Peter Schiff daje czadu - o nadchodzącym bankructwie USA

Wysłane przez MARK13 

25-02-2010 - 12:15:43

Bez wstępów - każdy powinien to obejrzeć. Początek może lekko wynudzić osobę nieotrzaskaną w temacie, ale mniej więcej od odcinka 4 zaczyna się konkretne wytykanie socjalistom ich bezbrzeżnej głupoty i szkodliwości.

cz. 1: [www.youtube.com]
cz. 2: [www.youtube.com]
cz. 3: [www.youtube.com]
cz. 4: [www.youtube.com]
cz. 5: [www.youtube.com]
cz. 6: [www.youtube.com]
cz. 7: [www.youtube.com]
cz. 8: [www.youtube.com]

napisy PL!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 25-02-2010 14:40 przez MARK13.

27-02-2010 - 19:54:20

Zobaczcie dyskusję pomiędzy Peterem Schiffem a kimś tam na rok przed kryzysem. Mocne...
[www.youtube.com]

28-02-2010 - 12:53:36

hetmanpodolski
Mocne...

a zauważyliście, jak pani prowadząca naskoczyła na Schiffa, gdy ten śmiał wspomnieć o pracy kobiet, które pracują, bo muszą, a nie dlatego, bo chcą? normalnie reakcja jak u psa Pawłowa - zero refleksji nad tym, co koleś mówi.

28-02-2010 - 16:32:54

hetmanpodolski
Zobaczcie dyskusję pomiędzy Peterem Schiffem a kimś tam na rok przed kryzysem. Mocne...
[www.youtube.com]

Autor "krzywej Laffera" grinning smiley

01-03-2010 - 15:51:13

hetmanpodolski
[www.youtube.com]

Niesamowicie zaimponowała mi cierpliwość Schiffa w tym materiale. Zapewne jedynym, co go powstrzymywało przed wybuchem, była świadomość, że za jakiś rok odszczekają swoją durną wiarę w niezniszczalną amerykańską ekonomię. Żeby JKM prezentował takie opanowanie...

A z wykładu wyżej najbardziej działający na wyobraźnię jest wg mnie hipotetyczny apel Obamy do Amerykanów - że Chińczycy chcą swoje pieniądzie z powrotem smiling smiley Aż musiałem spauzować, żeby się pośmiać wyobrażając sobie skruszonego Baraka ze wstydem patrzącego w podłogę i wyjaśniającego ludowi jak się sprawy mają smiling smiley

02-03-2010 - 08:38:38

Socjalizm jest oparty raczej o pobożne życzenia i jako system życzeniowy dość szybko bankrutuje.

02-03-2010 - 20:22:38

Tokkotai
Socjalizm jest oparty raczej o pobożne życzenia i jako system życzeniowy dość szybko bankrutuje.

powiedz to mojemy nzjaomemu, który prowadzi firmę transportową. wczoraj sobie wyliczył, że w sumie płaci 31 różnych podatków. generalnie nosi się z zmiarem przejścia do tzw. szarej strefy, bo ten system już go wykańcza.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-03-2010 20:23 przez MARK13.

02-03-2010 - 21:03:29

każdy normalny człowiek od dawna przynajmniej częściowo jest w szarej strefie dzięki czemu jeszcze jakoś da się żyć

03-03-2010 - 00:49:16

Przyznam się ,że jestem jak drink Bonda - wstrząśnięty, nie zmieszany.
Ten gościu jest naprawdę świetny. Logiczny do bólu, spokojny,bardzo elokwentny. Reakcje na jego wypowiedzi to typowe durnowate wygłupy w stylu niedojrzałych licealistów,którzy nie są w stanie wyjść poza ciasne spojrzenie wyhodowane na perspektywie paru książek,telewizora i ludowych prawd.
Wstrząsnęło mną głównie to, że to , co powiedział, właściwie stać się musi.
Nie zmieszało mnie zaś to,że pomimo nazywania jednoznacznego dupy dupą nadal wielu uważa,że dupa jest najpiękniejszym licem jakie ujrzeli. To tylko jeszcze bardziej potwierdza jego przepowiednie, bo NIC z jego rad nie zostanie wykorzystane w praktyce.
Oj , zamarzyło mi się,żeby ktoś u nas z taką pasją i doskonałym merytorycznym przygotowaniem miał szansę pościerać się z polskimi "geniuszami" ekonomii.

03-03-2010 - 09:43:11

MARK13

powiedz to mojemy nzjaomemu, który prowadzi firmę transportową. wczoraj sobie wyliczył, że w sumie płaci 31 różnych podatków. generalnie nosi się z zmiarem przejścia do tzw. szarej strefy, bo ten system już go wykańcza.

To on jeszcze nie w szarej? Przecież nie ma szans z tymi socjalistami i ich podatkami. Upadek tego systemu ktory jest teraz w RP stanie sie faktem wraz z upadkiem ZUSu.

04-03-2010 - 01:46:53

osmiol
Oj , zamarzyło mi się,żeby ktoś u nas z taką pasją i doskonałym merytorycznym przygotowaniem miał szansę pościerać się z polskimi "geniuszami" ekonomii.

W miarę dobrze pasuje mi tutaj Gwiazdowski i w nieco mniejszym stopniu Balcerowicz, który im starszy tym bardziej liberalny gospodarczo. Trochę im brakuje do Schiff'a, ale poziom reprezentują co najmniej przyzwoity. Chętnie zobaczył ich starcie z jakimś bardziej znanym politykiem platformy ( z przedstawicielami zdeklarowanej lewicy imho bez sensu ) kojarzonym z gospodarką.

04-03-2010 - 15:43:04

Znalazłoby się kilku - Machaj, Sommer. Merytorycznie doskonale, może z tą pasją (w mowie) trochę gorzej. Ale Paula czy Shiffa ciężko pobić. Amerykanie w ogóle potrafią nawijać jak maszyny smiling smiley
Anonimowy użytkownik

04-03-2010 - 16:02:28

kwantl
Amerykanie w ogóle potrafią nawijać jak maszyny smiling smiley

Tam zaraz potrafią - jakby u nas było kilkanaście albo i kilkadziesiąt milionów myślących ludzi to też by było kilka światowej klasy diamentów. USA to nie banana republik of poland. Kiedy u nas wyrznięto wszystkich co byli w stanie zauważyć, że jest gorzej po "reformach" niż było przed, tam dymanie narodu odbywa się powoli.

04-03-2010 - 21:14:29

Jasne, ale mi chodziło o sam sposób wypowiedzi. Schiff czy Paul mówią bardzo szybko i bardzo płynnie bardzo mądre rzeczy - wygląda to jakby czytali z promptera, a to niekiedy przecież wcale nie są łatwe tematy (i bardzo często improwizowane - w ramach odpowiedzi na durne pytania - wywody).

11-03-2010 - 09:35:49

Też się wczoraj zastanawiałem z żoną jak oni (Paul i Schiff) to robią, że mówią bez przygotowanego speecha takie świetne i "nienudne" prelekcje (posłuchajcie polskich polityków "yyyy trzeba zmniejszyć ee nie zwiększyć" smiling smiley ). Najlepsze to to, że próbowałem żonie niektóre rzeczy wytłumaczyć i mimo że zrozumiałem wywód Schiffa, to nie umiałem tego tak wytłumaczyć, żeby sie nie zaciąć, chwile nad tym pomyśleć. Naprawde mega respect.

11-03-2010 - 16:01:49

Bo rozumieją co mówią, w przeciwieństwie do polityków głównego nurtu.
Poza tym, jakby Ci kazali gadać bzdury nie trzymające się kupy to też byś się jąkał.

11-03-2010 - 16:08:30

Bartusjusz
Bo rozumieją co mówią, w przeciwieństwie do polityków głównego nurtu.
Poza tym, jakby Ci kazali gadać bzdury nie trzymające się kupy to też byś się jąkał.

To JKM nie rozumie? Nie chodzi o to Bartku. Umiejętność tworzenia na żywo pięknych i cudnych wypowiedzi mających sens to trochu co innego od rozumienia ich.

11-03-2010 - 23:26:45

A co ma do tego JKM, przecież on płynnie mówi o gospodarce i polityce(no może trochę się jąka, ale nie gubi myśli i logicznie przemawia).

Umiejętność tworzenia na żywo pięknych i cudnych wypowiedzi mających sens to trochu co innego od rozumienia ich.
Prawda, ale jeśli masz powiedzieć bzdurę to musisz ją zapamiętać(bo jest bez sensu, na poczekaniu możesz oczywiście wymyślić,ale prawdopodobnie będzie to inna bzdura niż powinieneś wygłosić), natomiast jeśli każą Ci się wypowiedzieć na jakiś temat o którym masz pojęcie, a jest logiczny to nie przygotowując się wcale, wypowiesz się trafnie(za każdym razem nieco inaczej, ale z sensem i logiką)

11-03-2010 - 23:55:46

Jest taka bardzo przydatna we współczesnej polityce umiejętność, a nazywa się demagogia. Naprawdę są ludzie, którzy bzdur nie muszą zapamiętywać, ba, czasem nawet bzdury nie powiedzą. Nie powiedzą po prostu nic, co ma jakąkolwiek treść. Człowiek normalny, gdy nie ma nic do powiedzenia - milczy. Demagog nawija, jednocześnie nic nie mówiąc... Wątpię, żeby byli oni w stanie powtórzyć ostatnie wypowiedziane zdanie. Natomiast jeśli ma do powiedzenia bzdurę, to tak zawinie wokół niej wypowiedź, że laik nawet nie zauważy, a idiota będzie słyszał dokładnie to samo, co słyszy od Schiffa na przykład. Coś, co brzmi mądrze, więc będę udawał, że rozumiem.

A co do JKM'a, to tak, mówi do bólu logicznie, ale często zdarza mu się zdanie przerwać, zacząć nowe, niedopowiedzieć, powiedzieć to samo słowo trzy razy z rzędu... On po prostu chce powiedzeć za dużo na raz, spieszy się, żeby nie zapomnieć, co ma powiedzieć i czasem wychodzi, że zapomina co mówi w tej chwili. Jest przeciwieństwem demagoga - treści czasem więcej, niż pozwala na to ilość wypowiedzianych słów smiling smiley

12-03-2010 - 10:48:14

Też się wczoraj zastanawiałem z żoną jak oni (Paul i Schiff) to robią, że mówią bez przygotowanego speecha takie świetne i "nienudne" prelekcje (posłuchajcie polskich polityków "yyyy trzeba zmniejszyć ee nie zwiększyć" smiling smiley ).

Generalnie cały czas odnoszę się do powyższego, a zwykli politycy nie są demagogami, więc gadając bzdury się zatrzymują(pewnie muszą pomyśleć czy ta bzdura którą mówią próbuje mieć sens).

Nie rozumiem o co Ci chodzi, tzn. rozumiem, ale moja wypowiedź nie jest sprzeczna z Twoją...

Edit:
Ja piję do Fienda.
Silesia7 poruszyłeś temat to pociągnąłem, myślałem, że na tym polega forum, ale skoro to nie było do mnie to może na przyszłość wysyłaj PW do adresatów prywatnych wiadomości.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 12-03-2010 11:05 przez Bartusjusz.

12-03-2010 - 10:53:39

Bartusjusz
Też się wczoraj zastanawiałem z żoną jak oni (Paul i Schiff) to robią, że mówią bez przygotowanego speecha takie świetne i "nienudne" prelekcje (posłuchajcie polskich polityków "yyyy trzeba zmniejszyć ee nie zwiększyć" smiling smiley ).

Generalnie cały czas odnoszę się do powyższego, a zwykli politycy nie są demagogami, więc gadając bzdury się zatrzymują(pewnie muszą pomyśleć czy ta bzdura którą mówią próbuje mieć sens).

Nie rozumiem o co Ci chodzi, tzn. rozumiem, ale moja wypowiedź nie jest sprzeczna z Twoją...

Hmmm... ja nie rozumiem o co Tobie chodzi smiling smiley. Przecież nawet nie kierowałem tych słów do Ciebie, tylko to była taka moja informacja.

12-03-2010 - 10:59:55

Skończmy więc tę jałową dyskusję smiling smiley

12-03-2010 - 11:08:32

Fiend
Zaznacz prawidłową odpowiedź, skończmy bo:
1. Silesia7 pisał nie do mnie
2. Bo mamy ten sam pogląd tylko Ty się chwytasz demagogów, a ja pozostałych i w rezultacie gadamy o niczym, tracąc czas...
3. Inne....................(do wypełnienia)

12-03-2010 - 11:22:25

Zwei, dos, odpowiedź be, a po Polsku: dywa. Są trzy rodzaje ludzi, którzy bezpardonowo chrzanią: Ci, co mają świadomość bzdurności swych wypowiedzi i je po prostu wykuli lub czytają z telepromptera; ci, co umieją bzdury tworzyć na poczekaniu (demagogia) oraz ci, którzy w te bzdury wierząc potrafią tworzyć wypowiedzi na niezwiązanych ze sobą założeniach samego siebie w ten sposób oszukując i drugim słowem zdania zaprzeczając pierwszemu - feministki na przykład.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-03-2010 11:24 przez fiend.

12-03-2010 - 12:54:42

Fiend
Wygrałeś, masz rację, przekonałeś mnie tymi feministkami smiling smiley

P.S.
To o czym pisałem wcześniej, jak się okazuję jest tylko częścią społeczeństwa, nie wiem jak dużą, ale mniejszą niż mi się jeszcze niedawno wydawało.

P.S.S.
Nie ciągnijmy tematu, przyznałem Ci w końcu rację.

12-03-2010 - 12:59:32

Hurra! smiling smiley

14-03-2010 - 17:59:56

Czyli podstawą są zdrowe stare zasady kapitalizmu. Nie są one doskonałe, ale świat nie jest doskonały a jedyna prawda to to że ciężka i rzetelna praca powinna być podstawą wszystkiego. Może nie ciężka w sensie fizycznym, ale ogólnym - normalna praca, zdrowe zasady - typu kredyt dla tego kto jest w stanie go spłacać a nie dla każdego.

Może jak za pare lat przetrwamy ten kryzys - to te zasady powrócą.

14-03-2010 - 22:44:35

Zasady te są po prostu uczciwe.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru!

18-04-2010 - 11:37:26

jak pewnie wszystkim wiadomo, do kin w piątek weszła skrajnie lewacka wizja świata spłodzona przez umysł guru czerwonych Naomi Klein. tytuł tego szajsu to Doktryna szoku. filmik opowiada o tym, jak to kapitalizm rujnuje dzisiejszy świat. oczywiście autorzy jakby zapomnieli dodać, że wpływ kapitalizmu na cokolwiek zaczął się kurczyć od utworzenia Fedu, a dzisiaj już praktycznie nie funkcjonuje, ale to im wybaczamy - w końcu każdy może się pomylić i mieć w bani nasrane. żeby było weselej, za przykład reform kapitalistycznych i wpływu Miltona Friedmana na umysły rządzących pani Naomi podaje transformacje, jaka dokonała się na ziemiach piastowskich w roku 1989. rzecz jasna "zapomniała" przy tym dodać (każdemu zdarza się zapomnieć - znowu jej wybaczamy), że ŻADEN z postulatów Friedmana nie został spełniony, ba, to działacze ówczesnej partii komunistycznej - Wilczek i Jaruzelski (Wilczek ustawę przedłożył, Jaruzelski podpisał) - wprowadzili jak dotychczas najbliższy wolnemu rynkowi pakiet reform gospodarczych (1988). pakiet ów został jednak skasowany rok później na mocy układu okrągłostołowego przez "wyzwolicieli", czyli solidarność do spółki z bezpieką.

o tym Naomi Klein nie wspomina słowem.

dlaczego o tym piszę? ano piszę o tym dlatego, bo gro wolnorynkowych ekonomistów (w tym takie znakomitości jak Peter Schiff, Johan Norberg, Doug French) postanowiło najwyraźniej odpowiedzieć na bełkot lewactwa i przedstawić sprawy zgodnie z prawdą - Overdose: A Film about the Next Financial Crisis.

zwracam uwagę na tytuł - film skupia się nie tyle na kryziu, który mieliśmy, ale wychodzi dalej - i prorokuje katastrofę ekonomiczną na globalną skalę. szkoda jedynie, ze taki krótki - tylko 46 minut.

18-04-2010 - 13:01:39

dzięki za info, zapowiada się niezły filmik. też będzie w kinach?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6247, Posty: 45435, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 321, Posty: 5202.