10 kwietnia 2010 JE Lech Kaczyński z małżonką - nie żyją

Wysłane przez lon 

10-04-2010 - 12:27:26

[korwin-mikke.blog.onet.pl]

10-04-2010 - 12:28:50

To oczywiste, ze Rosja musiala maczac w tym palce. Pierwszy raz w historii Rosja obchodzila uroczystosc ofiar Katynia. Dali nam ta satysfakcje ale slono za nia zaplacilismy.
Dlaczego rosujskie sluzbu specjalne przejely dowodzenie nad katastrofa polskiego samolotu z prezydentem i calym rzadem na pokladzie? Dlaczego polskie sluzby nie pijawily sie na miejscu zdarzenia? Dlaczego swiadkom filmujacym wrak samolotu zabierano kamery i sporzadzane notatki? Dlaczego na miejscu katastrofy nie pojawily sie zadne sluzby ratownicze tylko wojsko? Dlaczego Rosja zaraz po katastrofie podala nieprawdziwa ilosc ofiar 132 a bylo to ponoc 88 ofiar? Dlaczego Rosja podala informacje ze nikt nie przezyl? Nigdy nie mozna zalozyc, ze nikt nie przezyl jesli nie ma kompletu odnalezionych cial. Dlaczego telewizja tvn24 od samego rana komentujac tragedie zaprosila do studia takie "osobistosci" jak: Kwasniewski, Miller, Oleksy? Po to zeby uspokajac narod i wmowic nam, ze przyczyna byla mgla. Dlaczego polskie sluzby nie zjawily sie na miejscu zeby zbadac przyczyny i zaczac sledztwo a rosyjskie zdarzyly to zrobic i pojawily sie tam pierwsze. W koncy dlaczego premier Polski nie zajal oficjalnego stanowiska w tej sprawie (na obecna godzine 12:23) a zdazyl juz telefonicznie rozmawiac z Putinem?!

Te pytania sa przerazajace a prawda jeszcze bardziej.
Anonimowy użytkownik

10-04-2010 - 13:46:26

Zaiste prędkość z jaką co poniektórzy potrafią wywęszyć spisek jest zatrważająca.

10-04-2010 - 15:10:20

Spisek jak spisek ale ilość osób piastujących najważniejsze stanowiska w państwie zebrana w jednym miejscu i wystawiona na domniemane zagrożenie jest co najmniej zadziwiająca.

10-04-2010 - 15:21:40

Mi również się to nie podoba. Strata wielka, szanowałem Pana Prezydenta.
Jednak mgła dla mnie nie jest wytłumaczeniem, skoro Rosjanie potrafią rozganiać chmury deszczowe przed defiladami to z pewnością są w stanie utworzyć gęstą mgłę jak ktoś powiedział "w miejscu gdzie mgieł praktycznie nie ma".
Prezydent Kaczyński był bardzo niewygodnym człowiekiem dla wielu, zamach otwarty nie wchodził w grę. A tak "wypadek", jednak to tylko teorie spiskowe.
Nie teraz o tym, ale miejmy na uwadzę co się będzie dziać w najbliższych chwilach w naszym kraju.
Dzisiaj jednak - przede wszystkim - Spoczywajcie w Pokoju.
Anonimowy użytkownik

10-04-2010 - 17:44:22

Ludzie jaki spisek?
Jest jedna prawda niezmienna - gdzie jak gdzie, ale w ruskich specsłużbach durnie NIE pracują.
Jeżeli ktoś z Moskwy chciałby sprzątnąć L. Kaczyńskiego - czy zrobi to w Smoleńsku, który zaraz każdy kto lubi czuć smrodek spisków połączy z Rosją?
A jeżeli ktoś z innego państwa chciałby sprzątnąć L. Kaczyńskiego - to czy zrobi to w miejscu, które jednoznacznie obciąży Moskwę? Kto? Bankrutujące USA i Europa pójdą na wojnę z Putinem? Nie - nie pójdą. A Azjaci nie mieli interesu kasować polskiego Prezydenta.
Ale fakt - coś tutaj śmierdzi, a mianowicie jakoś wszyscy twierdzą że ten złom był w świetnym stanie technicznym - a dziecko wie że nie był.

10-04-2010 - 18:59:53

Myślę że to niekoniecznie spisek a jeśli nawet to raczej mało realne by było to zlecenie z moskwy ale jak się zada pytanie kto na tym zyska to niektóre odpowiedzi są zaskakujące.... Natomiast dużą niefrasobliwością (to zdecydowanie za delikatne określenie) jest takie nagromadzenie ludzi piastujących wysokie stanowiska i dopuszczanie do takich sytuacji jest co najmniej podejrzane zwłaszcza po lekcji jaką dostaliśmy przy okazji katastrofy transportowca wojskowego z prawie całym dowództwem lotnictwa na pokładzie.

10-04-2010 - 19:35:03

xsior
Ludzie jaki spisek?
Jest jedna prawda niezmienna - gdzie jak gdzie, ale w ruskich specsłużbach durnie NIE pracują.
Jeżeli ktoś z Moskwy chciałby sprzątnąć L. Kaczyńskiego - czy zrobi to w Smoleńsku, który zaraz każdy kto lubi czuć smrodek spisków połączy z Rosją?

1) Na jakie jeszcze obchody lata tak liczna delegacja?
2) Na jakim terytorium jest najłatwiej Rosji zestrzelić samolot?
3) Z czyjej inicjatywy w ogóle ten samolot był tak wypchany?
4) Czy teraz pełnię władzy ustawodawczej i wykonawczej nie przejmie partia człowieka który jest tylko marionetką Putina?

a.d3 tak, nie byli proszeni ale fakt że polecą był oczywisty w momencie gdy zaproszona Tuska.
Anonimowy użytkownik

10-04-2010 - 20:00:55

rasta
1) Na jakie jeszcze obchody lata tak liczna delegacja?

Na pogrzeb papieża, na dzień zwycięstwa do Moskwy, na rocznice obalenia muru berlińskiego (jak zaproszą)?

rasta
2) Na jakim terytorium jest najłatwiej Rosji zestrzelić samolot?

Nie wiem, ale jakoś nie kojarzę bohaterskich morderstw dokonanych przez KGB podczas oficjalnych wizyt różnych przywódców w czasach zimnej wojny.
rasta
3) Z czyjej inicjatywy w ogóle ten samolot był tak wypchany?

Nie wiem. Ale to nie pierwszy przypadek ----> Patrz 1.

rasta
4) Czy teraz pełnię władzy ustawodawczej i wykonawczej nie przejmie partia człowieka który jest tylko marionetką Putina?

Nie? To że ktoś się wysługuje unii, nie oznacza że wysługuje się KAŻDEMU kto go o to poprosi.
Pomijam już że akurat w tym co by kogoś z zewnątrz interesowało, od 1 XII Prezydent nie ma nic do gadania. Ot może zawetować ustawę o hazardzie. Polityka zagraniczna jest w Brukseli. A jak ktoś coś może w Unii to tylko Tusk i Sikorski.

a.d3 tak, nie byli proszeni ale fakt że polecą był oczywisty w momencie gdy zaproszona Tuska.[/quote]

10-04-2010 - 20:28:43

Przecież rosyjska razwiedka zabiła już dużo osób w samej Moskwie.Na terenie całej Rosji zabiła ponad 100 dziennikarzy.Sprawa Chodorkowskiego pokazuje,że tak bardzo zachodnimi opiniami się nie przejmują.putin mówił wprost,że będzie chciał zabić Saakaszwilego.Litwinienkę zabili w LONDYNIE!!!!!Otóż było dużo więcej powodów,żeby zabić osoby,które znajdują się na pokładzie tego samolotu niż np. zabicie Politkowskiej.Czytać i słuchać więcej red.Michalkiewicza.Czy tusk wysługuję się Rosji?oczywiście.Pisze xsior,że unii- czyli Niemcom.Mamy przecież strategiczne porozumienie rosyjsko-niemieckie.W tej chwili wszystko już pójdzie pełna parą,na drodze razwiedki nie widać żadnej przeszkody.Nie ma w tej chwili,ŻADNYCH DOWODÓW,że był to zamach,ale wyśmiewanie tego czy całkowite wykluczanie albo zadawanie pytań jaki mieliby interes jest co najmniej niepoważne.
Anonimowy użytkownik

10-04-2010 - 20:51:01

W porządku.
To był zamach. Co więcej pierwotnie planowano użycie plutonu egzekucyjnego, ale w ostatniej chwili zrezygnowano. Oczywiście w sprawę nie jest zamieszana tylko FSB, ale też M5, CIA, służby niemieckie, no i jakżeby inaczej - Mossad. Oczywiście tych powodów dla których skasowano samolot jest cała masa, ale są one tak dobrze zamiecione że nie potrafię żadnego wymienić. No i oczywiście na teorię spiskową jest masa dowodów, a największym z nich jest jak zwykle to że wszystkie zostały zniszczone.
Dla mnie ten temat się skończył. Powodzenia na dalszej drodze tropienia spisków - proponuje w dalszej kolejności zająć się sprawą wietnamskich skarpet ze ściągaczami, które mają masowo powodować choroby serca.
Pozdrawiam.

10-04-2010 - 20:59:31

Jak ja mówiłem,że co najmniej niepoważne to było delikatnie powiedziane.

10-04-2010 - 21:43:14

Obama spotyka się z Miedwiediewem, Kaczyński z generałem z USA, Tusk z Putinem, samolot wypchany całą opozycją wraz z wszystkimi generałami rozbija się na wojskowym lotnisku w kraju z którym mamy raczej niemiłe stosunki i który dobrze wie jak działają czarne skrzynki w Tupolewie, w kraju któremu także zależy by kłopotliwy "kaczor" ustąpił miejsca posłusznemu niemieckiej polityce Tuskowi, dziwny zamach stanu w Kirgistanie, Izrael przyszykowany do wojny...

...z pewnością nie dowiemy się co się stało, nie dowiemy się też co się dzieje ale coś się dzieje. Można tylko przypuszczać, że z tym wszystkim maja coś wspólnego Chiny i ich chęć uszczypnięcia Rosji w tyłek (czyt. Syberia). Amerykanie też z chęcią przyczyniliby się do osłabienia Moskwy, maja siły na południu kontynentu, jeszcze trochę wojska w Niemczech. Polska byłaby wspaniałym trzecim frontem dla Rosji. W dodatku odcięłaby yewrope od gazu, yewrope która jak pamiętamy wypowiedziała wojnę gospodarczą Ameryce. Rosyjska armia podzielona na front chiński, amerykański i polski miałaby spore problemy z obroną granic.
Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Nie wiemy co Obama powiedział Miedwiediewowi, nie wiemy co Kaczyński usłyszał od generała, nie wiemy też co Tusk usłyszał od Putina... ale wygląda na to, że szybka i zdecydowana reakcja była komuś potrzebna.

Oczywiście to tylko gdybanie, ale ćwiczenia umysłu są całkiem pożyteczne winking smiley

Pozdrawiam BArt.

10-04-2010 - 22:25:04

Xsior problem z Tobą jest taki że Ty bagatelizujesz wszystko bo nie jesteś w stanie doszukać się motywu.
Gdyby był jakiś oczywisty motyw wtedy też zauważyłbyś jak dużo przypadków jest w tej sprawie.

Doszło do mnie że Platforma robiła sobie kampanię prezydencką/wyborczą jakiś czas temu...
A to że Rosjanie nam udostępniają informacje z czarnych skrzynek, które sami wykonali 20 lat temu tak? Gdzie indziej na świecie by samolot spadł to nie mieliby dostępu do skrzynek... takie tam tylko dywagacje bo wiadomo że wypadek to najlepsza przykrywka dla zamachu.

Lub też były nalegania by lądować właśnie tutaj bo Rosjanie coś kombinują i chcą nam uroczystości popsuć (czyli rusofobia mogła być przyczyną). Błędem było zgromadzenie wojskowych i politycznych władz w jednym samolocie : powinni lecieć dwoma albo wsadzić wojskowych do rejsowego samolotu.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 10-04-2010 22:30 przez rasta.

11-04-2010 - 00:06:54

powariowaliście, ludzie.

Najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie to (wiem, że cholernie nie wypada w takim dniu...) ... wina pasażerów. Do podobnej sytuacji doszło swego czasu w Gruzji, kiedy to warunki pogodowe były złe i kontrola ruchu powietrznego zdecydowanie odradzała lądowanie w Erewaniu, ale pan Kaczyński naciskał na pilota, by ten lądował, bo się spóźni na uroczystości. W tym przypadku do lądowania podchodzono bodaj 3 czy 4 razy, podczas gdy nikt o zdrowych zmysłach po drugim nieudanym podejściu nie rezygnuje. Ignorowano polecenia kontroli lotów oraz rekomendację lądowania na lotnisku Shermetyevo w Moskwie albo w Mińsku, pomimo tragicznych warunków pogodowych. A ludzie na ważnych stanowiskach , przyzwyczajeni do tego, że są VIP-ami i nie obowiązują ich prawa dla szarych ludzi mają tendencję to myślenia, że są nieśmiertelni.

Poza tym samolot rządowy przewożący całe najwyższe dowództwo wojskowe, głowę państwa oraz wielu innych wysokich urzędników państwowych powinien być jak Air Force One - wypchany po brzegi systemami radarowymi i elektronicznymi pozwalającymi lądować pilotowi podczas huraganu z zawiązanymi oczami i po pijaku. To kolejna tragedia lotnicza pokazująca , że pod pretekstem 'taniego państwa' mamy państwo dziadowskie, które woli oszczędzić parę milionów na bezpieczeństwie polityków czy wojskowych (np. gdy prawie zginął premier Leszek Miller albo gdy zginęła cała elita polskich sił powietrznych) niż przestać rabować obywateli na setki miliardów przez podatki, marmurowe pałace ZUS czy bizantyjską kastę pasożytniczych urzędasów. Tupolewy TU-154 to maszyny sprzed 40 lat ....

11-04-2010 - 02:12:01

Lajtu
Poza tym samolot rządowy przewożący całe najwyższe dowództwo wojskowe, głowę państwa oraz wielu innych wysokich urzędników państwowych powinien być jak Air Force One - wypchany po brzegi systemami radarowymi i elektronicznymi pozwalającymi lądować pilotowi podczas huraganu z zawiązanymi oczami i po pijaku.

Oczywiście tak, tylko pomyśl jaka byłaby reakcja gawiedzi zwanej opinią publiczną na wiadomość, że śp Lech Kaczyński zakupił 'sobie' (bo tak przecież byłoby to interpretowane) nowy samolot za grube miliony? Ci którzy teraz zapalają najwięcej zniczy na gg i naszej klasie pluli by najbardziej...

11-04-2010 - 03:31:42

Odnośnie hipokryzji mediów i sporej ilości ludzi wspomniany już kilkukrotnie na tym forum Jon Jajoie... [www.youtube.com]

11-04-2010 - 05:55:28

Dzień wcześniej doszło do rzeczy niesłychanej. Polska osłabiła złotówkę. Odpowiedź Unii Europejskiej była natychmiastowa. Decyzja Nowego Porządku Świata zapadła: Egzekucja. Teraz Polska będzie bardziej skłonna do przyjęcia euro

Tak opisują to "spiskowcy":[www.infowars.com]

Chyba pierwszy raz dziś po tej tragedii wybuchłem śmiechem. Bo są pewne granice. My widzimy spiski że to "Ruskie" odpowiedzialne, a inni nawiedzeni, że to Obama wydał rozkaz.

Powiem tak. To że polscy politycy są nieodpowiedzialni to już do tego przyzwyczajeni jesteśmy, a niestety durni mamy także w wojsku. A to przecież ludzie którzy właśnie powinni być ekspertami w takich sytuacjach. Wypadek CASA który i tak nie powinien się wydarzyć nic ich nie nauczył, dalej pchali się do jednego samolotu. A ile razy na tym forum pisaliśmy że można by kupić rządowi i po 10 samolotów najnowszych, bo to żaden wydatek. Ale w demokracji tak nie wolno, bo trzeba "oszczędzać" tylko oni zawsze oszczędzają nie na tym co trzeba i nie na tym co najdrożej kosztuje. Oni zawsze oszczędzają na bezpieczeństwie. A Paradowska z Wyborczej kiedyś poszła jeszcze dalej : "po co nam w ogóle armia" , a jak mówiło się o jakiś zakupach dla armii to stwierdziła że "lobby wojskowych jest silne". I Polacy takiego czegoś słuchają...

Wbrew różnym opiniom ja niigdy nie uważałem że jakikolwiek polski polityk jest złem wcielonym który nienawidzi Polski. To nie są źli ludzie. Oni są po prostu głupi. I ta głupota kosztowała przez ostatnie 20 lat nas obywateli bardzo wiele. A dziś ta głupota ich zabiła.

Zwykła naturalna selekcja. Natura pozbywa się osobników głupich. Polityków to jeszcze można wytłumaczyć czasem muszą jednak robić symboliczne gesty. Takie ich zadanie. Oni reprezentują Polskę. Więc to nie ich wina że chcieli lecieć do Katynia. Ale wojskowi??? Całe dowództwo jednym samolotem? Ci ludzie maja nas bronić!!! A oni nawet nie potrafią zadbać o własne życie!!! To jest po prostu SZOK!

Hipokryzja mediów

Zgoda z przedmówcami. Ile razy pisaliśmy tutaj jak media wykańczają ludzi. Tylko dlatego że ktoś ma odmienne poglądy polityczne nie oznacza że można go ośmieszać na każdym rogu. A to robiły właśnie "polskie" media. Bez szacunku dla urzędu Prezydenta. Zacytuje tutaj...uwaga...Jaruzela:

"Panie redaktorze. Pan chyba nie sądzi że demokracja to jest tylko wtedy gdy to wy wygracie wybory, a jak was przeciwnik to już nie?"

Jedyne mądre zdanie które chyba kiedykolwiek wypowiedział.

Mam nadzieje że ludzie jednak odrzucą tą obłudę. Już nie dadzą się nabrać jak media będą pokazywać zdjęcia specjalnie robione od dołu lub w dziwnych pozach aby tylko ośmieszyć znienawidzonego polityka. Media od 20 lat robiły z szeroko pojętej prawicy oszołomów, a z JKM cały czas.

Ci redaktorzy z TV muszą teraz tłumić chyba tą złość w sobie jak widzą tłumy ludzi. Ludzi którzy zerwali kajdany. Wyłączyli telewizory i wyszli na ulice zapalając znicze.

Pewnie za parę tygodni wszystko wróci do normy, ale mam nadzieje że lud już nigdy nie da się nabrać na nagonkę. Nigdy nie zgadzałem się z PiSowską wizją państwa i ich socjalnymi planami. Nikt z nas tutaj się nie zgadzał. To jasne. Ale robienie z Prezydenta który może miał i swoje wady jak każdy z nas, ale nigdy na arenie międzynarodowej nie zbłaźnił i nie ośmieszył Polski jak to wmawiały media. Choćby dlatego że nigdy nie uchlał się jak świnia w Katyniu. Może to niewiele, ale jakiś postęp w stosunku do swojego poprzednika.

w Erewaniu, ale pan Kaczyński naciskał na pilota, by ten lądował, bo się spóźni na uroczystości.

bzdura. Pilot czy kapitan samolotu jest drugi po Bogu w swojej maszynie. I żaden prezydent, nawet jak wiezie Papieża czy kogokolwiek innego nie ma prawa stawiać bezpieczeństwa ponad opinie pasażerów. Nie ważne co robi pasażer i kim jest. Więc to wina pilota jeśli się ugiął pod presją, to znaczy że nie nadawał się na pilota. Ale spokojnie...jeszcze nie wyjaśniono skutków katastrofy. Poczekajmy na wyniki śledztwa oraz na rozmowy z czarnych skrzynek. Rozmowa z wieżą jest tu kluczowa. W historii lotnictwa wiele razy zdarzały się wypadki spowodowane przez kontrolerów. Być może i tak jest w tym przypadku. Nie ważne co oni teraz mówią mediom. Ważne co jest w czarnych skrzynkach. A tego jeszcze nie wiemy, więc nie warto spekulować.

bo się spóźni na uroczystości.

nie na uroczystości tylko na wiec. To była wojna. Inna sytuacja. Ale pilot odmówił..tak czy nie???? No właśnie. Więc dlaczego teraz miałby się ugiąć? Rozumie że mamy durni za generałów ale jeszcze wierze że pilotów mamy normalnych... No i skąd wiesz że to nie ten sam pilot który teraz się rozbił? Ich tam w tej rządowej flocie nie ma za dużo, bo słabo płacą.

Konstytucja

Konstytucja jest jaka jest. Ale właśnie w takich sytuacjach musimy jej bronić i postępować zgodnie z prawem.Dlatego bzdurą jest twierdzenie że to Komorowski zyska na tej tragedii bo praktycznie już został prezydentem. Spokojnie. Jeszcze nie został. Ciągłość władzy musi być zachowana. To naprawdę nie jego wina że jest Marszałkiem i jednocześnie kandydatem. Czy ta tragedia pomoże mu wygrać? Nie wiem. Mam nadzieje że nie. Wtedy Polska będzie już stracona, kompletnie w rękach socjalistycznej europy. Zobaczymy co przyniosą najbliższe tygodnie. To co się wydarzyło jest po prostu nie do ogarnięcia. Dlatego konsekwencje również są trudne do przewidzenia. Zobaczymy jak Polska będzie wyglądać po żałobie za tydzień. Jeśli wszystko wróci do normy i za tydzień w poniedziałek będziemy słuchać że poseł kowalski nazwał durniem innego i znowu afera i znowu to samo. To stracę nadzieję. Wtedy stwierdzę że Polacy nie zasługują na niepodległość. Ale mam głęboką nadzieje że tak nie będzie.

PS: Głębokie wyrazy współczucia z rodzinami ofiar.

Zmieniany 6 raz(y). Ostatnia zmiana 11-04-2010 06:48 przez moraine.

11-04-2010 - 10:50:38

na pewno winowajcą wypadku okaże się Kaczyński, zobaczycie że tak władze powiedzą a lud spokojnie to kupi.
Widać już takie przebłyski w komentarzach putinokochanków smiling smiley

11-04-2010 - 15:28:00

[szczecinwip.wordpress.com]
Anonimowy użytkownik

11-04-2010 - 20:18:34

rasta
na pewno winowajcą wypadku okaże się Kaczyński, zobaczycie że tak władze powiedzą a lud spokojnie to kupi.
Widać już takie przebłyski w komentarzach putinokochanków smiling smiley

Winowajcą i nie, ale przypominam sprawę kiedy to bohaterski pan Prezydent domagał się lądowania w Gruzji, kiedy pilot powiedział że gdzie jak gdzie, ale w samolocie to on rządzi i wylądują tam gdzie on powie, czyli w Azerbejdżanie.
Możliwe, że teraz był inny pilot.

12-04-2010 - 18:00:50

Samolot spadl 1500m od lotniska w Smolensku. Oficjalna wersja jest taka iz zachaczyl skrzydlem o drzewo i spadl na ziemie. Nie jestem wielkim milosnikiem lotnictwa ale jednak wzbudza to moje watpliwosci.

Po pierwsze drzewa maja wysokosc zakladajac ze sa bardzo duze nie wiem moze z 10m oczywiscie nie mogl uderzyc w sam wierzcholek bo zarysowalby tylko skrzydlo ale musialby uderzyc w pien drzewa.

Jaki pilot o zdrowych zmyslach pilotuje odrzutowy samolot pasazerski na wyskosci 10m. Jesli ktos mysli ze szukal lotniska we mgle to pilot mial nawigacje i musial wiedziec ze do lotniska jeszcze z kilometr a poza tym jak juz to wzlatywal by ciut wyzej, nie na wysokosc 10m.

Dodatkowo samolot uderzajacy skrzydlem w drzewo traci skrzydlo a kadlub leci dalej a nie jak to pokazywano gawiedzi w wielu stacjach telewizyjnych przychyla sie natychmiast pionowo dziobem w ziemie. Nie sadze aby rowniez samolot posiadal duza predkosc podczas podchodzenia do lodowania czy chocby szukania lotniska na takiej wysokosci. Prawdopodobnie kadlub spadlby na ziemie ale nie rozpadlby sie jak pokazywano na obrazach ze sceny wypadku a problemem byloby zapalenie sie zbiornikow z paliwem jak w wiekszosci wypadkow. Avianca Flight 52 uderzyl w ziemie podczas próby ladowania ale polowa pasazerow przezyla. Szczatki samolotu przypominaly bardziej uderzenie w ziemie z duza predkoscia pionowa

12-04-2010 - 19:44:40

@coolicki

polecam do ściągnięcia z sieci cyklu discovery "największe katastrofy lotnicze"

przyczyna prawie wszystkich katastrof jest błąd człowieka. nie ma czegoś takiego jak "samolot się zepsuł", przynajmniej w tych 50 odcinkach..no i oczywiście lądowanie i start to nawiększe zagrożenie. bo podczas cruising..nigdy jeszcze nic się nie stało... chyba że wybuchła bomba...

wiem też byłem zdziwiony, ale nawet jak samolot spada z przyczyn technicznych to jest to również błąd człowieka... np. w Anglii monter zapomiał dokręcić śruby i szyba przednia wypadła... jednego pilota "wyssało"

natomiast katastrofa w smoleńsku przypomina mi sytuacje z USA, gdzie chyba 2 lub 3 razy dochodziło do problemu z układem sterowania i tuż przed lotniskiem samolot nagle skręcał w lewo lub prawo.... a pilot nie mógł z tym nic zrobić i samolot się rozbijał...w smoleńsku również świadkowie mówią o dziwnym przechyle...

O ścinaniu drzew....to normalne...wiele było katastrof gdzie piloci nie potrafili dobrze ocenić wysokości, ale tylko wtedy gdy sprzęt się zepsuł... np. lecieli parę metrów nad oceanem przez 20 minut aż w końcu uderzyli w tafle wody...a sprzęt pokazywał im że wysokość jest bezpieczna... itd...

chyba w Korei był podobny wypadek gdzie system naprowadzania nie działał i piloci podczas złej pogody również scieli drzewa i zamiast na pasie startowym wbili się w las.

Oczywiście nie jestem ekspertem...przekazuje tylko informacje o których dowiedziałem się z tych 50 czy 80 odcinków. A były to informacje rzetelne, opowiadane przez profesjonalistów którzy zajmują się dochodzeniami podczas katastrof lotniczych... I powiem ci że czasem wyjaśnienie dlaczego doszło do katastrofy trwa parę miesięcy a czasem nawet parę lat...do momentu aż nie dojdzie do następnej podobnej katastrofy...tak było z tymi wypadkami gdzie samoloty przechylały się na lewo... doszli do tego dopiero po 10 latach, musiały zdarzyć się 3 takie same katastrofy aby ustalono przyczyne...

tak więc jak spodziewacie się że już za parę dni będą jakieś wyniki dochodzenia to muszę wszystkich zmartwić... albo parę tygodni albo miesięcy...lub jeżeli to coś nowego to parę lat...

To oczywiste, ze Rosja musiala maczac w tym palce

Jeżeli Rosja maczała w tym palce to Putin po prostu zrzuciłby winę na terrorystów a nie udawał wypadek. Putin miałby za sobą wtedy całe NATO i sprzątnąłby Czeczenie. Oczywiście wtedy mówiłbyś że Putin łże...nie było żadnych terrorystów samolot po prostu się zepsuł. grinning smiley

Poza tym nie łudźmy się ...Prezydent RP na świecie znaczy tyle co Prezydent Wysp Owczych, no może trochę więcej ...szkoda czasu na zamach

Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 12-04-2010 20:23 przez moraine.

12-04-2010 - 20:07:58

Jest sporo prawdy w tym co piszesz moraine ale też bez przesady bo w ten sposób to że inżynier projektant coś wymyślił nie do końca dobrze i przy takim a nie innym zestawieniu czynników część nie pracowała tak jak należało również można określić jako błąd ludzki.
Faktyczne rozróżnienie o jakie wszystkim chodzi dotyczy tego czy był to błąd kogoś z załogi (lub całej) czy błąd sprzętu wynikły z innych przyczyn ewentualnie błąd obsługi naziemnej i w jakiej proporcji te czynniki przyczyniły się do katastrofy.

ps:
ulegnięcie naciskom takich czy innych osób jest również błędem ludzkim i to podwójnym raz dlatego że pilot powinien być na tyle odporny psychicznie by nim nie ulegać a dwa że osoba/osoby wywierające naciski mogą być jedną z istotnych przyczyn

12-04-2010 - 21:36:38

moraine
Poza tym nie łudźmy się ...Prezydent RP na świecie znaczy tyle co Prezydent Wysp Owczych, no może trochę więcej ...szkoda czasu na zamach

AHA to już rozumiem po co te wszystkie wojny i od zawsze nasi sąsiedzi chcą nas podbić.
Przecież Polska nic nie znaczy, Prezydent też zresztą.
Według mnie zginęła cała elita która jednak nie pozwoliłaby Polsce zginąć, mimo tego traktatu lizbońskiego itp itd.
Pozostali sami farbowańcy i oni teraz rządzą, co to za problem dla nich spowodować by samolot spadł z nieba.

Przy okazji nowe przypadki :
- Reporter kraśko mówi że Rosjanie masowo przychodzą ze zniczami, ale wszędzie na wszystkich zdjęciach w ROSJI koło miejsca katastrofy widać że wszystkie znicze i kwiaty są identyczne. Zostały hurtowo kupione i położone przez armię smiling smiley
- Pilot nie gadał po rosyjsku według rosjan ale jednak gadał płynnie
- Ubekistan już się dorwał do IPN
- To rząd Tuska przeznaczył tylko jeden samolot tej jakże licznej "ekipie"

Pozdrawiam

12-04-2010 - 22:42:50

rasta

AHA to już rozumiem po co te wszystkie wojny i od zawsze nasi sąsiedzi chcą nas podbić.
Przecież Polska nic nie znaczy, Prezydent też zresztą.
Według mnie zginęła cała elita która jednak nie pozwoliłaby Polsce zginąć, mimo tego traktatu lizbońskiego itp itd.
Pozostali sami farbowańcy i oni teraz rządzą, co to za problem dla nich spowodować by samolot spadł z nieba.

Przy okazji nowe przypadki :
- Reporter kraśko mówi że Rosjanie masowo przychodzą ze zniczami, ale wszędzie na wszystkich zdjęciach w ROSJI koło miejsca katastrofy widać że wszystkie znicze i kwiaty są identyczne. Zostały hurtowo kupione i położone przez armię smiling smiley
- Pilot nie gadał po rosyjsku według rosjan ale jednak gadał płynnie
- Ubekistan już się dorwał do IPN
- To rząd Tuska przeznaczył tylko jeden samolot tej jakże licznej "ekipie"

Pozdrawiam

Taka mała uwaga na początek w każdej polemice emocje są zbędne i szkodliwe idź na spacer odetchnij dwa razy wróć i zacznijmy jeszcze raz:

1a. wypowiedź moraine "Polska nic nie znaczy" dotyczyła jedynie tego że nikt poważny nie liczy się z naszym zdaniem - co niestety jest faktem i w znaczniej mierze "zasługą" polityków rządzących od 89r

1b. wartościowe natomiast jest jak najbardziej terytorium (włącznie ze złożami wszelkich możliwych kopalin od węgla przez gaz ropę złoto srebro nawet po uran) zajmowane prze RP3 (oraz jego strategiczne położenie) stąd odwieczna chęć aneksji przez takie czy inne chciwe państwa

2. Wg Ciebie zginęła cała elita.....etc. dokładnie ta sama która dobrowolnie najpierw "wynegocjowała" a potem ratyfikowała jawnie szkodliwy dla polski traktat pozbawiający nas samostanowienia - przepraszam ale mam w....."głębokim poważaniu" taką elitę

3. Ci co pozostali niczym istotnym się nie różnią od tych którzy zginęli a dokładniej to jedni lizali d. rządowi USA a drudzy rządowi RFN
zastanawiam się co gorsze ale szczerze ciężko mi dostrzec istotną różnicę pomiędzy śmiercią od dżumy a od cholery.

4. Faktem jest że jest sporo niejasności w około tej katastrofy i nie będę się spierał na dzień dzisiejszy o taki czy inny zakres czynników zewnętrznych

5. Bez dyskusyjne jest też to że w krótkiej perspektywie zyskała na tym PO jednak jak PiS umiejętnie wykorzysta martyrologię to może całkiem przyzwoicie na tym wyjść przy czym nie ukrywajmy PiS to od zawsze Jarosław Kaczyński a nie Lech

12-04-2010 - 23:42:20

Nie chce mi się dywagować na temat tego co jest elitą, co jest warta Polska itp itd.
Dodam tylko odnośnie elity że Mikke się nie liczy wcale a po nim najmniejsze zło to właśnie PiS.

hub_lan
4. Faktem jest że jest sporo niejasności w około tej katastrofy i nie będę się spierał na dzień dzisiejszy o taki czy inny zakres czynników zewnętrznych
5. Bez dyskusyjne jest też to że w krótkiej perspektywie zyskała na tym PO jednak jak PiS umiejętnie wykorzysta martyrologię to może całkiem przyzwoicie na tym wyjść przy czym nie ukrywajmy PiS to od zawsze Jarosław Kaczyński a nie Lech

Też o tym myślałem czy i jak Jarosław to wykorzysta smiling smiley
Jak dla mnie za dużo niejasności i jestem rusofobem od teraz...smiling smiley
Ale ja ogólnie nie jestem normalny jak trzeba bo w WTC też nie wierzę grinning smiley

p.s byłem na spacerze mam nadzieję że się nie obrażasz, lubię sobie popisać.... ostro winking smiley

12-04-2010 - 23:56:57

cóż jak bym miał dziś hierarchizować kto jest mniejszym złem i w jakiej kolejności to miałbym niejakie dylematy jakbym miał skolejkować pis i po i raczej posadziłbym ich na tym samym miejscu co do innych cóż SLD i przystawki to sprzedawczyki którzy dadzą dupy temu kto więcej zapłaci a inne mniejsze ciężko oceniać bo nie do końca mam rozeznanie kto czym je i z kim śpi
teraz czy z JKM się liczą czy nie coś mam takie przeczucie że gdyby się nie liczyli to prędzej byłby gdzieś zapraszany na wódkę i inne imprezy ale On jest dla nich groźny po potrafi uszczegółowić i przeanalizować wiedzę jaką zdobędzie nawet podczas tańców na parkiecie oraz wyciągnąć z niej wnioski co do dalszej lub bliższej przyszłości.

off:
na temat wtc mam zdanie jasne ten uczynił kto zarobił a zdecydowanie nie zarobili na tym Talibowie za to busze i inne gnoje a i owszem już pomijając składankę niemożliwości technicznych które wszystkie naraz "zdarzyły" się w tym jednym miejscu

13-04-2010 - 11:49:30

Mikke się w ogóle nie liczy, jest fantastą to co mówi jest nierealne.
Poza tym jest rusofilem i nie tylko ja to tak odbieram ale on jawnie popiera systemy autorytarne.
Nigdy nie wejdzie do sejmu ani pałacu - więc się nie liczy, jest publicystą.
W taki oto sposób dochodzę do wniosku że pozostaje nam PiS, do momentu aż wymrą wszyscy którzy żyli w PRL i władzę przejmie młode pokolenie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-04-2010 11:50 przez rasta.

13-04-2010 - 18:13:11

PiS to ubecja i narodowo-katoliccy-sojal-faszyści
PO to wsi i spółka oraz "lyberałowie" ale tylko w sferze moralności natomiast gospodarczo socjal-faszyści
SLD pomijam bo nie ma o czym dawni aparatczycy wszelkich szczebli i malwersanci
PSL udają chłopomocnych ale tak na prawdę kręcą wałki aż miło (oczywiście im)

chcesz mnie przekonać do głosowania i popierania którejś z powyższych opcji ?
sory ale wolałbym się spakować i wyjechać niż popierać tych wyżej na szczęście mam wybór o kogoś kto ma te same (z znacznej części) cele i ideały a że woli władzę autorytarną opartą na prawe .... tak ja też wolę żeby rządził jeden nawet bandyta ale przynajmniej wiem komu mam być "wdzięczny" i komu ewentualnie zrobić otworek fi=9mm w głowie dziś przy tej swołoczy żeby zmienić podejście musiałbym wybić pewnie ze 2-3 tysiące a to jest po prostu trudne technicznie i organizacyjnie (to jeszcze byłoby do przemyślenia) oraz kosztowne (na razie mnie nie stać choć staram się)

"...pozostaje nam PiS, do momentu aż wymrą wszyscy którzy żyli w PRL..."

dobre znaczy że albo jesteś na tyle młody że nie żyłeś w PRL albo zapominasz że jak oni wymrą to i Ty też ...
w dodatku ciągle licząc że umoczeni po szyję w gównie PISdziel..e coś zmienią może nawet do kupy z POpierd..leńcami

cóż wolno Ci ale w taki wypadku skąd się Ty TU wziąłeś jeśli możesz tak prosto zrezygnować z kierunku ko-lib to przyłącz się do dowolnej partii socjalistycznej i żyj ze świadomością że "działasz" dla "dobra" "społecznego".
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6251, Posty: 45451, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 423, Posty: 1729.