Pytania 3 - termin 8.11.2009

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

26-10-2009 - 08:09:35

Termin przedłużono z kilku powodów.

Pozdrawiam i zapraszam.

26-10-2009 - 17:49:52

W stanie Utah "testuje" sie 4- dniowy tydzien pracy (w urzedach).

[www.msnbc.msn.com]

Pytanie:
Uwaza Pan to za pomysl socjalistyczny czy liberalny? smiling smileyZmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 26-10-2009 17:57 przez moraine.

27-10-2009 - 13:35:29

Pisze pan że pańska rodzina jest normalna. To dlaczego pańskim domu latach komunizmu wisiały pańskim domu obrazy komunistycznych przywódców?. Dlaczego pan popiera monarchie skoro ona ogranicza wolność i daje przywileje szlachcie. I wielu władców było okrutnikami i doprowadziło do upadku swoje państwa. I jaki pan popiera typ monarchii.

28-10-2009 - 00:02:10

Panie Januszu chciałbym wiedzieć kiedy ogłosi Pan program PJKM. Pozdrawiam.

28-10-2009 - 16:31:19

Chciałbym zapytać jak Pan sobie wyobraża dojście do władzy, skoro to wymaga całego sztabu ludzi, którym potem trzeba zapłacić? Przecież te wszystkie urzędy, komisje, ministerstwa i państwowe spółki są po to żeby osadzić kolesiów danej partii - to ich zapłata za pracę. Nie wierzę, że znajdzie się aż tylu ludzi dobrej woli żeby nie prominentnych posad. W każdym razie, trzymam kciuki!

28-10-2009 - 19:08:07

Panie Januszu
Może pytanie naiwne - dla mnie jednak istotne.
Czy zdarzenia takie jak: zamach na World Trade Center, wojna w Iraku, Afganistan, kryzys finansowy, Traktat Lizboński, unijne bzdury itp. - mają związek z grupą "Bilderberg"?
Drugie pytanie:
Ponoć rozważa Pan wyjazd z kraju po wejściu w życie traktatu L. Dokąd ? - pytam bo sam coraz częściej myślę o wyjeździe z tego bagna.

28-10-2009 - 19:13:06

Witam. Chciałbym się dopytać o Pana zdanie na temat mojego pomysłu, który wygląda następująco: w chwili kiedy przychodzi do zapłaty podatku wystawiany jest "rachunek" na którym jest napisane za co płaci podatnik, a więc np. wojsko X zł, Policja Z zł, aby ludzie wiedzieli co robi rząd i na co przeznacza pieniądze. Może ludzie by wtedy zmienili myślenie?

Czy konstytucja to dobra rzecz? Czy państwo bez konstytucji(vide UK) może lepiej funkcjonować? Co według Pana jest lepsze monarchia konstytucyjna czy absolutna?

PozdrawiamZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-11-2009 18:16 przez Vince.

28-10-2009 - 20:08:31

Panie Januszu

Jak Pan zapatruje się na system prawa w Polsce, tzn. jak ocenia Pan to co mamy i co wedle Pana zamysłu winno być?

Pozwolę podzielić się z Panem moją wizją. Otóż, istotą prawa jest maksymalnie możliwa prostota i jasność, dlatego że prawo nie jest sztuką, na którą idzie ten kto ją rozumie, lecz dotyka wszystkich. Dalej prawo regulować powinno jedynie regulować kwestie wiążące się z elementarnymi(i zarazem jedynimi właściwymi) funkcjami państwa, to jest ochrona życia, nietykalności cielesnej, własności. Wynika z tego że istotą prawa cywilnego jest określenie tego co państwo gwarantuje chronić - własności, ewentualnie deliktów i podstaw umów. W dalszym zakresie regulacja jest niepotrzebna. Prawo pracy, handlowe należałoby zlikwidować, gdy ludzie sami wiedzą jak chcą się umówić, zaś sposób porozumienia dostosowują do oczekiwań rynku.

Skupiłem się na tym jedynie pokrótce, gdyż wymagałoby to więcej czasu i miejsca, liczę jednak że podzieli się Pan ze mną swoim wyobrażeniem.

Pozdrawiam

28-10-2009 - 22:01:28

Tym razem kilka pytań hurtem smiling smiley

1. Czy poza podatkiem pogłównym i katastralnym powinny funkcjonować inne daniny na rzecz państwa? Jeśli tak to jakie?
2. Twierdzi Pan, że indywidualnie deklarowana wartość nieruchomości (na użytek katastru) powinna być podstawą do ewentualnego "wywłaszczenia", czy raczej wykupu danej nieruchomości (oczywiście z nawiązką). Czy takie prawo wykupu powinno mieć wg Pana tylko państwo czy również osoby prywatne/przedsiębiorstwa?
3. Czy w ogóle uczciwym jest zmuszanie do, de facto, wystawiania nieodwołalnej oferty sprzedaży nieruchomości (choćby nawet i państwu w określonych celach). Mam na myśli zwłaszcza sytuacje, w których jakiś kawałek gruntu jest dla jego właściciela bezcenny - bo np pochował w nim swoich przodków.
4. Czy zamiast wyżej opisanego "kija" nie lepsza byłaby "marchewka" w postaci siły głosu obywatela ważonego wysokością płaconego katastru (coś w rodzaju republiki/monarchii konstytucyjnej z cenzusem majątkowym)?

Na koniec pytanie nieco bardziej filozoficzne.
Czy zgadza się Pan z tezą, że wolny rynek również w obszarach tworzenia i egzekucji prawa (także np sił zbrojnych) jest uczciwszy/bardziej sprawiedliwy od rozwiązań koliberalnych (tj. państwowej omnipotencji w tych dziedzinach), a to że koliberałowie wolnego rynku w tym zakresie nie promują wynika jedynie z ich realizmu, czy raczej braku wiary w możliwość przetrwania społeczności stosujących takie rozwiązania (oczywiście ze względu na tzw otoczenie międzynarodowe).
Pytając inaczej, czy poza nierealnością zastosowania anarchokapitalizmu (bo do tego się to sprowadza) ma Pan przeciwko niemu jakieś inne zarzuty/argumenty?

29-10-2009 - 09:09:09

Czy złożym pan rezygnację z członkostwa w UPR na piśmie? Jeśli nie kiedy Pan zamierza to zrobić?

Edit: Pytanie jest nie na miejscu - nie powinno to Pana interesować. Pytanie odrzucone.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-10-2009 10:29 przez Adminka.

30-10-2009 - 19:57:54

Jakie panstwo na swiecie (w Panskim zdaniu) jast najblizej do bycia normalnym (bez socializmu)?

Thank You

Edit: To pytanie już było - seria 2. Poczekaj na odpowiedzi. Adminka

edit: ok sorryZmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 30-10-2009 21:44 przez dagome.

30-10-2009 - 20:03:21

Chciałbym poznać pańską opinię nt kierunku polskiej polityki zagranicznej. Czy Polska powinna "opierać się" o USA czy też Europę? A może sojuszników powinniśmy szukać gdzieś indziej?

31-10-2009 - 09:40:22

Co stanie się TV UPR tam pisało że zawiesili swoją działalność. Czy ta strona nie będzie istnieć czy zmienią nazwę na TV Platformy JKM???

@ Edit: To pytanie do dwóch panów, którzy zakładali UPR TV, a nie do JKM. Odrzucone. Pozdrawiam, AdminkaZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 31-10-2009 10:33 przez Adminka.

31-10-2009 - 20:52:34

Witam

1) Czy są tematy o których boi sie Pan pisać lub mówić publicznie ?

2) Czy zdarzają się felietony, w których opisuje Pan wybrane zagadnienie nie przedstawiając pełnej wiedzy na dany temat, bojąc się
kontreakcji ludzi którym ujawnienie tej wiedzy mogłoby się nie spodobać ?

3) Czy hipotetycznie dopuszczalne według Pana jest aby jedno "państwo" dokonało prowokacji, wskutek której poświęcone zostało by życie np:
kilku tysięcy z np: 400 milionów obywateli tego kraju dla przyszłych bardzo dużych korzyści geopolitycznych ?

4) Dlaczego Pana macierzysta partia była jedyną wolnościową jaka powstała po 89r, brak ludzi czy nawet jak byli potencjalni to i tak
byli "ukręcani" przez bezpiekę ?

5) Czy dopuszcza Pan możliwość postrzegania Pana przez bezpiekę jako doskonałego agenta - z czego nota bene Pan nawet nie zdaje sobie sprawy,
tzn. nawet Pan nie wie, że nim jest - ze względu na Pana elitarny intelektualizm, poprzez skupianie tendencji wolnościowych w społeczeństwie
pod sztandarem faceta, którego i tak nie wiele osób może pojąć (a reszta chętnych jest zrażona Pana elitarnym sposobem bycia), przez co
niewielu obywateli był Pan w stanie zgromadzić (albo wielu tylko wybory były fałszowane o czym pisał Pan w felietonach) ale jednocześnie
doskonale spełnia Pan rolę ukierunkowującego istniejące prądy wolnościowe i gwarantującego sprawowanie nad Panem kontroli ( właśnie ze
względu na niezrozumienie wiekszości społeczeństwa Pana idei) ale stwarzającą pozór alternatywy, która i tak z góry miała nie zdobyć
liczących się wpływów, właśnie ze względu na Pana specyficzna elitarność ?

Pozdrawiam Serdecznie
wichniarzZmieniany 7 raz(y). Ostatnia zmiana 31-10-2009 21:05 przez wichniarz.

02-11-2009 - 20:07:05

Króciutko o Kolumbi. Dobry kraj czy zły? Dom można kupić za 10 tys dolarów. Warto sie przeprowadzac czy nie? smiling smiley

02-11-2009 - 21:06:32

Panie Januszu, intryguje mnie jak zapatruje się Pan na instytucję banku centralnego. Jaką rolę powinien pełnić w państwie, czy w ogóle istnienie takiego organu jest Pana zdaniem uzasadnione? Podziela Pan pogląd "austryjaków", jakoby było to ognisko wszelkich recesji i kryzysów na większą skalę?

03-11-2009 - 00:53:03

Cytuj
JKM
Cytuj

"Energetyczne bezpieczeństwo państwa" ...czy to jest sprawa rządu?

Tak. To już wchodzi w zakres polityki obronnej.

W jaki sposób rząd powinien dbać o bezpieczeństwo energetyczne państwa ?

_________________________________________________________________________________

GOD + GOLD + GUNS = FREEDOM
_________________________________________________________________________________

06-11-2009 - 19:01:13

Czy sądzi Pan, że ludzie którzy oglądali by debatę prezydencką z Panem i np. Tuskiem, Kaczyńskim i Olechowskim, mogli by zmienić co do Pana zdanie?

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru!

07-11-2009 - 19:05:45

Dzieńdobry,

Z poprzednich wypowiedzi odnośnie wiary w Boga określił się pan jako deista, deiści jak wiemy wieżą w wyższa moc sprawczą powstania świata ale niekoczniecznie w ingerencję tej mocy w naszą rzeczywistość. Ponieważ im jestem starszy, wraz z wiekiem to rozmawiam z coraz większą liczbą osób które osobiście doświadczyły w życiu bardzo konkretnych zjawisk typu duchy, zjawy, dusze zmarłych, jakkolwiek to nazwiemy. Są to zatem relacje z pierwszej reki od osób wiarygodnych, znanych mi ( rodzina, przyjaciele, znajomi). Jak wiemy np. psychiatria oficjalnie diagnozuje takie relacje jako tzw. "urojenia", choć trzy znane mi osobiście osoby pracujące jako psychiatrzy z tytułami dr. i jednego prof. są absolutnie przekonane że większość tego typu relacji jest prawdziwa - (ponieważ same doświadczyły osobiście tego typu zjawisk). Oczywiście jak większość współczesnej nauki zobowiązani są "nie do końca orzekać zgodnie ze swoimi prawdziwymi przekonaniami" i oficjalnie przypisywać zdrowym ludziom zdefiniowane zaburzenia psychiczne. Przypuszczam, że pan również spotkał się w życiu z setkami takich relacji, od wiarygodnych osób - z których jednoznacznie wynika że człowiek jest istota nie tylko fizyczną ale i duchową. Pytanie dotyczy natomiast śp. Pana Stanisława Lema (a być może i Pana) - Jak to możliwe że człowiek ten uważany za wielu wspołczesnych za arcygeniusza w najwyższym tego słowa znaczeniu, który przeczytał setki tysięcy książek, różnych treści, prac (i to naprawde wartościowych, niekoniecznie takich jakie czyta gmin), rozmawiał z setkami wiarygodnych osób, które relacjonowały mu tego typu sytuacje - jak to mozliwe że taki facet nie wierzył w nic po śmierci ? Czy jest w stanie mi Pan odpowiedzieć na tak postawione pytanie ?

Paweł P.

07-11-2009 - 21:35:07

Czy głosował Pan za 5% progiem po to, ażeby wprowadzono zmiany w ordynacji?

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru!
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6258, Posty: 45483, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 10, Posty: 161.