9 marca 2013: Ratujmy zagrożony gatunek!

Wysłane przez Jurij_KGB 

10-03-2013 - 03:45:31

[korwin-mikke.pl]

Niestety ten kto uważa, że niewolnictwo zostało zniesione, jest w poważnym błędzie. Wystarczy spojrzeć na wszelkiej maści socjalistów czy demokratów a szybko zauważymy, że są to ludzie głęboko przekonani iż rząd czy też wszelka forma zwierzchnictwa (np. Unia Europejska) będzie wiedzieć lepiej, co jest dla nich najlepsze, niż oni sami.

Wystarczy spojrzeć na typowego zwolennika PO, PIS, SLD, PSL RP, SP czy innych ugrupowań lewicowych lub też zwykłego zwolennika Unii Europejskiej. Taki człowiek uważa, że jego właściciel lepiej zagospodaruje jego własnymi pieniędzmi. Lepiej wie, czego powinien się uczyć, co powinien jeść, gdzie powinien spać, co powinien oglądać, czym powinien sobie oświetlać mieszkanie lub skąd brać energię do ogrzewania mieszkania. Napisałbym swojego, ale niestety byłoby to sprzeczne z prawdą, gdyż całe rzesze takich ludzi mają mieszkania wynajmowane od spółdzielni czy też kupione na kredyt (a wtedy właścicielem jest bank).

Rozmowa z takim człowiekiem i próba dotarcia do niego konkretnymi argumentami kończy się zazwyczaj dojściem do wniosku:

Cytuj

Nie dyskutuj z głupim, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

Lecz wystarczy przyjrzeć się jak działa matka Natura, a zobaczymy że żadne stworzenie (poza człowiekiem) nie działa w systemie socjalistycznym. Prosty przykład - matka (niezależnie od gatunku może to być pies, ptak, niedźwiedź, wilk etc.) wydaje na świat potomstwo. Czy ta matka niedźwiedzia oddaje swoje potomstwo do leśnej szkoły, aby profesor Wilczur mógł jej uczyć rzeczy wartościowych dla wilków? Nie. Sama uczy swoje potomstwo jak mają walczyć o przetrwanie. Czy ta matka stoi w kolejce w leśnej kasie zapomogowej aby móc wykarmić swoje potomstwo? Nie, sama zbiera pożywienie lub wysyła po to samca. Czy ta matka zaciąga kredyt, aby potomstwo miało gdzie mieszkać? Nie, sama dba o to by legowisko było bezpieczne. Czy matka pudla zapisuje swoje potomstwo do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla Pudli na wszelki wypadek, żeby nic mu się nie stało? Nie! Jak pudel wleci w krzew róży to się pokłuje i wyliże, ale następnym razem będzie pamiętał żeby tego nie robić.

Ktoś mógłby powiedzieć "No dobra, ale przecież ludzie to nie zwierzęta". Zgoda. Spójrzmy zatem na dzieci. Czy małe dziecko zbierające drobne do swojej skarbonki oddaje swoją świnkę skarbonkę obcemu w przekonaniu, że lepiej spożytkuje te pieniądze? Nie! Dziecko chce mieć wszystko dla siebie właśnie po to, aby w momencie gdy przyjdzie ochota na ciastko, mogło kupić sobie ciastko.

Żaden element natury (poza niektórymi ludźmi) nie działa w socjalizmie. Dlatego ani zwierzęta, ani dzieci ani mądrze zarządzający swoim majątkiem ludzie nie bankrutują. Natomiast wszystkie kraje socjalistyczne takie jak Polska, Niemcy, Francja czy nawet potężne USA zmagają się obecnie z niewyobrażalnymi długami i problemami finansowymi. Jeśli ktoś tego nie zauważa, to im szybciej przejrzy na oczy tym dla niego lepiej.

Socjalizm jest sprzeczny z całą masą zasad i mądrości ludowych:

Cytuj

Chcącemu nie dzieje się krzywda.

Wypłacanie ludziom zasiłków dla bezrobotnych jest nagradzaniem ich za lenistwo. Jest to świadome i dobrowolne hodowanie pokolenia nierobów, którzy gdy przyjdzie taka potrzeba będą niezdolni do jakichkolwiek działań, gdyż ustrój socjalistyczny wręcz płacił im za to, by niczego nie robili.

Cytuj

Potrzeba jest matką wynalazków.

Któż nie zna tej zasady? Znają ją chyba wszyscy. A któż z nas nie grał w Tetrisa? Również grali w niego wszyscy. A czy zastanawiało Was kiedykolwiek, co by było gdyby Aleksiej Pażytnow wpadł na pomysł napisania gry Tetris i czekał na dotację od Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego na stworzenie tej gry? Otóż odpowiedź jest prosta: nie byłoby Tetrisa, a świat gier komputerowych zapewne nie rozwinąłby się wcale, albowiem Pażytnow w życiu by takiej dotacji nie dostał, a nawet jeśli - to by większość przepił lub inaczej zmarnotrawił, a gra (jeśli w ogóle zostałaby ukończona) nie byłaby grywalna bo nie byłaby już efektem chęci stworzenia gry. Gdyby nie wynaleziono silników spalinowych, a Henry Ford nie rozpoczął seryjnej produkcji swojego modelu T, zapewne do dziś po miastach jeździłyby bryczki konne. A cóż takiego wynaleźli socjaliści? Kryzys? Dług publiczny?

Cytuj

Czas to pieniądz.

Socjaliści oddając swoje pieniądze rządowi w postaci 85% swojej pensji oddają swój cenny czas. Zamiast mądrze zarządzać własnymi pieniędzmi i sprawić, by pracowały one dla nas, są one marnowane przez urzędników, tak samo jak bezpowrotnie zmarnowany jest czas niezbędny na zarobienie ich. Jeśli ktoś nie wierzy, niech spróbuje iść do Urzędu Skarbowego lub ZUS i poprosić o wypłatę dotychczas wpłaconych pieniędzy lub przekazać je w spadku. A niestety życie jest tylko jedno.

Cytuj

Grosz do grosza i będzie kokosza

Wystarczy spojrzeć dookoła po swoich bliskich i przyjrzeć się co mają w spadku po swoich bliskich całe życie pracujących wedle zasad socjalizmu? Niespłacony kredyt, długi oraz 4 000 PLN zasiłku pogrzebowego, który nie starcza nawet na pokrycie podstawowych spraw związanych z pochówkiem. Pieniądze wpłacane przez całe życie do ZUS nie są dziedziczone. Czy nie lepiej byłoby dysponować tymi pieniędzmi samemu?

Kapitaliści - opisywany zagrożony gatunek, wiedzą dobrze że owszem - lepiej. Zarządzanie własnymi pieniędzmi samemu uczy każdego z nas jak postępować aby odnosić sukcesy, a czego nie robić, aby nie popaść w tarapaty.

Cytuj

Jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz.

Mówi słynne góralskie przysłowie. Ten kto nie straci pieniędzy, nie nauczy się czego nie robić, aby nie zbankrutować tylko osiągnąć sukces. Tak samo jak pudel, który na drugi raz będzie wiedział, że krzaki róży należy omijać szerokim łukiem. Na szczęście kraje o ustroju socjalistycznym bankrutują, a osoby które jeszcze są zapatrzone w ten sprzeczny z naturą ustrój - pomału przeglądają na oczy. Przywrócenie kapitalizmu to tylko kwestia czasu, jeśli sami tego nie zrobimy - zrobi to za nas natura. Albowiem żaden rząd, premier czy urzędnik nie jest w stanie lepiej zadziałać w naszym interesie niż my sami.Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 10-03-2013 03:55 przez Jurij_KGB.

10-03-2013 - 16:03:38

Wszystkie zwierzęta i dzieci to kapitaliści i dlatego nie bankrutują. Ale ja bym poszedł dalej, bo przecież ani dinozaury ani australopiteki nie bankrutowały. Dlatego uważam, że im też się należy miano kapitalistów. I zapewne z tego powodu wszystko to wyginęło - kapitaliści to wszak zagrożony gatunek.

Cytuj

Gdyby nie wynaleziono silników spalinowych, a Henry Ford nie rozpoczął seryjnej produkcji swojego modelu T, zapewne do dziś po miastach jeździłyby bryczki konne.
I bardzo dobrze. Wszak konie nie bankrutują, konie dają dobry przykład ludziom. Im więcej koni, tym więcej dobrego przykładu. Nie mówiąc już o zbliżeniu się do natury. A dzisiaj koni w miastach tyle co kot napłakał.
[www.youtube.com]
Cytuj

Przywrócenie kapitalizmu to tylko kwestia czasu, jeśli sami tego nie zrobimy - zrobi to za nas natura.
- proponuję to jako hasło wyborcze KNP

To ciekawe, że postępowcy tak często odwołują się do natury i mądrości ludowych.

10-03-2013 - 16:45:31

Właściwie to nawet trudno jest powiedzieć, że rząd w państwie socjalistycznym wie lepiej, albo nawet - że ma ambicje wiedzieć lepiej. Guzik tam lepiej wie, co widzimy i słyszymy codziennie, bo ludzie nieustannie psioczą na niedomagania systemu - i to głównie na jego sztandarowe zdobycze, czyli NFZ i ZUS. Propaganda lęku przed jego upadkiem robi jednak swoje, i ludzie psioczą, ale w wyborach głosują na kontynuację - jakby w ogóle nie było wyboru. No i te czerwone rządy też wcale nie muszą wiedzieć lepiej. To jest trochę jak u nas, bo my też nie zamierzamy wiedzieć lepiej, ale też jest przeciwnie, bo my konsekwentnie nie zamierzamy ludźmi kierować w ich sprawach osobistych, rodzinnych, biznesowych, a czerwoni kierują na całego, cofając się tylko pod przymusem i tylko czasowo. Ani teoretycznie, ani praktycznie władcy III RP nie dowodzą swojej racji, a wiec musi się rozchodzić o coś innego, czyli najprędzej o pieniądze (w polityce pieniądze = duże pieniądze, czyli takie, których szaraczek nie obejmuje swoim łebkiem od szpilki).Brak oparcia ideowego i sensu praktycznego jest tylko przesłanką do nieładnych podejrzeń. Dowodem jest przewlekanie, czyli upór pomimo braku realnych sukcesów. Są jeno nierealne, jak np. członkowanie w UE. To jeszcze trochę mało, ale na stercie jest pełno innych dowodów. Weźmy najświeższy. Skoro władze III RP zamiarują wtrącać obywateli do czubków wedle sobieuznania, czyli zagarnąć zamierzają jeszcze więcej władzy nad obywatelami, ryzykując wzrost nieufności i kolejne wściekłe ataki (coraz trudniejsze do zamilczenia), to się to się musi oznaczać, że władze nie mają innego wyjścia, a dalej - że z jakiś niebagatelny musi być powód. Takim powodem może być właśnie, wyczekiwana przez nas, impotencja. Władcom naszego kraju władza wymyka się z rąk. Przekupstwo dotacyjno-zasiłkowe nie przynosi wystarczających efektów, nawet po okraszeniu wizją tzw.rozwoju i kolejnych transzy. Wobec tak szczególnego ruchu władz, jak i wobec poprzedniego szczególnego, czyli pomysłu sprowadzenia krzyżaków na okoliczność niepokojów, kojarzyć się zaraz powinno, że wojna merdialna w łonie Okrągłego Stołu już Polaków nie podnieca w stopniu wystarczającym. Mamy w krótkim czasie dwa proste dowody, że III RP weszła w stan terminalny. Tak normalnie byśmy nawet nie wiedzieli na pewno - bo przecież oni nam nie powiedzą (dla mniej wnikliwych jest przewidziana szopka, a reszta niech się pędzi). A tu taki suwenir.Ale my się też nie podniecajmy przesadnie. Sprawy idą w dobrym kierunku, czyli III RP stacza się już nieubłaganie, a my nieubłaganie rośniemy w siłę. Tylko że tej siły potrzeba niecko więcej. III RP jest kolosem na glinianych nogach, ale nie względem nielicznej przecież opozycji. III RP może się zawalić pod własnym ciężarem, ale cholera wie, kiedy to będzie. Wspomniane usiłowania władz dotyczą sił opozycji, a nie niedomagań gospodarczych socjalizmu. Socjalizm może jeszcze pociągnąć - a szczególnie bez opozycji. Dlatego nie możemy skonfrontować się za wcześnie. Po prostu mamy tylko jedno podejście.Co by się nie miało wydarzyć, my musimy wzmocnić naszą egzekutywę. Każdy działacz i sympatyk musi posiadać to i owo. Nie oglądać się na innych - szlachcic tak nie robi. A myśmy są nowa szlachta naszego kraju.
Czyli - szabelka do boku!


..............................................

W związku z ostatnim ruchem sitwy, zaleca się przeczytanie książki Włodzimierza Bukowskiego pt. "I powraca wiatr...".
Biały Człowiek

10-03-2013 - 19:45:51

Jurij jest wielce kontent po dzisiejszym dniu smiling smiley Nie spodziewał się, że jego słowa wywołają aż taką falę jadu i obelg pod jego adresem ze strony euro-socjalistycznych trolli. To znaczy że zabolało, bo miało zaboleć smiling smiley Zgodnie z przewidywaniami Jurij nie uzyskał żadnego konkretnego kontrargumentu, jedynie ten sam bełkot co zwykle:

Cytuj
Euro-socjalistyczny troll
Jurij bla bla bla korwinojeby bla bla bla Ozjasz bla bla bla.

Jak zwykle jednak trolle się skompromitowały i rozbawiły zapewne niejednego czytelnika tego forum:

Cytuj
Roman Włos
Na tej zasadzie, Stary Baca jest współwłaścicielem towarzystwa ubezpieczeniowego, a w przeszłości Baca miał także trzy browary (zakłady produkcyjne) oraz kilka banków i jeszcze centralę handlu zagranicznego czyli szpiegowską. Z tym, że do kupna akcji towarzystwa ubezpieczeniowego, to Mośki Bacę zmusiły.

co bardzo ładnie zostało skomentowane przez Wprost:

Cytuj
Wprost
W przypadku Romana Włosa chodzi chyba jednak nie o karierę polityczną tylko wsparcie w działalności zawodowej. Jak sam przyznał w rozmowie z Wprost24 ma problemy z regularną spłatą czynszu.

Na szczęście polska kolonia Unii Europejskiej robi wszystko co w mocy państwa opiekuńczego, aby Roman Włos i pozostałe euro-socjalistyczne trolle, które nie mogą sobie wyobrazić dnia bez zusu, niewolnictwa i zasiłku z opieki społecznej mogły poczuć się otoczone należytą opieką: [korwin-mikke.pl] smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6138, Posty: 45249, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 698, Posty: 2033.