12 grudnia 2010: Sprawa zaczyna się wyjaśniać

Wysłane przez supergeo 

13-12-2010 - 19:43:06

[korwin-mikke.blog.onet.pl]

Z niepokojem stwierdzam, że oba Pana artykuły są bardziej recenzją ze sztuki teatru kukiełek, wśród których jedynie Putin jest samodzielnym aktorem, niż opisem teatru europejskiego z ukazaniem rzeczywistych autorów sztuki. Nie da się opisać wydarzeń w Europie w oderwaniu od takich sił jak Wallstreet, londyńskie City, IMF, rynek derywatów czy ostatecznie FED. Pańska diagnoza kryzysu greckiego wyrażana publicznie, jakoby rząd grecki poprzez banki rozdał lekką, socjalistyczną ręką pieniądze poprzez udostępnienie tanich kredytów i teraz Europa musi je spłacać, nie wyjaśnia istoty problemu. Grecja była tylko testem operacji na wiekszą skalę, której kolejnym etapami jest teraz Irlandia a następnie Portugalia i Hiszpania. Polecam szczegóły tejże w przystępny sposób ukazane w relacji ekonomisty greckiego, zaangażowanego obecnie w akcję internetową ujawniania oszustw bankowych w operacjach na rynku greckim, w wywiadzie z Maxem Keiserem na RUTV - [KR102] Keiser Report (druga część programu). Wynika z niej jasno, że grecki rynek finansowy padł ofiarą zorganizowanej akcji:

- zarówno na rynkach pozagreckich i wewnętrznym,
- przy aktywnym udziale bankierów z Wallstreet, City i IMF,
- funduszy Hedge i rynku derywatów,
- udziale podejrzanych ubezpieczeń operacji giełdowych,
- przy ponad 4 miesięcznym zaangażowaniu mediów w kreowaniu paniki, wieszczących bankructwo Grecji.

Tak na boku: mainstreamowy New York Times z dnia 11 grudnia donosi o istnieniu tajnej elity bankowej na rynku derywatów.
Czyżby nie tylko wymysły zwolenników teorii spiskowych?

Ogólnie wiadomo, że jak nic nie wiadomo, to chodzi zapewne o pieniądze (lub kobiety)
Follow the money!

Uważam, że nie da się zrozumieć polityki czy to na własnym podwórku, w Europie czy w świecie bez podstaw wiedzy o istocie obecnego systemu bankowego, jego historii, ewolucji, związków i roli banków w kreowaniu i wpływaniu na wydarzenia historyczne.

Edukacja „ekonomiczna” niekoniecznie musi być tak nudna i odrzucająca jak programy telewizyjne zajmujące się analizą rynków tj. np. Bloomberg tv czy rodzimy TVN bussiness, do uczestnictwa w których ostatnio namawiał zwolenników liberalizmu zdegustowany internauta-krytyk. Mamy internet a w nim wiele pozycji wartych obejrzenia o różnym poziomie zaawansowania, a zarazem atrakcyjnych i „medialnych”. Od bardziej popularnych niż naukowych „Capitalist Conspriracy”, „Money As Debt”, poprzez historyczne „The Creature from Jekyll Island” Edwarda Griffina, do współczesnych produkcji z grupy Conspiracy Theories: Endgame, Obamadeception, Invisible Empire - łączacych fakty i pokazujących wpływ karteli bankowych na bierzące wydarzenia.

Autorzy tych ostatnich uczciwie namawiają do sprawdzania źródeł informacji przy choćby cieniu wątpliwości co do prawdziwości przedstawianych faktów.

Wszystkie filmy dostępne z napisami polskimi.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6138, Posty: 45249, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 423, Posty: 1729.