Odpowiedzi 4.

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

31-12-2009 - 20:35:21

Pytanie 1.
Cytuj

Ja tak krótko. Jakie ma Pan zdanie oraz wiedze na temat urządzenia HAARP (jego ingerencji w życie człowieka), o Nowym Porządku Świata (NWO) i Project BlueBeam, czy szczepionki na świnką grypę są trucizną (nie mówił Pan nt. nic- oprocz tego, że są droższe i by nie panikować z chorobą...)
Myślę, że gdyby to było realne, to by wyciekła. Armia często wydaje pieniądze na projekty dość fantastyczne – w obawie, by nie wyjść tak, jak brytyjska z radarem.
A te szczepionki to normalny bandytyzm. Ale chodzi TYLKO o pieniądze...


Pytanie 2.
Cytuj

Jak sie Pan odnosi do wydarzen, które maja sie wydarzyc w 2012? (tych wiarygodnych, z dowodami)
Dowody będę miał w 2013.


Pytanie 3.
Cytuj

Czy wie Pan dlaczego ONZ buduje obozy koncentracyjne?
ONZ cokolwiek robi??? Może pod egidą ONZ?


Pytanie 4.
Cytuj

Dlaczego w Norwegii budowany jest schron nasion w miejscu tak neutralnym i wysoko bezpiecznym? Chroniacym przed jakimkolwiek kataklizmem?
Bardzo rozsądny projekt. Taka Arka – na wszelki wypadek...


Pytanie 5.
Cytuj

Czy przeczytał Pan książkę "Ręce precz od tej książki" albo "Bogowie Edenu"? Jak się Pan odnosi do informacji w nich zawartych?
10% faktów - reszta to fantazje.


Pytanie 6.
Cytuj

Jak Pan odnosi się do nagrań z Bohemian Grove, ukazujące kult Molocha przez czołowych ludzi z USA?
Całkiem prawdopodobne...


Pytanie 7.
Cytuj

Czy jest jakaś szansa by obalić Nowy Porzadek Świata, zanim elitom uda się go wprowadzić w życie? (kontrolowanie chipami, jedna moneta, jeden bank etc)
Tak, oczywiście!!


Pytanie 8.
Cytuj

Jak Pan ustosunkowuje sie do wiadomosci, ze w USA w nie ktorych stanach przeprowadzane sa MASOWE SZCZEPIENIA na swinska grype; natomiast jesli dana osoba sie sprzeciwi, wysylana jest do kwarantanny albo specjalnych obozow...
Cóż: d***kracja... jak sobie ołupiona Większośc życzy, to z opornymi moze zrobic, co chce. W Polsce też, jakby była epidemia dżumy...
Ale proszę o konkrety - bo może to plotki!


Pytanie 9.
Cytuj

Jeśli ma Pan czas, proszę zobaczyć to video (to tylko minuta) YouTube - Kto jest kim w UE?
Czy wiedział Pan, że tego typu słowa, to nie bezpodstawne zarzuty?
Oczywiście, że nie bezpodstawne.


Pytanie 10.
Cytuj

Nie potrafiłem nigdzie odnaleźć Pana nazwiska w Herbarzu przy herbie Korwin. Nie znalazłem także Pana wypowiedzi w tym temacie, a ataków na Pana jest w tej kwestii sporo. Czy mógłby Pan powiedzieć kilka słów na temat Pana powiązana z tym herbem? Nie od zawsze Pan go używa - dlaczego?
Moja rodzina pochodzi z Niemiec, np. o Helmutcie von Mücke (1881 – 1957) (to boczna linia) można przeczytać tu
[de.wikipedia.org]
Byli to ewangelicy. Po przeniesieniu się do Polski – nie wiem, czy ta linia miała w ogóle niemieckie szlachectwo - część została przy wyznaniu Lutra (i spoczywają na ogół na cm.ewangelickim w W-wie – zazwyczaj jako „Mücke” ) , a część otrzymała indygenat w W.Ks.Litewskim, które dawało szlachectwo z racji przechodzenia na katolicyzm (co np. miało masowo miejsce w przypadku „frankistów”). Z tej okazji otrzymali herb cudzoziemski (bo podobno wtedy Król – czy może już Cesarz - nie musiał pytać rodu o zgodę. Ja się tym zresztą w ogóle nie przejmuję, ani nie zajmuję, Ojciec mówił, ze formy „Korwin-Mikke” używał dopiero w czasie okupacji, by nie ciągnęli go na Volkslistę – ale nie wiem, czy to prawda, bo już grobowiec wzniesiony przed wojna przez Dziadka, Ludwika, na Powązkach ma wyryte „Korwin-Mikke”). Sam mam w metryce „Korwin-Mikke”, ale używałem formy „Mikke” dopóki nie zaczęto moich honorariów wypłacać mojemu Stryjowi. Jerzemu Mikke (i odwrotnie). Formy „Mikke” używam obecnie wyłącznie na terenie brydża.
Wystarczy?


Pytanie 11.
Cytuj

Zadłużenie Polski wobec banków zagranicznych rośnie - zdaje się szczyt spłat to były lata 2008 i 2009; może będzie coś lepiej? Gdzie szukać danych o zadłużeniu - a może to jest utajnione?
Nie, nie są tajne. W 2 minuty znajdzie Pan w Sieci.


Pytanie 12.
Cytuj

Jak z perspektywy czasu ocenia Pan rozpoczęcie blogowania? Czy to dużo pomogło w dotarciu do ludzi?
Rozpoczęcie było dobre – robię to o półtorej roku za długo.


Pytanie 13.
Cytuj

Obecna konstytucja pozostawia wiele do życzenia, a język polski (i inne używane na co dzień) zmieniają się, szczególnie teraz, przy globalizacji języka. Co Pan myśli o tym, żeby napisać konstytucje (albo różnorakie ustawy) w języku matematycznym, albo w innym języku martwym?
Problem polega na tym, ze Rzeczywistość jest nieprzeliczalna. Jest złudzeniem, że w języku formalnym można zapisać coś, co dotyczy świata realnego.


Pytanie 14.
Cytuj

Traktat lizboński został uchwalony nielegalnie( powtórne referendum, zrzec się niepodległości może tylko suweren); czy mógłby Pan lub ktoś w partii zainicjować akcję zbierania podpisów celem zaskarżenia traktatu do trybunału konstytucyjnego?
To jest zrobione – ale nie ma szans w tym TK.


Pytanie 15.
Cytuj

Panie Januszu, pytanie banalne, ale potrzebne. Proszę o uszeregowanie aktualnie obecnych w sejmie partii w kolejności od najbardziej do najmniej lubianej, bądź jak Pan woli - od najmniej do najbardziej przez Pana nie-lubianej. (pytanie inspirowane ciekawością z którą z obecnych partii najprędzej mógłby Pan wejść w koalicję gdyby dowodził Pan UPR)
Najmniej lubiane? PPS i UP. Wszystkie pozostałe to gangi do rabowania ludzi z pieniędzy i utrzymania się u władzy.


Pytanie 16.
Cytuj

Czy jest Pan za zniesieniem lub renegocjowaniem Konkordatu?
Jeśli nie - to jakie wg. Pana wymierne korzyści przynosi państwu, regionom i społeczeństwu takowa umowa?
W Konkordacie jest jeden punkt budzący mój sprzeciw: finansowanie Papieskiej Akademii Teologicznej. Ale z tak drobnego powodu nie warto renegocjować.


Pytanie 17.
Cytuj

Jaki jest Pana stosunek do narodowości śląskiej?
Do Ślązaków, Wielkopolan itd. mam stosunek pozytywny. Natomiast na to, by istniała narodowość, potrzeba, by narodowość ta miała język, Jak narodowość śląska dopracuje się podręczników do chemii, malarstwa czy gotowania na gazie napisanych po śląsku – to pogadamy.


Pytanie 18.
Cytuj

Jaki powinien być zakres uprawnień króla? Monarchia absolutna? Bo moim zdaniem - jakieś ograniczenia muszą być, bo może zrobić taką rewolucję, że do władzy socjalisty dojdą, obalając władzę.
Nie może być ograniczeń – bo wtedy traci sens. Liczyć trzeba na dobre wychowanie przyszłego monarchy, jego rozsądek i rozumienie własnego interesu – no, i na lenistwo...
Dlaczego miałby robić rewolucje???


Pytanie 19.
Cytuj

Co zrobił by Pan, jako król, gdyby: a) Polskę zaatakowało obce mocarstwo, a Pan wiedziałby, że Polska nie ma szans odeprzeć inwazji? b) Gdyby jeden z regionów Polski ogłosił secesję?
(a) Szanse są zawsze... Liczyłbym, czy opór się opłaca.
(b) Liczyłbym, czy zwalczanie secesji jest opłacalne.


Pytanie 20.
Cytuj

Panie Januszu, jak ocenia Pan takie podejście do tematu euro? Fragment z wywiadu z Jesusem Huerta de Soto:
„Pozostańmy przy euro. W Polsce trwa wciąż debata na temat przystąpienia do strefy euro. Z politycznego punktu widzenia integracja taka jest zrozumiała, natomiast czy może być uzasadniona ekonomicznie?
Nie, nie chciałbym mówić o polityce. Uzasadnienie jest ekonomiczne - ważne jeśli chodzi o euro jest to, że wchodząc do euro eliminują Państwo wszelką możliwość interwencji i czynienia szkód przez Waszych polskich polityków.
No tak, ale wtedy to bank centralny będzie kontrolować euro.
Tak, ale regulacja euro, po pierwsze, kontynuuje tradycję niemiecką, która jest raczej nastawiona na stabilność, a po drugie, jest odpowiedni organ z proporcjonalną reprezentacją wielu państw, który zajmuje się tą sprawą. Szkody, które mogą być uczynione są znacznie mniejsze - euro jest o wiele bardziej stabilne niż waluta, której Państwo używacie, czy też dolar lub liwr. Choć jednym z celów polityki pieniężnej jest zwiększanie podaży pieniądza i ogółem ekspansji kredytowej, to jednak dzieje się to w bez wątpienia mniejszym stopniu niż w Stanach Zjednoczonych. Euro jest przede wszystkim dla krajów średniej wielkości jak Portugalia, Polska albo Hiszpania. Osobiście myślę, że jest pewną wartością i jedną z fundamentalnych spraw, które powinna regulować Unia Europejska. „
Nie zgadzam się z Autorem – właśnie dodrukowano znacznie większe ilości €uro, niż złotówki... Pisał to na pewno przed tym doświadczeniem.
Jestem przeciwny przyjmowaniu €uro, bo chce mieć wolna konkurencję między walutami. Wprowadzenie €uro raczej zaszkodzi. Jednak nie jest to poważny problem ekonomiczny – pieniądz nie jest w gospodarce rzeczą najważniejszą. Przeżyjemy i brak €uro, i wprowadzenie €uro...


Pytanie 21.
Cytuj

Co Pan sądzi o karze banicji ?
Czy mogłaby być stosowana w dzisiejszych czasach i czy byłaby skuteczna ?
Jestem ZA; tak.


Pytanie 22.
Cytuj

Witam. Gdy przed momentem rejestrowałem się na Pańskim forum moim oczom ukazał się taki mniej więcej cytat : "Jestem za obroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci". Ale czy nie jest to absurd? Jest pan przecież zagorzałym zwolennikiem kary śmierci więc gdzie tu jest obrona życia? Jak to się ma do wyznania katolickiego w pana przypadku? winno się wybierać te aspekty, które są dla nas wygodne a te, które nie odrzucać? O ile mi wiadomo religia katolicka nie ( na pewno nie jawnie ) pochwala zabijania.
Naturalną śmiercią dla mordercy jest śmierć na szubienicy. "A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!" - to słowa Boga. Byłoby dobrze, by Pan zapoznał się ze stanowiskiem Kościoła – skoro Pan się na nie powołuje. Oto oficjalny Katechizm Kościoła rzymsko-katolickiego:
[www.katechizm.opoka.org.pl]

2265-67
2265 Uprawniona obrona może być nie tylko prawem, ale poważnym obowiązkiem tego, kto jest odpowiedzialny za życie drugiej osoby, za wspólne dobro rodziny lub państwa. Obrona dobra wspólnego wymaga, aby niesprawiedliwy napastnik został pozbawiony możliwości wyrządzania szkody. Z tej racji prawowita władza ma obowiązek uciec się nawet do broni, aby odeprzeć napadających na wspólnotę cywilną powierzoną jej odpowiedzialności.
2266 Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestępstwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi. Z analogicznych racji sprawujący władzę mają prawo użycia broni w celu odparcia napastników zagrażających państwu, za które ponoszą odpowiedzialność. Wysiłek państwa, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zachowań, które łamią prawa człowieka i podstawowe zasady obywatelskiego życia wspólnego, odpowiada wymaganiu ochrony dobra wspólnego. Prawowita władza publiczna ma prawo i obowiązek wymierzania kar proporcjonalnych do wagi przestępstwa.
Pierwszym celem kary jest naprawienie nieporządku wywołanego przez wykroczenie. Gdy kara jest dobrowolnie przyjęta przez winowajcę, ma wartość zadośćuczynienia. Ponadto, kara ma na celu ochronę Poza ochroną porządku publicznego i bezpieczeństwa osób. Wreszcie, kara ma wartość leczniczą; powinna w miarę możliwości - przyczynić się do poprawy winowajcy 38 .
2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.
Jeśli Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób, władza powinna stosować te środki, gdyż ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale".


Pytanie 23.
Cytuj

Uważa się pan za człowieka dla którego liberalizm i wolność jednostek to wartości nadrzędne. Czy np. Prawny zakaz nałożony na kobiety w kwestii decyzji o aborcji i niemożności poddaniu się jej nie jest zamachem na wolność człowieka i ingerencją w osobistą sferę ludzką do, której państwo wpycha się ze swoimi brudnymi buciorami?
A czy zakaz usunięcia niechcianej żony nie jest też brutalną ingerencją w moją wolność?


Pytanie 24.
Cytuj

Chciałbym zapytać Pana czy jest Pan w stanie precyzyjnie zdefiniować pojęcie "prawica" i "lewica". Stosując do tego Swoja wiedzę z zakresu cybernetyki.
Jak Pan ocenia różne działania i poglądy i ich stopień prawicowości lub lewicowości? Czy jest Pan w stanie obiektywnie to ocenić?
Nieprzypadkowo ten temat poruszam. Kilkukrotnie próbowałem uruchomić dyskusje na ten temat. Niestety temat rozmywa sie jako "a czy to istotne?" " a po co to?".
Poruszam ten temat również dlatego, że sadzę że moje własne przemyślenia pozwoliły mi na precyzyjne zdefiniowanie tych pojęć (tak się "chełpnę" ;-) ). Z definicji tej wynikają dalsze istotne cechy obu poglądów politycznych (nie tylko politycznych) i skutki ich funkcjonowania w życiu.
Mam nadzieję, że nieco Pana zaintrygowałem i jestem niezmiernie ciekaw czy istnieją jakieś sensowne podejścia cybernetyczne do tego tematu.
Tu nie trzeba cybernetyki. Definicja jest prosta. Prawica wyznaje zasadę: „Volenti non fit iniuria”, „Każdy jest kowalem własnego losu” - a Lewica ją neguje. I tyle. Z tej zasady wynika i dopuszczalność kary śmierci (skoro ktoś wie, ze za morderstwo jest KS – i morduje – to sam tego chciał), i niskie podatki, i brak przymusu ubezpieczeń...
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6260, Posty: 45491, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 21, Posty: 305.