kapitalizm to kłamstwo !

Wysłane przez kapitalizmtosyf 

14-03-2014 - 22:51:42

kapitalizmtosyf
to co podałeś "geniuszu " w linku to właśnie o tym pisałem ktoś nie pracował to miał kłopoty a często może tam troche ludzi nie pracowało bo nawet kiedyś jakis korwinista pisał ze jakiś naukowiec udowodnił ze 5 % społeczeństwa NIE CHCE PRACOWAĆ mimo ze praca była ludzie nie chcieli zawsze sie troche nygusów znajdzie.
"W latach 50. niektóre regiony zmagały się z trwałym bezrobociem. W innych znów miejsc pracy było za dużo. Nie mówiono wtedy zresztą o bezrobociu. Używano raczej zwrotu „lokalne nadwyżki siły roboczej”. Aby im zaradzić, państwo zaczęło tworzyć miejsca pracy służące jako swoista przechowalnia. Stąd pojęcie bezrobocia ukrytego, które w tej formie sprowadza się do płacenia ludziom za przychodzenie do pracy i przysłowiowe przekładanie papierków. "no właśnie jak ktoś nie miał roboty to zaraz państwo mu ją dawało...

No dokladnie tak myslalem ze to za ciezkie zadanie przeczytanie tego artykulu.
Wiesz dlaczego byla praca? nie? odpowiedz masz w zdaniu
Aby im zaradzić, państwo zaczęło tworzyć miejsca pracy służące jako swoista przechowalnia. Stąd pojęcie bezrobocia ukrytego, które w tej formie sprowadza się do płacenia ludziom za przychodzenie do pracy i przysłowiowe przekładanie papierków. "no właśnie jak ktoś nie miał roboty to zaraz państwo mu ją dawało..
A te miejsca pracy rozumiem ze byly tak zajebiscie niezbedne przez kraj, ze bez nich no nie dalo by sie funkcjonowac? nie?
A skad pieniadze byly na to nie zasnanowiles sie? to podpowiem tobie skad robiono DLUG PUBLICZNY i tworzono firmy i etaty kompletnie do niczego i nikomu nie potrzebne. A dalej masz odpowiedz co sie stalo kiedy postanowiono wprowadzic lekki kapitalizm
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszych dwóch latach nowego porządku w Polsce przybywało ponad 1 mln bezrobotnych rocznie. W następnych dwóch liczba ta zmniejszyła się do 300-400 tys. rocznie, co i tak było ogromnym szokiem. Dopiero lata 1994-98 przyniosły powolny spadek bezrobocia. Nie była to tendencja stała. W następnych latach ludzi bez pracy znowu zaczęło przybywać. Najgorszy, zgodnie z danymi GUS, był rok 2002. Stopa bezrobocia wyniosła wówczas aż 20%, liczba bezrobotnych przekroczyła 3 mln 200 tys. osób. To na szczęście, jak dotąd, szczyt polskiego bezrobocia. Poprawa, która nastąpiła w kolejnych latach, miała związek ze wstąpieniem naszego kraju do UE i otwarciem niektórych zachodnich rynków pracy przed polskimi emigrantami.
a ludzie na ktorych kladzono kupe kasy zaczynali po 89'roku byc zwalniani bo gospodarka juz zaczela dyszec ciezko. Pracy trzymaly sie osoby, ktore jak jest obecnie mialy znajomosci lecz i znajomosci przestaly pomagac kiedy to budzet sie kurczyl a dlug rósł no i nadszedl krach rok 2002 potem nasi zlodzieje postanowili ratowac dupsko i oddac kraj zlodziejom z Brukseli w zamian za jałmuznę w postaci dotacji. Ale co ważne dług dalej rosnie.
Jak widac kompletniie nie rozumiesz czym jest gospodarka.
Nie rozumiem takiego socjalistycznego podejscia daje przyklad ok ja dostaje wladze absolutna i zadluzam panstwo na 1 bln zl dodatkowo nie ma bezrobocia, firmy rosna, podatki dodaje rozne np od puszek aluminiowych (musze miec 50 tys na zarcie i dziwki no bo skoro zadluzylem na 1 bln to sie napracowalem nie? nalezy sie premia), no ale potem przychodzi twoj syn/wnuczka i mowia "tato/dziadku ale lipa te firmy co otworzyles padaja bo za duze podatki dales". Na co moja odpowiedz sie pojawia "No coz wnuczko/synu jest prawie 2 bln dlugu a kraje u ktorych bralem pozyczke/kredyty cisna mnie za jajca zeby oddac no to z czegos musze sciagac kase". Jak widac logika jest na poziomie jak wspomnialem pierwotniaka wiec nie mysle o przyszlosci a o tym by teraz spadlo nieco bezrobocie po czym wzrosnie x2-3, ale co mnie to nie? przeciez bezrobocie spadlo wiec ock?.

Dawaj mi argumenty na przeciw kapitalizmowi a nie podajesz wyrwane z kontekstu czesci artykulu, ktorego i tak nie zrozumiales o czym juz napisalem wyzej.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-03-2014 23:00 przez Farage.

15-03-2014 - 12:12:12

Farage

Dawaj mi argumenty na przeciw kapitalizmowi a nie podajesz wyrwane z kontekstu czesci artykulu, ktorego i tak nie zrozumiales o czym juz napisalem wyzej.
nie potrzeba argumentów wystarczy pojechać do hong kongu czy singapuru drożyzna jak jasny pierun a podobno w kapitaliźmie jest takie wszystko tanie.....ciągne krowiniści powtarzają ze juz wszyscy znają to na pamięć kapitalim= niskie ceny ale jak widać to tylko bajka oderwana od rzeczywistkości jak w hong kongu nie ma na nawet głupiego vatu a mimo to jest drogo

15-03-2014 - 15:14:49

chryste panie
a nie przyszlo ci do glowy np cos takiego jak powierzchnia kraju i jego znaczenie dla powstawania firm oraz polozenie tego kraju? czlowieku uzyj tej szarej komorki choc raz chyba jest roznica jesli wprowadze kapitalizm w samej Warszaawie a na terenie calej Polski nie?

15-03-2014 - 18:20:36

jesteś wiele dużych wolych krajów np australia ,kanada ,irlandia ,szwajcaria chyba nie powiesz ze te kraiki są tak malutkie ze ich nie widać ?

15-03-2014 - 19:27:14

Wez jak cie prosze pierw sie za te google bo mnie juz niszczysz swoja glupota.
Irlandia jest w UE no i kryzys.
Australia sie wzbogaca dzieki bogactwom naturalnym
Kanada to samo co Australia
Kanada i Australia to pozostalosci tego co dobre po Imperium brytyjskim.
Szwajcaria to tez panstwo socjalistyczne oparte tez o uslugi. Ceny tam sa niskie akurat wiem bo bylem.
Nim rozpoczniesz kolejny glupi tekst odpal google prosz cb.
Towary w Kanadzie i Australii sa tanie bo tam sa duze firmy i temu gospodarka sie bogaci oprocz surowcow rzecz jasna, rzeczy rtv-agd sa tanie.

15-03-2014 - 21:51:51

a słyszałeś o takim czymś jak ranking wolności gospodarczej? te kraje zajmują najlepsze miejsca......a z tą szwajcarią to dowcip? nawet cejrowski neoliberał nabijał sie ze szwajcaria taka droga

16-03-2014 - 01:15:56

uhh ty to jednak nie ogarniesz
tak wiem co nie zmienia faktu ze gdybys czytal co pisze ze zrozumieniem to bys ujrzal juz w 1 poscie ze napisalem ze sa kraje w ktorych kapitalizm jest lekki lub nieco wyzszy panstwo jest dalej w socjalu (mowa nie o calkowitym a o czesciowej zwiazanej z dana dziedzina), pytanie czy byles w szwajcarji i znasz ich zarobki? no ja pracowalem jak zwykly szary pracownik to wiem jak to wyglada naprawde a co kto mowil to mnie lekko mowiac wali.

16-03-2014 - 01:17:30

zamiast wysuwac zbedne panstwa i czekajac na moja argumentacje ze socjalizm jest zly a kapitalizm dobry to postaw jakies problemy prawdziwe czemu to kapitalizm to wlasnie syf. Bo jakby nie patrzec podales panstwa rozwiniete wlasnie dzieki kapitalizmowi a nie socjalizmowi co swiadczy o tym ze sam nie czytasz tego co piszesz.

16-03-2014 - 16:43:56

co z tego ze w szwajcarii są wysokie zarobki jak wysokie ceny zjedzą wypłate?korwiniści ciągle powtarzają ze nie liczy sie wysokość a to co możemy za pensje kupić ! a czy rozwinięte dzięki kapitalizmowi to bym taki pewny nie był bo państwo zawsze sie wtrącało nawet w usa w czasach prawdziwego wg korwinistów kapitalizmu nie było państwa nigdy minimum o którym mówi korwin nawet w singapurze jest dobra opieka zdrowotna tylko ze ciągle sie wtrąca tam "paskudne"państwo do opieki zdrowotnej.
Jezeli socjalizm tak potwornie niszczy ludziom życie to skandynawia powinna być najbiedniejszym regionem świata i powinna upaść w ciągu kilku misięcy a mimo to jest tam najwyższy standart życia i ludzie są szczęśliwi

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-03-2014 17:00 przez kapitalizmtosyf.

16-03-2014 - 21:50:12

jesli bylo to do mnei to nie wiem czy nie przyuwazyles ale ja jestem za pelnym kapitalizmem
Farage, chociaż pod Twoim postem to było do kapitalizmtosyf, ale za trudne dla niego.

16-03-2014 - 23:11:54

kapitalizm to syf: mógłbys przytoczyć podać konkretne przykłady porównania cen w Europie i Hongkongu? Z moich informacji wynika że nie masz racji tą drożyzną, za wyjtkiem cen mieszkań oraz wynajmu które mają scisły związek z wysoką gęstością zaludnienia. Jeszcze pytanie, jak wytłumaczysz fenomen singapurskiej prywatnej opieki zdrowia, która jest uznawana za najlepiej funkcjonującą na świecie, gdzie dotowana jest przez państwo w max.zakresie do 5 % od każej wizty lub zabiegu?

17-03-2014 - 00:51:39

kapitalizmtosyf
co z tego ze w szwajcarii są wysokie zarobki jak wysokie ceny zjedzą wypłate?korwiniści ciągle powtarzają ze nie liczy sie wysokość a to co możemy za pensje kupić ! a czy rozwinięte dzięki kapitalizmowi to bym taki pewny nie był bo państwo zawsze sie wtrącało nawet w usa w czasach prawdziwego wg korwinistów kapitalizmu nie było państwa nigdy minimum o którym mówi korwin nawet w singapurze jest dobra opieka zdrowotna tylko ze ciągle sie wtrąca tam "paskudne"państwo do opieki zdrowotnej.
Jezeli socjalizm tak potwornie niszczy ludziom życie to skandynawia powinna być najbiedniejszym regionem świata i powinna upaść w ciągu kilku misięcy a mimo to jest tam najwyższy standart życia i ludzie są szczęśliwi

Boze stary no otepialy jestes kompletnie, gdyby twoj 1 zwoj nie zauwazyl pan Janusz zawsze robi porownianie Europy (Polski) i kapitalizmu teraz do kapitalizmu np 100 lat temu w USA roznica jest tak duza ze pozwala on sobie na stwierdzenie iz wtedy byl pelen kapitalizm a teraz nie ma go prawie wogole.
No poprostu rece opadaja kapitalizm nie oznacza ze mieszkania beda kosztowac 10 zl za 100m2 no to chyba logiczne ze ceny regulowane sa w zaleznosci od ilosci przedsiebiorcow no naprawde zoorientuje sie ile tych przedsiebiorstw tam jest by takie glupoty pierdolic. A 2 sprawa a zreszta mialem tobie tlumaczyc odnosnei cen ale i tak nie zrozumiesz po tym co wyzej kazdy inteligentny czlowiek sam sobie wywnioskuje z moich wypowiedzi to podam tobie przyklad ja zarabiajac w szwajcarii 3 tys frankow mialem na mieszkanie 65 m2, szama normalnie, paliwo i wszystkie podstawowe rzeczy + wyjscia na piwo + do domu przywozilem 700 frankow co ty na to? zrozum 1 rzecz wkoncu ze ja nie jestem pana Janusza adwokatem i nie musze tlumaczyc tobie co on myslal albo co on powiedzial, chcesz? idz albo napisz do niego niech tobie odpowie. Ja tobie jasno pisze ze jestem za czescia pogladow ktore on reprezentuje ta czesc to (80%) . I co ciagle nie mozesz pojac to o czym my piszemy czyli kapitalizm vs socjalizm a ty podajesz przyklady wyjete ze tak powiem z dupy kompletnie nie sprawdzajac danych ani co gorsze nie czytajac tego co piszesz i chcesz bym udowadnial tobie rzeczy, ktore sa tak oczywiste ze to poprostu plakac sie chce tylko nie wiem czy nad glupota twoja czy nad poziomem ludzi myslacych podobnie do cb.
Odnosnie skandynawii wyzej pisalem co maja i czemu jest u nich tak a nie inaczej, racz czytac ze zrozumieniem albo daj koledze ktory ma troszke rozumu niech ci to wytlumaczy, jesli nie masz to coz pozostaje czytanie tego 20x ale to zrob ! bo nie czytasz co pisze a za 2-3 posty nizej znow zadajesz pytanie o to samo tylko w innej formie.

17-03-2014 - 13:21:26

boże korwinista aby obrażać potrafi jak nie ma argumentów ....nie był pełen kapitalizm bo np usa wtedy nakładała cła, dochodowy 3 % itp jeżeli nie ma teraz kapitalizmu to wszystkie państwa zachodnie(które nie mają surowców) juz powinny być biedne bo jak wiadomo bogactwo sie szybko kończy i juz po czasach świetność wg korwinstów nie powinno być śladu a jakoś nadal to są bogate kraje
ps całe szczęście ze korwin ma takie małe poparcie i nigdy nie wygra wyborów bo jak widać korwiniści to szaleńcy którzy twierdzą ze wszystko co państwowe to ble i nie dobre i chcą wszystko ludzom zabrać państwową opieke zdrowotną ,edukacje,minimalną krajową ,emeryture itp i dlatego ludzie są rozsądni i chcą państwa opiekuńczego
[demotywatory.pl] dowód na to ze kapitalizm to patologia w socjaliźmie każdy ma te same możliwości taki sam start w życiu dzięki temu nawet największy biedak może sie wybić wystarczy ze sie dobrze uczy i dlatego socjaliści to dobrzy ludzie bo martwią sie o zwykłych i biednych ludzi

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 17-03-2014 17:57 przez kapitalizmtosyf.

17-03-2014 - 20:58:55

Jak socjalizm dba o człowieka, to naocznie możesz zaobserwować dziś w naszym krajusmiling bouncing smiley Takiego ustroju chcesz dla nas?

17-03-2014 - 22:40:14

juz coś pisałem macie patologiczną wiedze na temat socjalizmu państwo teraz w dupie ma obywatela i wcale sie nim nie opiekuje to korwin aby twierdzi ze mamy socjalizm

18-03-2014 - 00:37:04

o moj Boze kochany
Ty naprawde jestes tepy
Jak to nie podalem argumentow? przeciez cale moje posty to same argumenty wymienione 1 po drugim slepy zes? czy naprawde juz czytanie boli? Wogole jak przeczytalem twojego posta to oczy na wierz wyszly mi takie durnoty piszesz, wez sie opanuj i sam zacznij czytac co piszesz bo to strach jak ludzie sa oprocz tego ze glupi to jeszcze wola Niewolnictwo?

O tym ze gadasz takie glupoty i ze czytac nie umiesz oprocz tego ze caly temat tego jest dowodem to w dodatku bez zaznajomienia sie z programem jaki proponuje KNP to wypisujesz takie bzdury i klamstwa ze to szok jest. Czlowieku zanim zaczniesz sie wypowiadac naprawde PRZECZYTAJ kazdy program partii bo widze tego nie zrobiles i pomijam to ze nie masz bladego pojecia o ekonomii to choc przestan sie kompromitowac jako pierwotniak i przeczytaj w google co to jest socjalizm i porownaj z tym co mamy teraz.

Poprostu jestem w szoku ze wolisz Niewolnictwo co sam napisales wyzej od wolnosci, mysle ze kazda osoba czytajaca ten temat stwierdzi juz po czyms takim ze takich jak ty powinno sie izolowac bo maja zapedy by nad wszystkim panowac i wszystko kontrolowac.

Na koniec dodam ze ja wszystkie swoje odpowiedzi na twoje pytania argumentowalem dosc solidnie za to ty na zadne tutaj nie odpowiedziales, zadnego sensownego pytania nie zadales, zadnej sensownej tezy nie postawiles, zadnych kontrargumentow nie wysnules przeciwko kapitalizmowi. Takze kto tu nie ma argumentow i bladego pojecia o tym co pisze.

No i najwazniejsze OPROCZ programu KNP ktorego jak widac nawet nie otworzyles przeczytaj reszte naprawde zrob to bo to co piszesz to oprocz tego, ze to bzdura, nie prawda, oszczerstwo i totalna glupota to nie majac argumentow probujesz cos tutaj skakac.

Teraz juz jestem pewien,ze masz zasilek jakis lub tego typu dofinansowanie i boisz sie ze jak sie normalni ludzie do dupy takim nierobom i zlodziejom jak ty sie dobiora to bedziecie piszczec i dobrze boj sie bo skonczy sie zlodziejstwo kosztem ciezko pracujacych osob.

I tak jestem pewien w 99% ze to co teraz napisalem nie zostanie przez ciebie zrozumiane.

Szok no czlowiek woli niewolnictwo od wolnosci masakra. Wogole powinienes zakonczyc te maskarade bo juz sie tak osmieszyles, ze to glowa mala, nim napiszesz kolejny post albo sie zastanow co piszesz albo wogole nie pisz bo takie glupoty piszesz ze az tego nazwac nie idzie inaczej jak debilizm.

18-03-2014 - 03:46:07

[www.youtube.com]

masz sobie obejrzyj i sie doedukuj

18-03-2014 - 13:21:50

jakie niewolnictwo czy jak popieram kim dzong una? puknij sie to właśnie korwiniści chcą zrobić niewolników z ludzi likwidując demokracje i twierdzą ze lewaki to nie ludzie którzy zasługują na śmierć wszyscy muszą być zwolennikami jedynej słusznej partii KNP bo jak nie to juz człowiek jest paskudnym lewakiem a przedewszystkim za korwnia rządów człowiek będzie totalnym niewolnikiem prywaciarza który będzie musiał pracować do śmierci bo nie będzie żadnego zabezpieczenia sojalnego powiesz ze nikt nie zmusza człowieka do pracy u prywaciarza ......otóż zmusza ŻYCIE ,PIENIĄDZE bo bez pieniędzy nie przeżyjesz jednego dnia a nikt pod mostem nie chce mieszkać .Jeszcze nigdy nie dostałem od państwa ani grosza zasiłku ,ani dofinansowania więc nie trafiłeś pudło ale korwin wam wyprał mózgi (o ile je macie) ze ludzie popierający KNP to bogowie a kto nie popiera KNP to nie człowiek a jak narazie to prywaciarze okradają zwykłych pracowników i klientów i jakoś wam sie to podoba bo zwykły śmiertelnik jak ukradnie lizaka to pójdzie siedzieć
ps.ot pierwsze lepsze zachowanie typowego prywaciarza
[www.wykop.pl]
[www.nacjonalista.pl]
i kto tu jest złodziejem?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-03-2014 13:34 przez kapitalizmtosyf.

18-03-2014 - 21:20:44

Panie kapitalizmtosyf ja króciutko w sprawie pracy. Tezy są nastepujące:
1.Przedsiębiorca(albo jak Pan woli kapitalista) nie robi łaski, że zatrudnia. Alternatywą jest wzięcie się samemu do roboty.
2.Przedsiębiorca nie zapłaci Panu 5 tys. PLN jeżeli Pan X godzi się wykonać tą samą pracę za 2 tys. PLN.
3.Ludzie zarabiają tyle na ile się godzą. Gdyby pracodawca zaproponował Panu robienie tego samego co dotychczas za 3 razy większe pieniądze to zapewne przystałby Pan na taką propozycję. A jeśli ten sam pracodawca zaproponowałby Panu pracę bez wynagrodzenia zapewne spotkałby się z odmową.
Z którą z tez Pan się nie zgadza?

18-03-2014 - 21:52:16

napisałeś same banały które wie każdy. Wzięcie się samemu do roboty?czyli zwykły śmiertelnik ma sam założyć swoją działalność a skąd ma mieć kase?założenie firmy kosztuje (i nie mówie tu o podatkach tylko o sprzęcie i siedzibie)poza tym w polsce ludzie narzekają ze juz wszystko jest otwarte i konkurencja cie zniszy oraz ze nie ma klienta bo ludzie w polsce nie mają kasy i jak ktoś ma firme to podatki i biurokracja nie jest głównym ich problemem

19-03-2014 - 01:26:22

kapitalizmtosyf
napisałeś same banały które wie każdy. Wzięcie się samemu do roboty?czyli zwykły śmiertelnik ma sam założyć swoją działalność a skąd ma mieć kase?założenie firmy kosztuje (i nie mówie tu o podatkach tylko o sprzęcie i siedzibie)poza tym w polsce ludzie narzekają ze juz wszystko jest otwarte i konkurencja cie zniszy oraz ze nie ma klienta bo ludzie w polsce nie mają kasy i jak ktoś ma firme to podatki i biurokracja nie jest głównym ich problemem

No jakos watpie bys wiedzial co napisal eszton, zreszta po tym poscie widac ze nie wiesz sam co piszesz.

Eszton drogi kolego czlowiek do ktorego kierujesz te tezy nie potrafi uswiadomic sobie najprostszych zasad ekonomii ba to co sam pisze jak widac nie rozumie.

Do socjalisty. Czlowieku ja jestem za kapitalizmem i wolnym rynkiem oraz rozsadnymi argumentami a nie za partia Boze ty to zrozum wkoncu.

No jakos widze ze ty tak uparcie dazysz do tego panstwa opiekunczego ok ok niech bedzie MASZ OBECNIE PANSTWO OPIEKUNCZE a o to co z niego wynika i oto co ty popierasz: 900mld dlugu, nie ma kasy na renty/emerytury, za sluzbe zdrowia placisz prywatnie (a przeciez odprowadzasz skladki) , monopolistyczne firmy niszcza micro przedsiebiorstwa, ceny sa kuresko duze, podatkow coraz wiecej a bedzie znacznie wiecej, masz mase przepisow regulujacych rzeczy typu ( slimak to ryba <--- przepis unijny), mase zlodziejow, ba brak pieniedzy na TWOJE emeryture, masz wariatow ktorzy chca wprowadzic kraj w bankructwo wyprzedajac kraj za 1/6 wartosci prawdziwej, bezrobocie rosnie, ilosc rodzin w ubostwie rosnie.

To co podalem to fakt to sie dzieje teraz nie sa to mity czy fantastyka to jest FAKT. I ty to nazywasz panstwem nie niewolniczym? to jest te twoje super panstwo opiekuncze? naprawde ty tak sadzisz ze to jest ok?

Masz wyzej postawione tezy Esztona ktore rozwiazuja 3/4 twoich problemow ale ty i tak ich nie dostrzezesz.

Polska bedzie za 2 lata bankrutem to sie wtedy obudzisz i moze uzyjesz tego co ci na patyku sie dynda ze cos tu jest nie tak, ale wtedy bedzie za pozno.

19-03-2014 - 01:28:57

Odnosnie twojego ostatniego zdanie to chyba sobie zartujesz? pytales choc raz przedsiebiorcy co ich niszczy ze takie tepe tezy stawiasz? czy poprostu juz ci mozg totalnie wyzarlo?

19-03-2014 - 16:21:13

bo polska to jest państwo opiekuńcze ...........ale dla polityków a zwykły obywatel nie ma żadnej opieki więc na temat naszego kraju to szkoda gadać bo to kraj przegrany ....raczej trzeba patrzeć jak sie żyje w zachodnich państwach opiekuńczych bo tu nie ma nic

19-03-2014 - 17:06:13

kapitalizmtosyf
Nigdzie nie napisałem, że: "zwykły śmiertelnik ma sam założyć swoja działalność". Proszę jeszcze raz przeczytać tezę 3: "Ludzie zarabiają tyle na ile się godzą".
Pewien mój znajomy o socjalistycznych poglądach twierdzi, że wsród pracodawców(wstrętnych kapitalistów jak Pan woli) istnieje "zmowa" co do wysokości płac w poszczególnych branżach i w związku z tym nieprawdziwa wydaje się jemu powyższa teza. Ja zakładam, że on ma rację i pytam co stoi na przeszkodzie w zawarciu takiej "zmowy" pomiędzy pracownikami? Pan ów mówi na to, że pracodawców jest statystycznie dużo mniej niż pracowników, a więc taką "zmowę" pomiędzy pracownikami jest dużo trudniej zawrzeć. W tym miejscu mam wątpliwości biorąc pod uwagę powszechność internetu nie wydaje mi się to zbyt trudnym zadaniem.
Problem polega na tym, że pracodawcy potrzebują konkurować między sobą, a pracownicy również mają podobną potrzebę i dlatego uprzejmie przyznając rację mojemu znajomemu, wiem, że mija się on zupełnie z prawdą.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-03-2014 17:11 przez eszton.

19-03-2014 - 17:26:22

Farage
Eszton drogi kolego czlowiek do ktorego kierujesz te tezy nie potrafi uswiadomic sobie najprostszych zasad ekonomii ba to co sam pisze jak widac nie rozumie.
Proszę przyjąć wyzwanie i spróbować podyskutować z socjalistą podpisującym się jako moldorf.

19-03-2014 - 18:05:33

kapitalizmtosyf
bo polska to jest państwo opiekuńcze ...........ale dla polityków a zwykły obywatel nie ma żadnej opieki więc na temat naszego kraju to szkoda gadać bo to kraj przegrany ....raczej trzeba patrzeć jak sie żyje w zachodnich państwach opiekuńczych bo tu nie ma nic

czy ty nie rozumiesz 1 podstawowej rzeczy, ze to co mamy obecnie TO TO wlasnie jest zachodni tok myslenia? ze to wlasnie te przepisy sa ustanawiane przez zachod dla nas m.in., ze wszystkie podatki to UE czyli zachod narzuca nam? ze na zachodze jest bezrobocie np hiszpania 26% przeszlo i 45% firm bankrutuje przez ten system, ze we francji ilosc muzulmanow rosnie ktorzy nie pracuja a pobieraja zasilki i niszcza gospodarke na ktora zwykly szary obywatel tyra? ze defakto my jako narod bardzo dobrze wyksztalcony jestesmy zmuszeni wyjechac do pracy np do Anglii i tak zarabiac grosze robiac wiele rzeczy przy ktorych jest zatrudnionych 10 anglikow i im zabieramy tym samym prace? czy chcesz przejac ten caly chlam zwany socjalizmem, ktory z niemiec jednej z poteg swiatowych spowodowal ze obecnie jest tam prawie 3.5 mln bezrobotnych, niemieckie firmy wyprowadzaja sie do "wolnego swiata" jakim byla ukraina czy bialorus? czy ty chcesz to przejac? bo ja takie cos pierdole i wole kapitalizm i spokojne zycie w kraju gdzie sie urodzilem i wychowalem.

Wiem ze jest stracony przez politykow dlatego tacy ludzie jak ty zamiast takie rzeczy gadac i nie dopuszczajac partii prawicowych do wladzy powoduja ze zamiast wprowadzic radykalne zmiany ktore podniosa nasza gospodarke z dna to te dno bedzie sie powiekszac do momentu bankructwa, odnosnie politykow wszyscy ida do kryminalu jak prawica dojdzie do wladzy.

Eszton jesli socjalista moldof chce to zapraszam go tu i niech przeczyta temat jesli bedzie mial jakies tezy, pytania lub uzasadni logicznie dlaczego kapitalizm jest gorszy od socjalizmu to nei widze problemu by dyskutowac.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-03-2014 18:08 przez Farage.

20-03-2014 - 17:20:38

Farage

dlatego tacy ludzie jak ty zamiast takie rzeczy gadac i nie dopuszczajac partii prawicowych do wladzy powoduja ze zamiast wprowadzic radykalne zmiany ktore podniosa nasza gospodarke z dna to te dno bedzie sie powiekszac do momentu bankructwa
[www.youtube.com]
ależ polacy zagłosowali na prawicowca !! przecież też ładnie opowiadał bajki jak korwin.Chyba zagłosuje na tego pana bo wiadać ze to naprawde fajny polityk przecież takie mądre rzeczy opowiada ze podatki uderzają w małych i średnich przedsiębirców nic tylko lecieć i głosować haha
dlaczego kapitalizm gorszy? taki tam pierwszy z brzegu dowód [demotywatory.pl]

20-03-2014 - 18:14:39

Boze chron ten kraj
Ty jestes taki baran czy tylko udajesz? popatrz co mowi korwin teraz i ten duren. ***** no trzeba byc totalnym debilem zeby teraz glosowac na PO/PIS/PSL/SLD i czemu ty ciagle nie czytasz co pisze? masz takie problemy? i pytanie czy czytales programy obecnie rzadzacyc?
Korwin jakos przez 50 lat mowi to samo choc przy wladzy byl ten duren wystarczy ze sie dostal troche i juz zmienil gadke. Obejrzyj sobie wybory w roku 1991 czy to 1992 byly juz nei pamietam jak to z walesa siedzieli ci wszyscy dzisiaj rzadzacy i sobie rozdzielali stolki za zgoda walesy bez zadnych pytan reszty poslow czy kogokolwiek.

Czy ty sadzisz naprawde ze takie panstwo opiekuncze i wogole panstwo opiekuncze jest czyms dobrym? czy naprawde na przestrzeni wielu lat europy i wlasnie PANSTWA OPIEKUNCZEGO kazdy z tych krajow jest zadluzony? czy ty nie rozumiesz czym jest konkurencja i iloscia firm jakie naplyna? czy nie rozumiesz roznicy ze 1 firma moze tak wygladac ale jak bedzie ich 1 mln to beda potrzebni ludzie? czy nie rozumiesz ze nasza gospodarka opiera sie w 60-70% na malych i srednich przedsiebiorstwach a nie na korporacjach i TO DLA NICH JEST WAZNY KAPITALIZM A NIE DLA KORPORACJI? korporacji to wisi jaki jest system bo se rade da a jak nie to przeleje z innego panstwa tu troche kasy i wyzyje albo wyjebie na ryj ludzi i przezyje a w momencie duzej ilosci firm praca ludzi ich wartosc wzrosnie? czy naprawde nie umiesz czytac ze rozumieniem, jestes tak tepy zeby to wszystko zrozumiec?

No rece opadaja na takich ludzi sluchaj powiem tak albo wysuwasz tezy albo nic nie pisz bo dla mnie dyskusja z Toba jest poprostu rozmowa z rozwielitka.

Podkreslam NA ZADNE PYTANIE NIE ODPOWIEDZIALES, ZADNEJ TEZY NIE OBALILES, ZADNYCH DANYCH NIE UKAZUJESZ I ICH ZRODEL, NIE CZYTASZ TEGO CO PISZESZ, CO GORSZE NIE ROZUMIESZ PROSTYCH ZASAD EKONOMII, wiec o czym mam tu dyskutowac z toba skoro stawiasz teze ze kapitalizm jest zly to TO UDOWODNIJ nie przez demoty bo tez moge wkleic pare i pokazac co jest obecnie jaka bieda i parodia ile sie kradnie itp. ale dla mnei to zaden argument.
Jesli chcesz dalej toczyc tego typu rozmowe to dziekuje, jesli odpowiesz na wyzej postawione pytania/tezy i sam postawisz jakies rozsadne mozemy dalej dyskutowac w obecnym stanie poprostu nie widze sensu, KAZDY KTO MA CHOC 2 ZWOJE MOZGOWE przeczytawszy ten temat znajdzie tu odpowiedzi na wszystko jednak ty widze poprostu jestes za glupi.

I nie to ze korwinisci obrazaja ja poprostu widze co piszesz i jaki masz poziom wiedzy oraz widze ze odpowiada tobie to ze jestes NIEWOLNIKIEM, ktory nie ma nic do gadania. Dla mnie no normalnie jestes poprostu TEPY jak but skoro nie rozumiesz tak prosto wytlumaczonych argumentow jakie pojawily sie w tym temacie.

Nie postawisz tezy, nie odpowiesz na MOJE pytania i tezy to dziekuje slicznie za monolog, a teraz mozesz isc sie dooedukowac i wrocic kiedy znajdziesz juz cos przeciw kapitalizmowi. Nie jest to idealna forma systemowa ale W OBECNYM MOMENCIE w jakim jest nasza gospodarka to JEDYNE wyjscie zrozum to albo zamilcz.

20-03-2014 - 21:58:50

Boze chron ten kraj przed okrutnymi liberałami którzy mają w dupie i zwykłych i biednych i schorowanych ludzi (nie pisz mi o fundacjii bo ich by musiały by być miliony i każdy obywatel musiał by regularnie dawać kase aby to jakoś funkcjonowało czyli zamiast państwa to prywatne fundacje by pomagały ale jak wiadomo aby to funkcjonowało potrzebana jest DUŻA KASA różnica by była taka że zamiast polityków to prywaciarze by kradli w liberaliźmie złodziejstwo przerzuca sie z państwa na prywaciarzy więc wychodzi jeden pies ) .
Ja na tuska nie głosowałem ale ludzie w 2007 r bo to liberał a kaczyński to zło tak ludzie twierdzili.Korwin tez nie jest taki święty bo na początku był socjalistą a teraz jest ultra liberałem ..........dziwne.........A zadłużenie jest z banków centralnych a chyba wiesz kto jest ich właścicielem i jak to działa ?zadłużenie musi być tak to zostało zaplanowane i dowiedz sie jak skończyli prezydenci którzy chcieli spłacić.Gdzie ja napisałem ze zakazuje napływu wielu firm do polski?No rece opadaja na takich ludzi którzy mi wciskaja ze chce źle dla polski tyle razy mówiłem nikomu nie zakazuje prowadzenia firmy niech sobie prowadzą i nawet urzędnika o zgode nie pytają na temat dochodowego juz pisałem .Na każde pytanie odpowiedziałem a ze ich nie uznajesz bo twierdzisz ze to są kłamstwa to juz twoja sprawa a że wiele wad ma kapitalizm to chyba nie musze ci mówić każdy wie ze kapitalizm to wyzysk ,brak zabezpieczenia socjalnego,brak opieki państwa ,ze bogaci są coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi BANAŁY O KTÓRYCH WSZYSCY WIEDZĄ .Ja nie uznaje niewolnictwa poprostu chce aby każdy człowiek mógł współpracować z państwem. Odpowiedziałem na wszystkie pytania więcej juz nie zadałeś widze ze jesteś lekarzem bo ciągle opowiadasz o zwojach mózgowych chyba raczej wolisz o tym rozmawiać niż o kapitaliźmie a ja ci dupy jakoś nie truje ze masz problemy z mózgiem bo to nie jest forum medyczne ale ty i tak znowu zaczniesz gadać o zwojach mózgowych .

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-03-2014 22:15 przez kapitalizmtosyf.

21-03-2014 - 00:50:41

tusk i liberalizm tez mi smiech jak ci powiem ze kaczynski chce zniesc podatki tez w to uwierzysz?

Korwin zawsze byl za kapitalizmem nigdy za socjalem.

No zakazujesz posrednio poprzez wybor PANSTWA OPIEKUNCZEGO gdyz ono sobie dobiera wlasnie korporacje ktore solidnie dadza w lape i rzadza cenami i rynkiem a ktore przedsiebiorstwo sie wybic chce to wita wlasciciel w drzwiach panow z US. Ty zrozum ze poprzez popieranie tych partii popierasz wlasnie to co masz obecnie czyli nie dosc ze wyzysk to i jeszcze podatkow od chuja i jeszcze troche.

Jesli w kapitalizmie trafi sie wyzyskiwacz (nie mowie ze nie ma jak wszedzie) to masz te zalete ze go pierdolisz i idziesz do firmy konkurencyjnej bez problemu albo sie przekwalifikowywujeszi masz prace od reki, wlasnie to jest ta roznica. Ty patrzysz ciagle na kapitalizm z perspektywy duzych KORPORACJI a nie malych i srednich przedsiebiorcow a to ci drudzy buduja gospodarke. Wiadomo ze bedzie wyzysk w duzych korporacjach ale facet jeden z drugim sie wkurwia otworza wlasna dzialalnosc i beda sami sobie panami.

A wlasnie teraz jest ten problem zeby sie wybic czy przebic jest ciezko bo ilosc przepisow i podatkow jaka napotyka nowy przedsiebiorca na swojej drodze poprostu go niszczy bo on zamiast sie zajmowac swoja branza to siedzi w papierach i sie pierdoli z nimi. Piszesz ze nie bronisz otwierac firm nawet bez zgody urzedasa no tak spoko spoko ale urzad skarbowy moze poczekac nawet i pare lat ale pozniej jak wejdzie to twoje x lat pracy odrazu idzie sie jebac i jestes w dupie. Pamietaj tez ze jesli pracodawca zacznie wyzyskiwac pracownika to wystarczy poczta pantoflowa i taki przedsiebiorca pada raz 2. Norma jest ze w kapitalizmie jedne firmi padaja drugie powstaja na ich miejsce nic nadzwyczajnego. Robisz z kapitalizmu system wyzysku ale nie patrzysz co otrzymujesz w zamian. Ja odnosze sie do obecnej sytuacji i pisze ze TERAZ kapitalizm to jedyny ratunek dla naszej gospodarki przed upadkiem a ty klocisz sie jakbysmy mieli 60 bln zlotych nadwyzki i rozmowa by sie toczyla czy nie wrocic do socjalizmu ale wierz mi albo sam poczytaj przyklad Chin niby komunistycznego kraju jak tam ludzie do tego podeszli i co mowili wczesniej a co teraz.

Bogaci bogatsi a biedni biedniejsi tylko roznica jest taka ze ten biedny ma szanse rozwoju i stania sie bogatym w kapitalizmie i oczywiscie jesli przywykl ze bedzie mial wyjebane bo za 20 lat albo za 50 lat dostanie emeryture i na to liczy i sra na wszystko bo on placi ZUS etc. to fakt bedzie biedniejszy. Kapitalizm jest dla ludzi inteligentnych albo choc odrobine przedsiebiorczych albo przynajmniej dla ludzi, ktorzy sobie na koncie odkladac te kwoty beda albo poprosza dzieci o rade gdzie te pieniadze ulokowac. To jest ta roznica. Zas socjalizm masz teraz panstwo naklada podatki, przejmuje przepisy z UE, firmy padaja, ludzie biednieja, bogatych to nie rusza bo oni i tak dadza w lape i maja znow kase, ceny rosna, zarobki spadaja, bezrobocie rosnie to masz teraz, kapitalizm wszystko odwroci. Nie pytaj czemu wyzej opisalem wszystko.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6247, Posty: 45437, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 321, Posty: 5202.