Odpowiedzi 2.

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

02-11-2009 - 15:17:59

Pytanie 1.

Czy jest Pan zadowolony z programu UPR-u?
Tak

Pytanie 2.

Ktoś powiedział, że był Pan w SD kiedy wprowadzono do Konstytucji PRL zapisy o budowie socjalizmu. Dlaczego Pan nie opuścił wtedy SD?
Ale nie w statucie SD... NB. wprowadzono je wtedy, gdy już mało kto traktował poważnie socjalizm. Tak „trzeba było” mówić – robiło się coś dokładnie odwrotnego. Teraz jest gorzej: mówi się o wprowadzaniu wolnego rynku, a w praktyce buduje znacznie gorszy socjalizm.

Pytanie 3.

Co Pan myśli o projekcie konstytucji p. Michalkiewicza? Czy projekt ten jest w pełni zgodny z tym co Pan mówi i co zakłada program UPR?
Nie ma ideałów – moje tez nie są idealne; ale oczywiście, że jest zgodny.

Pytanie 4.

Często Pan mówi, że "Ci złodzieje" pójdą do więzienia i wspomina Pan o "wolnej Polsce". Kiedy Pana zdaniem to wszystko upadnie i będzie wolna Polska?
Po bankructwie funduszów emerytalnych – lub przyjściu barbarzyńców (muzułmanów? Wietnamczyków?)

Pytanie 5.

Konstytucja USA od początku zakładała republikę i ani razu nie wspomina o d***kracji. Co Pan o niej sądzi i jak według Pana prawo może rządzić (republika)?
Poprzez odebranie L**owi prawa do zmiany prawa... L*d może (i powinien, w wielu sprawach) wybierać ludzi; L*d nie zna się natomiast na abstrakcjach...

Pytanie 6.

Które według Pana państwo jest najbliżej ideału, jeśli chodzi o Pańskie poglądy?
Z dzisiejszych? Bo ja wiem? Ks. Liechtenstein?

Pytanie 7.

Czy to prawda, że Instytut Socjo-Cybernetyki (Pan) obliczył, że podatek pogłówny mógłby teraz wynosić 110 zł?
To bardzo proste obliczenie... Bierze Pan wydatki na wojsko i policję, zwiększa o połowę, wydatki na administracje (zmniejsza 10 razy...), dodaje, mnoży przez 2/3 i dzieli przez liczbę mężczyzn. Pozostała 1/3 to wpływy z łanowego i „podymnego”, żupy (dochody z koncesyj na eksploatację głębszych kopalin) i ew. z podatku emisyjnego (jeśli przyjąć doktrynę Friedmana, że pieniądze powinno się dodrukowywać w tempie rozwoju gospodarki; jeśli uda się wprowadzić walutę złotą, to źródło szczęśliwie wyschnie)

Pytanie 8.

Jaką widzi Pan przyszłość UPR-u i czy wróci Pan?
Que sera, sera... może kiedyś w przyszłości będzie zjazd zjednoczeniowy?

Pytanie 9.

Czy Pan wierzy w "NWO"?
Co znaczy „wierzy”? W to, że są ludzie chcący go wprowadzić? Wierzę. Że zostanie od wprowadzony? Cóż – nie otrzymujemy sygnałów z innych planet – co nasuwa podejrzenie, że wszędzie w wyniku ”globalizacji” wprowadzono coś na kształt NWO co wykończyło inne cywilizacje...

Pytanie 10.

Ostatnio w reklamie (tfu!) Gazety Wyborczej zacytowano artykuł. Mniej więcej w ten sposób: "Polacy nadal popierając kary cielesne(80%) i je stosują(50%). Kary cielesne obniżają inteligencję dzieci." Czy mógłby Pan skwitować ten artykuł w swoim stylu?
Tresura. ONI świetnie wiedza, że na ludzi prostych nie oddziaływają – natomiast propagandę łykają jak gęsi kluskę ćwierć-inteligenci, czyli czytelnicy „GW”. Nie czytałem artykułu – ale ciekaw jestem, jak uzasadniają te tezę? Mierzą inteligencje dziecka przed i po otrzymaniu solidnego lania? Zapewne chodzi o to, że rodziny inteligenckie rzadziej stosują kary cielesne – i dlatego...

Pytanie 11.

Jakie realne szanse daje Pan nurtowi konserwatywno-liberalnemu na rządzenie w Polsce?
Jak się zacznie walić – i jakiś „Pinochet” obejmie władzę. „Pinochet” - a nie, broń Boże, „Piłsudski”!

Pytanie 12.

Czy w dążeniu do władzy popiera Pan tylko metody dozwolone przez demokrację?
Absolutnie NIE!

Pytanie 13.

Dlaczego przeciętny obywatel - w Pana mniemaniu - miałby ryzykować zagrożenia systemu autorytarnego nad bajzlem demokracji?
Bo nie lubi żyć w bajzlu.

Pytanie 14.

Globalizację - w Pana opinii - można cofnąć czy jest już faktycznie dokonana na gruncie ekonomii? Wśród 100 największych gospodarek świata - 20, to ponadnarodowe koncerny.
Co to jest: „Globalizacja”? Zagrożenie przez koncerny ponad-państwowe? Koncerny nie mają żadnej władzy. W każdej chwili III RP może dowolnemu z nich zabronić działania na terenie Polski – i tyle! Są groźne o tyle, ze przekupują polityków, którzy podejmują działania na ich rzecz. Należy więc zlikwidować d***krację (Króla trudno przekupić, by działał wbrew interesowi kraju; „trudno” - to nie znaczy: „niemożliwe”!!) i możliwość ingerowania (przez Króla też!!) w gospodarkę – i po problemie. Koncerny niech sobie działają... - Panu przeszkadzają?
Natomiast ja przez „globalizację” rozumiem próbę utworzenia Rządu Światowego. I to rzeczywiście jest groźne. Ale to nie ma NIC wspólnego w wielkimi koncernami.

Pytanie 15.

Skąd mniemanie, że byłby Pan dobrym monarchą? Potomkowie monarchów w przeszłości byli "kształceni" na monarchów od dziecka.
Wcale nie uważam siebie za kandydata na dobrego monarchę. Jak Pan znajdzie lepszego – proszę bardzo. Mało ważne jest, kto zostanie Królem; ten, kto nim zostanie, zacznie się zachowywać jak król – i to jest ważne.

Pytanie 16.

Niemowlę innej rasy wychowane przez białych rodziców w zachodniej kulturze, czy różniłoby się - w Pańskiej opinii - od swojego białego rówieśnika czymś poza kolorem skóry?
Zestawem genów. Pewna ilość obcych genów jest bardzo korzystna dla populacji!

Pytanie 17.

Jakie ma pan pomysły rozwiązań problemu biedy Afryki i Azji?
Mogę próbować rozwiązać problem biedy w Japonii i Arabii Saudyjskiej... A serio: co mnie to obchodzi?!? jak chcą żyć w biedzie – niech sobie żyją. Recepty napisali: Ludwik von Mises et. al. - nie chcą skorzystać – ich problem. Niech żyją w biedzie. Ja mam tania siłę roboczą.

Pytanie 18.

Czy przyjąłby Pan pozycję generalnego sekretarza NATO?
A ile płacą – i ile godzin dziennie zajęłaby mi praca?

Pytanie 19.

Szanowny Panie Januszu czy na drodze do ustanowienia Wolnego Państwa Polskiego przewiduje Pan tylko metody zgodne z aktualnie na dany moment obowiązującym prawem czy dopuszcza również pozaprawne działania oparte na wyznawanych ideałach?
Dopuszczam. Vide (12)

Pytanie 20.

Czy monarchia musi się opierać na zasadzie dziedziczności?
Tak. W przeciwnym razie niczym się to nie różni od systemu związku Sowieckiego z dożywotnim I Sekretarzem.

Pytanie 21.

Czy istniejące już drogi państwowe (jak również linie wysokiego napięcia , gazociągi , wodociągi itp.) powinny zostać sprywatyzowane (a ich dalsze funkcjonowanie pozbawione regulacji - np. max. cena za przejazd drogą czy przesył prądu itp.- ze strony państwa)?
Tak. Z tym, że tereny pod drogi, na początek przynajmniej, na zasadzie koncesji.

Pytanie 22.

Czy w ogóle potrzebne są jakiekolwiek przepisy antymonopolowe na którymkolwiek etapie obalania socjalizmu i wprowadzania wolnego rynku?
Nie. Jednym groźnym monopolista jest państwo. Tak nawiasem: monopolista jest też UOKiK.

Pytanie 23.

Czy widzi Pan jakieś realne szanse na budowanie elektrowni atomowych w Polsce bez finansowego udziału państwa?
Dziwne pytanie; oczywiście! Dlaczego budować ma państwo, które na nic nie ma pieniędzy????!!!???

Pytanie 24.

"Energetyczne bezpieczeństwo państwa" ...czy to jest sprawa rządu?
Tak. To już wchodzi w zakres polityki obronnej.

Pytanie 25.

Napisał Pan: (n/t euthanazji) <<... ani państwo ani lekarze nie mają prawa zabijać ludzi – nawet „na nich życzenie”>> - jak to się ma do kary śmierci?
Oczywiste niedopowiedzenie. Ściśle winno być: „...niewinnych ludzi”. Zwracam uwagę, że każdemu wolno popełnić samobójstwo...

Pytanie 26.

Napisał Pan: „Wystąpiłem z UPR – ale nie mam zamiaru prowadzić wojny z UPRem. Być może strategia p.Prezesa Bolesława Witczaka jest słuszna: brać w łapę jak ONI, to może ONI pozwolą nawet to i owo powiedzieć w telewizji i dzięki temu lepiej rozpropagować wartości konserwatywno-liberalne?”
Rozumiejąc motywy jakimi kierował się Pan pisząc to - mam pytanie:
Otóż (wszak w polityce nie zamyka się żadnych drzwi) przewiduje pan jakąś formę współpracy z UPR pod rządami obecnego zarządu?
Mam na myśli zarówno "drobiazgi" jak wspólny udział w okazjonalnych pikietach czy innych publicznych wydarzeniach jak i np. zawiązywanie koalicji w wyborach samorządowych bądź parlamentarnych.
Tak.

Pytanie 27.

Czy zamierza Pan startować na prezydenta?
Formalnie zostałem na to desygnowany przez UPR. Zgodziłem się.

Pytanie 28.

Czy wierzy Pan w swoje zwycięstwo?
Jak załamie się wiara w Bandę Czworga...

Pytanie 29.

Jeśli zostałby Pan prezydentem to jakie byłyby Pana decyzje?
??? Wszystkie?

Pytanie 30.

W ubiegłym tygodniu tj 17 10 br. w Opolu RAŚ (Ruch Autonomii Śląska) zorganizował manifestację mającą na celu przekonanie ludności Opolszczyzny i śląska do opowiedzenia się za utworzeniem Autonomii Śląskiej (połączenie górnego i dolnego śląska w jeden federacyjny region ze stolicami w Opolu i Katowicach). Notabene ogólnopolskie media chyba nie poinformowały o tym fakcie w ogóle. Argumenty autonomistów wydają się rozsądne. Optują za poszerzeniem samorządności regionu - tj za możliwością ustanawiania prawa na szczeblu okręgu i samodzielnym rozwiązywaniu problemów gosp. i finansowych. Krótko mówiąc dążą do tego by Śląsk samodzielnie decydował o własnych sprawach i pieniądzach - nie zdając się na łaskę urzędasów z Wa-wy i ich popleczników.
Są na świecie federacyjne państwa, które mają się całkiem dobrze - dlaczego by nie Polska?
Co Pan o tym sadzi P, Januszu?
Dlaczego akurat Śląska? Jestem za podziałem Królestwa Polskiego (jeśli władza centralna będzie miała dość pieniędzy na wojsko i tajne służby, które sparaliżują działania BND i FSB...) na Arcyksięstwo Wielkopolskie, Arcyksięstwo Małopolskie, Wks. Śląskie, Wks. Pomorskie, Wks.Mazowieckie itd.

Pytanie 31.

Jaki jest Pana stosunek do Boga? Jak Pan go sobie wyobraża? Czy jest Pan Deistą?
To skomplikowane. Najogólniej: deistą.

Pytanie 32.

Czy przeczytał Pan "Ludzkie Działanie”: Ludwika von Misesa?
Tylko przerzuciłem. Grube – a wszystko przecież zapewne wiem. Kilka perełek zauważyłem...

Pytanie 33.

Nie pamiętam by w programie UPRu ani w Pana wypowiedziach było coś o "własności intelektualnej". Czy to oznacza, że obecne rozwiązania mieszczą się w liberalno–konserwatywnych normach?
Było – i to dużo. Jestem za ochroną własności intelektualnej, przy czym czas tej ochrony, tak jak kiedyś, powinien wynosić 7 lat (z możliwością przedłużenia corocznie, za progresywna oplata, do 11 lat) – bez różnicy, czy chodzi o film czy patent techniczny. Jestem przy tym zdecydowanym zwolennikiem patentu „otwartego” (UP nie sprawdza oryginalności wniosku, tylko rejestruje, jeśli naruszył prawa wcześniejszego posiadacza – to ten dochodzi swoich praw w sądzie... jeśli jest czego dochodzić. Czyli: nie „obala patent” tylko inkasuje pieniądze z jego zastosowania).