Norweski porządek

Wysłane przez Luk 

21-06-2009 - 10:30:11

Artykuł dziewczyny zachwyconej Norwegią :

[wiosennatrawa.blog.onet.pl]

Polecam przeczytać - ku przestrodze - co dzieje się w "rozwiniętych" państwach i jak reagują na to co poniektórzy mieszkańcy

26-06-2009 - 12:50:42

Pamiętam - Oslo, środek lata, noc z piątku na sobotę. Dość spora uliczka w centrum miasta z masą klubów. Na każdym rogu prostytutki, ludzie nie kryją się wcale z paleniem marihuany (nielegalnej przecież), Turek proponuje przejazd swoją nieoznakowaną taksówką (nielegalną). Policja przejeżdża tą uliczką co 10 minut i jakby tego nie widziała. Na drugi dzień idąc sobie przez miasto widzę, jak policjańci zwijają dziadka, któy wystawił sobie niewielki kramik przy alejce w parku. Więc przestrzeganie zasad faktycznie jest egzekwowane, ale nie wobec wszystkich.

W Oslo spędziłem tylko dwa dni po kilkutygodniowym pobycie w Norwegii i niemal zepsuło to całe (całkiem pozytywne) wrażenie. Swoją drogą, tylko tam widziałem ludzi, którzy (zupełnie jak w Polsce) zbierają po śmietnikach butelki.

Ach, byłbym zapomniał. Jeszcze ten pajac w kasku rowerowym, co chciał nam wypisać mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu, no myślałem że w mordę strzelę.

[podbutem.blogspot.com]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-06-2009 12:54 przez Cyjanopan.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6252, Posty: 45465, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.