26 listopada 2009: Selekcja naturalna i brzydkie dziewczyny

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 
Anonimowy użytkownik

27-11-2009 - 10:21:50

[korwin-mikke.blog.onet.pl]

28-11-2009 - 09:29:59

A tu JKM zbyt uprościł.

Brzydkie dziewczyny przetrwają z dwóch powodów.

1. Wygląd dziedziczy się po rodzicach, a nie tylko po matce.

2. Brzydkie dziewczyny są lepszymi żonami i znacznie lepszymi kochankami. Po prostu wiedzą, że się muszą bardziej postarać, żeby faceta zdobyć i utrzymać. Ładna zawsze (przynajmniej do pewnego wieku) ma tą świadomość, że ona sobie chłopa znajdzie.

Ponadto brzydule od zawsze wiedzą, że żeby jakoś wyglądać muszą o siebie dbać. Dlatego w okolicach 40 wyglądają zdecydowanie lepiej niż ich koleżanki ze szkoły, które 20 lat wcześniej bez specjalnych wysiłków robiły furorę

28-11-2009 - 13:04:14

Dzielenie na "brzydkie" i "ladne" kobiety jest zbyt duzym uproszczeniem , poniewaz zawsze znajdzie sie mezczyzna , ktoremu bedzie podobala "brzydsza" w oczach innego.

28-11-2009 - 15:02:05

JKM dalej nie potrafi zrozumieć, że selekcja naturalna (teoria ewolucji) + reguły danej kultury to już nie jest "teoria ewolucji w działaniu", a coś w rodzaju boksu przeplatanego partiami szachów, ale takimi, że czasem można też szachownicą w łeb oberwać.

Co do brzydkich kobiet, to - pomijając już, że zawsze część będzie traktowana jako "brzydkie" - mają one mnóstwo możliwości, by rozmnożyć się liczniej niż "piękne" (kwestię pięknych kobiet, które mają brzydkie dzieci po brzydkim bogatym tatusiu, pomijam...)

Jak już po części zauważył przedpiśca, brzydkie kobiety mogą a) inwestować w siebie (zadbanie, osobowość, gotowanie!), b) inwestować w karierę/biznes i w ten sposób zdobywać mężczyzn, c) dawać mężczyźnie poczucie bezpieczeństwa (z brzydkiej lepsza żona, no i może nie zdradzi...), itp. itd. a jak już nic się im nie chce albo nic nie mogą, to i tak na koniec często wychodzą za mąż za brzydkich niezaradnych mężczyzn, którzy patrząc na nie rozpijają się ze smutku nad swoim nędznym losem i po pijanemu płodzą z nimi tuzin brzydkich dzieci o twarzach idiotów i dlatego przeciętna populacja pasażerów kolejki podmiejskiej wygląda tak jak wygląda... :-)

30-11-2009 - 22:30:58

Selekcja naturalna nie dotyczy urody ( tylko) ale również wielu innych cech. Głównym jednak kryterium oceny sukcesu populacyjnego jest przetrwanie cech poszczególnych osobników.
Wynika stad,że "brzydkość" nie jest problemem. Dodatkowo kryteria "ładności" ulegają ogromnej zmienności. Wystarczy popatrzeć na gwiazdy filmu lat 50-60-tych - większość dziś uznanaby była za grube i niezgrabne. Nawet teraz uroda choćby czarnoskórych panien z, łagodnie mówiąc,szerokim zawieszeniem jest bardzo podziwiana przez mężczyzn z ich kręgu kulturowego, a szczupłość białych panien jest dla nich niesmaczna.
Jestem przekonany,że już za 10-15 lat dzisiejsze "piękności" będą spotykały się w najlepszym wypadku z obojętnością.

01-12-2009 - 03:24:07

Cytuj
osmiol
Jestem przekonany,że już za 10-15 lat dzisiejsze "piękności" będą spotykały się w najlepszym wypadku z obojętnością.

Ależ oczywiście. Co jest dodatkowym dowodem, że "piękność" jako kategoria kulturowa nie jest i nie może być cechą przekazywaną ewolucjyjnie, bo ewolucja nie działa na dystansach mierzonych pojedynczymi pokoleniami.

03-12-2009 - 01:27:02

Cytuj
Aleister
A tu JKM zbyt uprościł.

Brzydkie dziewczyny przetrwają z dwóch powodów.

1. Wygląd dziedziczy się po rodzicach, a nie tylko po matce.

2. Brzydkie dziewczyny są lepszymi żonami i znacznie lepszymi kochankami. Po prostu wiedzą, że się muszą bardziej postarać, żeby faceta zdobyć i utrzymać. Ładna zawsze (przynajmniej do pewnego wieku) ma tą świadomość, że ona sobie chłopa znajdzie.

Ponadto brzydule od zawsze wiedzą, że żeby jakoś wyglądać muszą o siebie dbać. Dlatego w okolicach 40 wyglądają zdecydowanie lepiej niż ich koleżanki ze szkoły, które 20 lat wcześniej bez specjalnych wysiłków robiły furorę

Szanowny Panie, po takim początku unikałby Pan uproszczeń a cały Pana wpis to jedno wielkkie uproszczenie. Równie dobrze mogę dodać : zbyt.
A już autorytatywność wpisu o znacznie lepszych brzydkich kochankach to mnie zmotywuje chyba do przyznania Panu jakiejś nagrody smiling smiley. Jakieś źródło ? boś mnie Pan zaintrygował (inną genezą tego "zjawiska" dysponowałem).

@Korwinolozka
Co stoi na przeszkodzie mierzyć dystans pojedynczymi pokoleniami ( nie jest to dziwne np. rok można miesiącami i kwartałami ) przecież w tekście jest : w następnych pokoleniach ( nieokreśloność a jednak precyzująca, że późniejsze). Nie jest napisane, że w 1szym następnym. Przy takim sformułowaniu jest miejsce na zmiany ewolucyjne. Bo to moze być np. 50 pokoleń. A selekcja o jakiej mowa to nie tylko selekcja naturalna ale selekcja np. z kobiet ładnych lub brzdkich. Wnukowie p. JKM np. nie będą mogli zobaczyć jak starzeją się matki kobiet, którymi oni się zainteresują bo będą miały opłacone operacje plastyczne i wszystkie będą "bóstwami". A wybór ładna/brzydka będzie ich świadomym wyborem. (Swoją drogą niewielu czyni takie obserwacje ale teraz są one możliwe w większości przypadków a w opisanej wyżej sytuacji już nie.)

BTW. Nie czepiacie sie za bardzo? winking smiley czy nadmiar czasu? smiling smiley Inny był problem poruszony i to ogromne uproszczenie (kobiet brzydkich) było wymogiem tej krókiej formy.
Czasem jest tu jazda bez trzymanki smiling smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-12-2009 01:31 przez LeonProof.
Anonimowy użytkownik

03-12-2009 - 09:47:37

Cytuj

bo ewolucja nie działa na dystansach mierzonych pojedynczymi pokoleniami.
Czy przypadkiem w ewolucji nie chodzi o to, że eliminowane są z puli genowej kombinacje genów?
Jeśli tak, to bezpotomna śmierć nosiciela takiej kombinacji chyba dość skutecznie je eliminuje...

Cytuj
LeonProof
Czasem jest tu jazda bez trzymanki
Bo wytworzył się sport - znaleźć u JKM niekonsekwencję albo błąd w rozumowaniu.
Koniecznie, nawet za cenę ośmieszenia.
Nie jest istotne, że "sportowcom" umyka czasem swego rodzaju kod jaki czasem stosuje JKM, mało ważne, że nie rozumieją odwołań do czegoś, co dla przeciętnie oczytanego człowieka jest oczywistością i w ogóle nie jest istotne to, że w związku z tym nie łapią skrótów myślowych - MAMY CIĘ!
Bo już o połapaniu się w tym, że felieton rządzi się własnymi prawami i że nikomu roztropnemu do łba nie przyjdzie że nie jest bo być nie może ani manifestem politycznym ani literalnie, w całości odzwierciedleniem myśli to już nawet i nie warto wspominać.
Ale to nic - ważne że można se wrzasnąć MAMY CIĘ! i napawać się satysfakcją z posiadania matury którą jak wiadomo - każdy mieć MUSI

16-12-2009 - 01:29:44

Piękno jest po to aby je podziwiać, również u ludzi, ale tak właściwie to nie spełnia żadnej funkcji użytkowej, a wygląd jest tylko czymś w rodzaju dodatku. Gdyby los ludzkości miał zależeć tylko od jej wyglądu, to ludzie nadal siedzieliby w jaskiniach i z maczugami biegali po lesie, tyle tylko, że stosowaliby kosmetyki, perfumy i kilka razy w tygodniu chodzili do fryzjera.

Tak zwane piękno jest TYLKO wabikiem, który ma przyciągnąć potencjalnego "dawcę nasienia". Wygląd jest tylko jedną z cech, które charakteryzują jednostkę. Większość poważnych ludzi(współcześnie i w czasach prehistorycznych) zajmowało się wieloma ważnymi i pożytecznymi sprawami, nie mając przy tym czasu na dbanie o wygląd zewnętrzny, a w chwilach "słabości" stosowali zasadę: "Potwór nie potwór, aby miał otwór".

Ja na miejscu JKM nie martwiłbym się o wygląd potencjalnej żony dla jego wnuków, ale o to czy będzie dobrą żoną, matką i w ogóle dobrym człowiekiem.

A "in vitro"? Jest czymś nienaturalnym, a przez to "normalnym" dla postępowego człowieka współczesnego, a finansowanie tego zabiegu przez państwo, wcale nie jest takie głupie. Skoro ci którzy mogą, nie chcą się rozmnażać, to dlaczego nie pomóc tym którzy chcieliby, ale są bezpłodni i nie stać ich na ten zabieg. Zwiększanie liczby ludności leży w interesie państwa, a jak do władzy dorwą się socjaliści(oby nie), to i klonowanie będzie stosowane(na użytek państwa), a ludzie będą uprawiani, jak w filmie Matrix, ale nie przez maszyny, tylko przez ministra d/s regulowania liczby ludności.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6138, Posty: 45249, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 423, Posty: 1729.