Kto udaje Greka?

Wysłane przez osmiol 

24-02-2010 - 17:17:07

Kochana UE postanowiła się zająć nagle naszymi kochanymi Grekami. Przedupczyli marnotrawcy 300miliardów euro i nie mają jak oddać. Przy okazji okazuje sie,że wszyscy robili w konia wszystkich w kwestii prawdziwych danych gospodarczych.
I pomyśleć,że tak niewiele trzeba ,żeby udowodnić,że trzypunktowy budżet państwa: tyle na armię,tyle na sądy i tyle na policję, tak ładnie odróżniłby się od gmatwaniny cyferek niekontrolowalnych.
Rozumiem teraz,że dołożymy się do greckich "biznesów", żeby czasem "biedacy",którzy pokupowali tam domy wakacyjne i jeżdżą reperować podupadłe zdrowie na słoneczku, mogli nadal cieszyć się stabilnością swojego gospodarza ...
Trzeba naprawdę wielkiego talentu,żeby w kraju gdzie słońce świeci prawie cały czas, o pięknym krajobrazie i mnóstwu do zwiedzania doprowadzić się do bankructwa. Socjalistycznego talentu niechybnie...
Anonimowy użytkownik

24-02-2010 - 17:39:34

Spójrzmy na to z drugiej strony - zaraz pójdą zamieszki, odżyje konflikt cypryjski, we wszystko włączy się Turcja i cała Unia zakończy swój mizerny żywot smiling smiley

24-02-2010 - 19:29:15

Tu się nie ma co śmiać.
Tu się trzeba przyglądać i uczyć, bo nas wkrótce czeka to samo.

A winny jest jak zwykle ten sam => wilczy kapitalizm i neoliberalizm.
Anonimowy użytkownik

24-02-2010 - 19:32:23

Ja się nie śmieję - w Turcji wrze, a jak wykipi to wraz z Turkami poparzy się wszystko co żyje na wschód od Odry i Północ od Bałtyku. Toż Berlin to praktycznie turecka kolonia.

25-02-2010 - 01:51:48

A mnie to jakoś nie przeraża cóż być może oberwiemy drugim końcem kija lecz takie baty mogą być (pomimo ofiar) ozdrowieńcze.

25-02-2010 - 08:15:22

Nie oberwiemy, dopuki nie przyjmiemy Jewro.

Natomiast już zacząłem się przyglądać na ewentualnego następcę?

Co myslicie o JPY , czy o tym Chińskim?

25-02-2010 - 09:59:10

Chiński nie wiem, bo Chińczycy ostatnio małymi kroczkami idą w stronę socjalu.

natomiast JPY oczywiście NIE, japońce tak samo jak amerykańce stosują "0" stopy %, więc dodrukowują...
Anonimowy użytkownik

25-02-2010 - 11:04:22

A to złotówka już ma jakiś wyrok śmierci czy co?

25-02-2010 - 15:15:55

Leszek
A to złotówka już ma jakiś wyrok śmierci czy co?

Przy tej bandzie za sterami?
To ja się bardziej boje złotówki niż Jewro.

W końcu Jewro zarządzają Niemcy, a złotówką agenci-id..ci.
Anonimowy użytkownik

25-02-2010 - 17:13:42

No - i Niemców już nie stać na obiad w restauracji co kiedyś było normą.
Mam znajomą która ma kilka restauracji w Berlinie i to w centrum - pusto i gdyby nie turyści - musiałaby zamknąć interes.
Nie znaczy to rzecz jasna że chwalę w jakiś sposób tych, którzy "rządzą" w Polsce....

26-02-2010 - 13:31:40

Leszek
No - i Niemców już nie stać na obiad w restauracji co kiedyś było normą.
Mam znajomą która ma kilka restauracji w Berlinie i to w centrum - pusto i gdyby nie turyści - musiałaby zamknąć interes.
Nie znaczy to rzecz jasna że chwalę w jakiś sposób tych, którzy "rządzą" w Polsce....

Stać stać. Tylko jak ceny poszły o 100% w górę po wprowadzeniu Ojro to oszczędni Germanie ( nie tylko z Niemiec) wypięli się na takie dictum smiling smiley.

16-03-2010 - 21:39:19

Xsior
Spójrzmy na to z drugiej strony - zaraz pójdą zamieszki, odżyje konflikt cypryjski, we wszystko włączy się Turcja i cała Unia zakończy swój mizerny żywot

Prosze! Przestancie ciagle zapowiadac rychly upadek socjalizmu! Takie to meczace.
Ja rozumiem, ze to tylko takie Wasze pobozne zyczenia, ale jeszcze ktos mniej wyrozumialy pomysli, ze to efekt doglebnych analiz i rzeczywista prognoza... A wiecie jakie sie ma zaufanie do falszywych prorokow?hot smiley

A jak wyglada sprawa Grecji po 3 tygodniach, to w miare dobrze mozna sie poinformowac na sieci. Ot, ludzie wyszli i porobili zamieszki, ale tak naprawde nia maja alternatywy dla tego rzadu.
Tymaczasem ten rzad dogadal sie juz z mocnymi strefy euro (Francja-Niemcy-Wlochy), ale porozumienie jest tajne, wiec szczegolow nie znamy. Pomimo tego rzad grecki juz moze sie czuc bezpieczny.

Trzeba sie z tym pogodzic. Socjalizm jest systemem mniej efektywnym i powoduje spowolnienie rozwoju gospodarczego. Niemniej jednak dziala i wcale nie zmierza ku upadkowi, bo zostawia ograniczona autonomie przedsiebiorcom. Po prostu panstwa socjalistyczne zrezygnowaly z szybkiego rozwoju na rzecz wartosci innych niz prawo wlasnosci i indywidualnosc. Ludzie to lubia i popieraja, a zatem nie bedzie upadku tego systemu.
Anonimowy użytkownik

17-03-2010 - 10:15:52

Liwiusz
Ja rozumiem, ze to tylko takie Wasze pobozne zyczenia, ale jeszcze ktos mniej wyrozumialy pomysli, ze to efekt doglebnych analiz i rzeczywista prognoza... A wiecie jakie sie ma zaufanie do falszywych prorokow?hot smiley

To może tak - ja dam przesłanki,a analizę wykonasz sam. Nie powinna być trudna.

Mamy zadłużone po uszy państwa zachodu.
Mamy tłumy imigrantów chcących większych zasiłków.
Mamy ekspansywną politykę Rosji, Chin i prawdopodobnie już niedługo - Iranu i Indii.
Mamy ruchy nacjonalistyczne i separatystyczne będące odpowiedzią na ten burdel.
Zadanie domowe: Wywnioskuj z tych danych przyszłość Unii Europejskiej.
Anonimowy użytkownik

17-03-2010 - 10:51:01

Mamy też "rozwój" gospodarczy w socjalizmie w granicach błędu statystycznego.
Mamy też zadłużone i upadające systemy socjalne bazujące na kredytach i budżetowych dotacjach.
Mamy też prawo, będące w istocie usankcjonowanym bezprawiem.
Ale to nic - któraś z wersji socjalizmu MUSI się przecież sprawdzić, bo inaczej parę osób będzie zmuszonych przyznać, że większość życia święcie wierzyło w mrzonki co jak wiadomo jest rzeczą nie do pomyślenia - niektórzy po prostu mylić się nie mogą.
Zwłaszcza, że socjalizm przecież "działa" o czym każdy może się łatwo przekonać wpisując w wyszukiwarkę internetową "Kuba" albo "Koreańska Republika Ludowo Demokratyczna".

17-03-2010 - 15:49:42

Xsior
Mamy zadłużone po uszy państwa zachodu.
Mamy tłumy imigrantów chcących większych zasiłków.
Mamy ekspansywną politykę Rosji, Chin i prawdopodobnie już niedługo - Iranu i Indii.
Mamy ruchy nacjonalistyczne i separatystyczne będące odpowiedzią na ten burdel.
Zadanie domowe: Wywnioskuj z tych danych przyszłość Unii Europejskiej.

Zadanie domowe wykonane! Systemy pomimo tego, ze posiadaja wiele cech socjalistycznych, pozostawiaja swobode, ktora satysfakcjonuje wiekszosc obywateli.
Zwrotu dlugow nikt sie nie domaga, bo wierzyciele obawiaja sie, ze jak beda naciskac to nie otrzymaja z powrotem nic.
Armie Rosji oraz Chin nie stanowia zagrozenia dla US Army.
Ruchy nacjonalistyczne i separatystyczne nic jeszcze nie osiagnely, poza tym beda zludzeniem w przypadku pozostania w UE. Tymczasem zarowno partia Baskow (Hiszpania), jak i Liga Polnocna (Wlochy) postuluja oderwanie od macierzy, ale pozostanie w UE. Sa jakies mocniejsze ruchy separatystyczne niz te dwie partie?

Wiekszosc obywateli nawet jezeli psioczy na politykow, to nie ma ochoty buntowac sie i wprowadzac zmiany. W najblizszej przyszlosci UE nie ma wiekszych zagrozen.
Leszek
Mamy też zadłużone i upadające systemy socjalne bazujące na kredytach i budżetowych dotacjach.

Bazujace na kredytach i dotacjach zgoda. Czy ktorys z nich upada? Czy USA upadlo gdy zbankrutowalo w 1971 roku (zawieszenie wymienialnosci dolara na zloto)?

Leszek
Mamy też prawo, będące w istocie usankcjonowanym bezprawiem.

To tylko Twoja, odosobniona opinia. Spoleczenstwa wcale sie z tym nie zgadzaja. A jak chcesz rzadzic bez poparcia spoleczenstwa? Armia i sluzbami bezpieczenstwa?
Anonimowy użytkownik

17-03-2010 - 17:59:08

Liwiusz
Bazujace na kredytach i dotacjach zgoda. Czy ktorys z nich upada? Czy USA upadlo gdy zbankrutowalo w 1971 roku (zawieszenie wymienialnosci dolara na zloto)?
Państwo Liwiuszowie mają 30 000 złotych rocznego dochodu. Plus kapitał - 50 000 - złożony w banku, który to kapitał przynosi im 2500 złotych rocznie.
Miesięcznie wydają na życie - swoje i dwójki dzieci 3000.
Właśnie kupili sobie na raty mieszkanie - rata wynosi 2000 złotych miesięcznie przez najbliższych pięćdziesiąt lat.
Wyposażenie mieszkania wygrali w konkursie - Jak oni marudzą.
Pytanie brzmi:
Nie czy ale kiedy komornik odbierze im mieszkanie wraz z wyposażeniem a dzieci powędrują do przytułku?

Liwiusz
To tylko Twoja, odosobniona opinia. Spoleczenstwa wcale sie z tym nie zgadzaja. A jak chcesz rzadzic bez poparcia spoleczenstwa? Armia i sluzbami bezpieczenstwa?
Nie tup nóżkami - prosiłem.
Słuszność proszę pana nie zależy od ilości popierających jakąś opinię.
Nawet jeśli na 10 000 wypowiadających się 9999 jest bezdomnymi z powodu wywalenia przez komornika z domu.

17-03-2010 - 21:36:50

No proszę jaki uroczy, socjalistyczny optymista grinning smiley grinning smiley.
Nawet nie spytam jaką ocenę wystawił xsior za zadanie grinning smiley

17-03-2010 - 22:43:23

Leszku
30000+2500*12=30000+30000=60000 wpływy
3000*12 +2000*12=36000+24000=60000 wydatki

Rozumiem idee ale pomyliłeś się w liczbach.
A nawet jakbyś się nie pomylił, to można trochę zaoszczędzić na sobie i dzieciach, a mieszkanie zamienić na mniejsze, uwalniając trochę kapitału, zatem wcale nie jest takie pewne czy nasz kraj zbankrutuje.

Liwiusz

Armia służy do walki z wrogami zewnętrznymi, wewnętrznych zwalcza policja...
Anonimowy użytkownik

18-03-2010 - 08:10:43

Leszek
Państwo Liwiuszowie mają 30 000 złotych rocznego dochodu. Plus kapitał - 50 000 - złożony w banku, który to kapitał przynosi im 2500 złotych rocznie.
Miesięcznie wydają na życie - swoje i dwójki dzieci 3000.
Właśnie kupili sobie na raty mieszkanie - rata wynosi 2000 złotych miesięcznie przez najbliższych pięćdziesiąt lat.
Bartusjusz
30000+2500*12=30000+30000=60000 wpływy
3000*12 +2000*12=36000+24000=60000 wydatki
30 000+2500=32500 - dochody
3000+2000x12=60 000 - wydatki.
Nie pomyliłem się - napisałem o dochodach w skali roku, o wydatkach w skali miesięcznej.

Bartusjusz
A nawet jakbyś się nie pomylił, to można trochę zaoszczędzić na sobie i dzieciach, a mieszkanie zamienić na mniejsze, uwalniając trochę kapitału, zatem wcale nie jest takie pewne czy nasz kraj zbankrutuje.
Liwiusz
Czy ktorys z nich upada? Czy USA upadlo gdy zbankrutowalo w 1971 roku (zawieszenie wymienialnosci dolara na zloto)?

Nie jest pewne?
Pan Liwiusz właśnie stwierdził, że, że nie tylko nie ma żadnej konieczności ani ograniczania wydatków, ani szukania innego mieszkania bo jest git a żona pana Liwiusza właśnie zwolniła się z "tej gównianej roboty" "wykupiła wczasy w Chorwacji.
Bo widzisz Bartusjuszu - państwo twierdzą, że żyje im się "w miarę", wcale nie bankrutują i "się nie zgadzają" na żadne zmiany (chyba że z Chorwacji na Egipt)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-03-2010 08:13 przez Leszek.

18-03-2010 - 09:23:38

Leszek
Nie tup nóżkami - prosiłem.

Jak zawsze gdy w dyskusje wlaczy sie Leszek, to zaczyna sie chamstwo.
Bartusjusz
Armia służy do walki z wrogami zewnętrznymi, wewnętrznych zwalcza policja...

Ja napisalem armia i sluzba bezpieczenstwa. Nie tylko armia. Armia walczy zreszta takze na terenie kraju gdy ewentualnie pojawia sie partyzanci (tzw. terrorysci).

Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze to pan Liwiusz ma racje. Szwecja nie upadla od wielu lat i wcale nie zmierza ku upadkowi. Zaciskac pasa? Z jakiego powodu? Dlugi sa bezpieczne. Nawet jezeli sa duze, to wcale nikomu nie zalezy na ich sciaganiu.

Parafrazujac: wlasnie kupili sobie mieszkanie na raty, ale bank nie ma sil, ani ochoty przestrzegac terminowosci rat. Panstwo Liwiuszowie sobie raz zaplaca te 2000, a pozniej nie zaplacal. Jak beda mieli ochote. Bank bedzie tulil uszy, bo wbrew pozorom jest podmiotem slabszym.
Chinczycy, zeby zbudowac flote Pacyficzna taka jak ma USA potrzebowaliby ok. 50 lat ciaglych zbrojen a i tak w tej chwili wydatki na obronnosc Chin sa mniejsze niz USA, wiec ten termin 50 lat ciagle sie przesuwa do przodu.

Tak jak juz napisalem. USA zbankrutowalo w 1971 roku. Przyznalo sie, ze narobilo dlugow i wydrukowalo pieniedzy wiecej niz posiada dobr (pokrycie w zlocie). I co? I nic. Wszystko dobrze. Polityka USA byla kontynuowana bez jakich wiekszych problemow. Nie nastapila jakas wymiana elit politycznych w USA.
Jako kontrast mozna podac Republike Dominikany. W latach 1916-24 byla okupowana przez USA, poniewaz nie splacala swoich dlugow. USA zajelo ten kraj i polozylo lape na clach. Zbieralo cla, az do momentu splaty dlugu a pozniej sie wycofalo instalujac posluszny rzad Trujillo. Chinczycy nie wyladuja w USA. Rosjanie nie wejda do Berlina. Nie maja takich mozliwosci. Sa slabiutency.
Panstwo Liwiuszowe moga sie czuc bezpieczni. Nic im nie grozi.

18-03-2010 - 09:39:04

Czyli wszystko jest fajnie i super, bo niemożliwe do skontrolowania wydatki fundują Amerykanom Chińczycy. I zawsze będą fundować, przecież Ameryka ma większą flotę. Finansowaną z pieniędzy Chińczyków. Uff, a myślałem, że jest się czym martwić. Wszystko funkcjonuje pięknie. Dzięki Tobie Liwiuszu mogę spać spokojnie.

Teraz na poważnie - fakt, dług jest nieściągalny. Ale kiedyś przestanie rosnać. A niemalże religijna wiara w amerykańską siłę militarną może skończyć się brutalnie. Trochę jak dla kolesia wyskakującego przez okno z nastego piętra i krzyczącego "złap mnie Jezu!".

18-03-2010 - 09:54:09

fiend
Teraz na poważnie - fakt, dług jest nieściągalny. Ale kiedyś przestanie rosnać.

Nie przestanie rosnac dzieki mechanizmowi inflacji. Inflacja oznacza utrate na wartosci. Dlugi beda tracily wartosc, czyli beda coraz mniejsze. To sie nazywa ucieczka do przodu.

fiend
niemalże religijna wiara w amerykańską siłę militarną może skończyć się brutalnie.

Religijna wiara? A zatem dotknijmy bozka palcem. Wymien kto sie moze mierzyc z US Army?
Anonimowy użytkownik

18-03-2010 - 10:19:26

Chamstwo, chłopczyku?
To co prezentujesz to właśnie zachowanie gówniarza - dostajesz pod nos argument (kolejny zresztą) i zupełnie go pomijasz pokrzykując "nie, bo nie".
Hamuj z takimi wstawkami - trzymaj się tematu, odnoś się do argumentów przedstawiając swoje (jeśli je masz) - będziesz traktowany jak poważny człowiek - na razie zachowujesz się jak gówniarz i tyle.

18-03-2010 - 10:24:49

Leszek
Chamstwo, chłopczyku?
To co prezentujesz to właśnie zachowanie gówniarza

Oooo, moj drogi! Przesadzasz. Ja nikogo nie nazwalem gowniarzem. Ja nikogo nie nazwalem durniem. Ja nikogo nie nazwalem chlopczykiem.

Ty tak. Wielokrotnie. Jestes osoba wyjatkowa chamska, wierzaca ze posiada monopol na prawde.

Do argumentow zawsze sie odnosilem. Na przyklad do Twojego o panstwu Liwiuszach co pozyczaja pieniadze. I co z tego, ze pozyczaja jezeli nie musza ich oddawac? Na dodatek dzieki inflacji to panstwo Liwiuszowie moga powiedziec: od jutra nie place raty za mieszkanie 2000 zl, lecz 1800 zl. Bank? Siedzi cicho.
Anonimowy użytkownik

18-03-2010 - 11:01:44

Liwiusz - skąd Ty się właściwie urwałeś?
Powiadasz, ze "nie muszą"oddawać długów?W takim razie pożycz mi kilka tysięcy złotych (zapowiadam z góry że nie oddam) - jeśli ich nie pożyczysz - jedna z dwóch:
albo jesteś rzeczywiście durniem albo jesteś zwykłym trollem.

Odnosisz się powiadasz do argumentów?
Kilka razy napisałem Ci i to prostym językiem:
Piszemy o postulowanych rozwiązaniach lub o tym, jak "to powinno wyglądać" a nie o tym, jak funkcjonuje np. rynek finansowy w chwili obecnej - nudzisz wyciągając argumenty w ogóle z tematem nie związane - jesteś trollem czy durniem?

W założonym przez siebie temacie Ko-Lib for dummies czepiłeś się rzekomych nielogiczności zbaczając po drodze wszędzie gdzie się da ale co najważniejsze - mimo kilkakrotnie przedstawionego Ci w sposób możliwie prosty choćby definicji pieniądza - jak pijany płotu pomijasz to, nie mając śmiałości przyznać że "pieniądze" o których piszesz są czym innym niż powszechne rozumienie tego terminu jednocześnie wzbraniając się przed wskazaniem co takiego rozumiesz przez pieniądze - jesteś durniem czy trolllem?
Nie rozumiesz, że w całym ciągu faktów i myślowym ciągu - wartość - pieniądz - instytucje finansowe - polityka finansowa wartość jest fundamentem?
To po co w ogóle zabierasz głos mieszając pojęcia?
Z jakiej to racji domagasz się akceptacji dla "myślenia" odwracającego porządek rzeczy?
Bo jesteś durniem czy zaledwie trollem?

Wyciągasz jakieś kretyńskie przykłady na obronę stworzonej na potrzeby malwersacji instytucji "osoby prawnej" pomijając całkowicie przedstawiane Ci uzasadnienie, że istotą postulowanego zniesienia tej absurdalnej instytucji jest powiązanie własności z odpowiedzialnością.
Nie rozumiesz konieczności powiązania tych dwóch rzeczy?
Zdarza się - nie wszystko trzeba od razu rozumieć, ale kiedy się czegoś nie kuma to warto usiłować to zrozumieć zanim zacznie się brnąć dalej.
No chyba, że jest się durniem lub tylko trollem piszącym oczywiste głupoty dla samego pisania.

O chamstwie piszesz?
A niby co takiego pozwala Ci protestować skoro zaczynając rozmowę sam piszesz w taki sposób:
Liwiusz
12-03-2010 - 13:57:01
Przeczytalem Ko-Lib umieszczony na stronie WiP, a w szczegolnosci "Pieniadz na wolnym rynku". Strasznie smieszne i zupelnie bez pomyslunku.
[...]
Idiotyczne i zupelnie pozbawione jakiejkolwiek logiki.

Skoro czujesz się upoważniony do pisania o tym, co piszą inni w taki sposób - licz się z tym, że i Ty zostaniesz nazwany durniem. Konsekwencja - znasz takie słowo?
Pomijam już to, że wyjaśniono Ci z mozołem, że jednak nielogiczności tam nie ma.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 18-03-2010 11:53 przez Leszek.

18-03-2010 - 13:28:19

Wg Liwiusza Amerykański system finansowy jest dobry, bo oszukali Chińczyków. A jak Chińczycy się połapią, to będą mogli oszukiwać swoich obywateli dodrukowując pieniądze. B to masz na myśli podając inflację jako rozwiązanie, tak? Rzeczywiście. Świetny system na długofalowe istnienie państwa.

Napisałem niemalże religijna. Gdy Chińskie finansowanie się skończy, a Ruscy ujawnią, co tak na prawdę mają za pazuchą, to bożka prawdopodobnie dotkną nie tylko palcem, ale zmasakrują mu twarzyczkę z fałszywego złota łomem.

Leszku, raczej wątpię, żeby rozróżniał on między trollem a durniem.

18-03-2010 - 13:56:41

Leszek
Powiadasz, ze "nie muszą"oddawać długów?W takim razie pożycz mi kilka tysięcy złotych (zapowiadam z góry że nie oddam)

USA i Europa Zach. mowia, ze oddadza. Tylko, ze nie oddaja. Dla przykladu pozycze Ci 5 bochenkow chleba. Ty mi oddasz po tygodniu 5 bochenkow, ale okaze sie, ze w srodku jest gips zamiast maki. Ja przyjde do Ciebie i powiem: zlodziej! Ty sie usmiechniesz i powiesz: jak to? Oddalem przeciez 5 bochenkow chleba! Pozory zostaly zachowane. Z tego powodu ja nic nie bede mogl zrobic. Bo Ciebie wszyscy lubia i Cie popra w przypadku konfliktu. Bo Ty masz 2 metry wzrostu, a ja tylko 1,5 metra. Bo pozory zostaly zachowane. Tobie wolno nie zwracac dlugow. Proste.

Leszek
mimo kilkakrotnie przedstawionego Ci w sposób możliwie prosty choćby definicji pieniądza - jak pijany płotu pomijasz to, nie mając śmiałości przyznać że "pieniądze" o których piszesz są czym innym niż powszechne rozumienie tego terminu jednocześnie wzbraniając się przed wskazaniem co takiego rozumiesz przez pieniądze

Przeczytaj jeszcze raz ten watek. Absolutnie nie dotyczyl istoty pieniadza. Dotyczyly oprocentowania depozytow i ich bezpieczenstwa. Ty chciales go sprowadzic na tory dyskusji czym jest pieniadz. A zatem jestes durniem, czy trollem? Chcesz aby dyskutowac o tym, co dla Ciebie jest wazne. Nie interesuje Cie co zostalo napisane w watku.

Leszek
Nie rozumiesz, że w całym ciągu faktów i myślowym ciągu - wartość - pieniądz - instytucje finansowe - polityka finansowa wartość

Nigdy tego nie poddalem w watpliwosc. Nigdy nawet jeszcze o tym nie dyskutowalem. W zadnym z watkow ostatnio zalozonych.

Leszek
Wyciągasz jakieś kretyńskie przykłady na obronę stworzonej na potrzeby malwersacji instytucji "osoby prawnej" pomijając całkowicie przedstawiane Ci uzasadnienie, że istotą postulowanego zniesienia tej absurdalnej instytucji jest powiązanie własności z odpowiedzialnością.
Nie rozumiesz konieczności powiązania tych dwóch rzeczy?

Rozumiem dyskurs o odpowiedzialnosci. Niemniej jednak pisze: nie tedy droga. Zamiana formy spolki nie spowoduje wiekszej odpowiedzialnosci. Wieksza odpowiedzialnosc mozna wymusic poprzez likwidacje postepowania upadlosciowego i wprowadzenie odpowiedzialnosci karnej za dlugi. Najpierw to, a pozniej mozna dyskutowac o formie spolek handlowych.
Ja rozumiem istote powiazania wlasnosci z odpowiedzialnoscia, a Ty dajesz falszywe recepty, ktore tego nie osiagnal.

PS. A jak sie sobie na mnie powyzywasz to nie spowodujesz bankructwa panstw Europy Zachodniej i USA.

18-03-2010 - 14:16:24

A zauważyłeś, że ten dwumetrowy koleś, którego wszyscy lubią jest oszustem, który ciągle tyje za cudze pieniądze nie ćwicząc, a jego przyjaciele zaczynają już przebąkiwać, że czemu my właściwie lubimy tego tłustego oszusta?

Twierdzenia, że istota pieniądza nie ma związku z tematem po prostu nie potrafię skomentować inaczej niż słowem "debilizm". Wybacz chamstwo, ale to po prostu nie jest niczym więcej, niż debilizmem, a jeśli tego nie rozumiesz, to rozmowę trzeba zakończyć w tym momencie.

Ciąg podany przez Leszka jak najbardziej poddawałeś w wątpliwość, choć nie bezpośrednio. Choćby twierdząc, że inflacja jest rozwiązaniem. To jest po prostu pominięcie pierwszego elementu ciągu. Chrzanić wartość, przecież mamy pieniądze!

18-03-2010 - 14:59:49

fiend
A zauważyłeś, że ten dwumetrowy koleś, którego wszyscy lubią jest oszustem, który ciągle tyje za cudze pieniądze nie ćwicząc, a jego przyjaciele zaczynają już przebąkiwać, że czemu my właściwie lubimy tego tłustego oszusta?

A pewnie, ze przebakuja. Ale tylko miedzy soba. W miedzyczasie postepuja tak samo i oddaja bochenki chleba z gipsem w srodku. Nie maja moralnego prawa protestowac, bo beda hipokrytami. Inflacja nie jest postrzegana obecnie przez prawie nikogo jako oszustwo. Zwykli ludzie mysla, ze dodrukowujac pieniadze stajemy sie bogatsi. Profesorowie, bo dluzszym zastanowieniu usmiechaja sie i mowia, ze oszukuja, ale tylko troszeczke.

fiend
Choćby twierdząc, że inflacja jest rozwiązaniem. To jest po prostu pominięcie pierwszego elementu ciągu. Chrzanić wartość, przecież mamy pieniądze!

Inflacja jest rozwiazaniem stosowanym przez wszystkie rzady i chroni je przed splata dlugow. Tak dlugo jak bedzie inflacja, to panstwa Europy Zach. i USA beda sie zadluzac bez zadnych konsekwencji i nie upadna. Znasz jakis rzad, ktory nie stosuje inflacji?

Ja nie jestem z rzadu. Posiadam wiecej oszczednosci niz dlugow. Ja, Liwiusz, trace na inflacji. Ja, osobiscie, jestem przeciwko inflacji. Nie zgadzam sie natomiast z prognozami Xsiora, Leszka i innych, ze panstwa takie jak Grecja upadna lub zbankrutuja. Podaje przyczyny, dlaczego nie zbankrutuja. Beda sie wolniej rozwijac, beda mniej efektywni, ale nie zbankrutuja.

18-03-2010 - 15:41:38

Podajesz przyczyny, dlaczego na razie nie upadają. Sam przyznajesz, że opiera się to na jednym wielkim oszustwie, i że niektórzy juz to nawet zauważają, więc czemu upierasz się przy tym, że ten system przetrwa? Coraz więcej ludzi bedzie to zauważać. A możliwe, że Chińczycy już dawno wiedzą, tylko planują coś większego.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6247, Posty: 45436, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 321, Posty: 5202.