Niegospodarność w Unii Europejskiej

Wysłane przez studentkarol 

12-01-2014 - 17:20:38

Witam wszystkich!

Właśnie przymierzam się do napisania pracy o niegospodarności w Unii Europejskiej. Praca ma mieć formę eseju na 12-15 stron i pomoże mi zaliczyć przedmiot "Budżet Unii Europejskiej", który zdaję w SGH. smiling smiley
Wybrałem ten temat, ponieważ wydawał mi się on ciekawy i łatwy. Nic bardziej mylnego!

Materiałów na w/w temat jest mało, by nie powiedzieć wcale.

Mam ogólny plan swojej pracy. Chciałbym opisać nie tylko złe wydawanie pieniędzy przez UE, ale także tego skutki, czyli np. rozleniwienie się polskiej gospodarki.

Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe materiały i mógłby się z nimi podzielić- będę wdzięczny. Myślę, iż ten wątek mógłby służyć do opisywania absurdów w Unii i tego, jak marnotrawione są moje i Państwa pieniądze.

18-02-2014 - 18:56:58

Oj, bierz na cel limity emisji.

W 2009 roku Europol poinformował o rosnącej skali oszustw podatkowych, które w niektórych krajach mogą sięgać 90% wartości wszystkich wymienianych emisji[9]. W 2010 roku ujawniono, że w ciągu ostatnich dwóch lat grupy przestępcze zarobiły w ten sposób ponad 7 mld euro[10]. Pod koniec 2010 roku Komisja Europejska zapowiedziała również przygotowanie regulacji, która ukróci trwający co najmniej do 2008 roku proceder uruchamiania zagranicznych zakładów produkujących inny gaz cieplarniany HFC-23 wyłącznie w celu ich zamknięcia i uzyskania w ten sposób pakietów uprawnień o emisji o znacznej wartości rynkowej[11][12]. Podobne nadużycia ujawniono w Indiach[13].
Także całe dofinansowanie w UE śmierdzi.
Tematów jest masa. Tylko za dużo filozoficznej propagandy o tym jakie to pożyteczne.

20-03-2014 - 13:52:13

Nie wiem gdzie można znaleźć konkretne liczby, ale na pewno możesz zgłębić temat dotacji - na co idą i jak są wydawane te pieniądze. Słyszałem o że grube miliony szły na przykład na zbudowanie portalu (czyli zwykłej strony internetowej) o kotach. Takich historii było wiele, ale żeby je poodnajdywać i jakoś zebrać razem, to już chyba właśnie Twoja praca :-)

Być potężnym – to tak samo jak być damą. Jeśli musisz zapewniać, że nią jesteś – to nie jesteś.
[klauzuleniedozwolone.pl] - sprawdź regulamin swego sklepu internetowego.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45464, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 396, Posty: 3944.