SMOLEŃSK - kilka wybuchów? O co chodzi?

Wysłane przez koVal 

26-06-2013 - 22:19:03

Jeśli samolot się wznosił tuż przed zderzeniem to balistyczna trajektoria tłumaczyłaby czemu tak daleko od jego miejsca się rozbił.
Dynamika każdego zderzenia z energiami tego rzędu jest tak skomplikowana, nieprzewidywalna i unikalna, że nawet jeśli jest tendencja iż pewne części są mniej zniszczone, nie można z tego wyciągać znaczących wniosków. Każdy jeden stopień kąta natarcia lub metr elewacji gruntu zmieniłby rozkład szczątków nie do poznania, może nawet i uratował komuś życie zachowując tył w całości. Mógł to być, fachowo mówiąc, niefart. Twardość terenu też nie wiele przy takich prędkościach wnosi, czasem woda potrafi rozerwać samolot na kawałeczki. Pole szczątków jest stosunkowo niewielkie i skupione, tak jak się można spodziewać gdy samolot nie rozpada się w powietrzu.
Nie wydaje mi się nieprawdopodobne by to był wypadek po błędzie pilota, takie rzeczy się zdarzają, więc przy braku dowodów na spisek to tłumaczenie wygrywa jako prostsze.
Ale chętnie zobacze to zdjęcie o którym mówisz i linka do tego samolotu co skosił pół lasku w Rosji, bo całkiem wykluczać zamach to patriocie nie wypada.

26-06-2013 - 22:33:52

.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-06-2013 22:37 przez bratmat.

27-06-2013 - 00:47:43

Ale chętnie zobacze to zdjęcie o którym mówisz i linka do tego samolotu co skosił pół lasku w Rosji, bo całkiem wykluczać zamach to patriocie nie wypada
Nie wiem, czy to potwierdza tezę o zamachu, czy nie, lecz katastrofa pod Smoleńskiem różni się od innych wypadków lotniczych i to musi zastanawiać.

Pod poniższym linkiem jest prezentacja A. Macierewicza, którą zaczyna od pokazania zdjęć "wywiniętego" kadłuba (pierwsze cztery minuty filmu):
[www.youtube.com]#!

A ten TU 154 rozbił się w 2010 pod Moskwą, a nie w tym roku, jak błędnie pisałem powyżej. Link do artykułu oraz zdjęcie, na którym widać całe lewe skrzydło po rozpadnięciu się maszyny na dwie części:

Inny samolot lądujący awaryjnie w lesie. Podobny do TU 154, TU 202:

I podkreślam jeszcze raz - nie wiem, co się wydarzyło pod Smoleńskiem; przez długi czas traktowałem sprawę jako nierozwiązywalną, ale po zapoznaniu się z materiałami kilka miesięcy temu, zdziwiłem się, że tak dużo zdołano ustalić. Wiem, że rząd forsuje tezę o wypadku a Macierewicz o zamachu i żadnej ze stron chyba nie zależy na poznaniu prawdy, co jednak nie powinno nam przeszkodzić wyciągnąć logicznych wniosków z ich kłótni i wzajemnych oskarżeń.

27-06-2013 - 13:08:45

Na zdjęciu gdzie widać kadłub wywinięty na zewnątrz brakuje osmolonych krawędzi charakterystycznych dla wybuchu, również i samo wywinięcie wydaje mi się za mało skupione, wyraźne i okrągłe jak na bombę w samolocie wybuchającą.
Te tupolewy lądowały awaryjnie, pilot miał do samego końca kontrolę, kąt natarcia był płaski, a maszyny zdążyły już wytracić prędkość na pasie zanim z niego wypadły. Również drzewa wydają się co najmniej dwa razy cieńsze (4 razy słabsze) niż feralna brzoza. Nie da się tych wypadków porównać za cholerę.
Dowodów na zamach wciąż brak moim zdaniem.

27-06-2013 - 23:33:25

Nie twierdziłem, że mam dowody na zamach, szczególnie, iż wcale mi nie zależy na udowodnieniu innej tezy, niż ta, że nie zrobiono nic, aby wyjaśnić przyczyny tej katastrofy i trzy lata po, wciąż nie wiemy nawet, co się zdarzyło. I to jest, co najmniej, dziwne.

Tylko co spowodowało to wywinięcie, bo od lądowania nie mogło powstać?

Jeżeli rządowy Tupolew ściął brzozę, to w momencie ścinania też miał płaski kąt natarcia i leciał szybciej, niż pokazane tu maszyny, więc działał z większą siłą na drzewo. TU 202, co prawda, ciął cieńsze drzewka, ale "pancerna" brzoza była tylko jedna, a ten musiał skosić przynajmniej kilkadziesiąt metrów lasu i skrzydła ma chyba całe. Jak na to nie patrzeć, to dziwnie mało uszkodziło te samoloty w porównaniu do rządowego TU154. No i ofiar było jakby mniej. Taka jest moja opinia.

Dodano:
No i jak widać na zdjęciach, samoloty "pięknie" przełamały się na dwie części, więc analogicznie, rządowy TU154, upadając grzbietem do dołu, powinien rozpaść się na trzy części, z czego tylna część powinna zachować się w dobrym stanie kosztem zniszczenia statecznika pionowego na ogonie. A jak widać na prezentacji Macierewicza, została tylko wydmuszka z wywiniętymi na boki ścianami. Zastanawiające.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 27-06-2013 23:40 przez Libero.

28-06-2013 - 10:31:18

Ilość drzew nie ma żadnego znaczenia, kosa może ściąć miliony kłosów zanim trafi na jeden kamień.

28-06-2013 - 11:49:35

Kosa tępi się na każdym źdźble. Poza tym te brzózki wcale nie są takie małe i jest ich sporo - nie przeceniałbym pancernej brzozy.

25-12-2013 - 14:29:12

Ciekawie się ta rozprawka toczy smiling smiley
Niestety ale ja sądzę, że motyw powinno się na razie pominąć tu na forum jeśli doszło rzeczywiście do celowego pozbawienia życia prawie 100 ludzi.
Ja mam kilka pytań dotyczących tych wydarzeń, którymi chcę się z wami podzielić.
1. Jakiś czas przed feralnym dniem tego zdarzenia natrafiłem w internecie na filmy dokumentalne przedstawiające samoloty tupolew i antonow. Jednym z niewielu faktów, które zapamiętałem do dziś jest ten, że samoloty tupolew są bardzo lubiane przez przemytników narkotyków na amerykańskich kontynentach (zwłaszcza na tym południowym). To było właśnie tematem jednego z tych dokumentów. Jak wiadomo modeli jest dużo tych samolotów mniejszych także jest kilka, którymi to własnie przemytnicy latają. Pytanie dlaczego tak je lubią? Otóż dlatego, że są to idealne samoloty do lądowań w "głębokim buszu". Konstrukcyjnie są to bardzo mocne i wytrzymałe maszyny. Dlatego pytanie moje skąd takie rozszczątkowanie ?
2.Oglądając relacje z 10 kwietnia na żywo nie mogłem pojąć jednej kwestii: skąd tak szybko mieli trumny? Nie było worków na zwłoki tylko trumny. Nie wiem jakie są procedury w Rosji jeśli chodzi martwych ludzi w katastrofach ale chyba to jest fenomen, że od razu dają trumny?
3. Zostawmy teraz na moment polityczny obóz do jakich należą były prezydent Kaczyński oraz reszta osób o których napisze. Prezydent państwa jest osobą
nr 1 . Kilka filmów widziałem i co mnie nurtuje: BOR i pracownicy kancelarii prezydenta do momentu włożenia zwłok do trumny otoczyli i pilnowali ciało. Po przyjeździe premiera a potem brata Jarosława, nikt z nich nie dopilnował aby ciało pierwszej osoby w państwie zostało w odpowiedni sposób transportowane. Wsadzili je to trumny, potem na ciężarówkę z resztą trumien i po prostu pojechali gdzieś tam. Czy gdyby to spotkało np USA czy tak samo by się stało?
4. W sumie mamy 3 raporty z tego wydarzenia i każdy wyklucza siebie wzajemnie. Dlaczego?
5. Ten fakt najbardziej mnie zadziwił, po wystąpieniu pani Kochanowskiej w Brukseli były premier Litwy stwierdził, żeby owa pani była ostrożna jeżdżąc samochodem i nie miała przykrego wypadku ??!!??!!

05-06-2014 - 11:29:15

Troszkę tutaj odkopię .

1. DRZEWO . Wszyscy wiemy że drzewa zabijają . Tyyyyle ludzi rozbiło się w wypadkach komunikacyjnych w zderzeniach z drzewami . Jak auto zawinie się na drzewie to amen . Samochód po wbiciu się w drzewo staje się kupą złomu z oderwanym silnikiem i trupami wokół . Tak to prawda .
To jest piękna manipulacja umysłami , gdyż 1 tonowy samochód a 100 tonowy samolot to zupełnie co innego . Ale podświadomie łatwo zaakceptować że to "przez uderzenie w drzewo zginęli" - to się wydaje naturalne , ale jest zupełnie fałszywe .

2. BRZOZA . Co masz w domu zrobionego z drewna brzozowego ? Szafę ? Parkiet ? Dlaczego nie krokwie dachu lub filary balkonu ? Czy ktoś stosuje brzozowe elementy konstrukcyjne , wytrzymałościowe ? Dlatego iż drewno brzozowe się nie nadaje . Jest słabe , miękkie i kruche w porównaniu do innego drewna . Nadaje się do rzeźbienia , do pieców i na ogniska . Sklejkę robi się z brzozy żeby tę brzozinę jakoś wykorzystać , bo sklejka jest mocniejsza od samego drewna . Gdyby Tutka wpadła w sosnę , buka , dąb , próbowałbym zrozumieć że mogłoby się coś w jakiś sposób uszkodzić . Ale urwać skrzydło o brzozę , to jak rozbić auto o kartonowe pudła .

3. SAMOLOT . Polecam wizytę w Muzeum Lotnictwa w Krakowie . Tam stoi TU-134 , starszy i mniejszy (30-metrowej rozpiętości , 2-silnikowy , ok 50-tonowy) samolot , konstrukcyjny poprzednik tutki ze Smoleńska . Najlepiej stanąć przed nim i wyobrazić sobie (bo wnieść pewnie nie pozwolą) 40-cm średnicy , 10-metrowe drzew(k)o . Po wyobrażeniu sobie jak ono urywa skrzydło takiemu samolotowi , ostrożnie trzymać równowagę gdy nastąpi wybuch śmiechu . To tak jakby próbować urwać koło w samochodzie przy pomocy drewnianego miecza . A teraz jedźmy na lotnisko i stańmy przed większym , 100-tonowym typem 154 . Uzyskamy śmiech przez łzy .

4. PIĘKNY SHOW . Jestem pod wrażeniem jak można zabić narodowi Prezydenta i tak wielu ważnych ludzi . Jak służbami spowodować że naród nad tym przejdzie "normalnie" bez protestów , bez rewolucji i bez ŻADNEJ winnej osoby . Co więcej , pranie mózgów było tak skuteczne że część polaków się CIESZY z faktu śmierci ich Prezydenta . Rozejrzyjcie się Państwo się po świecie . Popatrzcie na Wschód , co się dzieje na Ukrainie . Dla mnie ważne jest że to był zwykły mord polityczny , jakich od WW2 popełniono na polakach mnóstwo . Widać wyraźnie że polaków można od 1939 roku bezkarnie zabijać i popełniać im samobójstwa w liczbach setek i tysięcy . I dlatego chcę uciekać z tego kraju , bo jakby mnie ktoś ze wschodniej zagranicy zabił to będzie mógł się tym jawnie cieszyć i być z tego dumny . Mnie nikt nie pomści , mój zabójca nie pójdzie na szubienicę , ani nawet siedzieć , bo konsul obcego państwa odpowiednio zainterweniuje - jakieś zawiasy to maks . Tyle mamy wolności tutaj . Ja pojadę gdzieś gdzie ludzie są normalni i chcę dostać inne obywatelstwo . Obawiam się że p. JKM nie zdąży zmienić tego kraju na bardziej mi odpowiadający zanim wyjadę . Za niego trzymam kciuki , oddaję mu głosy w wyborach i Jemu przede wszystkim życzę bezpieczeństwa w tym kraju ... zgadnijcie dlaczego .

Ad1 - Okopcenia na samolocie . Materiały wybuchowe nie muszą zostawiać okopceń (bo niszczący nie jest płomień tylko jest fala ciśnień , fala uderzeniowa , ona ma zasięg wielokrotnie większy od płomienia eksplozji) . Ludzi przyzwyczajono do kolorowych , filmowych "wybuchów" ---> BLEVE i ludzie mylą pojęcia detonacji i dużego świecącego , chwilowego płomienia . To jest celowo wywołany brak wykształcenia społeczeństwa , tak jak brak umiejętności obsługi broni palnej . Detonacja a BLEVE to jest zupełnie co innego i w hollywood się to stosuje bo wygląda ładnie w filmach , a odpowiednio stosowane nie jest w zasadzie groźne dla aktorów , fala uderzeniowa wtedy jest nikła .
Po drugie ten wrak UMYTO . Czy na parkingu policyjnym pozwolono by Państwu UMYĆ jakiekolwiek rozbite auto ?? Dwa , po co myć ROZBITY pojazd ? Właśnie po to żeby był ładny , przypadkiem nie okopcony .

Panu Libero stawiam piwo za sensowne porównanie do innych podobnych katastrof - różnice są ewidentne .
Tyle ode mnie .

27-01-2016 - 21:08:30

Szkoda ze tu wcześniej nie wlazłem.
Jak to sie ma wszystko do 11 ton paliwa co to chyba wsiąkło w mokra glebę. Albo go nie było.

Wg. mnie to wybuchły puste zbiorniki paliwowe z uwagi na złe instalacje wyrównujące potencjały i tego sie Rosjanie boją i trzymaja złom aż go szlag trafi i złomiarze rozbiorą.
Ale przy takich wybuchach powinne byc kule ognia, a nie było.
Hej!

11-04-2018 - 19:56:42

No i cisza.
Rozumiem ze forum zdechło.
A było tu ciekawie.
Hej!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45464, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 396, Posty: 3944.