17.12.2011 Memento z Olkusza

Wysłane przez Libero 

18-12-2011 - 01:29:00

Link do felietonu

Cytuj

Zawsze mi się wydawało, że jak ktoś usłyszy z ekranu zdanie nietypowe, drastyczne – to przykuwa ono na czas jakiś jego uwagę. (...) Dzisiejszy człowiek słucha jak widać tylko tego, co mniej-więcej pasuje do tego, co słyszy na co dzień. Tezy oryginalne – odrzuca a limine.

To nie jest wcale takie niezwykłe. Zawsze obawiano się tego, co inne, nowe. To, co jest znane, jest bezpieczne i nie ma znaczenia, czy ma to sens, czy jest głupie. Dodatkowo, ludzie mają wkodowane pewne hasła, na które zawsze reagują podobnie. Dzień w dzień, z ekranu, z gazet, radia, internetu, płynie propaganda utrwalająca jedynie słuszne przekonania i zmieniająca znaczenie słów.
Wszystko, co najgorsze, związane jest z PiSem i Kaczyńskim - "mohery, Katyń, teorie spiskowe, krzyż, katoland, prawica itp". Prawica, to faszyści, a wiadomo "faszyzm nie przejdzie". Faszyzm - "Hitler, druga wojna światowa, masowe mordy, zniszczenia...".
Do liberalizmu gospodarczego najskuteczniej zniechęcili ludzie z KL-D, czyli "aferałowie". Kiedy większość słyszy słowa "kapitalizm", "liberalizm", to od razu przed oczami ma afery, przekręty, biedę, bezrobocie, brak bezpieczeństwa itd itp

A potem my, niewzruszenie i od zawsze, prowadzimy kampanie, wyjaśniając że jesteśmy "jedyną prawdziwą, liberalną prawicą" the finger smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-12-2011 01:29 przez Libero.

18-12-2011 - 02:35:45

KOMENTARZ PISANY NA ZLECENIE SITWY TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ

WYKASOWANY PO DEKONSPIRACJI OPŁACANEGO AGENTA BEZPIEKIZmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 29-08-2012 07:27 przez redbull.

18-12-2011 - 05:18:42

Nie o tym napisałem

18-12-2011 - 06:33:59

Cytuj

Jednak, gdy coś takiego usłyszę, to nie przełączam się na inny kanał – tylko czekam na jakieś uzasadnienie, zaprzeczenie, wyjaśnienie.
A kiedy takie usłyszę - uciekam podkuliwszy ogon banując (o ile to możliwe) oponenta.

18-12-2011 - 08:13:28

Cytuj
XXX
Jednak, gdy coś takiego usłyszę, to nie przełączam się na inny kanał – tylko czekam na jakieś uzasadnienie, zaprzeczenie, wyjaśnienie.

Bo ty Korwin nie rozumujesz jak normalny człowiek, tylko brakuje ci jakiegoś genu, który posiadają przedstawiciele homo sapiens, przez co jesteś przekonany o swojej wyższości i wybitności.

18-12-2011 - 10:39:31

Cytuj
learc
Bo ty Korwin nie rozumujesz jak normalny człowiek, tylko brakuje ci jakiegoś genu, który posiadają przedstawiciele homo sapiens, przez co jesteś przekonany o swojej wyższości i wybitności.
Nie rozróżniasz gatunku homo europeus od homo sapiens.
Musisz być debilem, który lubi marnować swój czas - albo muszą płacić Ci za to co robisz smiling smiley

18-12-2011 - 11:52:20

Cytuj
Tenconielubiplastiku
Nie rozróżniasz gatunku homo europeus.

Nie ma takiego gatunku. Doucz się gimbusie lub imbecylu, bo nikim innym być nie możesz.

18-12-2011 - 12:38:50

Spokój, dupki!

To można tu brac dutki za pocenie sie na forum??
Hej!

18-12-2011 - 13:55:14

@learc
Po co Ty tu w ogóle siedzisz, Korwin kiedyś fiknął twoją laskę? A może ty fiknąłeś, a była facetem? Wrzuć na luz człowieku.

Co do meritum kozak może być też wariatem, rozróżniamy ich po tym czy kozaczą zagrażając innym czy niesmiling smiley Poza tym nauczyłem się w życiu ( od kozaków ), że prawdziwy kozak, to taki, po którym tego zupełnie nie widać, ale kiedy już to pokaże to nie ma wątpliwości. Innymi słowy nie ten jest mocny co dużo gada, że umie przywalić i byle komu, ale ten co wali rzadko i tylko tym co zasługują, ale jak już wali to efekt jest bezdyskusyjny.

18-12-2011 - 18:15:36

Wydaje mi się , że ludzie reagują tak tylko na polityków. kiedy polityk powie coś niecodziennego od razu kojarzy się to z setkami wcześniejszych idiotycznych wypowiedzi innych polityków i przerzucamy kanał. kiedy usłyszę coś ciekawego na Discovery albo National Geographic zostawiam i słucham, kiedy słyszę np. Pana Niesiołowskiego to nie ważne co powie i tak przerzucę bo od razu mam przed oczami innych polityków kłócących się, obrzucających wyzwiskami itp.. może dlatego ludzie źle reagują na radyklane wypowiedzi Korwina....

19-12-2011 - 03:04:29

KOMENTARZ PISANY NA ZLECENIE SITWY TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ

WYKASOWANY PO DEKONSPIRACJI OPŁACANEGO AGENTA BEZPIEKIZmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 29-08-2012 07:27 przez redbull.

19-12-2011 - 13:25:30

[www.youtube.com]
Ten link rozwiewa wszystkie wątpliwości co do rzekomej "prawicowości" SP.

19-12-2011 - 14:45:41

KOMENTARZ PISANY NA ZLECENIE SITWY TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ

WYKASOWANY PO DEKONSPIRACJI OPŁACANEGO AGENTA BEZPIEKIZmieniany 11 raz(y). Ostatnia zmiana 29-08-2012 07:27 przez redbull.

19-12-2011 - 17:34:07

mozemy sie roznic i spierac, ale trzeba sie zgodzic co do jednego. Pan Janusz jest jedynym Polakiem prawicowcem. Poza tym posiadł wiedzę i moc rozumienia porównywalną ze Stwórcą.

Wszelkie inne tematy podlegają dyskusji

28-12-2011 - 11:54:58

Wydaje się, że wymieniony obywatel nie był przygotowany na spotkanie z prawdziwą polityką, rozumianą też jako całość polityki, a nie tylko jako jej najpowszechniej odbierany fragment. Bo można tu założyć, że gdyby tenże obywatel posłyszał w telewizorze np. cytat, lub inny wyjątek, z przesłania którejś lewicowej bojówki o konieczności powywieszania bogaczy, posiadaczy, imperialistów itd., to by nie zareagował alergicznie. Nie wiadomo oczywiście, jak by zareagował, ale uzasadnione jest podejrzenie, że nie jednakowo na ostrą wypowiedź z lewej jak i z prawej strony sceny politycznej, gdyż inaczej musiałby wspomnieć, że wyłączał pudło nie raz, kiedy zapodawany był w nim temat polityczny.


Tak szybka reakcja obywatela wskazuje też, że nie miał on uprzednio głębszych przemyśleń w temacie zagrożenia socjalizmem i komunizmem, a właściwie nawet w temacie skutków wdrażania na etapie obecnym. Czyli nie rozpoznawał poprawnie systemu bieżącego, nie potrafiąc zaklasyfikować go do stosownego rodzaju. Najwyraźniej dopiero później podjął się rozpatrzenia okoliczności i postarał się ogarnąć całość sceny, a nie tylko przekaz największych nadajników.


Obywatel ten może pretensje do działaczy obozu K-L, że czasem stosują ostrą formę - choć jedynie warunkowo. I tę kwestię obywatel da radę zrozumieć, kiedy zauważy gigantyczną dysproporcję z dostępem do wielkich przekaźników. Za mało jeszcze się ten obywatel zaangażował, żeby rzecz ocenić. To się zresztą zdarza ciągle i ludzi zgłaszających podobne uwagi jest dużo. Po prostu ludzie biorą się za ocenę jeszcze przed ogarnięciem całości. A tu nawet zauważenie, że na krajowej scenie politycznej działają nie tylko partie lansowane przez wielkie tuby, też nie wystarczy do oceny. Jest jeszcze historia zmagań opozycji z ośrodkiem władzy i jego przybudówkami. Kiedy obywatel do niej sięgnie, zauważy, że opozycja stosowała już różne metody dotarcia do sumienia narodu, przy czym nigdy nie zapomniała o rzeczowym przekazie. Jeszcze trochę wysiłku obywatela, a spostrzeże on ciekawą konsekwencję dysproporcji dostępu do telewizorni. Otóż strona rządząca (z okolicami) urządza masę żałosnych teatrzyków, nawet bez cienia szczerości (sztuczna gestykulacja, dzieci na ręku, baloniki i reszta katalogu sztuczek i rekwizytów), czym praktycznie zapełnia swoje przesłanie do obywateli. Za to dogłębnej analizy stanu rzeczy dokonuje opozycja. Niby też nie powinno być zaskoczeniem, że obóz rządzący stosuje tak wielką ilość propagandy prymitywnej, skoro ma w propagandzie dużą przewagę fizyczną, a też przez lata przyzwyczaił odbiorców (jak psów Pawłowa) do nędznej jakości swojej informacji bieżącej i publicystyki. Obóz opozycji wypracował sobie broń w formie właśnie analizy, czyli realnie obnażania. I to opis całości jest zasadniczą metodą przekazu opozycji, a sporadyczne dopuszczenia do okienka wykorzystywane są raczej do prowokacji. Kto się wysili na wnikliwą obserwację, ten zauważy, że wyprowadzenie niewygodnego dla sitwy dowodu spotkać się musi z zakrzyczeniem przez redaktora prowadzącego. Tam nie da się wiele powiedzieć, bo po prostu nie ma fizycznej możliwości - przy czym taką możliwość nieustająco mają przedstawiciele obozu władzy. Pretensje o ostrość wypowiedzi opozycji są przeważnie przesadne.


No i z tym zagrożeniem ze strony ośrodka władzy stręczącego nam bieżący system, a też zagrożenie z samego wiadomego systemu. Warto ocenić i docenić, a zrozumie się, że ostra wypowiedź jak najbardziej tu pasuje.Biały Człowiek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6259, Posty: 45490, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 719, Posty: 2057.