kapitalizm to kłamstwo !

Wysłane przez kapitalizmtosyf 

21-03-2014 - 08:32:31

kapitalizmtosyf
Chyba nie musze ci mówić każdy wie ze kapitalizm to wyzysk ,brak zabezpieczenia socjalnego,brak opieki państwa.
Robotnicy H.Forda o tym też wiedzieli, ale to właśnie ci "wyzyskiwani" pracownicy byli pierwszymi "ludźmi pracy" których stać było na własny samochód.
Jak wynajmuje faceta do pomalowania mieszkania to on wie, że ja chcę go "wyzyskać"(ma pomalować mieszkanie w określonym czasie, a nie pić w tym czasie piwko), cena jaka zostanie przez niego zaproponowana uwzględnia element "wyzysku".

21-03-2014 - 19:05:31

Farage
tusk i liberalizm tez mi smiech jak ci powiem ze kaczynski chce zniesc podatki tez w to uwierzysz?

Korwin zawsze byl za kapitalizmem nigdy za socjalem.
ale ludzie uwierzyli bo tusk ładnie sie uśmiechał i obiecał irlandie więc tak samo może być z korwinem ładnie teraz tak opowiada a jak dojdzie do władzy to.........wiadomo co robi polityk

nie wiedziałeś ze korwin to były socjalista ? przeciez sam to opowiadał......" Należał również do Związku Młodzieży Socjalistycznej" zajeło mi kilka sekund szukania w google .

H.Ford to był jedyny prywaciarz który szanował pracownika a reszta to co? na nim kończy sie świat? i jestem ciekawy jak on to robił ze niedosyć ze dobrze płacił pracownikowi to jeszcze tanie były jego samochody

22-03-2014 - 01:47:31

kapitalizmtosyf
tusk i liberalizm tez mi smiech jak ci powiem ze kaczynski chce zniesc podatki tez w to uwierzysz?

Korwin zawsze byl za kapitalizmem nigdy za socjalem.

ale ludzie uwierzyli bo tusk ładnie sie uśmiechał i obiecał irlandie więc tak samo może być z korwinem ładnie teraz tak opowiada a jak dojdzie do władzy to.........wiadomo co robi polityk

nie wiedziałeś ze korwin to były socjalista ? przeciez sam to opowiadał......" Należał również do Związku Młodzieży Socjalistycznej" zajeło mi kilka sekund szukania w google .

H.Ford to był jedyny prywaciarz który szanował pracownika a reszta to co? na nim kończy sie świat? i jestem ciekawy jak on to robił ze niedosyć ze dobrze płacił pracownikowi to jeszcze tanie były jego samochody

A slyszales, ktoregos polityka ktory tak sie sam wypowiada o tym ze zlikwiduje koryto, ze wsadzi do pierdla ich wszystkich, ze to banda zlodzieji, ze wytyka bledy im w oczy, ze nie zmienil jezyka przez 50 lat? tego zapewne nie dostrzegles. A przeciez idac twoim tokiem myslenia choc wsumei nie trzeba isc bo TUsk to sam w sobie dobry przyklad jest przeciez Korwin mogl do PO dolaczyc czy do PIS i sobie kasiorke ladnie pobierac a mimo to tego nie robi, czemu? bo ma w dupie ich wszystkich ot i czemu. Tylko politycy zobacz w ciagu roku ile razy zmieniaja zadanie a KORWIN ciagle to samo gada ten sam tekst ten sam problem jest i do niego pije od 50 lat. Jest to jedyna formacja prawicowa wiec w niej pokladam nadzieje na lepsza przyszlosc tego kraju. Ludzie przyzwyczaili sie do zlodziejow i ich wybieraja jak pacany zamiast sprobowac zmian ale tez wiekszosc z tych pacanow okrada ludzi pracujacych poprzez zasilki. Posluchaj co korwin mowi o poparci jakiego oczekuje i porownaj sobie z wypowiedziami zlodziejow. Sprawdz czy ktoremus politykowi zalezy na tym by miec 15% poparcia czy tam 10% czy grupa bandycka nastawia sie na wygrana i po 30-40%,

Co do tej mlodziezowki a czytales moze DLACZEGO tam doszedl? nie? to doczytaj.

Odnosnie Forda sprawa jest prosta jesli wlasciciel jest fair wobec pracownika to i pracownik pracuje wydajniej i z przyjemnoscia w stosunku do szefa i efekt miales w tej firmie.

22-03-2014 - 18:11:30

i tak tusk wygra wybory bo daje armi urzedników prace więc polityk który chce zlikwidować koryto nigdy nie dojdzie do władzy bo wiele ludzi sie cieszy z sytuacjii jaka jest teraz i dużo bogaczy teraz tez doi budżet państwa jest pełno dopłat dofinansowań kolesiostwo ustawiane przetargi nepotyzm a jak by korwin do władzy to by sie to skończyło więc możemy być pewni ze znowu tusk wygra... przykro mi ale korwni nigdy nie dojdzie do władzy.Jednak nie ufał bym człowiekowi którzy nawet nie chce sie przyznać ze tak naprawde nazywa sie ozjasz goldberg i wiadmo jakie ma korzenie....więc nie ma w polsce narazie jakiegoś normalnego polityka aby na niego zagłosować ....

no ale to był niestety jedyny prywaciarz który dobrze traktował pracownika szkoda ze inni na to nie wpadli i tylko zachowywali sie jak typowi wredni kapitaliści choć też niektórzy twierdzą ze w dobroć H. Forda nie ma co za dużo wierzyć bo pracownicy też sobie coś tam wywalczyli i kapitaliste to tylko cięcie kosztów interesuje a jak wiadomo pierwszym ogniwem do tych działań jest pracownik

ps .Niskie podatki dobre są w określonych warunkach. Z całej zbiorowści krajów znajdziemy takie, które mają niskie obciążenia fiskalne, a jednak nie rozwijają się dobrze oraz takie państwa, gdzie mamy wysokie obciążenia, a jednak rozwijają się niesamowicie szybko. Na wzrost gospodarczy wpływ ma dziesiątki czynników. Wysokość opodatkowania jest ważna, ale niekoniecznie najważniejsza. Ważne są także zasoby, geopolityka, specjalizacja, itd. Stąd uzależnianie wielkości PKB od poziomu opodatkowania może niepotrzebnie pozwalać na wyciąganie błędnych wniosków. W świecie ekonomii mamy wiele różnych krzywych, które w modelu wyglądają pieknie i zdają się działać, ale w rzeczywistości nie da się ich przetransferować do realnej gospodarki, bo mamy zbyt wiele strumieni danych, które dzieją się jednocześnie. Proste rozumowanie jest pociągające, ale niekoniecznie właściwe. Nie zmienia to faktu, że GE Bankier.pl jest zwolennikiem niskich podatków i głęboko wierzy, że łatwiej osiągnąć sukces gospodarczy, gdy poziom opodatkowania jest niski.
Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl

ot taki interesujący cytat pewnego ekonomisty

23-03-2014 - 01:11:20

nom niby prawda ale sam dodal ze teoria teoria ale praktyka co innego wychodzi, wiadomo tez ze jedyne co przyciaga zagranicznych przedsiebiorcow szybko to niskie podatki (wiecej kapuchy sobie) i mniej przepisow absurdalnych albo wogole. W momencie gdyby to polaczyc mozna by zaobserwowac raj podatkowy i inwestycyjny.

Wiem ze Korwin nie wygra ale on nie do tego dazy a do tego by miec poparcie ludzi rozumnych co sam czesto wspomina. I tak ogolnie to wygra PIS nie PO wazna sprawa jest to wejsc do sejmu i tez obsmiewac i wytykac korupcje/szalone pomysly to jest wazne i dlatego Korwin idzie do sejmu a ponadto chce uswiadamiac ludzi szczegolnie mlodych bo starsi i tak juz na straty sa ustawieni przez niego (w wiekszosci co nie znaczy ze wszyscy).

Jestem pewny ze w momencie kiedy by sie Polska przerzucila na ten system i to nad czym teraz piszemy Korwin z miejsca mialby 80% poparcia lecz Polacy niestety sie boja zmian i taka to nasza sparalizowana natura jest. No ale najgorsze jest to ze PO odejdzie PIS wejdzie wczesniej PO walnie pare podatkow PIS tez doda pare i PIS obnizy liczbe mundurowych i bedzie dazyl do tego zeby miec UE armie i UE policje co jesli tak by sie mialo dzial to poprostu kulke w leb nalezy sobie szykowac. Wydawalo mi sie ze prezes Kaczynski po prawie czlowiek inteligentny powinien jakos bardziej ogarniac polityke ale widze ze ci doradcy to tylko totalnego debila z niego robia i wprowadzaja tak chore pomysly ze naprawde na zbity ryj bym ich wywalil bo tylko czlowiek wychodzi na niepowazanego przy nich.

23-03-2014 - 14:10:18

no ale na zagranicznych tez nie ma co liczyć bo teraz w polsce nie muszą płacić podatów i nie mamy nawet żadych z tego korzyści a nawet straty !!! "Z danych FR wynika, że w 2011 r. podatek dochodowy zapłacił tylko portugalski Jeronimo Martins, czyli sieć handlowa Biedronka. Firma oddała fiskusowi niemal 241 mln zł. Lidl i Kaufland zapłaciły podatek CIT w zerowej wysokości, a Carrefour nawet otrzymał 14 mln zł zwrotu."

24-03-2014 - 00:01:37

zapominasz ciagle ze podatek dochodowy i zwiazana z nim likwidacja jest poprostu dla malych i srednich firm nie dla korporacji jak juz wyzej pisalem.

I pamietaj ze korporacja da w lape paru osobom i ma z bani podatki w normalnej wysokosci a jak da dobrze to jeszcze zwrot dostanie z ktorego odsyp tez idzie na konta poslow. Wytarczy przegladnac ile zarabiaja a co maja poslowie to raczej z pensji poselskiej by ich nie bylo na pare domow/mieszkan/samochodow (lepszych)/ dzialek budowlanych w duzej ilosci/ by nie bylo stac.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-03-2014 00:03 przez Farage.

10-01-2015 - 01:43:11

Socjalizm nigdy nie tworzy bogactwa ma złe założenia u podstaw gdy by w Singapurze był tylko wolny rynek mieszkania były by tanie bo był by konkurencja w deweloperce. Jeżeli nawet niektóre mieszkania są tańsze to i tak państwo dopłaca do nich z kieszeni obywateli okradając kazdego po trochu co jest oczywiście błednym kołem . Oczywiście każdy by chciał jezdzic dobrym samochodym mieszkać w willi i najlepiej nic nie robić ale dobrobyt bierze się z pracy a nie z jakiś obiekcji. Jak widać przeszkadza ci że bogaci się bogacą typowe myślenie socjalisty.

15-11-2015 - 12:33:10

kapitalizmtosyf
Zauważ, że wegetuje pierwsze pokolenie, następnie coraz bardziej są bogate. W socjalizmie natomiast wszystkie wegetują.raczej w socjaliźmie biedy nie ma bo każdy od państwa dostaje prace i to nie taką jak w kapitaliźmie za minimalną u prywaciarza bez socjalu
Kto ci takich bredni naopowiadał ? Naprawde sam to wymyśliłeś? A ż trudno uwierzyc że ktoś kto umie czytac i pisać może tekie brednie z własnej woli bez zlecenia za darmo pisac.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45465, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 321, Posty: 5204.