Pytania 1 - termin: 18.10.2009

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

13-10-2009 - 18:30:09

Zbieramy pytania smiling smiley
Termin - niedziela 17/10.
Anonimowy użytkownik

14-10-2009 - 11:30:09

Nie ma pytań? smiling smiley

14-10-2009 - 15:57:16

Pytanie 1.
Skoro system wolnorynkowy jest demokratyczny, bo władzę nad przedsiębiorcami sprawuje lud czyli konsumenci, a Pan jest zwolennikiem systemu wolnorynkowego to dlaczego z takim obrzydzeniem wypowiada się Pan o demokracji? (Mając również na uwadze katastrofalne skutki dla RP decyzji niektórych profesorów, np. prof. L. Balcerowicza)

Pytanie 2.
Program UPR jest skierowany do konsumentów i dla niech jest korzystny. UPR dostrzega niedole dzisiejszego konsumenta który obciążony jest wszystkimi podatkami. Pracowników natomiast właściwie nie dostrzega i ich problemy są mu właściwie obce.
Dlaczego właściwym jest mówienie, że UPR chce walczyć i wyzyskiwać pracowników? Czy nie powinniśmy raczej do nich podchodzić z uprzejmą obojętnością?

14-10-2009 - 18:45:34

A ja mam pytanie związane z rolą jaką wg Pana winna by pełnić UPR gdyby znalazła się w Sejmie po wyborach 2011.
Abstrahując od tego czy sukces UPR jest dziś możliwy, załóżmy sytuację, w której mandaty rozłożyły się mniej więcej tak:
215 PO lub PiS - ok 38% głosów (SD i partia L.Dorna jednak idą w totalną rozsypkę, bo opuściło je "szczęście" )
160 PO lub PiS - 30%
45 SLD - 12%
20 UPR - 7%
20 PSL - 7%
Załóżmy też, że Prezydentem w 2011 jest Donald Tusk (reelekcja na dziś jest mało prawdopodobna).

UPR ma wg mnie kilka opcji:
a) korzystać z bycia w Sejmie (pieniądze, czas antenowy) i budować swoją pozycję na przyszłość oraz nie wdając się w żadne "zgniłe kompromisy" tworzyć do marszałkowskiej "zamrażarki" projekty, których nikt i tak nie tknie
b) próbować jakoś odnaleźć się w taktycznych koalicjach w konkretnych inicjatywach ustawodawczych - nawet jeśli nie będą one w pełni zgodne z programem UPR, a jedynie spełnią rolę mniejszego zła (np przywrócenie obowiązku szkolnego dopiero dla 7-latków), czy też "lepszego poukładania krzeseł na Titanicu" (np uproszczenie ustawy o VAT)
c) próbować stworzyć koalicję rządową jako mniejszy partner (załóżmy, że silniejszym "majorsem" jest PiS)
d) jak wyżej, ale silniejszą partią jest PO
Warianty c i d są oczywiście alternatywne (a ich efektywność może nieco większa niż w b) i ponadto można je jeszcze rozważyć w sytuacji gdyby jednak L.Kaczyńskiemu powiodły się plany reelekcji.

Za jaką opcją opowiadałby się Pan gdyby do realizacji takiego scenariusza wyborczego doszło?Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2009 21:31 przez Ortodoks.

15-10-2009 - 14:34:26

Witam serdeczniesmiling smiley
Mam pytanie nie związane z polityką. Czy nie znudzilo się Panu bicie glową w scianę? Ile jeszcze Pan wytrzyma tłumaczenia głupiemu obywatelowi ze jest okradany, będac w zamian za to opluwany i wysmiewany . Jest Pan swietnym brydzystą i mniemam ze nie najgorszym szachistą czy nie lepiej pojsc w tą stronę?
Pozdrawiam serdecznie i zycze wytrwalosci !!!

15-10-2009 - 19:27:19

Witam wszystkichsmiling smiley
Ja mam pytanie z innej beczki:
co by Pan zrobil w pierwszej kolejnosci gdyby UPR wygralo wybory i mialo wiekszosc mandatow w sejmie i senacie?
Od czego zaczalby Pan "ulepszac" Polske?

15-10-2009 - 20:53:35

Takie pytanie. Skoro Dwutelenek wegla jest gazem, w jaki sposób mierzą te pacany, że emisja wyniosła tyle i tyle ton? Zapewne Pan zna odpowiedź ale te barany nie. Można ich pozaginać w dyskusjach jak przytaczają tonowe wyliczenia. No bo jak ktoś sie na tym zna to chyba będzie wiedział jak to się liczy masę gazu emitowanego naprzykład przez jumbojeta smiling smiley Je nie jestem specem, więc wiedzieć nie muszę ale zainteresowany odpowiedzią jestem smiling smiley

15-10-2009 - 23:10:56

A ja mam tylko podziękowanie: od Pana nauczyłem się czym jest wolność, a to niemało jak na moje skromne możliwoścismiling smiley

16-10-2009 - 08:56:54

Czy działa Fundacja Indywidualnego Kształcenia, która Pan jakiś czas temu założył?

16-10-2009 - 17:56:08

W związku z dyskusjami o monarchii dziedzicznej, któa podobno trwała przez 90% historii ludzkiej.

W jakim czasie (monarchia, republika, cesarstwo) funkcjonowania starożytnego Rzymu państwo rzymskie się rozwijało, moralnie, politycznie i wojskowo. A w jakim "zwijało" i stopniowo degenerowało? - To pytanie z zakresu historii - proszę je zadać na forum historycznym.
Jaki sposób przekazywania władzy związany jest z najlepszym okresem cesarstwa rzymskiego (Hadrian, Trajan itp). Jak się ten szczęśliwy okres dla Rzymu zaczał i jak skończył. (Chodzi o sposób wyboru następnego władcy)? Jak wyżej
Czy upadek republiki był związany ze zwiększeniem wpływów ludu rzymskiego, czy ze zwiększeniem wpływów arystokracji rzymskiej? Jak wyżej ponownie
Jak ma się do tego profesjonalizacja armii rzymskiej czyli "reforma Mariusza"? Dla odmiany - jak wyżej smiling smiley

Edit: Prosimy o pytania z zakresu polityki/programu UPR - pytania o inne działy tematyczne, np. o topniejące lody, lub historię ogólnie dostępną i opisaną w podręcznikach proszę kierować do specjalistów z tych dziedzin na innych forach. Pozdrawiam, Adminka smiling smiley

JKM często nawiązuje do historii by szukać argumentów o sprawach dzisiejszych. I posługuje sie nimi agitując wśród ludzi którzy historię pobierznie pamiętają ze szkoły. Wolał bym dostać na to pytanie odpowiedź. Dokładne wyjaśnienie przesłałem naszej Admince na priwa. Oczywiście możliwość dyskusji była by jeszcze bardziej miłaZmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 18-10-2009 00:00 przez eltinu.

16-10-2009 - 19:15:51

Panie Januszu!
Na stronie [bankier.tv]
określił Pan zachowanie Pana Chlebowskiego następująco:


"Ale największym skandalem było nie to, że on wziął łapówkę tylko to jak bezczelnie kłamał i kręcił
przecież powinien wiedzieć że są na niego zapisy dowody, a on jeszcze bezczelnie twierdził
że jak to jest że się go oskarża na podstawie prywatnych zapisów prywatnych rozmów"


I tu mam pytanie, jeśli z jednej strony uważa Pan na:
[korwin-mikke.pl]


że Pan Kamiński nadal jest szefem CBA (według prawa) ponieważ jego odwołanie było niezgodne z prawem, bo formalnie nie było wydanej zgodnie z ustawą opinii prezydenta, czyli że na bezprawiu nie można budować prawa,


to z drugiej strony czy Pan Chlebowski (uchowaj Boże żebym był jego fanem) może jednak ma rację mówiąc na na tej samej zasadzie że,

"jak to jest że się go oskarża na podstawie prywatnych zapisów prywatnych rozmów",

Wiem że jest pan absolutnym zwolennikiem ochrony prywatności korespondencji, sms-ów, itp a zatem czy wobec tego CBA ma prawo podsłuchiwać obywateli ot tak, bez zgody sądu ? a jeśli tak to czy takie rozmowy powinny być dowodami w sądach? Czy takie dowody mogą być prezentowane publicznie bez wyroku sądu ? Czy CBA nie popełnia w tym wypadku przestępstwa ? I chyba to miał na myśli Pan Chlebowski tzn: zasady, których na co dzień nie może 95% populacji polskiej.

Liczę na to że jak zwykle jednym pociągnięciem pióra wyjaśni Pan moje wątpliwości i znowu okaże się, że miał Pan jak zwykle rację, za co zresztą Pana nienawidzę i podziwiam każdego dnia !!!

Serdecznie pozdrawiam
Artur Rokossowski

17-10-2009 - 13:08:47

Witam

Od kilku lat uwaznie sledze Panskie wypowiedzi, w telewizji czy tez na Panskim blogu.
Praktycznie pod kazdym wzgledem poje poglady gospodarcze, jak i polityczne pokrywaja sie z Panskimi, ale nigdy nie udało mi sie odnalezc jakis konkretnych informacji na temat tego jak sie zapatruje Pan na sprawy rolnictwa, nie tego szeroko pojetego lecz ogrodnictwa (uprawy szklarniowe itp) oraz sadownictwa, i z tad moje pytanie:

Jak zapatruje sie Pan na te działy produkcji rolnej (jedne z najprezniej rozwijajacych sie) w przypadku, posiadania realnego wypływu na ustawodastwo ?

pozdrawiam
Anonimowy użytkownik

17-10-2009 - 14:25:19

Panie Januszu,
Nie trudno chyba zauważyć że w Polsce nie jest dobrze. I zaczęło się od tego że w Polsce "upadł" komunizm. I Lenin zawsze powtarzał podobno "szukajcie człowieka który na tym korzysta". Tak więc - skąd pana zdaniem poszedł impuls w sprawie zmian systemowych w Europie środkowo-wschodniej - bo jak mniemam nie uważa pan że komunizm obalił Wałęsa skacząc przez płot? Czy agentura rządząca Polską podlega komuś wyższemu? I pytanie chyba najważniejsze w kontekście wyborów prezydenckich - czy bracia Kaczyńscy naprawdę z tym układem "walczą" i jaka jest ich, pana zdaniem rola w polityce polskiej po roku 89?
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6258, Posty: 45483, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 10, Posty: 161.