Emigracja do Kanady

Wysłane przez gielo 

09-07-2011 - 11:23:13

Nie jestem w stanie zmienić swoich poglądów ani ustroju politycznego panującego w Polsce i europie zachodniej więc zmieniam kraj zamieszkania. Dostałem pracę jako wiceprezes w pewnej firmie komputerowej w Toronto. Piszę o tym jako, że Kanada posiada wiele cech wspólnych z tym co proponuje nam Kongres Nowej Prawicy i JKM, a co wielu Polaków odrzuca brnąc dalej w socjalistyczną utopię. Poniżej przedstawiam kilka faktów wraz z moimi komentarzami do nich. Wnioski wyciągnijcie sami, ja mam natomiast nadzieję że uda się mi przekonać kolejnych kulka czy kilkadziesiąt osób do KNP.

Cytuj
WikiPedia
Kanada jest monarchią konstytucyjną, a głową państwa, Królową Kanady, jest Elżbieta II[22][23]. Jest też demokracją parlamentarną z federalnym systemem rządów parlamentarnych i silnymi tradycjami demokratycznymi.

Czy rzeczywiście więc monarchia to ucisk i wyzysk społeczny jak nam wmawiają Ci bandyci zwący się naszymi posłami ?

Cytuj
WikiPedia
Władza sądownicza Kanady odgrywa ważną rolę, interpretując przepisy i unieważniając te, które naruszają Konstytucję. Sąd Najwyższy Kanady jest najwyższą instancją sądową i ostatecznym arbitrem, a na jego czele stoi obecnie sędzia Beverley McLachlin. Dziewięciu sędziów Sądu Najwyższego Kanady mianuje, w porozumieniu z Premierem, Gubernator generalny Kanady. Wszyscy sędziowie szczebla najwyższego i apelacyjnego mianowani są przez Gubernatora generalnego w porozumieniu z Premierem i ministrem sprawiedliwości, po konsultacjach z pozarządowymi organizacjami prawniczymi. Gabinet federalny mianuje sędziów Sądów Najwyższych na szczeblu poszczególnych prowincji i terytoriów. Niższe stanowiska sędziowskie w prowincjach i terytoriach obsadzane są przez właściwe dla nich rządy.

Wszędzie – z wyjątkiem Quebecu, gdzie dominuje prawo cywilne – przeważa system common law. Prawo karne stanowi wyłączną odpowiedzialność władz federalnych i jest ujednolicone w całym kraju. Przestrzeganie prawa, w tym sądy karne, leży w kompetencjach prowincji, ale na terenach wiejskich wszystkich prowincji, z wyjątkiem Ontario i Quebecu, odpowiedzialność za nadzór policyjny skupia się na federalnej RCMP-GRC.

To w dużej mierze pokrywa się z tak szeroko krytykowanym przez wielu poglądom głoszonym przez prawdziwych prawicowców w Polsce. Więc czy to jest utopia jak oni sądzą ? Czy może właśnie tak powinna wyglądać nowoczesna Polska i Europa ?

Cytuj
WikiPedia
Kanada jest federacją dziesięciu prowincji i trzech terytoriów. Prowincje to: Alberta, Kolumbia Brytyjska, Manitoba, Nowy Brunszwik, Nowa Fundlandia i Labrador, Nowa Szkocja, Ontario, Wyspa Księcia Edwarda, Quebec i Saskatchewan. Terytoria to Nunavut, Terytoria Północno-Zachodnie i Jukon. Każda z wyżej wymienionych jednostek ma swoje oficjalne symbole oraz motto.

Prowincje są bardziej niezależne od rządu federalnego niż terytoria. Są one odpowiedzialne za większość programów socjalnych, takich jak służba zdrowia, edukacja czy opieka społeczna. Wspólnie osiągają większe dochody niż Rząd Federalny. Używając swoich uprawnień, Rząd Federalny może zainicjować w prowincjach programy narodowe, takie jak np. zdrowotny Canada Health Act. Prowincje mają prawo ich zaniechać, jednak w praktyce zdarza się to rzadko. Aby mieć pewność, że opodatkowanie i świadczenie tych usług utrzymują się na podobnym poziomie w biedniejszych i bogatszych prowincjach, Rząd Federalny dysponuje dotacjami wyrównawczymi (Equalization payments).

Każda z prowincji ma jednoizbowy parlament oraz rząd, na czele którego stoi Premier wybierany w taki sam sposób jak Premier Kanady. Każda prowincja posiada również gubernatora-porucznika, reprezentanta królowej – analogicznie do urzędu gubernatora generalnego Kanady, mianowanego z rekomendacji Premiera, aczkolwiek w ostatnich latach wzrasta stopień uzgadniania tych mianowań z rządami prowincjonalnymi.

Coś o czym pisałem kilka miesięcy chyba nawet na tym forum i co zakrzyczało wielu lewicowców i "prawicowców" z UPR i PO jako głupota. Więc czy aby na pewno jest to głupota? Bo jeżeli tak to czemu kraj taki jak Kanada ma najwyższy standard życia na świecie, a Niemcy, które poszły drogą euro socjalizmu zaledwie po 20 latach z dynamicznie rozwijającej się gospodarki otrzymały ruinę borykającą się z problemami ekonomicznymi, które w normalnym ustroju są nawet nie do pomyślenia ? Nie wspomnę już o Irlandii (którą zresztą obiecywał nam bodajże Tusk - ciekawe o której myślał czy o tej 20 lat temu czy tej dzisiejszej hehe), Portugalii czy Hiszpanii.

Cytuj
WikiPedia
Kanada jako jedno z najbogatszych państw świata, dzięki wysokiemu dochodowi per capita jest członkiem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz grupy krajów G8. Kanada posiada gospodarkę wolnorynkową z niewiele większą interwencją rządu niż ma to miejsce w USA, choć o wiele mniejszą niż w większości krajów europejskich[33]. Kraj ma mniejszy produkt krajowy brutto per capita (PKcool smiley niż jego południowy sąsiad (38 025 USD, 2009[34]), ale wyższy niż gospodarki zachodnioeuropejskie[35][36]. W ostatniej dekadzie kanadyjską gospodarkę cechował szybki wzrost, niskie bezrobocie i wysokie nadwyżki budżetowe na szczeblu federalnym. Dzisiejsza gospodarka Kanady bardzo przypomina amerykańską w orientacji na wolny rynek, wzorach produkcyjnych oraz wysokim standardzie życia[37]. W październiku 2006 r. bezrobocie w Kanadzie wynosiło 6,3% i był to najniższy wskaźnik od 30 lat, choć jest on różny w pomiarach lokalnych – od niskiego 3,6% w prowincji Alberta do wysokiego 14,6% w Nowej Fundlandii i Labradorze[38].

Kolejny element przemawiający za liberalizmem i wolnością zarówno gospodarczą jak i społeczną. Kolejny element który jest także solą w oku socjalistom i innym bandytom. Ameryka popełniła błąd i wybrała sobie prezydenta socjalistę Obamę, który obsadził rząd swojakami (jakież to typowe dla nich- nieprawdaż ? ;]) Efekty tego możemy zobaczyć już dzisiaj hehe.

Cytuj
www.emigracjadokanady.net
Vancouver zajmuje pierwsze miejsce na swiece pod wzgledem standardu zycia, Toronto 9 miejsce, Calgary 10 miejce ze 127 miast branych pod uwage. Wedlug raportu o standardzie zycia na swiecie przygotowanego przez Mercer Human Resource Consulting ( World Wide Quality of Living Survey- 03.Kwiecen.2006) Vancouver jest na 3 pozycji, Toronto na 14, Chicago na 36, Londyn dopiero na 39, Ateny na 79 pozycji z 350 miast branych pod uwage.

Kolejny dziwny zbieg okoliczności hehe, oczywiście dla socjalisty, bo normalny myślący człowiek traktuje to jako oczywistość wynikającą ze zdrowego ustroju gospodarczego.

Cytuj
www.emigracjadokanady.net
Wysokosc podatkow dla osob indywidualnych w przedziale klasy sredniej (do c$80,000 rocznie) sa bardzo zblizone do podatkow amerykanskich i duzo nizsze niz podatki w krajach europejskich. Nalezy zaznaczyc, ze podatek placony przez osoby indywidualne w Prowincji Ontario (dla osob zarabiajacych do c$60,000 rocznie) jest mniejszy niz dla osob mieszkajacych w Nowym Yorku. Podatki placone przez korporacje sa rowniez bardzo zblizone do amerykanskich, roznice wynikaja z podatkow nalozonych przez poszczegolne stany, czy prowincje.

Więc co Panowie socjaliści ? Niskie podatki, czy wysokie podatki ? Pewnie znowu kolejny zbieg okoliczności i jakieś niesamowite szczęście kanady co ?

Cytuj
www.emigracjadokanady.net
Mieszkancy Kanady cisza sie bezplatna sluzba zdrowia, na poziomie rownym standartowi sluzby zdrowia w USA. Nalezy podkreslic, ze nowy emigrant jest objety bezplatnym ubezpieczeniem medycznym juz po 90 dniach od momentu przekroczenia granicy jako Landed Immigrant (Staly Rezydent). Jako ciekawostke nalezy dodac, ze jesli z jakiegokolwiek wzgledu pacjent nie moze byc leczony w Kanadzie, rzad prowincji Ontario, wysle pacjenta do USA i pokryje koszty leczenia. Poziom przestepstw kryminalnych w Kanadzie jest prawie 4 krotnie mniejszy niz w USA, wedlug raportu RCMP www.cfc.gc.ca/pol-leg/res-eval/other_docs/factsheets/canus/default_e.asp Uniwersytety kanadyjskie, naleza do czolowki uniwersytetow na swiece. Wedlug Academic Ranking of World Universities 2006 publikowanego corocznie przez Shanghai Jiao Tong University. Universytet Torontonski znajduje sie na 24 pozycji w rankingu swiatowym.

Tu od razu naprostuję zwichrowane myślenie socjalistów. Otóż bez podatków nie da się żyć i są one niezbędne jednak powinny być one niskie. Dlaczego ? patrz powyżej. Ale też powinny być przeznaczone na to co jest naprawdę ludziom potrzebne, a nie na sponsorowanie kolejnych idiotów, którzy pogrążają kraj w ruinie czyt. rozbudowę urzędników nie liczących się z naszymi pieniędzmi, a jedynie dbających o posadkę i stwarzających pozory że są niezbędni.

Cytuj
www.emigracjadokanady.net
Kanada jest drugim najwiekszym krajem swiata zamieszkalym tylko przez 33 milionow ludzi. Dla porownania, dystans od Vancouver (zachodnia Kanada-wybrzerze Pacyfiku) do Halifax (wschodnia Kanada wybrzeze Atlantyku) to ponad 6000 km, z Warszawy do Teheranu jest tylko 3019 km. Kanada posiada ogromne zloza ropy naftowej (porownywalne z zasobami Arabii Saudyjskiej), diamentow i innych mineralow. 85 % calkowitego exportu to export do USA. (56% calkowitego importu to import z USA) Poprzez NAFTA (Polnocno Amerykanska Umowa o Wolnym Handlu) gospodarka Kanady jest calkowicie zintegrowana z gospodarka amerykanska. Wedlug CIA -Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA World Fact Book 2005), dochod narodowy na jednego mieszkanca (GDP per capita) z uwzglednieniem sily nabywczej dolara kanadyjskiego siega prawie $34,000 dolarow amerykanskich. Dla porownania w Wielkiej Brytanii, gdzie koszt zycia jest dwukrotnie wyzszy ta figura wynosi tylko $30,000, w Polsce ta figura wynosi $13,100 na mieszkanca. Srednie zarobki mezczyzny w okolicach Toronto wynosza w przyblizeniu c$57,000 a kobiety c$40,000 rocznie wedlug Statistics Canada-2005

Jak widać to nie ilość ludzi zamieszkujących dany kraj i niż demograficzny jakim tłumaczą socjaliści problemy gospodarcze w europie (w tym w Polsce) za nie odpowiadają.

Cytuj
www.emigracjadokanady.net
Polacy w Kanadzie
Polacy znajduja sie w czolowce najzamozniejszych grop etnicznych w Kanadzie. Slyna z pracowitosci, solidnosci, fachowo wykonywanej pracy , drogich domow i luksusowych samochodow. W okolicach Toronto jest ok 200,000 Polakow. Glownie emigrantow z lat 80-tych, choc nie tylko. Ta wlasnie grupa stanowi trzon ekonomiczny polskiej emigracji do Kanady. Polacy w okolicach Toronto moga uczeszczac do 13 polskich kosciolow, maja osrodki kultury (np. Jan Pawel II), ponad 6 polskich tygodniowych gazet Przeglad Tygodniowy, Zwiazkowiec) dwa dzienne programy radiowe (Radio 7 i Radio Polonia) trzy polskie programy telewizyjne ukazujace sie raz w tygodniu (Panorama 10 www.tvonnet.com/panorama10 Polish Studio, Z Ukosa, Na Luzie) ponad 100 polskich sklepow spozywczych i ponad 5,000 biznesow prowadzonych i nastawionych prawie wylacznie na oferowanie swoich uslug dla polonii w okolich Toronto.

To chyba definitywnie niszczy mit o Polaku głupku i kombinatorze panujący w europie. Także o tym, że to nieudacznicy emigrują. Jest wprost przeciwnie o czym napisze poniżej.

Cytuj
www.emigracjadokanady.net
Dla kogo jest Kanada?
Kanada jest przede wszystkim dla ludzi przedsiebiorczych, ambitnych, mowiacych po angielsku, zaradnych, lubiacych poznawac nowe kultury, prawa, wierzacych w siebie i tolerancyjnych dla innych narodow. Najlepiej sie tu czuja ci, ktorzy maja swoja wlasna wizje na lepsze jutro. Ci ktorzy szukaja kariery nie pracy, ci ktorzy chca polnocno-amerykanskiego stylu zycia dla siebie i swojej rodziny na poziomie znacznie przekraczajacym poziom zycia w Europie zachodniej. Ci, ktorzy chca prowadzic swoje wlasne firmy i realizowac swoje marznia. Ci, ktorzy chca wiecej niz tylko zarobic kilka funtow, dolarow czy euro na godzine, wiedza ze trzeba zainwestowac siebie i zrozumiec nowe srodowisko, zeby osiagnac sukces.

W skrócie, Kanada jest dla ludzi przedsiębiorczych, ceniących sobie wolność, pracowitych, zaradnych itp. To obrazuje jasno, że to nie nieudacznicy emigrują ale ludzie którzy szukają miejsca, które nie będzie im przeszkadzało w ich rozwoju, nie będzie ich łupić z zarobionych pieniędzy i gdzie spotkają podobnie myślących do nich ludzi w śród których nie będą się czuli jak odmieńcy.
To jest właśnie Kanada, Podobny jest Luxemburg pod względem ekonomicznym (znowu zbiegiem okoliczności jest, że jest monarchią hehe) i uważam, t w tym kierunku powinna iść Polska, a nie w kierunku w jakim poszła Grecja, Irlandia, Portugalia, Włochy itp.

Osobiście mam nadzieję że wreszcie większość polaków to zrozumie i za kilkadziesiąt lat wrócę do kraju na emeryturę, stwierdzając że jednak miałem rację sądząc że Polacy to mądry naród, tylko zagubiony w tym bełkocie który serwuje nam od dziesięcioleci ..... Że pogonią tą całą czerwoną hołotę (czy to promowskiewską, probrukselską czy też paryską) i staną się spokojnym, szczęsliwym narodem.

Pozdrawiam.

16-07-2011 - 22:29:44

Znacznie wyidealizowałeś sobie Kanadę. Jako, że miałem kilka lat temu okazję, jadąc pociągiem, rozmawiać z pewnym Polonusem z Kanady o tym, jak wygląda życie w tym kraju i jak tam funkcjonuje Polonia, to krótko zrelacjonuję, co on mówił. Otóż gospodarka jest socjalistyczna - nie tak, jak w Europie, ale wszystko zmierza w tym kierunku. Chrześcijaństwo prawie zupełnie wyrzucone z przestrzeni publicznej, w której dominuje lewacki punkt widzenia. I to dominuje o wiele silniej, niż w Polsce - Kanada była 4. państwem świata, które zalegalizowało "małżeństwa" dewiantów seksualnych [pl.wikipedia.org]. Poprawność polityczna (zwłaszcza w tematach żydowskich) wg niego zaszła tam do takiego stopnia, że to, co jest w Polsce, to pikuś (mówił, że za wiele artykułów, jakie czyta na polskich portalach i blogach, w Kanadzie poszłoby się siedzieć, a w najlepszym wypadku byłoby się ostro ciąganym po sądach). Jest tam jeszcze jeden dyskomfort, którego doświadczają wyłącznie Polacy, a mianowicie żydowskie ataki (trwające już drugie pokolenie), polegające na niezwykle chamskich, kłamliwych, a często wręcz wulgarnych kalumniach (+ tzw. "polish jokes" ), jakie w sposób zorganizowany i niezwykle intensywny (on mówił, że była kilkuletnia przerwa, gdy RP wysłała wojsko na syjonistyczny podbój Iraku) prowadzi kanadyjskie żydostwo. Jako, że diaspora żydowska wg niego dominuje w Kanadzie (w mediach, kulturze i środowiskach akademickich), a niektórzy wysocy rangą kanadyjscy politycy narodowości żydowskiej wprost deklarują lojalność wobec obcego państwa (domyśl się którego) i nikogo to już nawet nie rusza (może rusza, ale boi się głośno powiedzieć), to te ataki na Polskę, Polaków i polskość jako taką, przybrały wręcz postać systemową i stały się częścią kanadyjskiego pejzażu. Od siebie dodam, że działania Polonii kanadyjskiej są dodatkowo torpedowane przez "polski" MSŻ, o pardon, tzn. MSZ, co nasiliło się zwłaszcza, gdy ministrem został neokonserwatysta Sikorski [korwin-mikke.pl] , [www.prawica.net]
"Bezpłatna" służba zdrowia zdycha tam, jak każda państwowa służba zdrowia (tylko, że zdycha wolniej, niż w Polsce, bo spada z wyższego pułapu). Tak samo poziom życia - jest tam oczywiście wyższy, niż w Polsce - ale komuna tam postępuje i nie jest wcale pewne, że Kanada się z Polską nie wyminie, tak jak na naszych oczach komunistyczne niegdyś Chiny zaczynają się wymijać z wolnorynkowymi niegdyś Stanami Zjednoczonymi. Nie pytałem tego Polonusa, czy w Kanadzie jest jakaś partia prawicowa (oczywiście poza parlamentem, bo w parlamencie rzecz jasna nie ma, jak na całym Zachodzie), więc nie wiem. Ale nawet, jeśli jest, to sobie coś tam dłubie na marginesie życia publicznego, tak jak na naszym podwórku przez lata UPR, WiP, a teraz pewnie KNP też (obym się pomylił).
O tym, że w Kanadzie (jak i w Luksemburgu) jest monarchia, chyba nie napisałeś poważnie? Panuje tam demokracja, aż (nie)miło. Królowa brytyjska (jak wszyscy "królowie" w państwach demokratycznych) jest tam czymś w rodzaju ciekawostki i częścią pop-kultury, tak, jak w samej Anglii. Na realną politykę ma wpływ zerowy. Prawdziwymi królami są w demokracji ci, którzy mają dominację medialną (potrzebną do ustawiania motłochu w "odpowiednim" kierunku), czyli, także na gruncie kanadyjskim, Żydzi.

06-11-2011 - 21:04:32

Barbaryzacja Kanady zaszła dalej, niż mi się dotąd zdawało: [www.legitymizm.org]

19-02-2012 - 20:05:48

Co za głupoty wypisujesz, w każdym normalnym kraju dzieciobójstwo jest lekko karane. Nawet polski kk art 149 mówi wyraźnie: Matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ale lepiej sobie wypisywać brednie o barbaryzacji...

27-02-2012 - 00:06:52

Cytuj
urbietorbi
Co za głupoty wypisujesz, w każdym normalnym kraju dzieciobójstwo jest lekko karane.
W kazdym kraju rządzonym przez psychopatów dzieciobójstwo jest lekko karane (lub w ogóle). Za mordowanie dzieci nienarodzonych powinna być kara śmierci i basta. Za propagowanie mordowania dzieci nienarodzonych - długoletnie kary więzienia. I tak będzie w przyszłości - przynajmniej w Polsce. Oczywiście uprzednim warunkiem powrotu normalności jest fizyczna likwidacja psychopatów, którzy dzieciobójstwo forsują. I ta fizyczna likwidacja nastąpi (przynajmniej w Polsce) i będzie miła Bogu.

27-02-2012 - 00:09:09

A wracając do tematu wątku, to jego założyciel nieźle się zagalopował. O biedna Kanado!

01-03-2012 - 21:16:14

Cytuj
Dagomeusz
A wracając do tematu wątku, to jego założyciel nieźle się zagalopował. O biedna Kanado!

Ano, mało kto wie, że Canada jest jednym z bardziej zadłuzonym panstwem na świecie.
I, że życie w Canadzie nie należy do zbyt łatwych, bo nic tam już nie działa.
Wszystkie podatki idą już na spłacanie odsetek od zadłużenia.

28-02-2015 - 08:08:35

Gielo zaczął sobie chwalić Kanadę zanim posmakował w niej życia. Iluż to znamy emigrantów którzy obiecywali sobie tyle po wyjeździe.. Już byl w ogródku, juz witał się z gąską. Dagomeusz ma rację.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6258, Posty: 45483, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 54, Posty: 234.