Moralnosc komynistyczna

Wysłane przez kowalskil 

20-03-2013 - 21:13:22

Moralnosc Komunistyczna”

Temat ten poruszylem w rozdziale 7 mojej ksiazki “Pieklo na ziemi: brutalnosc i przemoc rezymu stalinowskiego” (niestyty tylko po angielsku):

[csam.montclair.edu]

Wczoraj znowu czytalem ten rozdzial. Oto tlumaczenie maszynowe dwuch fragmentow, z moimi poprawkami. Tlumaczenia maszynowe, nawet bez poprawek, sa czesto wystarczajace gdy chcemy tylko wiedzic o co chodzi. Narzedzie ktorym sie posluguje to

[translate.google.com]

Tych co pisza do mnie w jezykach obcych prosze by uzywali krotkich i prostych zdan. I sam tak do nich pisze. Goraco polecam to proste do uzywania narzedzie. A teraz do tematu.

Ludwik Kowalski Dr. Prof-zw.

[ludkow.info]

=====================================

3.7.1 Moralność jest bronią w walce klasowej
Sam spryt nie wystarczy, by stać się władcą dużego kraju. Aby odnieść sukces, Stalin również potrzebowal lojalnej tajnej policji z praktycznie nieograniczonym dostępem do wszystkich gałęzi rządu, w tym wojsko. Ponadto, potrzebowal nowego rodzaju moralności, takiej ktora znieczula naturalne ludzkie slonnosci przeciwstawiania sie zlu.

Według Lenina i Stalina, moralność powinny być podporządkowana ideologii rewolucji proletariackiej. Negując moralności oparta o religie, glosili ze to co nam jest pomocne jest moralne, a to co nam przskadza jest niemoralne. Moralność jest bronią w walce klasowej. Członkow partii i Komsomołu szkolono by przyjeli taka postawe.

Uzasadnienie było proste. Świat jest pełen niesprawiedliwości i niemoralności. Chcemy zastąpić go lepsza "naukowo zaprojektowana" struktura społeczną - komunizm. Dlatego to, co robimy jest słuszne, z definicji. Oto dobra ilustracja. torture popełniona przez naszego wroga należy wystawiać jako okropne barbarzyństwo. Robimy to, aby zdobyć sympatię i wsparcie naiwnych ludzi, tych co wierzą w "moralnosc burżuazyjna". Ale akt tortur popełnionych przez nas, by ukarać wroga rewolucji, nie jest niemoralny. Taki akt jest historyczna koniecznośćia . Podobnie eliminacja ludzi w Oswiecimiu została uznana za niemoralna podczas gdy eliminacje w Kołymie uznano za moralne.

Co odróżnia te dwa przypadki? Nie jest to metodologia zabijania, gaz versus mroz; roznica jest w ideologiach, którymi sie posluguje. Towarzysz Dzierżyński, pierwszy dyrektor radzieckich organów karnych, został określony jako wysoko-moralnlny komunista. Ten zaszczyt był nagrodą za wyjątkowo brutalne obchodzenie się z zadeklarowanyimi wrogami klasowymi, na zlecenie partii Lenina i Stalina. Inni bolszewicy, w tym ci, którzy zostali później usunięci przez Stalina, byli również bardzo brutalny. Mam na mysli przywódcow czerwonego terroru, wojny domowej, komunizmu wojennego i kampanii kolektywizacji.

Niemoralność jest prawdopodobnie starsza od cywilizacji, ale Hitler i Stalin podniósł ją do nowych szczytow (29). Ile czasu zajme poprawianie szkod spolecznych wywolanych przez dwanaście lat brutalności w Niemczech, albo tych wywolanych prez co najmniej pięćdziesieciu latv teroru Sowieckiego? Kto powinien kierowac wysilkami walczenia z potworami w cialach ludzkich? Niektore z tych potworow, zgodnie z (30), to:

a) Niemoralny egoizm
b) Sadyzm i emocje na polu bitwy.
c) Podporzadkowanie interesow osobistych interesom grup, prowadzace do wojen i ludobójstw.
d) Ideologie, która moga przekonać ludzi, że walka pomiędzy grupami - nizsze rasy dla nazistów, wrogie klasy dla marksistów - jest nieunikniona i konieczna dla postępu.

3.7.2 Nie jesteśmy takimi jak inni
Odniesienia do starych książek (w języku rosyjskim) poświęconym "moralności komunistycznej" można znaleźć w (31). Jedna z nich (32) poświęcona była, "wzorowi moralności bolszewickiej, Feliksowi Dzierzyinskiemu". Wspolautorem drugiej ksiazki (33) byl główny przewodca bolszewicki, Nikołaj Bucharin. Interesujące byłoby porównanie treści jego książki z tym co rosyjscy komuniści piszą dzis o rewolucyjnej moralności. Podejrzewam ze ideologia partii sie nie zmieniła; ze znowu licza na teror po zdobyciu wladzy.

Ściśle związana z moralnością jest sprawa przekonań. Dla prawdziwego bolszewika przekonania osobiste podporzadkowane sa woli partji. Oto, jak wyjaqsnia to stary bolszewik, Juri Piatakow (31), zwracajac sie do czytelnika, w roku 1932.

" Nie wierzysz ze poglady ludzkie moga sie nagle zmieniac. Z tego wnioskujesz że nasze wypowiedzi są nieszczere ...., że są kłamstwem. .... Zgadzam się, poglady zwyklych ludzi nie ulegaja naglym zmianom. Ale my, bolszewicy, roznimy sie od zwyklych ludzi. Jesteśmy partją, która zmienia niemozliwe w mozliwe. ... Na rzadanie partji gotowi jestesmy wypedzic z naszych mozgow, sila woli i w ciagu 24 godzin, wszystko to w co wierzyliswmy od wielu lat. ... Tak, co uwazalem wczoraj za czarne uwazam dzis za biale, bo dla mnie nie ma życia poza partią, i bez zgadzania sie z wszystkim co postanowi.

Ironia losu sprawila że w roku 1937 Piatakow został oskarżony o działalnośc antipartyjna, i natechmiast rozstrzelany. To samo przydarzylo się rok pozniej, Bucharinowi. Kazdy z nich przyznal sie do dzialanosci antyradzieckiej. Czy byli torturowani ? A moze poprostu przekonano ich ze maja jeszcze jedna szanse do pogodzenia sie z wola partji? ... W nastepnej sekcji (3.7.3) opisze jak Mołotow, rowniez oddany stalinowiec, zostal przekonany, bez zadnych tortur, że jego wlasna żona była, wrogiem ludu. Bycie czloniem partji, od roku 1918, nie uchronilo ja od zeslania na wygnanie, w roku 1949. Starzy malzonkowie byli razlaczeni przez cztery lata, az do smierci Stalina.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Ludwik Kowalski, autor zyciorysu "Wspomnienia bylego komunisty":

[ludkow.info]

niedawno przetlumaczonego z angielskiego. Prawie polowa tej darmowej ksiazki nternetowej to cytaty z pamietnikow

ktory prowadzilem od 1946 do 2004, w ZSRR, Polsce, Francj i USA). Pisanie bylo obowiazkiem moralnym, wobec

rodzicow, wobec innych ofiar stalinizmu, i wobec Polski. Wdzieczny bede temu kto napisze recenzje tej krotkiej

ksiazki, naprzyklad w jakiejs gazecie lub czasopismie. Albo przyslij recenzje do mnie; umieszcze ja w rozdziale 17.

Ludwik Kowalski, kowalskiL@mail.montclair.edu
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6260, Posty: 45491, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 91, Posty: 2686.