Pytania 5 - termin 20.12.2009

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

04-12-2009 - 17:08:24

Z góry mówię, że odpowiedzi na pytania z tego tematu będą dopiero po świętach!

Pozdrawiam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-12-2009 17:14 przez Adminka.

03-12-2009 - 08:04:14

Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania , bo postanowiłem wstąpić do WiP-u , ale jedyną motywacją jest to , aby zadeklarować z Panem , że europosłowie to banda idiotów i od siebie dodaję , cyników , ale jeśli nie otrzymam odpowiedzi od Pana na to pytanie , to moja pierwsza składka będzie ostatnią ?

dobryczerwonytomartwyczerwony

02-12-2009 - 12:59:35

1. czy i co wie Pan na temat zjawiska tzw chemitrals

2. Co Pan myśli na tle zadziwiających faktów okłamywania społeczeństw na całym świecie o NWO i planie podporządkowania życia ludzkiego zyskowi i wąskiej grupie interesów który się właściwie już powiódł ? Czy wie Pan kto nami rządzi naprawdę i czemu jest Pan i panu podobni autsajderem?

3. Jakie fakty zna Pan na temat szczepień i epidemii grypy? i co Pan o tym myśli
4. Czy wierzy Pan w możliwość zmiany ludzkiej świadomości? jak można do niej doprowadzić co w niej przeszkadza i komu na tym zależy?
5.Co Pan wie i co pan sądzi na temat wpływu obcych cywilizacji na naszą planetę?smiling smiley
6. Cz zgadza się pan że każdy system polityczny i społeczny jest dobry tylko ludzie(ich niska świadomość) go psują. I czy możliwy jest pana zdaniem ustrój który będzie obywał się bez systemu monetarnego a opierał się będzie na wysokiej świadomości społecznej i indywidualnej
7. czy zna Pan książki słynnego Kena Wilibera i co pan sądzi o przedstawionej przez niego wizji integralnej.

Nie wiem czy mam spodziewać się zrozumienia ale jak wiadomo uczymy się całe życie więc zapewne nie zależnie od obecnego sposobu widzenia świata kolejne puzzle i odpowiedzi kiedyś objawią się nam wszystkim! Wierze jednak sądząc po pańskich wypowiedziach że jest Pan człowiekiem dla którego poszukiwanie prawdy jest najważniejsze. Ważna jest też wiedza i dobro ludzi. żeby wiedział Pan do jakich min. informacji się odnoszę podam tu tytuły filmów które moim zdaniem trzeba obejrzeć: Zaitgeist i Zaitgeist Atendum, świat wg MONSANTO, Alex Jons Esoterick agenda, Terapia Gersona, Nie rozmawiaj o pogodzie, Aerozolowe zbrodnie, Pioruny Bogów, Dawid Icke (różne), Jedzenie ma znaczenie.chemitrals nad warszawą itp to niektóre

Z wyrazami szacunku smiling smiley

@ Edit: Prosiłam o skrócenie pytań. Pani pytania to że tak to nazwę "bełkot". Zatwierdziłam te przy których nie ma adnotacji - można je uznać za poważne. Reszta jest zbędna. Jeśli ma Pani chęć napisać list do pana Janusza, to proszę o kontakt na pw - podam na jaki adres e-mail należy takie coś wysyłać. Tu zadajemy pytania - tylko i wyłącznie. Pozdrawiam.
pod wpływem upomnienia;p redaguje pytania proszę przejrzeć ponownie wcześniej coś mi sił brakło i potem zapomniałam hasła co też było przeszkodom. poza tym proszę pamiętać że często nazywamy bełkotem coś czego po prostu z różnych względów w danej chwili nie rozumiemy.np królicza nora jest przenośnią i odniesieniem do Alicji w krainie czarów. ale nie to nie ja tam już wiem jak głęboko i mam nadzieje że to tylko moja wyobraźnia płata mi figla. faktycznie lepiej może że niektórzy nie wiedzą bo od tego naprawdę można zwariowaćsmiling smiley. pozdrawiamsmiling smiley

Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 16-12-2009 18:28 przez Kaja.

04-12-2009 - 16:48:37

Chciałbym Wiedziec' czy JKM bédzie sié ubiegał o prezydenturé ?
Ode mnie ma całkowite poparcie.

04-12-2009 - 22:16:13

Mam pytanie w sprawie sukcesji.
Interesuje mnie - jak zapewne duza czesc niezdecydowanego elektoratu ktory kierujac sie troska o przyszlosc narodu uzalezniac moze swoje przyszle decyzje wyborcze (w ostatnich juz jak mam nadzieje wyborach w Polsce) od odpowiedzi na to wlasnie pytanie - otoz interesuje mnie sprawa sukcesji po Panu kiedy zostanie Pan z laski Boga krolem Mazowsza, Malopolski, Wielkopolski etc. Przeczuwam ze nastapi to wkrotce, ze przed uplywem nastepnego dziesieciolecia Bog zdejmie z oczu narodu polskiego bielmo demokracji i sprawi ze Polska z Rzeczypospolitej przeistoczy sie z powrotem w Krolestwo i w ten sposob dolaczy do grona takich przodujacych krajow swiata jak Arabia Saudyjska czy Korea Polnocna.
Konkretnie interesuje mnie ktory z Pana synow obejmie tron odrodzonego Krolestwa Polskiego po tym jak Pan go (tron) oposci w sposob albo ze tak powiem naturalny albo dobrowolnie przez abdykacje?
Pisze tu “synow” bo zakladam ze Pani Zuzanna i Pani Korynna nie beda w ogole brane pod uwage w wyznaczniu nastepcy tronu poniewaz jak Pan slusznie zauwazyl kobiety sa z natury rzeczy przyglupie, nie powinny glosowac tylko siedziec w domu i wychowywac dzieci.
Czy moglby Pan rowniez po wskazaniu szczesliwego Wybranca zamiescic o Nim krotka notke biograficzna (CV ze zdjeciem i dodatkiem opisu charakteru, temperamentu, zwyczajow etc powinno zaspokoic zdrowa w tej kwestii ciekawosc narodu)?
I jeszcze jedno pytanie: Czy w okresie oczekiwania na - z przeproszeniem - oproznienie tronu Wybrany Syn bedzie obdarzony jakims tytulem, powiedzmy ksiazecym podobnie jak w Angli, np. tytulem Ksiecia Warmi i Mazur czy jakos bardziej wspolczesnie np. Dear Leader wzorem Korei Polnocnej?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-12-2009 20:39 przez yostefan.

05-12-2009 - 12:00:00

Pytanie 25.

Napisał Pan: (n/t euthanazji) <<... ani państwo ani lekarze nie mają prawa zabijać ludzi – nawet „na nich życzenie”>> - jak to się ma do kary śmierci?
Oczywiste niedopowiedzenie. Ściśle winno być: „...niewinnych ludzi”. Zwracam uwagę, że każdemu wolno popełnić samobójstwo...

Dziwię się, że ktoś taki jak JKM popełnia tak dziecinny błąd. Żaden konserwatysta nie stwierdziłby
JKM
każdemu wolno popełnić samobójstwo
.
Konserwatywny liberał (i każdy o elementarnej znajomości logiki) musi odróżniać "wolno' od "może"!

@ Edit:Gdzieś tu jest pytanie? Gdzie?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-12-2009 18:09 przez Adminka.

05-12-2009 - 14:39:19

Jak Pan może skomentować - jako cybernetyk, ale nie tylko - sytuacje Ateizmu. Chodzi mi o to, czy ten nurt może stawać się co raz popularniejszy i z czego wynika jego logika(w rozumieniu Ateistów)?

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru!

05-12-2009 - 23:54:29

Jaki jest Pana stosunek do pomysłu zakazu reklamy politycznej w mediach? Mam na myśli spoty filmowe w tv i internecie, plakaty uliczne etc. Tego typu środki promocji przygotowują specjaliści od public relation, odwołują się do sfery emocjonalnej, z debatą nie mają wiele wspólnego. Autorzy tego pomysłu podkreślają, że zakaz ten ma na celu położenie nacisku na merytoryczną dyskusję w kampaniach wyborczych. Idea podobno sprawdziła się we Francji. Jakie jest Pana zdanie?

Pozdrawiam.

06-12-2009 - 21:44:41

Witam

1. Jaka jest Pana ulubiona książka dotycząca polityki/gospodarki, itp. Które poleciłby Pan młodym spragnionym wiedzy takim jak ja? Ostatnio przeczytałem "Drogę do zniewolenia" von Hayeka i wg mnie jest świetna. Strasznie zachęciła mnie do dalszego czytania tego typu książek.

2. Czytałem, że uważa Pan za bezsensowne działania antymonopolowe państwa. A co Pan sądzi o ochronie konsumenta? Potrzebna czy nie? Ja przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia.

3. Czy w przyszłych wybrach jest możliwa koalicja wyborcza WiP z UPR i być może jeszcze jakąś partią? (chociaż z tą trzecią to byłby problem w kwestiach programowych pewnie)

4. Pytanie bardziej prywatne - jakiej muzyki Pan słucha? Klasyka, jazz, blues, rock? A może wszystkiego po trochu? winking smiley

07-12-2009 - 16:09:30

Mam pytania co do sensowności istnienia tej strony i forum. Jak często zagląda Pan na forum i czy w ogóle czyta Pan wpisy użytkowników?

..............................................................
Czy według Pana jest moralnie właściwe umieszczanie reklam firm ubezpieczeniowych na portalu polityka przeciwnego ubezpieczaniu(obowiązkowemu i dobrowolnemu)? Jeżeli nie, to dlaczego reklamują się u Pana takie firmy jak np.: PZU, Warta, różne banki? A jeżeli tak, to w jakim celu te reklamy tu są?

Reklamy umieszcza automat - ani właściciel strony ani jej administracja nie ma wpływu na to, jakie reklamy są umieszczane na stronie - "przydział" reklam odbywa się na podstawie częstotliwości powtarzania się kluczowych słów.
A reklamy (co nie jest żadną tajemnicą) pomagają finansować utrzymanie portalu.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-12-2009 18:18 przez Leszek.

09-12-2009 - 23:42:10

Na stronie Wikipedii o UPR przeczytałem, że w programie UPR znjduje się punkt:

Uznanie zasady, iż Kościoły rządzą się własnymi prawami, uznanie prawa każdego do wykonywania przepisów swojej religii zarówno prywatnie, jak i publicznie (chyba że stanowi to czyn zabroniony pod groźbą kary, albo sprzeciwia się porządkowi publicznemu lub obyczajności publicznej).

Czy to oznacza, że prawo kanoniczne ma wyższość nad prawem państwowym w stosunku do katolików, czyli członków Kościoła?
Analogicznie, czy słowa guru sekty X, traktowane przez członków sekty X jako prawo, są ważniejsze od prawa lokalnego?
(W związku z faktem, że obecnie nie ma dyskryminacji na tym tle - po co UPR umieszcza w swoim programie coś takiego, jeśli nie ma na myśli wprowadzenia wyższości wewnętrznego regulaminu organizacji religijnej nad lokalnym prawem?)

W związku z faktem, że moderator ingeruje w treść mojego pytania, dopisując sobie prywatne komentarze insynuujące mi analfabetyzm nasuwa się następne pytanie: czy Pan pochwala takie cenzorskie zachowania?

Do moderatora o niskiej kulturze osobistej: pytanie jest do Pana Janusza Korwina-Mikke, a nie do ciebie, nie odzywaj się niepytany.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 15-12-2009 22:25 przez Denerwujek.

10-12-2009 - 00:01:03

Na początku przesyłam pytanie od mojego przyjaciela:

1. " Co Pan sądzi o nakazie określonym w Kodeksie Pracy - minimalny dobowy i tygodniowy

odpoczynek w godzinach?

Skoro państwo ingeruje w to, ile czasu mam pracować, to niech, nakaże bym szedł spać o

19 - dla mojego dobra oczywiście i lepszej wydajności pracy.

Poza tym po jaką cholerę do stosunków na linii pracodawca-pracownik wtrąca się związek

zawodowy? Czemu by zwolnić pracownika trzeba mieć w niektórych wypadkach zgodę związku,

zaś zawsze z nim to konsultować, skoro związek nie jest stroną umowy o pracę? Czy nie

jest to ingerencja w święte prawo własności - a za własność pracodawcy, należy uznać

firmę i ma święte prawo zatrudnić kogo chce i kiedy - a związkowi nic do tego.

Wymóg dobowego i tygodniowego odpowieczynku jest określony w Kodeksie pracy - każdy ma

prawo do tego a nie obowiązek.

Skandalem jest to ,że wg tzw. doktryny prawa pracy jako pracownik nie mogę pracować z

przerwą mniejszą niż kodeksową, nawet jeśli sam poproszę o to pracodawcę. Ludzie są

traktowani jako ciemniaki, a urzędnicy posiedli wiedzę, ja my mamy rozporządzać czasem.
"
2. Ja jeszcze się odniosę do Pańskiej odpowiedzi na moje poprzednie pytanie dotyczące prawa w Polsce. Otóż uważam wbrew temu co Pan napisał, że nie jest pożytecznym w pełni określanie przepisów dyspozytywnych, albowiem czyni to z ludzi niejako bezmyślnymi i zapominającymi o szczegółach. Ponatdo ludzie nabierają przekonania, że coś zostanie za nich ustalone, zrobione, poniekąd tracą inwencję. Państwo nie może pomagać, ani przeszkadzać w zawarciu umowy, lecz wspomóc ewentualną jej egzekucję(sąd). Z ciekawości spytam, jak na dzień dzisiejszy wygląda Pańska ocena stanu prawnego w Polsce(przede wszystkim prawa prywatnego) i co wg Pana należy zmienić? Pozdrawiam

10-12-2009 - 10:24:14

Ja uważa pan że pańska partia przyczyni się do rozbijania głosów. Bo może się zdarzyć że jakimś mieście UPR posiada radnych .Niektórzy chcą przejść do pańskiej partii a pozostali zostają w UPR. I może przyczynić się do słabszego wyniku wyborach do Samorządu UPR. Czy WiP rożni się czymś od UPR mi wydaje się że niczym. Czy uważa pan że RN i Prawica powinny stworzyć koalicje i wystartować razem wyborach.

10-12-2009 - 18:29:42

czy nie sądzi Pan że jeden rząd światowy to dobra rzecz? jedna władza, mniejsza biurokracja, niższe podatki - oczywiście nie wiem na 100 % .............. będzie Pan miał monarchię : ROCKEFFELER, ROTSCHILD.....itd nie będzie SLD,PO,PIS,PSL....... oczywiście zadaje tylko pytanie ? osobiście popieram WIP

11-12-2009 - 09:43:58

WiP ma zamiar walczyć z poborem do wojska. Pobór został zlikwidowany zanim pojawił się WiP? Czy można założyć, że pozostałem założenia programowe są równie często aktualizowane?

Pobór do wojska wbrew doniesieniom prasowym na ten temat funkcjonuje w najlepsze.
Pytamy o fakty a nie o to, co za fakty bierzemy.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-12-2009 11:51 przez Leszek.

11-12-2009 - 15:49:00

Czy wystartuje Pan w kolejnej edycji konkursu Onetu na BLOG ROKU - tym razem już 2009? Na stronie [www.blogroku.pl] już można zgłaszać kandydatury blogów!

13-12-2009 - 19:40:39

Czy nie boi się Pan, że pańska strona trafi do Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych szykowanego z okazji nowelizacji ustawy o grach hazardowych?

13-12-2009 - 19:52:17

Czy wierzy Pan w teorię ewolucji w takim sensie, że wszystkie organizmy żywe na ziemi mają wspólnego przodka czy też wierzy Pan w teorię ewolucji w takim sensie że wszystkie organizmy żywe zostały stworzone jednocześnie w tym samym czasie a wszystkie organizmy żyjące współcześnie są ich potomkami ?

Skoro nie wierzy w byty niecielesne ( duchy, demony, anioły) ani nie słyszał Pan nigdy od ludzi o takich relacjach - co Pan potwierdził w serii "Odpowiedzi nr 3", odpowiadając na pytanie nr 25, ( albo udaje Pan, że nie słyszał, tylko z nieznanych mi powodów pisze Pan co innego), z góry uważa Pan wszystkich, którzy osobiście tego doświadczyli za świrów, min. osoby opętane razem z księżami którzy odprawiają egzorcyzmy na takich ludziach i np. Pana Wojciecha Cejrowskiego, który opisał te zjawiska w książce "Rio Anaconda" i wszystkich którzy zawarli opisy takich zjawisk w literaturze światowej od początku najstarszych zapisów ludzkości to jak Pan odróżnia dobro od zła ?

Czy spotkał się Pan w literaturze lub słyszał Pan relacje ustne od innych jeśli się Pan nie spotkał to co Pan sądzi na temat organizacji masonów na których szczycie stoją najbogatsi, najpotężniejsi ludzie na naszej planecie (głównie bankierzy) jako zbioru ludzi którym dyspozycje wydaje - jak by to idiotycznie, nieprawdopodobnie i niedorzecznie zabrzmiało, ale w powiązaniu z faktami zaistniałymi od wybuchu rewolucji francuskiej poprzez wojny światowe, "kryzysy", socjalizm aż do współczesnej "demokracji" czyli upadku człowieka w antycywilizacji i promowania tego upadku w każdej naszej dziedzinie życia - Szatan, i którego Oni czczą, składają mu ofiary z ludzi, dokonując rytualnych mordów i gwałtów a ich celem jest zniewolenie całej ludzkości poprzez zadłużenie pieniądzem, eksterminacją większości ludzkości i ostatecznie osadzenie na tronie jako władcy świata - znowu jak by to idiotycznie i niedorzecznie zabrzmiało - Szatana ?

13-12-2009 - 21:40:48

Dlaczego nie potrafi Pan wprowadzić swoich pomysłów w życie? Potrafi Pan postawić diagnozę obecnej sytuacji, wskazać rozwiązanie, wytłumaczyć dlaczego jest to najlepszy możliwy pomysł. Dlaczego zatem ogarnęła Pana niemoc jeśli chodzi o dojście do władzy i zrealizowanie swoich idei?
Proszę nie mówić o wpływie telewizji, d*kracji, ludzkiej głupocie itp - to są przecież elementy tej samej układanki. Równie dobrze brydżysta mógłby narzekać, że nie może ugrać szlema BA bo brakuje mu 4 asów.
Innymi słowy - czy nie za agresywnie Pan licytuje?

13-12-2009 - 21:43:40

Nocny_Mleczarz
WiP ma zamiar walczyć z poborem do wojska. Pobór został zlikwidowany zanim pojawił się WiP? Czy można założyć, że pozostałem założenia programowe są równie często aktualizowane?

Pobór do wojska wbrew doniesieniom prasowym na ten temat funkcjonuje w najlepsze.
Pytamy o fakty a nie o to, co za fakty bierzemy.
Jakie zatem są fakty? Bo mi się wydaje, że ktoś przekopiował kilka punktów z jakiejś starej ulotki.

14-12-2009 - 14:09:18

Miałem się już Pana o to dawno zapytać, a akurat Pan na swoim blogu o tym napisał. Mianowicie pomysł z "progresywnymi mandatami" mi się podoba. Pan już poszedł za daleko, bo mandat to kara, która ma ODSTRASZAĆ, a więc kogoś kto zarabia 1500 zł 1000 mandat odstraszy, ale np. kogoś zarabiającego 5000 pewnie mniej. Czy nie sądzi Pan, że to mogłoby bardziej odstraszać? Oczywiście nie wchodząc na ceny różnych produktów.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

15-12-2009 - 01:58:45

Napisał Pan:

..Globalne Ochłodzenie, ponoć spowodowane upadkiem wielkiego meteorytu, który spowodował, że atmosfera ziemska się zabrudziła i promienie słoneczne nie docierały do powierzchni Ziemi (co, tak nawiasem, jest sprzeczne z wywodami maniaków od GLOBCIa...)..."

Co miał Pan na myśli pisząc, że jest to sprzeczne z wywodami maniaków od GLOBCIA? O jaką sprzeczność chodzi?

Pozdrawiam,

Antoni Wiech

17-12-2009 - 22:35:43

1. Czy uwaza Pan ze kiedykolwiek czlowiek takiego pokroju jak Ron Paul zostanie prezydentem USA?

18-12-2009 - 00:06:09

zaczynam wierzyć w krasnoludki
Moje pytanie brzmi - gdzie sie podziało moje pytanie, które zadałem w tym wątku? (w poprzednim również)
Czyżby stary dowcip o górniku z kopalni Bytom i Gierku nadal aktualny i to na takim forum?

P.S. Oczekuję teraz na bana jeżeli oczywiści moje podejrzenia o nieuczciwość sa prawdziwe

A kogo powiedz interesują Twoje oczekiwania?
Twoje pytanie jest tam, gdzie jest miejsce dla tego typy pytań - w śmieciach.

Jestem zażenowany. Współczuję temu forum pojawienia się tu postaci niejakiego Leszka. Zastanawiałem się czym spowodowana cenzura. A to jedynie bezmyślność i kierowanie do Guru pytań, na kŧóre może coś tam "odchlapnąć". Pytania wymagające myślenia niestety odpadają. Pozostają również te o UFO

"Tolerancyjni nie tolerują nietolerancyjnych"

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 20-12-2009 17:49 przez Leniwy_Lolo.

18-12-2009 - 00:23:11

W sumie kilka pytań:

1. W jaki sposób WiP ma przekroczyć próg 3% poparcia w najbliższych wyborach skoro przez tyle lat UPR była tylko raz w Sejmie?

2. Czy będzie pan kandydował na prezydenta RP? Jeśli tak jakim hasłem chce pan trafić do narodu?

3. Jak mam tłumaczyć znajomym, aby nie głosowali na UPR (w obliczu powstaniu WiP) do czego namawiałam przy ostatnich wyborach, skoro UPR dalej istnieje, a pan tworząc "nowe" ugrupowanie rozwalił mimo wszystko symbol nadziei dla wielu ludzi, że coś się zmieni na lepsze?

4. W ostatnim czasie użył pan bardzo wyrazistych słów pozwolę sobie przywołać:

"P. Beata hr. Tyszkiewiczowa powiedziała ostatnio, że mężczyźni "dziwaczeją i nabierają cech kobiecych". Jest to, oczywiście, prawda. Przyczyną jest ko-edukacja. Nie sposób wyliczyć szkód, jakie przebywanie z dziewczętami wyrządza w młodych, chłonnych umysłach. Objawy miesięcznej przypadłości JESZCZE nie są obserwowane - natomiast brak umiejętności logicznego myślenia stał się powszechny. Powszechne staje się też to, że nie występują w obronie kobiet."

oraz

"Niedługo brzydkie dziewczyny będą się domagać, by fundować im z mojej kieszeni operacje plastyczne - bo nie mogą męża znaleźć. I znowu: dzięki selekcji naturalnej w przyszłym pokoleniu jest coraz mniej brzydkich dziewczyn - jeśli jednak zaczniemy w to ingerować, będzie ich coraz więcej...

W imieniu moich wnuków - protestuję. Jakaś selekcja, do diabła, musi być!"

I do tego pytanie: Czy pańskim zdaniem przeciętny Polak potraktuje pana poważnie po przeczytaniu tego powyżej czy też uzna (przepraszam za sformułowanie) pana za "debila" czytając takie opinie?

P.S
Jeszcze pragnę dodać, że spojrzenie na urodę jest pojęciem subiektywnym.

Pozdrawiam
T.K

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 18-12-2009 00:32 przez Pylbas.

18-12-2009 - 21:56:57

Co Pan sądzi o Konstytucji 3 maja?

Co Pan sądzi o Konstytucji USA?

Jak może Pan skomentować to, że kiedy Ojcowie Założyciele USA tworzyli państwo, ponoć ktoś proponował, aby Jerzy Waszyngton został ich królem? Odrzucili to.

19-12-2009 - 00:03:16

Co sądzi Pan o tym, aby zamiast UE zaproponować ludziom Unię Słowiańską - w której skład mogłyby wchodzić takie państwa jak: Polska, Czechy, Litwa, Estonia a może i inne kraje, mogłoby odbywać się to pod patronatem Polski, byłaby to jednak strefa wolnego handlu, taka koncepcja mogłaby być jednak różna od UE, oczywiście jej ostateczny kształt byłby do ustalenia.
Wychodzę z założenia, że UE może się rozpaść, więc wcale nie jest wykluczone, że te kraje (zwłaszcza, że UE to twór służący głównie Niemcom i Francji) mogłyby być zainteresowane taką Unią bardziej niż UE.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-12-2009 00:10 przez fantom.

20-12-2009 - 02:20:03

Ciekawi mnie Pańskie zdanie na temat Islamu lub jak kto woli Muzułmanów w Europie. Mieszkam na codzień w Holandii, która niebawem stanie się krajem na równi multikulturowa, jak Wielka Brytania.

Ponadto chciałbym spytać, których Polaków lub obcokrajowców ceni Pan najbardziej (wliczając żyjących i już nieżyjących).
Anonimowy użytkownik

20-12-2009 - 23:39:17

Temat zamykam!

Chcę Państwu powiedzieć, że poziom pytań drastycznie spadł. Nie zostaną przekazane pytania, na które odpowiedzi można z łatwością znaleźć w sieci. JKM nie jest encyklopedią - nie jest też źródłem informacji wszelakiej. Pytania typu " a czy uważa Pan że kawę powinno się słodzić" NIE PRZECHODZĄ. I naprawdę jestem zawiedziona. Myślałam, że pytania będą co najmniej trudne, wyzywające, ciekawe intelektualnie a nie "gdzie Pan był najdalej na zachód"...

Kolejna runda zostanie otwarta po Nowym Roku.

Pozdrawiam.