Jak pisać żeby nie zarobić bana?

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

12-01-2010 - 17:09:17

Szanowni państwo,
Otwarcie szóstej już tury pytań jest oznaką naprawdę dużej ilości dobrej woli i niepoprawnego wręcz optymizmu szefostwa portalu. W związku z tym że ja tego optymizmu nie podzielam i nie chciałbym żeby ktokolwiek czuł się zawiedziony zrobię tutaj malutki wykaz rzeczy, których pisanie w tym dziale poskutkuje w najlepszym wypadku definitywnym ostrzeżeniem a i banów się nie wyklucza.
A więc do czego dział "pytania" NIE SŁUŻY:
1. Dział "pytania" nie służy do pisania polemik z JKM. Tu się tylko ZADAJE PYTANIA.
2. Dział "pytania" nie służy do przesyłania życzeń, wyrazów poparcia bądź krytyki, próśb a tym bardziej gróźb czy innych dureństw które mi do głowy nie przychodzą a pytaniami NIE SĄ. Tu się tylko ZADAJE PYTANIA.
3. Dział "pytania" nie służy do polemiki z innymi użytkownikami forum. Tu się tylko ZADAJE PYTANIA.
4. Dział "pytania" nie służy do zgłaszania problemów technicznych, skarg, wniosków, uwag i innych rzeczy związanych z funkcjonowaniem portalu.
5. Dział "pytania" nie służy do wykazywania się nieumiejętnością korzystania z wyszukiwarki internetowej.
6. Dział "pytania" nie służy do wypisywania ciekawostek z życia zwierząt, socjalistów bądź instytucji unijnych. JKM czyta gazety i przegląda internet a jak ktoś dalej chce się z nim czymś podzielić to są inne metody.
A do czego dział "pytania" SŁUŻY?
Dział pytania służy do zadawania stosunkowo krótkich i zwięzłych pytań. Pytania powinny być natury przede wszystkim polityczno-społeczno-gospodarczej. Dopuszczalne są pytania pozapolityczne (osobiste bądź na tematy np. brydża) jakie zadał(a)by dama bądź dżentelmen dla człowieka o wieku, pozycji społecznej i poszanowaniu jakimi charakteryzuje się JKM.
1. Pytanie powinno być zadane tak, aby była możliwa krótka i zwięzła odpowiedź. Na pewno nikt nie będzie pisał kilkustronicowych referatów tylko dlatego że ktoś nie umie precyzyjnie powiedzieć o co mu chodzi.
2. Pytanie powinno dotyczyć faktów na które JKM się nie wypowiadał, bądź wypowiadał się dawno i niewiele. Pytanie "czy ZUS należy pana zdaniem zlikwidować?" poskutkuje co najwyżej reprymendą na PW z mojej strony.
3. Przed zadaniem pytania pytający powinien użyć elementarnego myślenia. Jeżeli JKM mówił że "rynek marchewek nie powinien być regulowany" oraz "rynek pietruszki nie powinien być regulowany" to zadania pytania "a rynek pomidorów powinien być regulowany?" jest, delikatnie mówiąc, niewskazane.
Ponadto przypominam że obowiązuje tutaj w całości regulamin, netykieta a także zasady kultury i dobrego współżycia międzyludzkiego.
Ponadto informuję że temat ten ma moc wiążącą dla tego działu.
Ponadto informuję że jak coś mi przyjdzie do głowy dopiszę tutaj.
Radzę się do tego zastosować celem ułatwienia życia wszystkim, przede wszystkim SOBIE.