Zarzut dla JKM-a

Wysłane przez Rysiul 

21-04-2012 - 18:18:25

Właśnie sobie słucham transmisji Radia Maryja (akurat przemawia Z. Ziobro, którego nie słucham, hehe) z marszu w obronie TV TRWAM. Prezes KNP się z tego marszu wycofał - o to mi właśnie chodzi. Czytałem jego oświadczenie i oto moje uwagi:
1) W marszu brały udział różne środowiska (nie tylko PiS-owskie i "Solidaruchowe" ) - w tego typu marszach bierze udział również Wojciech Cejrowski (sam mówił że np. był na manifestacji 10 kwietnia kiedy przemawiał Kaczyński). Poglądy pana Cejrowskiego są zbliżone do poglądów JKM-a. Jeżeli może pójść tam Cejrowski, to dlaczego nie może pójść JKM?
2) Na marszu były wyrażane różne idee, m. in. mowa była o niepodległości Polski. Pod tą i innymi ideami mogłoby się KNP podpisać - na pewno nie był to marsz "partyjny" (tzn. nie był to marsz poparcia jakiejś Partii (wielka litera "P" to celowe szyderstwo - chodzi o PiS)), mimo "partyjnych wstawek" w przemówieniu Kaczyńskiego (chodzi np. o wezwanie "Zbyszku wróć" ) - więc dlaczego KNP nie poszło? Byłoby bardziej wiarygodne niż Kaczyński kiedy np. byłaby mowa o niepodległości - w końcu to Kaczyński głosował za przyjęciem Traktatu Lizbońskiego w głosowaniu sejmowym, a KNP i sam Korwin-Mikke wielokrotnie gardłowali o utracie niepodległości po podpisaniu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego tego Traktatu (była nawet mała manifestacja spalenia flagi UE w przeddzień jego wejścia w życie z udziałem m. in. JKM-a i S. Michalkiewicza).
Reasumując: Dlaczego prezes KNP się wycofał z tej manifestacji? Uważam, że to duży błąd.

12-05-2012 - 10:46:22

A po co miałby przychodzić? JKM popiera państwo prawa. Jeżeli jakaś stacja nie spełnia wymogów prawa, wobec czego nie dostaje pewnych przywilejów to protesty "w jej obronie" to próba siłowego złamania zasady państwa prawa jest haniebna. Walka o zmianę prawa jest OK w państwie obywatelskim (przypominam, że dla JKMa państwo nie należy do obywateli a do jednej osoby), ale ludzie walczą o prawo do nadawania dla telewizji Trwam, a nie o jakieś tam zasady. Spytaj protestujących czy wiedzą:
1. dlaczego telewizja Trwam nie dostała koncesji
2. jakie są zalety przepisów, które uniemożliwiły otrzymanie koncesji przez TV Trwam

16-05-2012 - 15:46:55

TV TRWAM nie dostała koncesji, bo:
1) W mniemaniu KRRiTV sytuacja finansowa Fundacji Lux Veritatis nie daje gwarancji, że sprosta ona kosztom utrzymania się na multipleksie - jest to koronny argument.
2) TV TRWAM nie dotrzymała procedur (po wyznaczonym do tego czasie za zgodą KRRiTV dostarczała potrzebne dokumenty).

Wszystkie te protesty wynikają z faktu, że Fundacja LV nie otrzymała do dzisiaj jasnej i klarownej odpowiedzi na pytanie: dlaczego KRRiTV sądzi, że Fundacja LV nie podoła kosztom utrzymania się na multipleksie. Fundacja LV ma o wiele lepszą kondycję finansową w stosunku do niektórych podmiotów, ma własny sprzęt, zatrudnia swoich ludzi i nadaje swój program nieprzerwanie od ok. 7 lat (tak mi się wydaje), natomiast są podmioty, które otrzymały miejsce na multipleksie a nie dość, że są w o wiele gorszej sytuacji finansowej niż Fundacja LV, to jeszcze nie mają własnego sprzętu i nigdy jeszcze nie nadawały swojego programu! Przykład to spółka ATM, która najpierw otrzymała miejsce na multipleksie, a potem ponoć nie dostała koncesji na nadawanie. To nie jest "państwo prawa".
Jest to równocześnie odpowiedź na Twoje drugie pytanie - brak jest jasno ustalonych kryteriów/reguł według których Fundacja mogłaby dostać lub nie miejsce na multipleksie. Trudno więc mówić o zaletach czy wadach tych przepisów, skoro nie sa one znane.

Nie jest więc to walka o jakieś przywileje, ale właśnie o JAWNE, jasne i klarowne przepisy - o państwo prawa, która mylnie jest nazywana "protestami w obronie wolności słowa, TV TRWAM czy Fundacji Lux Veritatis".
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6258, Posty: 45483, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 185, Posty: 2184.