Mason przyznaje, że czci Lucyfera

Wysłane przez Nevar 

10-03-2013 - 21:36:01

[www.youtube.com]

20-04-2013 - 13:30:05

Niejaka Vicki Polin przyznaje w amerykańskim talk show, że w jej (żydowskiej) rodzinie dokonywano satanistycznych, rytualnych mordów [www.youtube.com]

13-06-2013 - 14:52:22

No i co z tego?

Komentarze, audycje, propozycje - Forum Wolnościowe
Dyskusje: [forumwolnosciowe.cba.pl]
Facebooku: [facebook.com]

05-10-2013 - 22:44:03

Co widzisz złego w czci Lucyfera, przecież to nosiciel światła co dla wyznawców kultu śmierci (chrześcijan) jest niepojęte.

Niejaka Vicki Polin przyznaje w amerykańskim talk show, że w jej (żydowskiej) rodzinie dokonywano satanistycznych, rytualnych mordów
U żydów kanibalizm to nic niezwykłego, chrześcijan też to dotyczy kiedy są karmieni ciałem Jezusa.

Popiół z Lachów.

21-12-2013 - 11:19:23

rysin, ta strona "Popiół z Lachów.". Tak się zastanawiam, czy jesteś w stanie wskazać mi chociaż jednego swojego przodka który wierzył w te słowiańskie mity? Czy też wszyscy Twoi znani Ci przodkowie wierzyli jednak w jakiś odłam chrześcijaństwa albo judaizmu?
Mam nadzieję nie wierzysz w to inaczej musiałbym napisać (co dedykuje wszystkim neopoganom):
Jeśli nie jesteś w stanie wykazać pokrewieństwa ze Słowianami jktórzy w to wierzyli a nie jesteś, to czemu przywłaszczasz sobie ich religię plując na religię wszystkich swoich znanych Ci przodków? Tak robisz z religią swojej matki, ojca, dziadków, babek itd.
Plujesz na wiarę swoich znanych przodków w nadziei że jakiś "nieznany" Twój przodek był poganinem? Nie mogę tego zrozumieć.
Fascynujesz się czymś co kiedyś być może jakiś Twój przodek (tak daleki że nie masz pojęcia który wyznawał), a te tysiące swoich bliższych przodków zdradzasz. Da się to wyjaśnić? Nie.
W imię jakiejś swojej fascynacji plujesz na własnych przodków i nazywasz to tradycją.... Odnoszę się cały czas do strony jaką promujesz.
Żeby to jeszcze można było nazwać rozwojem. Ale wybierasz prymitywną religię która wyginęła bo była gorsza, słabsza i głupsza.
To się tyczy wszystkich neopogan, nie odtwarzacie historii bo jej nie znacie, nie macie żadnych dowodów poza własnym mniemaniem na to że religia jaką się zafascynujecie jest religią waszych przodków, bo nie znacie własnych przodków.
Nieliczni ludzie znają, znam człowieka co ma wywód przodków do roku 900. On przynajmniej by miał podstawę twierdzić że jakiś tam przodek był Słowianinem i miał taką religię przypuszczalnie. Co nie znaczy że zdradzi religię bardziej pewnych i bliższych przodków.
A i jeszcze jedno. Na temat religii Słowian wiemy bardzo nie wiele. To co dziś robią neopoganie ma tyle wspólnego z tamtymi Słowianami co pójście do galerii sztuki i wyznawanie pierwszego lepszego obrazu z religią.
W żadnym razie neopoganie nie odtwarzają religii Słowian. To jest jakaś nowa odrobinę naśladowcza religia.
Równie dobrze można wierzyć w budyń (jest taka religia), nie ma to żadnej wartości ani poznawczej ani historycznej.

Zmieniany 6 raz(y). Ostatnia zmiana 21-12-2013 11:50 przez piotr11.

21-12-2013 - 14:56:57

Akurat nasi dziadkowie wierzyli w te "słowiańskie mity", podobnie jak wierzyli w chrześcijańskie mity. Kultura polska pochodzi od Słowian i. nawet obchodząc święta chrześcijańskie robili to po słowiańsku i nawet zgodnie z kalendarzem świąt słowiańskich. Chrześcijaństwu nigdy nie udało się pokonać Słowian.

22-12-2013 - 17:55:50

Bardzo lubię słowo: neopoganie. Aby język polski nadal się ubogacał proponuję kolejne słowo: neodinozaury.

06-01-2014 - 12:43:24

W czym piotr jedenasty widzi problem?
Mój ojciec miał pretensje do swojego ojca czyli mojego dziadka, że nie chodził do kościoła i nie wierzył w Boga czyli z tą wiarą w jakiś odłam chrześcijaństwa albo judaizmu było coś nie tak. Natomiast drugi dziadek na Zielone Świątki ubierał dom jabłuziem (tatarak) czyli kultywował zwyczaje słowiańskie. Jak widać piotr jedenasty łże jak pies.

piotr11
Żeby to jeszcze można było nazwać rozwojem. Ale wybierasz prymitywną religię która wyginęła bo była gorsza, słabsza i głupsza.
Wiara słowiańska nie była wcale gorsza, słabsza ani głupsza, ona została pokonana siłą głupoty. Jeśli zadasz się z głupim, to najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Co piotr jedenasty widzi takiego rozwojowego w tym kulcie śmierci przywleczonym z Egiptu? Jest to religia rodem z epoki kamienia łupanego kiedy ludzie zjadali się wzajemnie aby posiąść moc pokonanego przeciwnika (mocarza-boga). W katolicyźmie ludzie mają posiąść słabość i niemoc Jezusa ukrzyżawanego, ponieważ jest to prezent od wroga.

Z tą chrystianizacją w Polsce nie był wcale tak gładko. Dopiero wprowadzenie edukacji powszechnej podczas zaborów to zmieniło. Tym sposobem przerwano przekaz międzypokoleniowy odrywając dzieci i młodzież od rodziców. Reszty dokonały w okresie międzywojennym szkoły jezuickie przy parafiach. Wcześniej ludzie unikali tej zarazy jak ognia.

Jak widać piotr jedenasty jest bardzo niedoinformowany, albo podpisał jakiś cyrograf i wprowadza dezinformację.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-01-2014 12:49 przez rysin.

06-01-2014 - 19:18:43

Ciekawa retoryka - dyskutowanie, która religia była głupsza... Tak jakby wiara miała cokolwiek wspólnego z wiedzą. W każdym razie, przynajmniej dochodzimy do oczywistości: "dobra i silna" religia to taka, która możliwie skutecznie mami umysły wierzących, do tego stopnia, by płacili na nią podatki i machali za nią mieczem.

07-01-2014 - 11:07:04

Ekhangel
Ciekawa retoryka - dyskutowanie, która religia była głupsza... Tak jakby wiara miała cokolwiek wspólnego z wiedzą. .....

Oczywiście że wiara ma wiele wspólnego z wiedzą.

Jeśli np. Tobie nawciskali w szkole, TV itp. do głowy kupę tzw. wiedzy (z naciskiem na kupę), na temat powstania wszechświata,
że nie było niczego, czasu, materii ani przestrzeni i niewiadomo z jakiego powodu to „nic” pierdykło i teraz mamy wszystko,
to Ty po prostu w to wierzysz. Nie można empirycznie udowodnić, że z niczego może cokolwiek powstać,
ani żadnych innych spekulacji na ten temat. Ty możesz tylko w to wierzyć lub nie.

Jeśli nie masz wiedzy na temat Boga, lub nie podoba Ci się sama koncepcja jego istnienia, to mimo że „wielkie pierdyknięcie”
jest tak nielogiczne jak mało co, to wybierzesz właśnie wiarę w „wielkie pierdyknięcie” smiling smiley

Dla mnie osobiście, o wiele bardziej racjonalne jest to, że istnieje jakaś forma energii, transcendentalna do materii,
która jest przyczyną tego świata. I skoro widzimy za tym wszystkim niezwykłą, nieograniczoną wręcz inteligencję,
to źródło tego wszystkiego musi posiadać nawet większą inteligencję. Byt inteligentny, świadomy nie może oczywiście być bezosobowy.

I wcale nie mówię tu o jakimś starszym panu, któremu się nudziło i „se zrobił” świat w 6 dni i nie najlepiej mu to wyszło winking smiley

09-01-2014 - 23:42:47

Mam pytanie do fanatykow - co wg was jest najgorsze i w jakiej kolejnosci: ateizm, innowierstwo, wlasnowierstwo czy tumiwisizm?

10-01-2014 - 17:48:15

Tumiwisizm, ateizm, innowierstwo, własnowierstwo (nie wiem co to za słowo mądre ale zakładam że chodzi o własną wiarę).

10-01-2014 - 23:35:01

Wiara słowiańska nie była wcale gorsza, słabsza ani głupsza, ona została pokonana siłą głupoty
Jak pisałem, skąd Ty to możesz wiedzieć? Nie masz żadnej możliwości poznania wiary słowiańskiej bo od bardzo dawna wszyscy jej wyznawcy nie żyją. Naprawdę wierzysz że z paru wykopalisk, paru kamieni można poznać wiarę?? Przecież to jest niedorzeczne. To co sobie dziś znajdziesz na temat tej wiary to są tylko dywagacje i zgadywanie.
To nie jest żadna wiara słowiańska tylko jakieś dzisiejsze wymysły.
Co do tego co napisałeś że głupota zwycięża to jak to mam skomentować? Chcesz wygrać wybory to zrób sobie lobotomię?? Bo tak należy Twoje słowa rozumieć o pokonaniu siłą głupoty.

11-01-2014 - 17:51:02

piotr11
własnowierstwo (nie wiem co to za słowo mądre ale zakładam że chodzi o własną wiarę).
Własnowierstwo to wiara w siebie.

piotr11
Jak pisałem, skąd Ty to możesz wiedzieć? Nie masz żadnej możliwości poznania wiary słowiańskiej bo od bardzo dawna wszyscy jej wyznawcy nie żyją. Naprawdę wierzysz że z paru wykopalisk, paru kamieni można poznać wiarę?? Przecież to jest niedorzeczne. To co sobie dziś znajdziesz na temat tej wiary to są tylko dywagacje i zgadywanie.
Poza tym są jeszcze całe masy publikacji etnograficznych sprzed 200 lat, np tego pana. Wtedy wiara słowiańska była jeszcze żywa, nawet dzisiaj kultywowane są jej szczątki jako elementy tradycji.

piotr11
To nie jest żadna wiara słowiańska tylko jakieś dzisiejsze wymysły.
To i tak lepsze od wiary w obcych bogów.
Wiara w obcych bogów prowadzi do niewoli czego obecnie wszyscy doświadczają.

piotr11
Co do tego co napisałeś że głupota zwycięża to jak to mam skomentować?
Bo tak należy Twoje słowa rozumieć o pokonaniu siłą głupoty.
Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Chodzi o ogłupiającą siłę chrześcijaństwa. To tak jak z dzisiejszymi mediami.

piotr11
Chcesz wygrać wybory to zrób sobie lobotomię??
Chcesz żebym grzecznie się wyeliminował jak Andrzej Lepper przed wyborami?
Masz rację, aby zostać politykiem trzega być debilem.

Wiesz co, to jest chyba sedno demokracji. Demikracja to rząd głupców. Głupcy wybierają sobie przedstawicieli, jak się do nich upodobnisz to może i ciebie wybiorą. Mądrzy ludzie są dyskryminowani bo są w mniejszości.

Popiół z Lachów.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-01-2014 18:05 przez rysin.

13-01-2014 - 15:05:46

piotr11
Źródeł poznania religii słowiańskiej jest bardzo wiele. To nieprawda, że nic się nie zachowało. Obok źródeł archeologicznych, których nie ma "kilku" mamy dokumenty kościelne, dokumenty badaczy tej religii, opracowania kultury ludowej, etnografię ruską (tam rodzimowierstwo zachowało się dłużej i lepiej, niż w Polsce) oraz analizy porównawcze, np. hinduizm i inne religie aryjskie. Na tej bazie można dość dobrze odtworzyć religię, która została wyparta dość niedawno, bo w XVIII w., a w kulturze ludowej żywa jest do dzisiaj.

22-03-2014 - 23:19:29

Religia jaką by nie była zostanie religią i tyle, do niczego ludziom nie potrzebna oprócz manipulacji.

07-04-2014 - 01:19:41

Bzdura. Religia to po prostu zjawisko kulturowe, natomiast wykorzystać ją można w równym stopniu co antyteizm (wojujący ateizm).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45465, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 396, Posty: 3944.