i ambitnych Polaków.

W sprawie posiadania broni trzeba zwrócić uwagę na pryncypia. Ludzie zostali odzwyczajeni od tego obszaru wolności i mogą nie skojarzyć, że wprowadzenie tego prawa nie będzie nowinką z kosmosu, ale zwyczajnym powrotem do normalności. Czyli najlepiej jest napisać, że będzie zniesiony sztuczny i społecznie szkodliwy praktyczny zakaz posiadania broni osobistej. Można też wytknąć, że władcy III RP jawnie kierują się dziś prywatą, ponieważ wyraźnie boją się, że oddanie ludziom wolności w tym zakresie utrudni im politykę zaostrzania systemu powszechnego zamordyzmu.

Jeśli wystarczy miejsca, to można dopisać, że poszerzenie władzy bolszewików w innych krajach nie jest argumentem do odstąpienia od wprowadzenia systemu wolnościowego w Polsce, a właśnie przeciwnie - jest przestrogą i motywacją do działania.

Biały Człowiek

17-04-2010 - 16:20:04

Przez dni w których będą zbierane podpisy sztab wyborczy WiP-u powinien zorganizować taki przejazd JKM-a przez główne miasta Polski lub przynajmniej jakiś kawałek Polski. JKM przyciągałby ludzi i wtedy zbierane byłyby podpisy. Odpowiednie wcześnie powinna być podana trasa. Ale tutaj pewnie problem byłby z kasą?

17-04-2010 - 19:29:54

A ja uważam, że nie możemy zapomnieć o internecie. To świetna broń do walki smiling smiley
Dobry film(składanka).. pisałem już o tym, kolejny raz nie będę. smiling smiley

17-04-2010 - 20:24:40

Uważam, że dobrze by było zorganizować spotkanie z jakimś szanowanym w europie ekonomistą z austriackiej szkoły ekonomii, np. Hansem-Hermannem Hoppe. Z pewnością poparłby oficjalnie działalność i poglądy JKM. Może wyraziłby zgodę na wykorzystanie jego twarzy w kampanii. Ludzie widzą mądrego człowieka, autorytet - to na pewno dobrze by zrobiło.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 20:25 przez naramsuen.

18-04-2010 - 03:07:42

Skonfigurowałem system do sledzenia agitacji wyborczej co moze sledziec podpisy jak szybko idą i byc pomocny w zbieraniu i zachecaniu ludzi zeby zebrac te 100K podpisow. Troche mi sie miesza pl i eng wiec sie nie gniewajcie jak moga byc bledy w moim texcie. Powinien byc gotowy ale brakuje mi programu wyborczego! Przeraza mnie ilosc stron WWW i stron gdzie macie swoje programy cele i dążenia. Musi byc PROSTA
ZWIĘZŁA i SKUPIONA PRZESLANIE DO WSZYSTKICH LUDZI w tym i prostych i tych co nie maja pojecia o filozofii i ekonomii
i maja proste wyksztalcenie. Nie mozna miec za duzo stron WWW. Nie da sie miec setek stron WWW i wszystko porozrzucane po sieci. By rozpocząc agitacje z tym systemem online na szeroka skale potrzebny jest PROSTY i krótki PROGRAM PARTYJI.
Cos co identyfikuje kazdego wyborcę z dązeniami kandydata. Postanowilem skupic sie na 5B ale potrzebuje pomocy.

Musimy się zjednoczyć, by walczyć z... Pięcioma B:
1. Biurokracją Musimy uwolnić Polskę od ucisku polityków i biurokratów. To my mamy decydować, jak wydajemy własne pieniądze i uczymy własne dzieci. Polityków, którzy wybudowali ten ustrój, polityków, którzy chcą nas oddać pod władzę urzędników w Brukseli, regulujących nawet smak oscypków, musimy oddać pod sąd i pozbawić wpływu na nasz los.

rozumiem problem ALE Polak czesto uwaza ze BRUKSELA/EU poskramia POLSKICH urzedasow co sa najgorsi.
Przyklad: 500PLN oplata ekologicna na samochody jest NIEZGODNA z prawem EU i i niezgodnie pobierana.
Polacy widza w EU (błednie) wybawiciela od BIUROKRACJI. Nalezy te mysl inaczej sformulowac.
Nie atakujcie EU. Atakujcie URZEDASOW, zacznijcie od tych w POLSCE. Czy moze ktos to 1B jakos lepiej napisac po polsku?

2. Bezrobociem Musimy radykalnie obniżyć podatki i władzę polityków i urzędników nad gospodarką. Polityków i urzędników ministerialnych, którzy utrzymują wysokie podatki, dzięki czemu panuje wysokie bezrobocie, należy oddać pod sąd. Trzeba nam ustroju, gdzie rejestracja firmy trwać będzie nie więcej, niż pół godziny - i nikt nie będzie wtrącał się w jej funkcjonowanie, jeśli nie narusza Prawa.

musi sie to dac jakos prosciej np: Dostajesz 5000PLN gross, a do reki tylko 2000PLN net. My chcemy zeby nie zabierano Ci
tych 3000 i nie wydawano na nowe budynki dla ZUS, wakacje dla prezesow banku narodowego, nowe budynki i premie dla ministra czy burmistrza miasta i etaty dla urzedasow. Chcemy bys dostale z tych 5000PLN gross 4800PLN do reki jako Twoje net.
chcemy by urzedy publiczne byly slużba publiczna a nie super robota dla wlasny tylek.

3. Biedą Musimy radykalnie obniżyć podatki, by biedny człowiek mógł kupić chleb za 50 groszy. Radykalnie obniżyć akcyzę, by benzyna kosztowała taniej niż 2 zł, jak w USA. Znieść przymus płacenia na ZUS, odbierający rodzinom ogromne pieniądze i wytwarzający bezrobocie. Utworzyć Fundusz Emerytalny, by zapewnić emerytury tym, co całe życie płacili składkę na bankrutujący ZUS. Znieść pobór do wojska, odbierający rodzinom żywicieli, wprowadzając armię czysto zawodową.

to OK ale u nas beznyzna nie kosztuje 2PLN liter wszedzie w USA smiling smiley

4. Bezprawiem Musimy uwolnić Polskę spod władzy polityków i biurokratów - oprzeć się na rodzinie, przywracając pojecie głowy rodziny. Tych, co łamią Prawo, przez siebie ustanowione, musimy surowo ukarać. Prawo musi być jasne i proste. Praw musi być bardzo mało - a za łamanie tych, co są rzeczywiście potrzebne, trzeba surowo karać. Musimy przywrócić elementarne zasady Sprawiedliwości - w tym karę śmierci dla morderców. Dać Policji uprawnienia do skutecznego zwalczania przestępczości. Ogłosić amnestię dla skazanych za łamanie absurdalnych przepisów - a zaostrzyć wyroki za morderstwa, rabunki i złodziejstwa na szkodę osób prywatnych.

ja bym sie nie pchal z ta kara smierci, czasem nawet DNA dowody może byc błędem. Ale to juz moja percepcja. wiele ludzi sie z tym nie zgadza. Ja tez nie. Na pewno nie pchalbym sie z tym w tych wyborach. Lepiej napisac atak na WALKE Z KORUPCJA I NEPOTYZMEM w rzadzie, walke z lapowkarstwem wszedzie i nie pozwolic by poslowei i sneatorowie zlecali cieple kontrakciki rodzince.

5. Bałaganem Zamiast III Rzeczypospolitej, zbudować Państwo Prawa. Zmniejszyć Senat do 32 Senatorów, a Sejm do 120 Posłów. Immunitet parlamentarny musi kończyć się z dniem rozwiązania Sejmu. Rządowi odebrać prawo projektowania ustaw, tworząc Radę Stanu. Oddzielić od siebie Władze: Sądowniczą, Ustawodawczą i Wykonawczą. Radykalnie zmniejszyć rolę urzędników, zwiększyć rolę sędziów. Wysoko opłacać Wojsko, Policje i służby specjalne - odbierając im za to wszelkie możliwości działania w gospodarce (co jest źródłem największych afer). Ustabilizować system: po zmianie przepisów wprowadzić zasadę, że nowa ustawa wchodzi w życie dopiero po sześciu latach od chwili uchwalenia! Precz z Pięcioma Wielkimi B ! ! !

to jest OK.

Czy ktos moze pomoc i napisac jakis naprawde dobry zwiezly 5B wyborczy? B czytas sie chyba w PL beeeeee zanczy zle...ale to troche dziwne brzmi bo B znaczy tez SREDNIA ocena jak czworka kiedys byla w Polsce...nie wiem...ale marketing does matter jak to sie mówi w USA gdzie miszkam :-)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-04-2010 03:24 przez Lexus.
Anonimowy użytkownik

18-04-2010 - 19:31:07

Lexus - to fajnie że zawitałeś na forum.
W przyszłości używaj opcji "Zmień" kiedy chcesz dopisać coś do swojego posta.
Nie piszemy posta pod postem.

18-04-2010 - 20:36:21

Piszmy na temat kampanii! Uważam, że uwagi Lexusa (także te po angielsku) są bardzo celne.

18-04-2010 - 20:51:19

"Prezydent wszystkich Polaków"

18-04-2010 - 21:52:20

nowy
"Prezydent wszystkich Polaków"

to naprawde nic nie mówi. ludzie chca NAMACALNYCH korzyści ze zmiany na urzedach i zmiany urzędów.

tanie beznyna,
niskie podatki
nieangazowanie sie w burdy wojenne bez powodu
silne armia
silna waluta
walka z korupcją

Co Ty bedziesz z tego miał jak bedzie Komorowski? ja nie mam pojecia. Uwazam, ze dalej to samo,
czyli nic z powyzszego może tylko będzie lepiej kolesiom Zbycha i Rycha.

ogolnie kandydaci potrzebuja prostych konkretów. PiS oferował konkret Ziobra(kaczynski na takiej wali jako Justice Min chyba zdobywal popularnośc w ten sam sposób ). rozprawainai sie z korupcyja i bylymi agentami bylo tym z czego zaslynal PiS.
Ludzie to kupowali. Poza tym POPiS to zasadniczo dla gospodarki to samo.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-04-2010 21:53 przez Lexus.

19-04-2010 - 19:10:22

Lexusie, jeśli Twój post jest ostatni, a postawiasz coś dodać, to zmieniasz swój ostatni post. Tak, żeby nie było posta pod postem od jednego użytkownika. Leszek zwrócił Ci na to uwagę, a Ty się wymądrzasz, choć jesteś tu nowy. Wysoce niegrzecznie, zwłaszcza, że nie masz racji. I Antykomunista pisał poważnie, naprawdę paskudnie się to czyta. Niezależnie od tego, czego używasz do pisania kapitalikami. Mógłbyś sobie je wklejać z innych stron, dla nas wyglądałoby to tak samo, czyż nie?

P.S. Przepraszam za wpieprzanie się w działkę moderacji, ale zirytował mnie typ.

19-04-2010 - 20:38:53

Zauważyłem, że u większości ludzi (nawet tych, którzy byliby skłonni poprzeć JKM) istnieje stereotyp, iż prezydent pełni funkcje wyłącznie reprezentacyjne. Zatem, jeśli mówimy, że JKM obniży podatki to trzeba czasem powiedzieć jak ważny wpływ ma prezydent na takie decyzje (wnioskodawca, itd..., w końcu podpis). Choć granie w kampanii prezydenckiej przede wszystkim argumentami ekonomicznymi nie uważam za najlepszy pomysł.
Jak widać po ostatnich wydarzeniach, sporo ludu chce kogoś dostojnego i trzymającego silną, wyważoną ręką ten 'bur**l'. JKM może taki być! On taki jest! Jednak wizerunek przede wszystkim. Może warto wpierw wspomóc się sporządzeniem listy najlepszych cech i myśli JKM. Może warto zrobić świeży, skrótowy wywiad z kandydatem na najważniejsze tematy.
Na koniec pamiętajmy, abyśmy nie celowali z kampanią w swój własny elektorat. Ja nawet bez kampanii zagłosuje na JKM, ale mój kolega (który owszem, coś tam o nim słyszał i nawet mówił, że wcale głupio nie gadał, choć w politykę specjalnie się nie bawi) może już nie! A trzeba zrobić tak, żeby zagłosował.
Ufff, do czego nas ta d****ja zmusza.

19-04-2010 - 23:27:54

Na poczatek chciałbym przywitać wszystkich userów, jestem nowy na forum. A więc witam ;]

Jak wszyscy tutaj, tak i ja chciałbym w jakiś sposób wesprzeć pana Janusza. Wpadł mi do głowy pomysł, żeby może zaprosić do współpracy jakąś znaną grupę muzyczną lub wokalistę, którego poglądy będą pokrywać się z tymi głoszonymi przez WiP. Do głowy przychodzi mi np. Kazik Staszewski z zespołu Kult. On ma spojrzenie na świat podobne do nas, sam zresztą w jednym z wywiadów wspominał, iż najbliżej mu do idei konserwatywno- liberalnej. Dlatego nie zaszkodziłoby spróbować nakłonić go do współpracy charytatywnie. A co Wy o tym myślicie? Może to trudne do zrealizowania, ale na pewno przyniosłoby jakieś pozytywne efekty.

20-04-2010 - 00:00:15

Przepraszam bardzo, jak to nic nie mówi? Nawet w największej żałobie ludzie mówili, że to nie był ich prezydent i tego się trzymają z drugiej strony partia rządząca ale mająca same porażki. Po środku pojawia się "prezydent wszystkich Polaków", to dobre hasło wyborcze.

20-04-2010 - 01:28:43

Witam wszystkich.
Moim zdaniem główny nacisk należy położyć na euro i skutki jego wprowadzenia (np. odcinek najniższej renty w złotych i euro. 525 zł i 135 € na plakacie wyborczym).
Likwidacja ZUS (Zakład Utylizacji Szmalu) też jest ok. Tylko trzeba dać coś w zamian. Masa ludzi myśli - nie ma ZUSu, nie ma emerytury - eee, to nie dla mnie. Uderzajmy w duże grupy - wojsko, policja i możliwość emerytury po 15-tu latach dla tych, którzy rozpoczęli służbę przed wprowadzeniem zmian.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-04-2010 02:06 przez Valdi.

20-04-2010 - 02:10:57

naramsuen
Uważam, że dobrze by było zorganizować spotkanie z jakimś szanowanym w europie ekonomistą z austriackiej szkoły ekonomii, np. Hansem-Hermannem Hoppe. Z pewnością poparłby oficjalnie działalność i poglądy JKM. Może wyraziłby zgodę na wykorzystanie jego twarzy w kampanii. Ludzie widzą mądrego człowieka, autorytet - to na pewno dobrze by zrobiło.

Moim zdaniem świetny pomysł, ale "plebs" może niestety dosyć alergicznie zareagować na austriacką szkołę ekonomii (szwaby, naziści itd)- wg mnie lepszym przykładem byłby trochę bardziej rozpoznawalny przez laików ekonomista, Peter Schiff który przewidział powstanie kryzysu ekonomicznego, jednak zdobycie jakiegokolwiek poparcia od takich ludzi brzmi trochę jak opowiadanie si-fi, jednak jeśli znajdzie się osoba pragnąca skontaktować się z tymi ludźmi, to byłby to wielki sukces kampanii. Równie dobrze mogliby być też Nigel Farage (przeciwnik UE jaką widzimy w obecnym kształcie, jego uwielbienie słowa d***kracja pominę ) jak i Włodzimierz Bukowski. Mimo moich obaw negatywnego odbioru takiego poparcia, Polacy jednak czasami lubują się w autorytetach.

Inną metodą, trochę bardziej "chamską" byłoby wykorzystanie niesmaku, który powstał już u części obywateli, a pewnie po jakimś czasie wyłoni się u reszty- media które manipulują opinią publiczną, po tragicznym wypadku nieopodal Smoleńska widać, jak bardzo media robiły z Prezydenta publicznego fajtłapę, kurdupla i nieudacznika, a po jego śmierci pokazują go w bardzo pozytywnym świetle. Można przygotować ulotkę, która przeczy plotkom rozsiewanym przez mass media, na przykład w taki sposób:

1)To nie prawda, że JKM lubi Hitlera, Hitler był socjalistą, który nie szanował ludzkiej wolności, JKM reprezentuje zupełnie inne poglądy, ceni ludzką wolność, odpowiedzialność za swoje czyny ...(itd)
2)To nie prawda, że JKM nie szanuje kobiet- JKM jest zwolennikiem rodziny opartej na tradycyjnym modelu, gdzie mężczyzna jest w stanie utrzymać kobietę, dzięki niskim podatkom żywiciel rodziny będzie w stanie zatroszczyć się o godne życie swoich bliskich.
3)To nie prawda, że JKM nie szanuje dzieci niepełnosprawnych, JKM sprzeciwia się prowadzeniu psychologicznych eksperymentów na dzieciach, narażaniu dzieci niepełnosprawnych na szykany ze strony "pełnosprawnych" dzieci, które nie dojrzały do szacunku dla drugiego człowieka. Przede wszystkim jednak, JKM zależy na tym, aby to rodzice mogli decydować, gdzie ich dziecko powinno się uczyć, w końcu to oni znają swoje potomstwo najlepiej, nie urzędnik.
4)itd

Na koniec jakaś konkluzja, żeby ludzie nie dali się manipulować, już raz media zniszczyły wizerunek Prezydenta. Kampania uświadamiająca wpływ mediów na decyzje ludzi nie powinna być głównym celem, raczej coś pobocznego, coś co być może odmieni wizerunek Pana Janusza i przedstawi go, jako realnego kandydata i poważnego człowieka.

Oprócz tego, dobrze byłoby przekonać ludzi o poglądach konserwatywno-liberalnych, którzy nie przepadają za Panem JKM używając bardzo prostego i logicznego argumentu- jeśli kandydat o takiej orientacji zajdzie wysoko, będzie to sygnał dla innych liberałów, że jednak można powalczyć o elektorat. Osobiście pozostanę wierny Panu Januszowi, gdyż to dzięki niemu zacząłem się interesować dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej, ale jednak wiele osób straciło nadzieję na jego efektywność, jeśli przekona się ich, że mimo niechęci warto dać jedynemu kandydatowi o normalnych poglądach szansę, to być może zmieni to równowagę sił w przyszłości, a chyba wszystkim prawicowcom na tym zależy.

20-04-2010 - 08:34:24

Shiv1.

"..2)To nie prawda, że JKM nie szanuje kobiet- JKM jest zwolennikiem rodziny opartej na tradycyjnym modelu, gdzie mężczyzna jest w stanie utrzymać kobietę, dzięki niskim podatkom żywiciel rodziny będzie w stanie zatroszczyć się o godne życie swoich bliskich. "

"Tradycyjny model" to dla ciut bardziej inteligentnej kobiety znaczy ni mniej ni więcej "garkotłuk".
Taki "model" matki polki wychowującej dzieci i nie mającej nic do powiedzenia.
Czekającej aż mężunio przyniesie pensyjkę.

Aha. I jako kontrargument mogą pokazać taki smutny przykład tradycyjnego modelu rodziny gloryfikowanego przez JKM jak śp.pan Krzysztof Putra.

Ps. A tak już na marginesie.
Czy jako zwolennik JKM i żyjący w związku homoseksualnym, powinienem oddać głos na JKM gdyby jednak się dostał do urny ?
Partner mi cały czas głowę truje, że nie powinienem głosować na kogoś kto go obraża.
Chyba że :

"..666)To nie prawda, że JKM nie szanuje homoseksualistów nazywając ich homosiami. On po prostu ma gdzieś to, że homoseksualiści nie akceptują tego określenia i uważają je za obraźliwe. On wie przecież lepiej co dla nich lepsze ."

ps. a tak już w temacie to może wzięcie miałoby hasło:

" Wiesz już co mieści się na WAWELU. A co wiesz o Prezydencie Korwin Mikke ? ! " winking smiley

20-04-2010 - 16:24:41

Czy znajdzie się na forum ktoś, kto umie dobrze rysować, albo ma znajomego grafika? Chodzi o rysunek satyryczny przedstawiający sytuację obecną w Polsce.

Mam dwa pomysły.
Kojarzycie rysunek ewolucji człowieka od małpy do homo sapiens? To teraz wyobraźcie sobie taki układ:

cwaniacy i obiboki <-------- urzędnicy <---------- fiskus i ZUS <---------- TY

Każde ogniwo tego łańcucha przedstawione ludzką sylwetką (choć im bardziej w lewo tym mniej ludzką). Na początku śmiało do przodu kroczysz Ty, uczciwie pracujący obywatel, za Tobą krok w krok podąża "fiskus/ZUS" sięgając do Twojej kieszeni i kradnąc Ci pieniądze/ Za nimi skrada się wredny urzędnik, także sięga poprzednikowi do kieszeni. Na końcu włóczy się przedstawiciel tzw. "bydła", albo całe stado, dobierając się bez skrupułów do kieszeni urzędnika (bo "im się należy"winking smiley.

Całość może być podpisana np: "Ewolucja demokracji", "Twoi podopieczni" albo "Przyjazne państwo opiekuńcze"

Można też przedstawić ten schemat jako lokomotywę ciągnącą coraz większe wagony.

Czy ktoś podjąłby się narysowania takiej grafiki?

20-04-2010 - 16:35:35

shiv1
1)To nie prawda, że JKM lubi Hitlera, Hitler był socjalistą, który nie szanował ludzkiej wolności, JKM reprezentuje zupełnie inne poglądy, ceni ludzką wolność, odpowiedzialność za swoje czyny ...(itd)
2)To nie prawda, że JKM nie szanuje kobiet- JKM jest zwolennikiem rodziny opartej na tradycyjnym modelu, gdzie mężczyzna jest w stanie utrzymać kobietę, dzięki niskim podatkom żywiciel rodziny będzie w stanie zatroszczyć się o godne życie swoich bliskich.
3)To nie prawda, że JKM nie szanuje dzieci niepełnosprawnych, JKM sprzeciwia się prowadzeniu psychologicznych eksperymentów na dzieciach, narażaniu dzieci niepełnosprawnych na szykany ze strony "pełnosprawnych" dzieci, które nie dojrzały do szacunku dla drugiego człowieka. Przede wszystkim jednak, JKM zależy na tym, aby to rodzice mogli decydować, gdzie ich dziecko powinno się uczyć, w końcu to oni znają swoje potomstwo najlepiej, nie urzędnik.
4)itd

nie skupiajcie się na OBRONIE JKM jakbyście byli na defensywie. Taka OBRONA dla wielu ludzi
jest sama w sobie PRZEDSTAWIENIEM SAMEMU JKM ZARZUTÓW po to by je bronic!
Po co o tym wo gole wspominać. Skupcie się TYLKO na POZYTYWACH.

20-04-2010 - 20:38:08

W spocie w TV można by puścić jakieś fragmenty starych wypowiedzi JKM, w których mówił o problemach, które wtedy wydawały się jeszcze nierealne, a teraz są faktem. Pewnie znalazły by się jakieś bankrutujące ZUSy, wiecznie kulejące gospodarki, rozrosty biurokracji i korupcja.
Można by tak uporządkować je chronologicznie, na koniec po prostu JKM mówiący o tym, za co najpilniej należy zabrać się w tej chwili, że jeszcze nie wszystko stracone i podsumowanie jakimś hasłem w stylu: "wybierz przyszłość".

Jak nie w ten sposób, to jakkolwiek dobrze było by osłabić wpływ tego, że JKM startuje nie pierwszy raz, a poparcia nigdy nie miał. Inaczej na myśl nasunie się jakieś "temu panu już podziękowaliśmy".

No i skupić trzeba się na tym co jest dla ludzi ważne. Proponował bym: walka z kryzysem i pobudzenie gospodarki poprzez obniżanie podatków, walka z biurokracją, EURO, walka z korupcją przez zabranie koryta.

Dobrze gdyby JKM obiecał (albo najlepiej złożył jakąś przysięgę, bo obiecują wszyscy, a składania przysięgi chyba jeszcze nie było), że jeśli zostanie prezydentem, to nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej podatki.

21-04-2010 - 08:02:09

Niech obieca JKM to samo co poprzedni obiecywali. Kwaśniewski, Tusk, Kaczyński. Niech obieca wszystko co ludzie chcą usłyszeć.
Niech nie mówi, że powsadza złodziei i "czerwonych", bo prawie każdy ma coś tam na sumieniu i znajomego "czerwonego" (np. własnego dziadka).
A wiadomo, że podświadomie, każdy to weźmie do siebie i będzie się bał, że jak JKM dojdzie do władzy to mu wsadzi znajomego "czerwonego" .

21-04-2010 - 11:33:30

1. Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. 2. Likwidacja demokracji na rzecz np. monarchii
(jak to Korwin chce) byłaby wspaniała. Zamiast podatków, o których możemy decydować głosując na konkretnych
polityków podczas wyborów, mielibyśmy podatki, na które nie byłoby wpływu. 3. Gdyby nie podatki prawdopodobnie
siedziałbyś i orał ziemię drewnianym pługiem na wsi. PRLowi można wiele zarzucać, ale skok społeczny jaki
zaliczyła ludność wiejska przenosząc się do miast i mieszkając w darmowych blokach (dzięki podatkom), ucząc się
w publicznych i darmowych szkołach (dzięki podatkom), lecząc się w publicznych i darmowych szpitalach (dzięki
podatkom) był nieporównywalny z tym co miało miejsce wcześniej.

Wypowiedź typowgo studenta, dobry materiał do skompromitowania tego typu lewaków. Ich nie ma co nawracać - trzeba z nich zrobić pośmiewisko. Ta wypowiedź była wywołana moją prowokacją na demotach ^^ Jeszcze kilka takich zrobię smiling smiley

Co do tego rysunku satyrycznego... Kogoś tam się uda znaleźć - dam znać później

21-04-2010 - 12:46:05

Ostratnio wpadł mi do głowy pomysł kampanii reklamowej na stacjach benzynowych

Tańsza wersja : pod cenami paliw reklama paliwo 'WiP 1,89 PLN/Litr" w tym samym stylu co podane na tablicy ceny innych paliw tylko zamiast oznaczeń ołowiowa/bezołowiowa itp logo wipu

Droższa wersja : licznik nad licznikiem właściwym wtedy tankujący zobaczy że płaci załóżmy 150zł a w WiPlandii płaciłby ok. 65 zl

21-04-2010 - 12:51:01

Z małej partii jaką była UPR staliście się jeszcze mniejszą. Ja rozumiem kłótnie spory itd. , ale brak porozumienia w kręgach tak MAŁEJ partii źle wpływa na wyborców. Bardzo źle! Bo skoro nie potraficie się dogadać wśród swoich to jak się dogadacie w szerszym gronie? Ten podział jest śmieszny i żałosny.

Dlatego mój pomysł na kampanię jest prosty: Panie Korwinie-Mikke! Jest pan racjonalnym człowiekiem, usiądź Pan z UPR do rozmów, atmosfera ku temu sprzyja. Oni zdają sobie sprawę że mają równie małe jak nie mniejsze szanse od WiP.
Ludzie pojednanie odbiorą pozytywnie, UPR ma większe organy terenowe i zapewne zbieranie głosów będzie prostsze jak i możliwości kampanii się poszerzą.
Pozdrawiam

21-04-2010 - 18:08:23

Przeglądałam portal nasza- klasa, są na nim konta fikcyjne Janusz Korwin-Mikke, sądzę że na czas kampanii a najlepiej od zaraz załóżmy nowe konto Janusz Korwin-Mikke, gdzie co dziennie będą ukazywały się najważniejsze informacje kampanii, odnośniki do stron z filmikami itp. Dlaczego to dobry pomysł:
1. dostęp do dużego grona wyborców w różnym wieku,
2. można zaprosić każdego wchodząc na strony szkół z odpowiednim rocznikiem klas smiling smiley pełnoletni wyborcy
3. od razu mamy potwierdzenie czy ktoś nasze zaproszenie przyjmie, czy nas tolerują...
4. codziennie nowe wiadomości dla "znajomych"
5. i najważniejsze takich kont może być dużo, więc kilka osób je zakłada i bombarduje znajomych pod przykrywką Janusz Korwin-Mikke hasłami wyborczymi.
Hasła muszą być przemyślane!
co Wy na to?????????

21-04-2010 - 19:06:51

Nic prostszego panie Korwin wystarczy tylko bez kontrowersyjnych wypowiedzi bo i tak tego nie rozumie 63% glosujących i nacisk położyć na opozycyjnego - znaczy uświadomić delikatnie tłumowi , że jedna opcja polityczna wszędzie znaczy hulaj dusza piekła nie ma !
istotne w tak krótkim czasie jest żeby nie mieli Pańscy oponenci właściciele mediów materiału do zdyskredytowania pana ! Chodź wywleką na pewno miecuGŁOWY to niefortunne pańskie palnięcie o niepełnosprawnej w szkole .
Reasumując przez tak krótki okres zbierania podpisów i kampanii ma pan możliwości jakich nie było panu dane do tej pory !
Kibicuje jak potrafię pomogę pozdrawiam .

[gangaleon.blog.onet.pl]

21-04-2010 - 21:17:03

Oglądam komentarze na blogu onetowym i myślę, że w dwóch poniższych padły ważne kwestie:

Pojawi się jakaś rozpiska gdzie w danym mieście i w jakich godzinach będzie można złożyć podpis? Chodzi mi szczególnie o Wrocław.

Panie Januszu, PROPONUJĘ I PROSZĘ NAPISAĆ NA BLOGU, że do 6 MAJA komitety wyborcze MUSZĄ MIEĆ JUŻ WSZYSTKIE PODPISY, jeśli to prawda.
Większość zapewne nawet nie zdaje sobie sprawy co oznacza BARDZO mało, bo wybory mają być 20 czerwca.

Podtrzymuję pytanie, gdzie składać zebrane podpisy, to bardzo ważne, czy wysyłać pocztą? (czas).

Stąd moja propozycja pewnych działań:

1. Ustalić dni i godziny, gdzie będzie można złożyć podpis w każdym większym mieście w Polsce.
2. Dokładnie ustalić do kiedy mają być dostarczane podpisy i w jakiej formie (listownej, elektronicznej,...) oraz pod jaki adres.

Proponuję, by JKM dokładnie to sprecyzował i napisał w Newsie na blogach.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-04-2010 22:14 przez suwak.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45455, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 151, Posty: 2001.