Pytania 7.

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

09-04-2010 - 08:11:38

Otwieram nową rundę pytań.
Jednakże - pan Janusz poprosił o bardzo ostrą selekcję, jako że czas mu się kurczy. Zatwierdzone zostaną pytania oryginalne, na które nie odpowiedział w poprzednich 6 seriach pytań oraz pytania dotyczące aktualnych wydarzeń.
Uprzedzam, że mam pełną autoryzację wywalać pytania nudne i wymagające dnia odpowiedzi.
Szanujcie Państwo czas administracji i pana Janusza. Nie siedzi on ani my w oczekiwaniu na pytanie "czy był Pan w Arabii".

Rozwagi więcej. Sesja otwarta do czasu aż będzie 10 sensownych i zatwierdzonych pytań.

Pozdrawiam, Adminka
Anonimowy użytkownik

09-04-2010 - 11:06:33

W związku z wyborami:

Pytanie numer 1.
Lubianym przez komentatorów i w jeszcze większym stopniu "komentatorów" życia politycznego tematem są różne dyplomatyczne gesty. Jednym z nich jest pierwsza podróż zagraniczna nowej głowy państwa. Dlatego zapytam - jakie państwo odwiedziłby w pierwszej kolejności nowo mianowany Prezydent RP Janusz Korwin-Mikke?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-04-2010 16:06 przez Adminka.

09-04-2010 - 23:25:40

Proste, ale nie na aktualny temat(pasuje?):

1. Przyszły papież, Jan Paweł II był dużą postacią ruchu 'Solidarnościowego'. Czy on wiedział, że to bezpieka, ale stosował doktrynę mniejszego zła, nie wiedział czy wiedział i celowo to robił? Panie Vince - czy Pana sąsiad, pan Cebulski, wiedział że palenie tytoniu przyczynia się do zapalenia mięśnia sercowego, czy nie wiedział i robił to bezmyślnie? Ani Pan ani pan Janusz nie ma prawa wiedzieć czy ktoś coś wiedział czy nie póki nie zapyta osób zainteresowanej, być może warto o to zapytać rodzinę p. Wojtyły. Pytanie odrzucone.

Pytanie numer 2.
Jaki system wyboru członków Rady Stanu w systemie republikańskim byłby najodpowiedniejszy(czyli utrzymywanie się ustroju prawicowego)?

Pozdrawiam serdecznie

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 10-04-2010 16:06 przez Adminka.

10-04-2010 - 01:52:12

Nie wiem czy było czy nie jeśli tak to proszę skasować smiling smiley i wskazać gdzie a będę wdzięczny smiling smiley

Szanowny Panie Januszu

Pytanie numer 3.
Prawo własności jest absolutne czyli oznacza prawo do użycia i nadużycia natomiast jeśli dotyczy terenu (działki gruntowej) to do jakiej wysokości nad nią i do jakiej głębokości pod nią dalej działa? - oczywiście wg Pana założeń.
Pytam bo w którejś z poprzednich sesji pyt/odp podzielił Pan kopaliny na głębokie oraz płytkie i rozróżnił pod względem własności dlatego ciekawi mnie doprecyzowanie.

Pozdrawiam
Wojtek <==> hub_lan

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-04-2010 21:50 przez Adminka.

10-04-2010 - 02:24:19

Pytanie numer 4.
Kiedyś powidział/napisał Pan, że od Waldemara Łysiaka dzieli Pana stosunek do Piłsudskiego i Napoleona. Pana zdanie na temat Marszałka znam. Interesuje mnie natomiast różnica zdań między Panem a bonapartystą jakim jest W. Łysiak.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-04-2010 21:53 przez Adminka.

10-04-2010 - 21:04:19

Czy w państwie liberalnym:
1. Będę mógł kupić sobie działkę gruntu w dzielnicy zabudowanej domkami jednorodzinnymi i wybudować na tejże działce drapacz chmur lub rozpocząć eksploatację kopalin?
2. Będę mógł bezkarnie znęcać się nad moim psem (uwzględniając przy tym najdrastyczniejsze i bestialskie przypadki)?
3. Będę mógł bez jakiejkolwiek sankcji mieć potomstwo z własną córką, o ile ona się na to godzi i oświadczy, że mnie kocha?
4. Będę mógł moje pociechy w wieku od 7 do 13 lat posłać do pracy, żeby utrzymywały mnie i moją małżonkę?

Pytanie numer 5.
Czy sprzedamy na licytacji publicznej zamek na Wawelu, temu kto da najwięcej? Jeśli tak to czy będą nabywcę obowiązywały jakiekolwiek rygory konserwatorskie w postępowaniu z takim budynkiem?

Z góry dziękuję za odpowiedź (wystarczy TAK lub NIE)

Pytania 1, 2, 3, 4 jako absurdalne odrzucone.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 10-04-2010 21:54 przez Adminka.

11-04-2010 - 09:43:04

Szanowny Administratorze,
pytania 1-4 to kazuistyczne ujęcie fundamentalnych problemów z dziedziny granic prawa własności, ochrony środowiska i stosunków rodzinnych (a w zasadzie ich kolizji z zasadą wolności). Tak już jest, że ludzie, z którymi rozmawiam o liberalizmie nie myślą abstrakcyjnie, zazwyczaj pytają o konkretne zagadnienia. Stąd też taka formuła pytań (zresztą, ponoć preferujesz pytania oryginalne, na które nie trzeba pisać odpowiedzi cały dzień). Nie ma w tych pytaniach żadnego sarkazmu ani złej woli. Po prostu mam w dyskusji trudności z odpowiedzią na tak postawione pytania dlatego zadaje je JKM (z pewnością nie wyjdę z dyskursu zwycięsko, jeśli na tak postawione pytanie odpowiem człowiekowi po prostu, że jest "absurdalne"winking smiley. Proszę Cię też żebyś zmienił pierwotny wpis, gdyż z Twojej praktyki wynika, że masz autoryzację nie tylko do usuwania pytań nudnych i wymagających dnia odpowiedzi ale także pytań, które uznałeś za absurdalne.
z wyrazami szacunku

Witam,

Zadał Pan pytania:
1. Będę mógł kupić sobie działkę gruntu w dzielnicy zabudowanej domkami jednorodzinnymi i wybudować na tejże działce drapacz chmur lub rozpocząć eksploatację kopalin?
2. Będę mógł bezkarnie znęcać się nad moim psem (uwzględniając przy tym najdrastyczniejsze i bestialskie przypadki)?
3. Będę mógł bez jakiejkolwiek sankcji mieć potomstwo z własną córką, o ile ona się na to godzi i oświadczy, że mnie kocha?
4. Będę mógł moje pociechy w wieku od 7 do 13 lat posłać do pracy, żeby utrzymywały mnie i moją małżonkę?

I jako że mam taką, jak Pan łaskaw był to ująć, "autoryzację" od pana Janusza, aby go nie zawalać głupimi i absurdalnymi pytania to właśnie ja i dwóch panów moderatorów wybieramy pytania na które odpowie pan Mikke. Która część tego zdania jest dla Pana niejasna?

Zaś co do Pańskich pytań - odpowiem za pana Janusza (który - nawiasem, w ogóle by na nie nie odpowiedział wysyłając Pana do placówki "naprawczej"... ale to tylko luźne dywagacje).
1. Tak, o ile uprzedni właściciel ziemi nie nada sprzedaży pewnych warunków i o ile wspólnota mieszkańców nie będzie miała nic przeciwko temu.
2. Za znęcanie się nad ssakami otrzymuje się bilecik do "paki" gdzie odpowiednio zostałby Pan za swoje akcje "nagrodzony". Stanowi o tym prawo w Polsce - proszę zadać sobie trud poszukania odpowiedniej ustawy o znęcaniu się i urywaniu członków ciała czy obdzieraniu ze skóry - z pewnością zadowoli Pana to co Pan znajdzie.
3. Nie, tak postępują osoby chore psychicznie.
4. Nie, chyba że jest Pan idiotą. I - jak w odp. 3.

Generalnie samo zadawanie takich pytań kwalifikuje Pana do obserwacji, co poświadczyć może osmioł. Prawda?
To tyle na powyższy temat ode mnie. W razie ustawicznego niezrozumienia tekstu proszę o kontakt na pw.

Pozdrawiam, Adminka

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-04-2010 11:53 przez Adminka.

11-04-2010 - 18:20:28

Pytanie numer 6.
1. Zwykł Pan nazywać Zbigniewa Ziobro mianem "hitlerowca". Czy byłby Pan łaskaw uzasadnić ten pogląd? (Pytam zwłaszcza w kontekście tragicznej śmierci prezydenta Kaczyńskiego i zbliżających się wyborów - kto wie czy to nie pana Ziobrę wystawi PiS?)

2. Co z tymi nieszczęsnymi cytrynami na Grenlandii? Czy jest to tylko taka Pańska "figura retoryczna" czy rzeczywiście posiada Pan jakieś rzetelne informacje na ten temat? Jeśli to drugie - to gdzie można o tym przeczytać? - Pytanie odrzucone - odpowie Panu Wujek Google.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 15:27 przez Adminka.

12-04-2010 - 02:16:02

1. Czy w państwie o jakim Pan (i my też) marzy będzie sankcjonowana prawnie instytucja małeżnstwa? Czy homoseksualiści będą pod nią podpadać oraz będą mogli adoptować dzieci? Pytanie już było.

Pytanie numer 7.
Co sądzi o rewelacjach Petera Schiffa, który wieszczy następną, znacznie gorszą falę kryzysu światowego?

3. Czy słyszał o teorii peak oil (inaczej, szczyt wydobycia ropy naftowej, teorii Hubberta) i co o niej sądzi? Mało fascynujące...

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 15:34 przez Adminka.

12-04-2010 - 12:30:01

Pytanie numer 8.
Pytanie dotyczy Grzegorza Kołodki. Pisał (albo mówił) Pan kiedyś, że jest on socjalistą, ale przynajmniej wiadomo o czym mówi. Jaki jest Pana stosunek do głoszonych przez niego tez? A jeszcze dokładniej: Kołodko bardzo krytykuje neoliberalizm. Jak Pan rozumie krytykę neoliberalizmu? Czy jej ostrze dosięga także liberalizm (bardzo chwalony przez Kołodkę)? I rezerwowo chciałbym także zapytać o to, jak polemizować z twierdzeniami Kołodki.....bo muszę przyznać że jest to bardzo mądry i dobrze poinformowany człowiek.

Dziękuję!

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 15:34 przez Adminka.

12-04-2010 - 16:26:06

Odnośnie popełniania samobójstwa. Z tego co słyszałem i czytałem uważa to Pan za prawo, które należy się każdemu.
Znane słowa "Nie widziałem żeby samobójce ciągano po sądach" lub "Dla społeczeństwa lepiej jest jak nieodpowiedzialny człowiek zginie". W tym wypadku sam się zabije.
Idąc trochę dalej, czy nie uważa Pan przypadkiem, że obywatel a szczególnie policja NIE powinien mieć obowiązku podejmowania próby uniemożliwienia dokonania przez kogoś samobójstwa? Co jeśli ta osoba to kobieta w ciąży albo dziecko, które nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji takiego czynu, albo np jest świadkiem koronnym itd.

Zawsze jest chęć/obowiązek ratowania życia. Pytanie odrzucone.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 15:42 przez Adminka.

12-04-2010 - 17:55:35

Jak wyglądałaby w skrócie sprywatyzowana służba zdrowia? Jak np. chciałbym leczyć zęba to dostałbym lepszej jakości plombę stomatologiczną niż do tej pory? Czy z własnej kieszeni musiałbym za nią zapłacić?
Prywatna służba zdrowia oznacza że Pan sam płaci za to - właśnie z własnej kieszeni - bo nie ma czegos takiego jak państwowa opieka. Pytanie odrzucone.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 15:47 przez Adminka.

12-04-2010 - 20:42:32

Pytanie numer 9.
Czy Pan jako Prezydent RP odetnie się od zobowiązań finansowych względem międzynarodowych instytucji finansowych jako zobowiązań kryminalnych bo zaciągniętych bez zgody Narodu Polskiego a niweczących naszą i naszych dzieci przyszłość ?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 15:48 przez Adminka.

13-04-2010 - 09:13:27

Witam . Zarejestrowałem sie na forum specjalnie zeby móc zadac pytanie , mam więc nadzieje ze chociaz jedno z nich zostanie przez moderacje zaakceptowane smiling smiley

1-
Czy wierzy pan w teorie spiskowe , takie jak : grupa Bilderberga/Iluminaci/ masoni którzy chcą rządzic swiatem , mistyfikacyjne lądowanie amerykanów na księzycu , wprowadzenie rządu swiatowego ,przymusowe "chipowanie" ludzi , zamachach z 11 września 2001 roku wykonany przez amerykanskie agencje rządowe itp. czy jest pan wyznawcą jednej z tych lub innych teori spiskowej ? Jesli tak to której ? Pytanie już było.

2-
Na jednym z filmików zamieszczonych na Youtub-ie (niestety nie pamiętam tytułu , ale było to na jakims wiecu ) mówił pan ze rząd łamie konstytucje , zgadzając sie na wydalanie Polskich obywateli , oskarzonych o jakies przestępstwo , obcemu wymiarowi sprawiedliwosci . Otóz jesli tak jest , jesli jest w ten sposób łamana konstytucja , co pan w tej sprawie zrobił ? Czy zwrócił sie pan z tym do odpowiednich władz ,urzedów, prokuratury lub Trybunału Konstytucyjnego ? Jesli nie , to dlaczego ? Jesli tak to jaki jest efekt ? Czy wyobraża sobie Pan pana Janusza chodzącego po sądach? Pan by poszedł? Kto ma za to zapłacić? Pytanie odrzucone.

3-
1) Globalne ocieplenie po raz n-ty .
Uwazam ze GO (GO - globalne ocieplenie) pogłębia sie i jest ono spowodowane działaniem człowiek a , a co za tym idzie mozemy to powstrzymac .
Sprawa greenlandi . Argumenty ze w przeszłosci(w przedziale 900-1200 rok , jak podawał pan taką date chociazby w tym filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=PcY_VLbNVFc )
była zieloną wyspą . Otóz jest to całkowicie chybiony argument .
Otóz Greenlandia była zielona , ale tylko w niewielkim zachodnim wybrzezu .
I tylko ten niewielki obszar na którym osiedlili sie pierwsi osadnicy , był zielony i ciepły , ale nie na tyle zeby tam chodowac pomarańcze (co wielu przeciwników
GO -nie wiem czy pan tez - podaje jako argument ) . Na greenlandi , i w tej ciepłej zachodniej częsci , nie rosły nawet drzewa , z których mozna było pozyskac drewno , na narzędzia czy na handel , nie mówiąc juz o uprawianiu pomaranczy .
Głownym zródłem handlu tamtejszych osadników były ryby , skóry , kły narwali.

2)Rowniez w tym filmiku :
[www.youtube.com] (4:50 s) przytacza pan argument ze w wieku 17 i 18 w Polsce temp. były nizsze o 10 stopni czego efektem było zamarzanie Bałtyku . Otóz , nie wiem skąd ma pan te dane skoro W Polsce systematyczne pomiary instrumentalne temperatury i opadów
były prowadzone dopiero od drugiej połowy XVIII wieku.
Z mojej wiedzy wiem ze w dawnym okresie (15-17 wiek)temperatura w Polsce była wyzsza o 2,3 stopnie niz dzis . Mimo to , podrózni i tak narzekali na zimną i deszczową aure w Polsce .

3) Ale teraz załózmy ze ma pan racje i globalnego ocieplenia nie ma (a przynajmniej ze człowiek sie do tego nie przyczynia ) , tymczasem rządy wydają miliony dolarów na walke z nim ,mija pare lat i nastaje czas w którym GO ma przyniesc spustoszenie (powodzie, całokowite stopienie sie lodowców itp.) , ale nie dzieje sie nic takiego . Więc ok , wydalismy miliony dolarów ale nic sie nie stało . Ufff.
Teraz drugie załozenie , nie ma pan racji (pan i ogólnie przeciwnicy GO) , nie wydajemy milionów dolarów na walke z nim . Nadchodzą efekty GO , spowodowanego przez człowieka (powodzie , roztopienie sie lodowców huragany , pozary itp.) . I teraz , nie wydając milionów dolarów wczesniej , na zapobiegnięciu tych katastrof , musimy wydac miliardy dolarów na walke z efektami GO . Więc pytam , czy nie lepiej wydac te kilkaset milionów dolarów , nawet jesli nic sie nie stanie , niz nie wydawac ich teraz , a wydając wielokrotnie więcej na walke z efektami , jesli jednak przyczyniamy sie do Globalnego ocieplenia ??
Pomogę - globalne ocieplenie to mit.

Prosze o odpowiedz na te trzy pod punkty .

Zauważyłem ze wielu internautów (zapewne pana zwolennicy ) porównuje pana do takich osób jak Nigel Farage(Europoseł ) czy
Ron Paul(czynny polityk partii republikańskiej ).
W związku z tym mam pytanie , co sprawia ze ci dwaj politycy , porównywani do pana , są w stanie zasiadać odpowiednio w Europarlamencie i w Kongresie Stanów Zjednoczonych , a pan znajduje sie na politycznym marginesie ?

Dlatego, że w Polsce świadomość tego co się dzieje jest niezmiernie niska.

2) W związku z pana sytuacją na scenie politycznej , czy nie uwaza pan ze juz czas zmienic taktyke ? Skoro przez bodaj 20 lat , mówienia tego samego , nic w Polskiej polityce znaczącego pan nie osiągnął , a lata lecą (bez złosliwosci) , moze warto sie zastanowic nad zmianą wizerunku i zrezygnowaniu z kilku mniej waznych "niewygodnych" poglądów , na rzecz zrealizowania tych naprawde dla pana waznych ?
Skoro to co pan robił do tej pory nie przynosi efektów , moze czas zmienic sposób działania ,wizerunek , zadbac o pozytywny "pijar" itd. Nie chodzi mi tu o jakies zaprzedania swoich wartosci , tylko jak to sie mówi "cel uswięca środki" , a swoimi starymi działaniami nigdy nie zrealizuje pan zadnego z swoich pomysłów w polityce .

Gdyby pan Janusz teraz się zmienił to by stracił w oczach swoich zwolenników. Jego stałość jest jego znakiem rozpoznawczym, kłamcy się zmieniają pod publiczkę. Pytanie, niestety, odrzucone.

Prosze o odpowiedz na te dwa podpunkty.
Dziękuje pozdrawiam .

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:19 przez Adminka.

13-04-2010 - 15:42:03

1. Czy powinien istniec jakis minimalny wiek niezbedny do podjecia pracy zarobkowej?
2. Czy powinien istniec jakis minimalny wiek dla waznosci umow prawnych? (innych niz umowa o prace, na przyklad zbycie/nabycie wlasnosci)
3. Czy powinna byc jakis minimalny wiek dla zawierania malzenstwa, a w zwiazku z tym dobrowolnych czynnosci seksualnych maloletnich? Nie mam na mysli pedofili. Mam na mysli zwiazki heteroseksualne i przypominam, ze w niektorych krajach arabskich w dalszym ciagu zawierane sa (i konsumowane) malzenstwa z nieletnimi dziewczynkami.
4. Jezeli odpowiedz na ktores z pytan 1,2 i 3 bedzie pozytywna, to prosze o podanie konkretnego wieku.

Te daty są już podane smiling smiley Nie rozumiem czemu to miało by się zmienić.

Generalnie pytania dotycza tematyki ochrony nieletnich i jezeli pan JKM juz sie wypowiadal w tym zakresie, to prosze o odeslanie mnie do konkretnej publikacji.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:23 przez Adminka.

14-04-2010 - 13:48:04

I jeszcze:
Czy powinno byc dopuszczalna, a jezeli tak, to w jakim zakresie, ochrona dluznika w postepowaniu upadlosciowym i naprawczym?
Czy za dlugi handlowe nalezaloby wsadzac ludzi do wiezienia? Jezeli tak, to wedlug jakiego przelicznika? Mam na mysli: ile dni nalezy sie za niesplacenie 1 mln zlotych, a ile dni za niesplacenie 1 tys. zlotych.

smiling smiley takie rzeczy reguluje prawo oraz umowy same w sobie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:24 przez Adminka.

14-04-2010 - 17:06:35

Pytanie numer 10.
Mam jedno pytanie.

Mianowicie przeważnie zgadzam się z Pana poglądami, aczkolwiek, przeczytałem jeden z wywiadów, w ktrym pada z Pana ust określenie, że "walka z pedofilią to zbrodnia przeciwko rodzinie", co mnie zszokowało. Akurat w tym punktcie mam jednoznaczne poglądy, i czy chodzi Panu o to, że np. ojciec czy matka, mają nagie zdjęcia dzieci, czy nie wiem kąpię je jak do któregoś roku życia, bo to dla mnie wiadomo jest normalne; czy popiera chodziło Panu o tolerowanie aktów seksualnych między rodzicami i dziećmi, obmacywań itd, bo z jednej strony nie powinno się interweniować w sprawy rodzinne, też dałbym rodzicom sporo wolności w sprawie wychowania dzieci, ale takie zjawiska dla mnie powinny być karane ciężkim kryminałem winking smiley Z góry dziękuję za czas poświęcony na odpowiedź, pozdrawiam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:34 przez Adminka.

14-04-2010 - 18:19:36

Szanowny Panie Januszu, jest Pan człowiekiem na Polskiej scenie politycznej z którego poglądami zgadzam się niemal zawsze. Chętnie oddam głos na Pana w każdych wyborach, ale proszę mi odpowiedzieć na pytanie -

Pytanie numer 11.
czy "uzdrowienie" Polski może nastąpić bez gwałtownej rewolucji? Pańskie poglądy wywołują szok u ludzi którzy nie potrafią myśleć samodzielnie, a takich jest na świecie zdecydowana większość. Czy Pańska wizja państwa liberalnego w połączeniu z małym procentem ludzi rozumiejących o co w tym chodzi nie jest kolejną utopią?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:35 przez Adminka.

14-04-2010 - 19:21:29

Czy Stanisław Mikke był Pana krewnym?
Nie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:35 przez Adminka.

14-04-2010 - 20:48:42

Pytanie numer 12.
Napisał Pan: "Do Ślązaków, Wielkopolan itd. mam stosunek pozytywny. Natomiast na to, by istniała narodowość, potrzeba, by narodowość ta miała język, Jak narodowość śląska dopracuje się podręczników do chemii, malarstwa czy gotowania na gazie napisanych po śląsku – to pogadamy. " Czy w związku z tym nie uważa Pan za narody/narodowości Szwajcarów, Austriaków, czy Austalijczyków, którzy nie mają własnego języka. Albo Karelczyków i Bretończyków, którzy też zdaje się nie mają podręczników do gotowania na gazie?

•••
Svoboda! 자유! Kalayaan! Libertà! !آزادی Vabadus! Слобода! Uhuru! Freiheit! 自由!Rhyddid! อิสรภาพ!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:38 przez Adminka.

14-04-2010 - 21:30:11

Witam.
Znając wypowiedzi Pana Janusza na tematy zarówno ekonomiczne jak i społeczne ciekaw jestem jestem jego odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie dotyczące z pozoru kwestii czysto ekonomicznych, ale w dalszym rozrachunku kładącym nacisk raczej na kwestie społeczno-ekonomiczne.

Pytanie numer 13.
Jaką ma Pan wizję rozwoju Polski w dalszej perspektywie (biorąc pod uwagę fakt, że na wprowadzenie proponowanych przez Pana mechanizmów sprawowania władzy potrzeba jednak trochę czasu i pewnej dobrej woli ze strony społeczeństwa).

Ponadto intrygująca jest dla mnie kwestia pańskiego podejścia do przemian jakie rozpoczęły się po roku 1989 (nie mam tu na myśli bredni o rządach demokratycznych, ale sprawy raczej praktyczne takie jak wzrost areału gospodarstw rolnych, likwidacja państwowych monopoli i podupadnięcie przemysłu ciężkiego). Czy rząd podejmie działania dotyczące kontroli tych obszarów gospodarki, czy też ograniczy się do zbierania podatków a sprawy te pozostawi swojemu biegowi?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:40 przez Adminka.

16-04-2010 - 16:15:23

Pytanie1. Jaki są pana poglądy na temat aborcji i eutanazji. Dokładniej ustaw które miałyby regulować te zjawiska. Czy zgadza się tu pan z poglądami głoszonymi przez KK?
Pan Janusz nie raz nie dwa mówił o tym: aborcja jest morderstwem i nie byłaby dozwolona, oczywiście jak wszędzie dla chętnych - czyli np. Pana zawsze pozostaje czarny rynek, ale nie może i nie byłoby to dopuszczone jako legalne. Tak samo eutanazja. Chce się ktoś, np. Pan zabić - droga wolna, ale nie jest dozwolone kazać/prosić kogoś, np. lekarza, o zabicie bez obarczania go odpowiedzialnością.

pozdrawiam

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 16:42 przez Adminka.
Anonimowy użytkownik

17-04-2010 - 16:43:21

Pytań jest 13. Wątek zamykam. Odpowiedzi prawdopodobnie będą pod koniec kwietnia.

Pozdrawiam, Adminka

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-04-2010 17:24 przez Leszek.