18 marca 2011: Słodka zemsta

Wysłane przez VOTE_UPR 

21-03-2011 - 16:00:27

[korwin-mikke.blog.onet.pl]Brutalna rzeczywistość jest taka, że przeciętny obywatel twierdzi, iż socjalizm to jest okres PRL-u. Trudno jest nawet napisać, że przeciętniaczek w to wierzy, bo on wiele o tym nie myśli. Właściwie nawet można stwierdzić na smutno, że ob. przeciętny wcale tego tematu nie analizuje. Już prędzej można powiedzieć, że ktoś może nie dać wiary - a to nie to samo. W wolny rynek w III RP nie wierzy pewna mniejszość, na którą byśmy chcieli liczyć w wyborach.


Warto przy okazjach pisać, że w ogólności obecne państwo opiera się na mniejszości. Co do większości, to rządząca dziś naszym krajem malutka mniejszość oczekuje, że większość nie będzie się za bardzo buntowała. Rządząca malutka mniejszość opiera się w tym rządzeniu głównie na swojej własnej sile, a dopiero w dalszej kolejności na ciągłości władzy, czyli na wpływie na armię i inne instytucje oraz na uznaniu przez zagranicę (teraz właściwie jako podległy land). Dalszym oparciem rządzącej malutkiej mniejszości jest zgraja konfidentów z epoki "minionej" oraz nowych nabytków. Jeszcze w dalszej kolejności rządząca malutka mniejszość opiera się na większej mniejszości, która jest marnym oparciem fizycznym, ale adekwatną funkcję spełnia. Ta mniejszość to w naszym kraju są oczywiście wykształciuchy, czyli ludzie, którzy bardzo potrzebują wywyższyć się i należeć do towarzystwa - nawet za cenę zgwałcenia własnego sumienia.


Pisać o tym trzeba, bo ludzie zgłaszają wątpliwości co do siły opozycji, odnosząc się do większości wyborczej i podobnych okoliczności demokratycznych. To jest niedopuszczalne i niestosowane w walce politycznej ograniczenie. Mogą mu ulegać zwykli szarzy telewyborcy, ale starzy wyjadacze wszelkich ruchów aspirujących do władzy wcale sobie takiego ograniczenia nie zakładają. Państwami rządzą mniejszości - co najwyżej czasem nieco rozrośnięte - i nasza krajowa opozycja wcale nie musi angażować do współrządzenia całego narodu.Biały Człowiek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6259, Posty: 45490, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 423, Posty: 1729.