23 maja 2011: Pokazać życie w Madrycie

Wysłane przez VOTE_UPR 

25-05-2011 - 15:33:39

[korwin-mikke.blog.onet.pl]

W miarę postępów socjalizmu walka klasowa musi się zaostrzać, co założono i co nawet się sprawdzało, i widać też, że chyba inaczej już być nie może - aż do końca socjalizmu. Wrzawa jest elementem walki propagandowej i często jest stosowana do odwracania uwagi, co można podejrzewać, kiedy wrzawa dotyczy spraw mniejszej wagi - np. przejściowych problemów w dziedzinie sportu widowiskowego. Problem trzeba by jednak uznać za przejściowy, a to dlatego, że należy od ro rodzaju łatwo rozwiązywalnych, tj. w tym przypadku rozwiązanie mieści się w możliwościach rządu, któremu wygrażają kibice piłkarscy. Zakazało, to może i "odkazać". Jednym ruchem. Kibice odpuszczą sobie nastawanie na władze naczelne i jedną z partii, a jakiś niewygodny temat tymczasem przejdzie niezauważony, a przynajmniej nie w zakresie kłopotliwym dla inicjatora zadymy. Który temat najbardziej ich tam mierzi, to już oni wiedzą najlepiej i nam nie powiedzą. Co by to nie było, to po miesiącu już nie wybuchnie ludziom w twarz.

Ale walka się zaostrza, a przynajmniej czerwoni nie odpuszczają. Dość ostro ostatnio atakują w tych swoich telewizjach. Oglądnąłem sobie odcinek serialu "Ranczo" i doznałem małego szoku. Jedna ze s***wiających się tam młodych aktorek agitowała pokazowo pewnego rolnika, żeby wziął dotację na jakieś tam źródło energii, co ten rolnik powinien koniecznie uczynić, skoro jego dziadek walczył w partyzantce. No i mamy. Takiego wypaczenia historii jeszcze u nas nie było. Nawet za Stalina nie głoszono, że partyzanci walczyli za redystrybucję. Głoszono wręcz przeciwnie, czyli zasadniczo zgodnie z prawdą, że walczyli przeciw. Inną okolicznością jest zgniły kompromis polskich władz podziemnych z nadchodzącymi władzami sowieckimi, ale żeby wmawiać partyzantom, że walczyli za komunizm, niechby nawet taki unijny, to już jest plucie ludziom na groby. Ehh, niby napluto tylko przy okazji tratowania resztek konserwatywnego porządku poprzez otumanianie obywateli naszego landu, ale niesmak pozostanie.

Wczoraj znów zapaliłem teleogłupiacz - i co mi się objawiło? Na Polsacie nadało jeden z typowych dla Grupy Polsat reportaży. Tym razem z udziałem aktorów. Wynikało z niego, że Grupa Polsat popiera utrudnianie kamienicznikom rozwiązywania umów najmu i pochwala wygrażanie przez niechcianych lokatorów tym kamienicznikom laniem po mordzie. Tak się składa, że dopiero co w sponsorowanym przez Unię serialu "Ojciec Mateusz" działo się także, że właściciel prywatnego biznesu "dostał po łbie" za zwolnienie pracownika. Zwolnienie nie jest jeszcze nielegalne, a też nie jest naganne. Rozwiązanie umowy najmu też nie jest nielegalne, a i również nie jest naganne. Ale telewidzowie stacji GTW mają być przekonani, że to są złe uczynki i kojarzyć mają, ze za to trzeba by lać po mordzie.

Coś tak wygląda, że GTW przygotowuje sobie grunt do czegoś.

Biały Człowiek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6153, Posty: 45289, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 423, Posty: 1729.