Kto udaje Greka?

Wysłane przez osmiol 

02-06-2012 - 22:30:32

Wiem, że stary wątek ale treści w nim zawarte są ponad czasowe, a że nie zauważyłem mocnego argumentu przeciw tezie Liwiusza to postanowiłem tu coś napisać.
Liwiusz
To wszystko powoduje, ze prognozy dotyczace upadku krajow zachodnich sa mocno przedwczesne. System sie nie zawali. Bedzie mial tylko innego zarzadce.
Upadek i bankructwo nastąpi, ale nie finansowe. Tylko o wiele gorsze: moralne. Ludzie żyjący z wysoką inflacją (w socjaliźmie) uczą się najgorzego:
- osczędzanie pieniędzy nie ma sensu - bo państwo przy pomocy inflacji ukradnie
- nie ma sensu rozwijać się w dziedzinach które są potrzebne (za które ludzie chcą więcej płacić) - bo nikt nie chce być jeleniem pracującym na innych, lepiej żyć z zapomog socjalnych - trochę skromniej, ale przynajmniej sąsiedzi nie kombinują jak się twoim majątkiem "zaopiekować" i nie wychodzisz na zgreda bogacza.
- bezineresowna pomoc jest głupotą - skoro jest państwo któremu płacimy podatki - to ono powinno zająć się niesprawiedliwością
- roszczeniowość w stosunku do państwa - traktowanie pieniędzy z budżetu jako manny z nieba która niewiadomo z kąd sie bierze, ale "mi się należy"
- niszczenie każdej inicjatywy przez współobywateli kierujących się roszczeniowym podejściem do całego świata (nauczonych tego w socjaliźmie) - Otwierając serce wobec drugiego człowieka narażamy je na zdeptanie (np. pożyczając komuś pieniądze możemy już ich nie odzyskać)
- opłaca się być leniem - bo państwo podatkuje aktywność, lenistwo jest nieopodatkowane

Liwiuszu jeżeli uważasz, że nie jest to upadek i bankructwo to co wg. Ciebie nim jest?

Rosja jest w stanie upadku. Wieki bezwzględnych podatków zrobiły swoje. Słyszałem taką opinię kolegi ze wschodu, że Rosjanin choć by z głodu zdychał to do roboty się nie weźmie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-06-2012 22:34 przez pawelsberg.

11-04-2013 - 03:05:18

[www.youtube.com]

Ciekawa analiza gospodarki USA, z kupą aktualnych statystyk. Musi to upaść i to niedługo. (po angielsku)

24-12-2015 - 22:07:21

Jak byłem młody też tak myślałem o komunie. Że nie upadnie. Jednak upadła, bo inni rozwijali się szybciej. Czy aby teraz nie jest tak samo ? Brak rozwoju doprowadzi do tego, że z czasem inni, bogatsi, staną się silniejsi militarnie. Może być jeszcze gorzej. Za późnego Gierka gospodarka komunistyczna w Polsce przeżywała silny regres. Mnie upadek socjalizmu europejskiego nie zaskoczy. Systemy upadają.

25-11-2018 - 12:58:45

Miałem okazję w roku 2002 odbyć miesięczny rejs po Cykladach i Dodekanezie. Jedliśmy i pili w wersji podstawowej czyli wieczorami na coraz to nowej wyspie a. Napatrzyłem się cudowności. Wszędzie w okolicy zabudowań widzieliśmy pomalowane rudery z kawałkiem nowej ściany lub z nowymi schodkami. Od kilku lat z harmidru jaki robią brukselscy urzędnicy wiem co Grecy robili z dotacjami unijnymi. my na jachcie.Myślę, że nie wszyscy Grecy a tylko urzędnicy bo na kilku wysepkach zobaczyłem, że jakiś miejscowy biedak podjeżdżał do trzódki owiec pasących się na wyschniętych badylach i poił nieboraczki wodą z plastikowych butelek.

25-11-2018 - 13:00:34

Miałem okazję w roku 2002 odbyć miesięczny rejs po Cykladach i Dodekanezie. Jedliśmy i pili w wersji podstawowej czyli wieczorami na coraz to nowej wyspie a. Napatrzyłem się cudowności. Jednak wszędzie w okolicy zabudowań widzieliśmy pomalowane rudery z kawałkiem nowej ściany lub z nowymi schodkami. Od kilku lat z harmidru jaki robią brukselscy urzędnicy wiem co Grecy robili z dotacjami unijnymi. my na jachcie.Myślę, że nie wszyscy Grecy a tylko urzędnicy bo na kilku wysepkach zobaczyłem, że jakiś miejscowy biedak podjeżdżał do trzódki owiec pasących się na wyschniętych badylach i poił nieboraczki wodą z plastikowych butelek.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45464, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 321, Posty: 5204.