4 maja 2009: Jak to: Unia Europejska nie istnieje?!!???

Wysłane przez admin 

05-05-2009 - 13:01:10

Każdy, komu się mówi, że Unia Europejska nie istnieje, przysyła na dowód konstytucję ze stron Komitetu Integracji Europejskiej.
Jest tam jak wół napisane, ze wszystkie kraje muszą ją ratyfikować i nic nikomu to nie mówi: Unia istnieje i koniec!

05-05-2009 - 14:49:33

Droga Tosiu,

Jeżeli weźmiemy wersję skonsolidowaną Traktatu o Unii Europejskiej wydaną w dzienniku urzędowym C 321E z 29 grudnia 2006 to w tytule VIII Postanowienia końcowe nie znajdziemy tam ani słowa o tym, żeby Unia Europejska miała osobowość prawną (w poprzednich wersjach tym bardziej). Wersja ta jest dostępna tutaj.

W 2007 cwani euroscojaliści wymyślili Traktat z Lizbony (link tutaj)

który zmienia Traktat o Unii Europejskiej w następujący sposób:

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
54) Tytuł VIII dotyczący postanowień końcowych otrzymuje oznaczenie tytuł VI; w tytule tym oraz
w artykułach 48, 49 i 53 wprowadza się zmiany, odpowiednio, zgodnie z punktami 56), 57)
i 61) poniżej. Artykuł 47 zastępuje się artykułem 25b, zgodnie z punktem 45) powyżej,
i uchyla się artykuły 46 i 50.
55) Dodaje się nowy artykuł 46a w brzmieniu:
„Artykuł 46a
Unia ma osobowość prawną.”.

Po wprowadzeniu tych zmian nowy tekst Traktatu o Unii Europejskiej brzmi następująco (link do wersji skonsolidowanej po wprowadzeniu zmiany wprowadzanych przez Traktat Lizboński tutaj ):

TYTUŁ VI
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Artykuł 47
Unia ma osobowość prawną.

Zatem nie ma watpliwości, że Unia otrzymuje osobowość prawną Traktetem z Lizbony, jeżeli wszyscy go ratyfikują. Dodatkowo Traktat lizbońśki wprowadza następujące zmiany to potwierdzające ( link tutaj ) :

POSTANOWIENIA OGÓLNE
2) W artykule 1 wprowadza się następujące zmiany:
[...]
b) akapit trzeci otrzymuje brzmienie:
„Podstawę Unii stanowi niniejszy Traktat oraz Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej
(zwane dalej »Traktatami«). Oba te Traktaty mają taką samą moc prawną. Unia zastępuje
Wspólnotę Europejską i jest jej następcą prawnym.”.

Po tych zmianach Traktat o Unii Europejskiej brzmi tak (link tutaj):
POSTANOWIENIA WSPÓLNE
Artykuł 1
[...]
Podstawę Unii stanowi niniejszy Traktat oraz Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (zwane dalej
„Traktatami”). Oba te Traktaty mają taką samą moc prawną. Unia zastępuje Wspólnotę Europejską i jest
jej następcą prawnym.

Z momentem ratyfikowania przez wszystkie kraje traktatu Lizbońskiego zaprezentowane zmiany wejdą w życie i Traktat o unii Europejskiej będzie już mówił, że Unia ma osobowość prawną. Na dowód kolejny cytat z Traktatu o Unii Europejskiej ( link tutaj ) (Artykuł 48
(dawny artykuł 48 TUE)):

Zmiany wchodzą w życie po ich ratyfikowaniu przez wszystkie Państwa Członkowskie, zgodnie z ich
odpowiednimi wymogami konstytucyjnymi.

Zatem zmiany odnośnie Traktatu o Unii Euroepjskiej, które są opisane w Traktacie z Lizbony wejdą w życie po ratyfikacji traktatu z Lizbony przez wszystkie państwa członkowskie, a zgodnie z tym co co jest podane tu ( [pl.wikipedia.org] ) jeszcze kilka państw się z tym ociąga (między innymi Polska, Niemcy i Irlandia). Jak wszyscy podpiszą Unia jako osobowość prawna zacznie istnieć i będziemy mieli coś na miarę Stanów Zjednoczonych w jakości ZSRR.

Jak rozumiem Tosiu w poście chodzi ci o Konstytucję, które miała wejść w życie Traktatem ustanawiającym Konstytucję dla Europy to muszę Cię zmartwić:

TRAKTAT NIE ZOSTAŁ RATYFIKOWANY GDYŻ FRANCJA GO ODRZUCIŁA W REFERENDUM I TYM SAMYM KONSTYTUCJA, KTÓRĄ MIAŁ TEN TRAKTAT WCIELIĆ W ŻYCIE PRZEPADŁA.

Na jej miejsce powstał traktat o którym ja piszę i który też jeszcze nie został ratyfikowany, chociaż pewnie niestety będzie.

Koniec wywodu droga Tosiu.

Problem polega chyba na tym Tosiu, że Ty nie wiesz co to osobowość prawna. To tak jak banda 3 dresów. Jak Cię napadną to nie pozwiesz "Grupy 3 dresów" tylko pozwiesz trzy osoby (pomijam, że takie coś chyba jest ścigane z urzędu).

Mam nadzieję, że drodzy socjaliści wszelkiej maści przestaną w końcu pisać głupoty na forum tym czy korwin-mikke.blog.onet.pl.

Zmieniany 10 raz(y). Ostatnia zmiana 05-05-2009 15:26 przez snakeeater1984.

05-05-2009 - 16:12:11

Ja wiem co to znaczy osobowość prawna, a Pan miesza. Przecież dzisiejszy Traktak o Unii... jest tą konstytucją, którą odrzuciła Francja i faktycznie jedynie zmieniono nazwę z konstutucji na traktat i ten traktatk (kontytucja ze zmienioną nazwą), który odrzuciła Irlandia w referendum też musi być ratyfikowany przez wszystkie państwa, aby wszedł w życie. Nieprawdaż.
Anonimowy użytkownik

05-05-2009 - 16:17:39

Tosia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ja wiem co to znaczy osobowość prawna, a Pan
> miesza. Przecież dzisiejszy Traktak o Unii...
> jest tą konstytucją, którą odrzuciła Francja
> i faktycznie jedynie zmieniono nazwę z
> konstutucji na traktat i ten traktatk (kontytucja
> ze zmienioną nazwą), który odrzuciła Irlandia
> w referendum też musi być ratyfikowany przez
> wszystkie państwa, aby wszedł w życie.
> Nieprawdaż.

No tak. I własnie ten sam traktat wprowadza osobowosc prawna. Tobie sie chyba wydaje ze taki traktat mozna przyjac tylko wtedy gdy istnieje unia, bo wszystkie panstwa go musza przyjac. Zalozenie spolki podmiotu A B i C tez wymaga zeby zarowno A jak i B i C je podpisali, co nie zmienia faktu że wczesniej ta spolka nie istniala.

05-05-2009 - 16:48:58

Ja rozumiem to tak, że Unia zaistnieje, jak wszystkie państwa go przyjmą, ponieważ taki jest warunek zapisany w tym dokumencie. Mylę się?
I druga sprawa, aby zaistniała Unia, musi mieć osobowość prawną, co jest w tym dokumencie też zapisane.
Gdyby w tym dokumencie nie było zapisu o osobowości prawnej, nie byloby Unii (w sensie prawnym) pomimo przyjęcia go przez wszystkie państwa, byłby jedynie stwór z wyrazem "unia" w nazwie. Tak?

05-05-2009 - 17:06:19

Tosia Napisał(a):
> Ja rozumiem to tak, że Unia zaistnieje, jak
> wszystkie państwa go przyjmą, ponieważ taki
> jest warunek zapisany w tym dokumencie. Mylę
> się?
> I druga sprawa, aby zaistniała Unia, musi mieć
> osobowość prawną, co jest w tym dokumencie też
> zapisane.
> Gdyby w tym dokumencie nie było zapisu o
> osobowości prawnej, nie byloby Unii (w sensie
> prawnym) pomimo przyjęcia go przez wszystkie
> państwa, byłby jedynie stwór z wyrazem "unia"
> w nazwie. Tak?

Powstanie w zasadzie państwo Unia Europejska, bo ta Unia będzie mogła decydować o sprawa wewnątrz-"państwowych" stary państw, które się zrzekły swojej państwowości. Dziwnie to brzmi ;-) Rzecz rozchodzi się nie o to, że Unia musi mieć osobowość prawna, tylko taka unia jaką oni tworzą, czyli państwo. Tylko dziwnym trafem ten "szczegół" jest pomijany. Niedługo po traktacie reformującym z Lizbony podpisana zostanie konstytucja państwa Unii Europejskiej, gdyż wystarczy większość. Unia nie przewiduje liberum veto. Powyższe wpisy dobitnie pokazują jak te traktaty są tak skonstruowane, aby można było namieszać i by nikt nie wiedział o co chodzi. A ludzie mają w referendach za czymś głosować. Zróbmy referendum "Czy zgadzasz się z teorią na możliwość powstania czarnej dziury w odległości 100 mln km od Ziemi?", "Czy gasnące Słońce może nas pozbawić suwerenności" ;-)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-05-2009 17:07 przez ArturNOW.

05-05-2009 - 23:17:18

A ja mam takie pytanie. Co oznacza osobowość prawna w odniesieniu do instytucji międzynarodowej zrzeszającej państwa? Bo osobowość prawna to chyba, jak sama nazwa wskazuje, musi istnieć w świetle jakiegoś prawa. W świetle jakiego prawa, osobowość prawną mogą posiadać takie instytucje jak Unia Europejska, NATO, WNP czy ONZ?

06-05-2009 - 09:54:16

Szanowni Państwo,
Pewnie to nic odkrywczego ale jeśli unia nie istnieje, to może zawiązać własny spisek, szybko utworzyć byt o nazwie Unia Europejska, zarejestrować gdzieś to-to w Brukseli, powołać komisarzy, wydawać dekrety ...

pozdrowienia
Anonimowy użytkownik

06-05-2009 - 14:02:58

Przemek_R Napisał(a):
> A ja mam takie pytanie. Co oznacza osobowość
> prawna w odniesieniu do instytucji
> międzynarodowej zrzeszającej państwa? Bo
> osobowość prawna to chyba, jak sama nazwa
> wskazuje, musi istnieć w świetle jakiegoś
> prawa. W świetle jakiego prawa, osobowość
> prawną mogą posiadać takie instytucje jak Unia
> Europejska, NATO, WNP czy ONZ?

W swietle konwenansow. Jak grupa panstw podpisuje taki traktat i on jest ratyfikowany to zasadniczo wiekszosc panstw takie traktaty respektuje.

07-05-2009 - 15:12:59

Przemek_R Napisał(a):
>osobowość prawna to chyba, jak sama nazwa
> wskazuje, musi istnieć w świetle jakiegoś
> prawa.

prawa międzynarodowego publicznego...

G.
Lewartow, Kohne, Stoltzman, Kalkstein, Szechter, Dikman, Bucholtz, Berman etc...

07-05-2009 - 16:51:41

Nic nie musi Osetia podobno też nie istnieje a jest. UE może nie istnieć ale jest.spinning smiley sticking its tongue out

07-05-2009 - 22:07:18

Czarnogóra używa Euro ;-) Co to zmienia grinning smiley
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6171, Posty: 45312, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 224, Posty: 2116.