Marnowanie pieniedzy na moim wlasnym przykladzieconfused smiley

Wysłane przez Muniek 

04-06-2010 - 13:52:14

Jeżeli ktoś wciąż nie rozumie dlaczego pańśtwo-opiekun, państwo socjalistyczne w ktorym zyjemy jest złe. To wyjaśnie to na przykładzie dotacji jaką dostałem na rozpoczęcie działaności gospodarczej (~13500zł o ile dobrze pamiętam):

Żeby rozpocząć działalność w Polsce bez takowej dotacji, musiałbym mieć dość duży kapitał aby na starcie nie zbankrutować - bo jak wiemy początki są najtrudniejsze gdy pozyskuje się dopiero nowych klientów i zdobywa sie doswiadczenie w swojej branży biznesu, a wszystko trzeba mieć legalne itd.
Taki kapitał trudno jest samemu uzbierać w naszym kraju ponieważ pracując u 95% pracodawców, nie dostaniesz wypłaty takiej by godnie żyć + zbierać kapitał na rozpoczecie wlasnej dzialalnosci. (nie dlatego że pracodawcy są skąpi, lecz dlatego ze prowadzą dzialanosc w socjalistycznym kraju)

Bierzesz więc taką dotację i kupujesz legalne narzędzia. Tu pojawiają się pierwsze absurdy i niepotrzebne uregulowania gdzie urzędnicy decydują co tak naprawde może Ci się przydać a co Ci sie nie przyda i musisz im dokladnie spisać wszelkie rzeczy ktore kupiles i dolaczyc dokumentacje. Wiec nie mozesz np. zaproponowac: rezerwa kapitałowa na przyszle potrzeby, reklamę itp. tylko musisz kupic cos na co bedziesz mial fakture.

Więc kupilem kilka potrzebnych rzeczy oraz wiele bzdetów by wykorzystać tę dotację na maksa (na maksa by jak najdluzej byc na plusie w rachunku "państwo daje mi - ja daje państwu"winking smiley. Tutaj pojawiaja sie już pierwsze zmarnowane tzw. "wspólne pieniądze" - wytwór ideologi socjalistycznej gdzie armia urzednikow i niepotrzebne uregulowania tylko przeszkadzają. Przypominam ze te pieniadze nie daje mi "unia" czy "państwo" lecz pod przymusem obywatele unii i Polski w tym w jakims malusieńkim odsetku odsetka dostaje wlasne zrabowane pieniadze.

Gdyby nie te uregulowania moglbym wykorzystac te pieniadze w znacznie lepszy sposob.
Ale po co mi wspolne pieniadze i zgody urzednikow na zakup tego czy owego? Czy nie lepiej zeby nikt mi tych pieneidzy nie dawal, tylko po prostu gdyby państwo nie rabowało mi tych pieniedzy z moich wczesniejszych wyplat u wczesniejszego pracodawcy? Multum kasy poszlo na nagrody dla bezrobotnych za nie robienie niczego, na przymusowe ubezpieczenia ktore mi sie nie podobają i podatki dochodowe - czyli karę dla mnie/pracodawcy za zarabianie pieniedzy dla państwa (jak zarobisz wiecej to podatek wzrasta nawet do 40% - im zarabiasz mniej, tym mniejszy podatek.) Czyli innymi slowy nagradzanie niezarabiajacych a karanie zarabiajacych to taktykja socjalizmu.

Tak czy inaczej po tym calym czasie, w podatkach i składkach juz splacilem całą te dotację a teraz państwo ma "dojną krowę" z wieloma zakupionymi bzdetami, której ciężko jest się rozwinąć bedąc totalnie "naddajaną".
Gdyby nie dotacja i te ogromne podatki, to państwo mialo by o wiele bardizej "dojną krowę", tym samym mniej ją "dojąc". "Krowę", która rozwijała by się o wiele bardziej zdrowo i swobodnie, generujac coraz wieksze zyski dla państwa. Miałbym zaplanowane plany zakupow i samodzielne zebrane na nie fundusze, których pewnie nei wyzerowałbym do dziś i nawet je powiększał. Nie marnował bym swoich wlasnych funduszy na bzdety, tylko na najpotrzebniejsze rzeczy, kupujac je w najlepszym dla tych zakupów czasie i zaden urzednik nie ocenial by mojej wlasnej strategii biznesowej o ktorej nie ma zielonego pojecia.

To taki przykład ktory sam doswiadczylem ostatnio i dobitnie moge go opisać. Lecz socjalizm nie przeszkadza w rozwoju jedynie malym przedsiebiorcą jak ja ktorzy oddają ogromną częśc swoich miesiecznych zarobków na ZUSy i podatki dochodowe (nie wspominam o VAT, ktory jest jedynym, rozsądnym podatkiem potrzebnym na działanie państwa). Do tego dochodzi cała niepotrzebna biurokracja która skutecznie odstrasza wielu potencjalnych przedsiebiorców i wkur**a niemilosiernie aktualnych ktorzy np nie mają księgowych którym tez trzeba zaplacic. - Przedsiebiorcow ktorzy mogli by sie swobodnie rozwijac, generowac dobra i napedzac gospodarke, zamiast nic nie robic i dostawac zasilki lub pracujac by przezyc i nic poza tym.

Socjalizm to zło, to populistyczne narzędzie autodestrukcji państw. Tylko państwo liberalne, wolnorynkowe, które nagradza mądrych/ kreatywnych / pracowitych zamiast ich karać i z pieniedzy madrych/kreatywnych/pracowitych nie sponsoruje leniwych bądź głupców, jest państwem w ktorym będzie się żyło coraz lepiej i ktore jest w stanie przetrwać. Państwem zdrowym w którym działa naturalna selekcja: jesteś leniem bądź idiotą - będzie CI się żyło bardzo źle i nie spłodzisz 10 leni i idiotów którym przekażesz swoją ideologię zycia i bedziez utrzymywal z pieniedzy ludzi zarabiajacych pieniadze. (Tu pewnie pojawi sie wam w glowach pytanie: ale co z tymi ktorzy maja pecha i nie sa zdolni do zarabiania pieniedzy? - A Janusz Korwin Mikke odpowiada: To samo co z brzydkimi dziewczynami - Czy im też powinniśmy sponsorować operacje plastyczne?; Tak czy inaczej jak wiadomo "brzydkie dziewczyny" jakos tez znajduja swoich adoratorów.)

Czysta logika, zero populizmu - Głosujcie na Korwina-Mikke jako Prezydenta, a w wyborach parlamentarnych popierajcie liberałów. Socjalistom/populistom pokażcie palec - udowodnijcie, że nie jestescie zbyt leniwi by zapoznac sie z prawdziwymi liberalnymi poglądami (zamiast zmanipulowaną na potrzby populizmu papką w telewizji która ukazuje ich jako nieodpowiedzialnych, nipoważnych świrów) i decydować o przyszłości kraju w którym zyjecie. Udowodnijcie, że macie dośc rozumu w głowie by zrozumieć że opieka państwa to nic inneog jak przeszkadzanie obywatelom - Nienawidzicie komunizmu a kochacie socjalizm? Nikt nie zainwestuje pieniedzy lepiej niz ich wlasciciel. Im obywatele będą bogatsim tym wiecej pieniedyz bedzie wplywac przez zwykly VAT do państwa. Im wiecej przedsiebiorcow, tym wiecej miejsc pracy, co poteguje rozwoj.

Natomiast jeśli wybierzecie socjalizm (dla co mniej spostrzegawczych - to w czym zyjemy dziś) jak mawia JKM: ktory sprawia, iż ludziom zyje sie gorzej, a skoro zyje sie gorzej chca by panstwo bardziej im pomagalo, wiec oddaju panstwu jeszcze wiecej i zyje im sie jeszcze gorzej, wiec znow chca by panstwo dawalo wiecej i oddaju panstwu jeszcz wiecej itd. itd.

A jeśli już zrozumiecie, że może nam się żyć o wiele lepiej wybierajac liberalizm w Polsce, prosze was byscie rozniwez robili co mozecie by przekonywac do niego ludzi. Bah, przekonywać... po prostu zmobilizujcie ich do myslenia!

p.s.
Przepraszam za wszelkie bledy. Jakbym gdzies pisal bez skladu to pytajcie o sens. Nie chce mi sie tego poprawiac pod katem nieskazitelnosci gramatycznej i stylistycznej ;P Ważne by przekaz był jasny.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-06-2010 13:57 przez Muniek.

04-06-2010 - 14:29:32

Muniek, pomocy nie brałem, od 20 lat jestem na swoim. Nie wiem jak długo można wykorzystać tą pule kasy.
Ale nie rób problemu że to problem iść z faktura do urzędu niech płacą za narzędzia itp.
To że wydałeś te dutki na szybko i bez sensu -- to ja bym sie tym nie przechwalał!

Moim zdaniem to nie jest źle że jest ta pomoc.
To że nie daja gotówki do łapy to dobre, ba ja bym zaraz przepił! I takich znalazło by sie więcej.
Hej!

04-06-2010 - 15:15:59

Nie chodzi o samo chodzenie do urzędu, lecz o to, że musisz się dostosowywać do ich opinii na temat tego co jest Ci potrzebne a co nie, oraz tego iż nie wszystko co bylo by ci potrzebne, mozesz doliczyc do rzeczy na ktore jets ta "dotacja" (absurdalne uregulowania i zasady).
Widzisz, a ja z dwojga złego, w przeciwieństwie do Ciebie wolalbym gdyby mi ta gotówke do łapy wlasnie dali. Dlaczego? Ponieważ jesli ja przepijesz i nie bedziesz prowadzil fimy przez rok musisz te kwotę zwrócić. Więc po co jeszcze robić problemy i przeszkadzać przedsiebiorcy samemu decydowac co i kiedy bedzie chcial za to kupic?

Nie wydałem ich bez sensu, wydałem je najlepiej jak mozna bylo jednorazowo wydać. - czyli tak jak chcą te urzędy. A to że szybko, to tez zasługa socjalizmu, bo tydzień później funduszy już nie było (Wiesz, jak z wędlinami za komuny - jak są to trzeba sie spieszyc), a co kupic decydujesz i oni zaakceptowują zanim przyznaja pieniadze lub nie.

I nie przechwalam się, tylko skarżę na ten idiotyzm. smiling smiley A skoro ta kasa jest zrabowana rowniez ode mnie to mam prawo sie skażyć / wysmiewac.

edit:
a apropo tego stwierdzania twojego iż nie jest źle, że jest taka pomoc:

Oczywiście że mogło być jeszcze gorzej: Państwo/Unia mogły by tylko rabować i marnować i nie wspomagać jedynych jednostek dzieki ktorym isntieje: przedsiebiorcow winking smiley

- ale tu nie chodzi o to by wybierac mniejsze zło, do czego polacy juz sie przyzwyczaili i nie widzą innych możliwości, lecz o to, by wybrać logikę i dobry system. Głupota nie słuzy gospodarce, a zabieranie ludziom pieniedzy by potem "oddac" z warunkami, mowiac im co maja z nimi robic w dziedzinie na ktorej znaja sie oni o wiele lepiej od urzędasów to jest czysta głupota - głupota socjalizmu.

I nie skarże się, że się nie da do czegoś dojść, bo do czegoś doszedłem i idę dalej. Wytykam tylko palcem to, iż wszyscy moga dojsc jeszcze dalej o wiele prościej. Więc po co podchodzic negatywnie do dobrych zmian tak jak Ty, przechwalajac sie ze przez 20 lat potrafisz sie utrzymac, skoro ja mowie Ci ze w normlanym systemie 10 razy syzbciej mozesz zostac bogatym.

edit:
dodam jeszcze, że w każdym systemie inteligentny czlowiek sobie poradzi lepiej niz glupi, oraz że od kazdego sukcesu potrzebne jest troche szczescia. Ale bez przeszkadzającego i niepotrzbnie wpierdzielającego się państwa w interesy ludzi mozna poradzic sobie jeszcze lepiej i potrzeba o wiele mniej szczescia winking smiley

edit:
A dodam jeszcze jedno! A CO!

Nawet nie nazwałbym tego pomocą. Czy gdyby ktoś Ci ukradł 10zł, przepił 7zł i oddał 3zł i mówił Ci co masz z nimi zrobić, oraz groził, że jak sie nei zgodzisz to nie dostaniesz nic to bys sie zgodzil i w reke pocałował chwaląc taką "pomoc"? winking smiley

Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 04-06-2010 17:31 przez Muniek.

04-06-2010 - 21:55:00

Damn, sorry, didnt knew its english speaking forum tongue sticking out smiley I will be gratefull if moderator will move it to "wolny rynek kontra socjalizm" subforum. Thanks smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6138, Posty: 45249, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 10, Posty: 26.