Antypartyjny Ruch Krajowych Obrońców Podatników szansą na sukces!

Wysłane przez iras 

13-06-2009 - 10:38:23

Będąc po raz kolejny z rzędu cholernie zawiedzionym wprost katastrofalnie słabym wynikiem UPRowców (i to de facto promilowym, zważywszy na korzystnie dwukrotnie niższą frekwencję od standardowej) i po odbyciu burzliwych polemik na ten właśnie temat na portlau NCzasu (pod odpowiednimi artykułami [nczas.com] oraz [nczas.com] jako dyskutant o nicku minarchista) z pozostałymi Sympatykami tejże antysocjalistycznej formacji, postanowiłem już dłużej nawet chwili nie zwlekać tylko uczynić coś na tyle konstruktywnego (powołując do życia na dobry początek forum [www.kop2010.fora.pl] , gdzie wspólnymi wolnościowymi siłami można by było zacząć w końcu budować sprawny w działaniu ruch antyfiskalnego niezadowolenia obywatelskiego z prawdziwego zdarzenia), co by uprzytomnić skandalicznie nieudolnemu szefostwu skorwinizowanego UPRu, iż nie damy im z siebie więcej robić pospolitego frajerstwa, które to niezależnie od ich cyklicznego dawania ciała na całej linii, będzie dalej ślepo ich w sekciarskim stylu popierać i to tylko dlatego, że nie ma jakiejkolwiek innej alternatywy na polskiej scenie politycznej (a że mamy nadzieję, że realna konkurencja a la minarchistyczna w postaci KOPu unaocznii co nie co zasiedziałym koliberałom z UPR, stąd też nie wahamy się właśnie na nią teraz postawić, gdyż w przeciwnym razie Korwiniści będą sobie praktycznie non stop każde wybory zwyczajnie olewać i to tylko dlatego, że czując się monopolistami wolnorynkowości w Polsce nie mają żadnych ambicji ku temu, aby podjąć rywalizację z kimkolwiek, jeśli ten ktoś nie powie im dosadnie: SPRAWDZAM!).Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 13-06-2009 10:44 przez iras.

13-06-2009 - 14:41:16

niezly pomysl. proponuje drobna modyfikacje: zrezygnowac ze slowa "antypartyjny", bo "anty" nienajlepiej sie kojarzy, jak tez stworzyc taka nazwe, ktora ma dobry skrot, niekoniecznie KOP czy ROP...
osobiscie proponowałbym: Towarzystwo Obrony Podatnika ..i zawsze na topiewinking smiley

13-06-2009 - 16:48:20

sprutygolf ma racje. Ta nazwa kojarzy sie z organizacja anarchistowska, a taka nie ma wiekszej szansy na sukces. TOP jest juz lepszy, a jezeli chcecie zachowac aktualna wersje, to antypartyjny zaminielbym na ponadpartyjny. Co i tak jest zlym pomyslem, kto wie moze kiedys bedziecie mieli takie poparcie, ze mozna bedzie startowac w wyborach to wtedy ani antypartyjny ani ponadpartyjny brzmiec dobrze nie bedziesmiling smiley

A poza tym to kolejny raz ludzie zwiazani jakos z prawica przy okazji 'swiezego powiewu' rozmieniaja sie na drobne - za kilka lat bedzie tyle ruchow ilu prawicowcow, a tym czasem lewica jednoczy sie przy korycie... Sugerowalbym dazenie do integracji, a nie podzialu srodowiska.

Pozdrawiam

13-06-2009 - 17:07:08

sprutygolf Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> niezly pomysl. proponuje drobna modyfikacje:
> zrezygnowac ze slowa "antypartyjny", bo "anty"
> nienajlepiej sie kojarzy, jak tez stworzyc taka
> nazwe, ktora ma dobry skrot, niekoniecznie KOP czy
> ROP...
> osobiscie proponowałbym: Towarzystwo Obrony
> Podatnika ..i zawsze na topiewinking smiley

Nie mamy z czego akurat rezygnować, gdyż formacja jaką tworzymy będzie się nazywać jedynie Krajowi Obrońcy Podatników, zaś będzie tylko w tym znaczeniu antypartyjna (czy też może lepiej należało powiedzieć antypartyjniacka), że w żadnym razie nie będzie współpracować z obecnym establishmentem, albowiem ma zamiar być ruchem stricte antysystemowym, zwalczającym nade wszystko fiskalizm i biurokrację w Polsce ze wszystkimi tego konsekwencjami (oczywiście zanim urośniemy w członkowską siłę, to jako organizacja czysto oddolna wychodzimy od stowarzyszeniowego modelu zrzeszającego wszelkich Sympatyków Wolności - niemniej bynajmniej na tym pozarządowym poziomie nie zamierzamy poprzestać, tylko gdzieś tak najdalej po roku czasu przekształcic się w pełnoprawną formację polityczną i stąd TOP'owość nie specjalnie będzie Nam mogła wówczas służyć, skoro tylko KOP'em możemy dowalić w krocze obecnej UBekistanowej sitwie parlamentarnej).

13-06-2009 - 17:20:32

dzida Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A poza tym to kolejny raz ludzie zwiazani jakos z
> prawica przy okazji 'swiezego powiewu' rozmieniaja
> sie na drobne - za kilka lat bedzie tyle ruchow
> ilu prawicowcow, a tym czasem lewica jednoczy sie
> przy korycie... Sugerowalbym dazenie do
> integracji, a nie podzialu srodowiska.

No właśnie w przeciwieństwie do hermetycznego i destruktywnie konfliktotwórczego UPRu (gdzie nawet pośród tzw. żelaznego elektoratu odbywają się nagminnie wojenki, jak nie na jednej, to innej płaszczyźnie programowej) zamierzamy stać się jedną wspólną platformą porozumiewawczą nie tylko dla szerokopojętej Prawicy, ale i Wolnościowców wszelkiej maści (nie wyłączając nawet tych lewicujących, acz koniecznie antysocjalistycznych), gdyż nie bez kozery Nasz stricte wolnorynkowy program minimum (oparty zaledwie na dwóch kluczowych hasłach antyfiskalnych i antybiurokratycznych) ma Nam zapewnić "siłę w jedności" za sprawą możliwie najbardziej różnorodnej frakcyjności, co by dzięki niej absolutnie każdy potencjalny obywatel RP mógł się z Nami utożsamić (bowiem jak nie ze skrzydłem Konserwatywnym, to z Narodowym, bądź Patriotycznym, lub też Chrześcijańskim, albo Wolnościowym, etc. - a że nie ma takich Polaków co by chcieli płacić wysokie podatki, albo utrzymywać za swoją kasę przerośniętą administrację państwową, stąd też sami wychodzimy im na tym fundamentalnym polu na przeciw, starając się ich sobie zjednywać, a nie bynajmniej do siebie tak, czy inaczej zrażać, jak to niestety samobójczo czynią UPRowcy).

22-06-2009 - 21:41:25

Ciekawe, ciekawe...
Chętnie się popatrzę z bliska...
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6259, Posty: 45490, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.