11 stycznia: Wielka Orkiestra Socjalistycznej Pomocy

Wysłane przez corlis 

11-01-2010 - 15:03:41

[korwin-mikke.blog.onet.pl]

Kilka uwag odnośnie postu Pana Janusza.

1. Nie jest wspomniane o kosztach(być może pomijalnych, ale warto o tym pamiętać) związanych z wysłaniem dodatkowych patroli służb policyjnych do ochraniania dzieci zbierających te pieniądze.

2. Gdyby wszyscy rozumowali podobnie i nie wrzucali nic do tych puszek(nie kupowali nic na świątecznych aukcjach, ...) to przynajmniej w 1 roku te dziecięce oddziały nie otrzymałyby żadnej pomocy. To pociąga za sobą 3 możliwe konsekwencje. Pierwsza jest związana z tym iż w następnym roku planiści znowu zawierzą w dobrą wolę ludzi i znowu nie zaplanują w wydatkach tych 40 mln osób, a zaplanują je np na wydatki związane z wojskiem. Mało prawdopodobne.
Druga jest taka że te 40 milionów zostanie przesunięte na pomoc dla tych dzieci. Bardziej prawdopodobne.
I trzecia - w mojej opinii najbardziej prawdopodobna, że planiści będą chcieli zarówno sfinansować leczenie jak i pozostałe plany, więc będą zmuszeni powiększyć wpływy do budżetu o te 40 mln(w rzeczywistości trochę więcej - koszty "obsługi"winking smiley. To oczywiście pociąga za sobą nieuniknione podwyżki podatków. Symboliczne - bo czymże jest te 40 mln. Niemniej 40 mln w tej dziedzinie, 40 w tamtej... I stos nam rośnie.
Nie trzeba chyba dodawać że znacznie lepiej te pieniądze zostaną wydane przez P. J. Owsiaka niż gdyby szły przez budżet.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-01-2010 15:27 przez corlis.

11-01-2010 - 15:21:25

Dodaj link do wpisu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziewiczość lasu świadczy o impotencji wiatru!

11-01-2010 - 17:11:47

Koszty wcale nie są pomijalne. Koszt koncertu w Krakowie to ok. 300 tys. PLN. Do zeszłego roku, bo nie wiem jak w tym, idących z kasy miasta. A takich miast są setki. Do tego w akcję włączają się różne jednostki budżetowe i firmy państwowe hojnie sypiąc kasę.
Nie liczę czasu antenowego w TVP 2 i tego typu rzeczy.

12-01-2010 - 01:10:41

Moze by zastapic NFZ Owsiakiem ? Placenie skladki zdrowotnej przypomina rzucenie drobniakow menelowi.

12-01-2010 - 12:56:36

Odkąd JKM uświadomił mi to o czym sam się później przekonałem (że te pieniądze z WOSP naprawdę są uwzględniane w budżecie, kilka lat temu też to mówił albo pisał) przestałem dawać. Bo w sumie to zyskuje na tym tylko Owsiak (fundacja ta utrzymuje się z odsetek od zebranej sumy).

12-01-2010 - 15:41:15

Tak naprawdę jednak - aspekt opłacalności imprezy nie ma dla ludzi większego znaczenia.
Za to ma ilość zebranych pieniędzy - już od dawna WOŚP pełni rolę corocznego wydarzenia, w którym Polacy uczestniczą licznie i chętnie.
Wydarzenia o charakterze sportowym - praktycznie każda gazeta/telewizja/portal piszący o WOŚP-ie, jako pierwszą informację podaje ilość zebranych środków.
Zresztą nie dziwmy się - gdyby któregoś razu nie udało się uzbierać kwoty większej niż poprzednio, trwoga zapanowałaby w sercach:
1. Dziennikarzy - trzeba by było dokonać korekty w od dawna przygotowanych artykułach, zamieniając najczęściej powtarzane sformułowania takie jak: "rekord", "jeszcze więcej" itd.
2. Samych Polaków - traktujących ten dzień jako okazję do pokazania swojej dobroduszności i hojności. Poczucie zawiedzenia byłoby ogromne i by go uniknąć gotowi jesteśmy wyłożyć z kieszeni te pieniądze.

Zresztą to tylko naskórek problemu, który w mojej opinii znajduje się zupełnie gdzie indziej. Mianowicie w budowaniu przez Pana J. Owsiaka bardzo dobrego wizerunku wśród bardzo młodych ludzi - jawiącego się jako "spoko" wujek, co to wspiera dzieci(to musi chwytać za serce) raz organizuje co roku Woodstock. Oni bardzo chętnie będą ulegać jego wpływowi - a o tym że Pan J. Owsiak nie jest osobą apolityczną to wie każdy kto nie chce przymykać oczu na jego zachowania i wypowiedzi.

13-01-2010 - 13:22:45

Jest jeszcze jeden aspekt - obecny zawsze przy każdej akcji lewaków - mianowicie demoralizacja społeczeństwa. W tym roku po raz pierwszy spotkałem się z czymś takim, ale wiąże się to zapewne tylko z nadejściem pory na dotyczące mnie okoliczności, zaś samo zjawisko występuje zapewne od dawna. Oto mój dorastający syn, uczeń III kl gimnazjum został "sprostytuowany" przez swojego pana (tfu!!!) wychowawcę w ten sposób, że za udział w owsiakowej kweście (razem z licznym gronem kolegów) ma otrzymać "dodatkowe punkty" do oceny z zachowania. Ze względu na przypadający w tym roku egzamin i start do liceów, kąsek ma jakąś tam wartość. Postawiło mnie to w sytuacji dodatkowo trudnej, bo nie miałem serca kategorycznie zabronić udziału w tym molestowaniu przechodniów chłopakowi, który nawet się zapalił trochę do całego wydarzenia (nie ideologicznie, oczywiście, raczej czysto przygodowo), poumawiał się z kolegami, a w ogóle to i tak za dużo czasu spędza przed komputerem. Jak jednak dać mu do zrozumienia, że takie miałem właśnie przesłanki, a nie te cholerne "dodatkowe punkty", skoro jako rodzic zawsze to ja właśnie jestem stroną wywierającą presję na uzyskiwanie przezeń dobrych wyników w szkole?
No więc ogólny niesmak pozostał, a teraz czeka mnie dodatkowo trochę pracy dydaktycznej, aby mój syn też posiadł wrażliwość umożliwiającą tego niesmaku odczuwanie...

13-01-2010 - 16:01:11

Zapominacie wszyscy jeszcze o jednym aspekcie problemu, który można roboczo nazwać - pudrowanie trupa. Przedstawię to schematycznie: socjalistyczna służba zdrowia jest w agonii i może by zdechła całkiem, co chwilowo byłoby kosztowne, ale docelowo (być może) wreszcie wymusiło zmiany. Tymczasem dzięki tego typu zastrzykom tkwi na stałe w bliżej nie określonym stanie - ni to życia nie to śmierci - co w dłuższej perspektywie kosztuje znacznie więcej i pieniędzy i żyć ludzkich.

13-01-2010 - 18:21:41

No i jeszcze jedno - Panie Januszu - nie zgadzam się, żeby idea WOŚP pasowała do kapitalizmu. No bo jak? Miałby J. Owsiak zakupami sprzętu za uzbierane miliony wspomagać wybrane placówki prywatne? A niby z jakiego klucza wybrane?. A jeżeli nawet jakoś wybrałoby się te szpitale/lecznice jakąś drogą załóżmy sprawiedliwą, to potem należałoby oczekiwać, że będą tam leczyć za darmo, czy też sporo taniej, bo dostali sprzęt w darze. No ale jeżeli tak, to kogo mają leczyć darmo, czy taniej. Każdy by chciał, a tu nie ma ministerstwa, ani ZOZ-ów, żeby wyznaczyć uprzywilejowanych (kierując się oczywiście nieugiętymi zasadami "sprawiedliwości społecznej"winking smiley.
Oczywiście w czasach prawdziwego (czy też prawdziwszego) kapitalizmu istniały i funkcjonowały - nieraz znakomicie instytucje charytatywne. Ale nie korzystały z państwowych mediów, z państwowych szkół, pomocy administracji państwowej itp. Więc może idea jakoś bardzo, bardzo ogólnie potraktowanej dobroczynności - tak. Ale to nie byłaby ta sama "orkiestra" i nie byłby ten sam pan Owsiak.

14-01-2010 - 15:49:03

Uważam, że zarzucanie WOŚP, że dokłada się na NFZ, to błąd. Dlatego, że finansowanie placówek nie tylko prywatnych, ale nie finansowanych przez NFZ byłoby pomaganiem tym nielicznym ludziom, którzy i tak są wystarczająco zamożni, by leczyć się w takich placówkach. A zatem pomoc nie jest im tak bardzo potrzebna, jak sądzę.

Poza tym, tworzenie alternatywnego kanału finansowania centralnego jest uzasadnione dlatego, że pomoc medyczna dla ubogich jest właściwą ideą. Publiczne finansowanie opieki zdrowotnej dla każdego to nonsens, ale jest popierany dlatego, że wychodzi naprzeciw tej idei, dla której nie zaproponowano żadnej innej realizacji. Czy gdyby Owsiak zebrał nie 40 milionów, ale 40 miliardów, to nadal nic by to nie zmieniało? Jak sądzę, byłby wtedy w stanie wymusić na rządzie, aby sprywatyzował wszystkie firmy, które mają być przez niego finansowane. Nie mówiąc już o możliwej obniżce podatków.

Uważam zresztą, że wystarczyłoby, żeby zebrał 4 miliardy, aby zaspokoić najważniejsze potrzeby związane z nagłymi bądź przewlekłymi, kosztownymi chorobami, i ludzie doszliby do wniosku, że socjalizm w opiece zdrowotnej, jak i gdzie indziej jest im nie potrzebny, i masowo poparliby jakąś organizację, która by mogła go zlikwidować.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-01-2010 15:56 przez Dobrze_Urodzony.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45465, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 423, Posty: 1729.