Słomiany zapał, czyli o podkładaniu świni...

Wysłane przez markul 

11-06-2009 - 22:20:37

Widziałem zapał, z jakim uczestnicy forum podpowiadali Panu JKM, jaki cel postawić sobie w inicjatywie obywatelskiej. I widziałem, jak powietrze z nich uszło, gdy Pan JKM dokonał wyboru. Otóż nie zgadzam się absolutnie ze stwierdzeniem, że cel nie ma znaczenia, bo to ruch jest wszystkim. Otóż Panie Prezesie, polityka rozlicza się po pierwsze z jego skuteczności.
Kioto - jaki przeciętny Kowalski wie, co ten protokół dla niego oznacza ? A jeśli mu to nawet wytłumaczę, to czy przełoży się to dla niego np. na obniżkę cen energii ? Wiemy, że do tego droga daleka. Jeśli nawet będzie to rozważane w parlamencie i w środkach masowego przekazu, to czy Pan Kowalski wyrobi sobie własną opinię na ten temat na podstawie bełkotu ekspertów ?
Parę tygodni temu widziałem w telewizji program z Panem Saryuszem-Wolskim, który przekonywał mnie w łódzkim wydaniu wiadomości o konieczności magazynowania CO2 w starych kopalniach. Na moją uwagę do teściowej, że nie zdawałem sobie sprawy z tego, że ten Pan jest takim idiotą, odpowiedziała krótko - "na tym się nie znam". Więc o co chce tu walczyć Pan JKM ?
Kara śmierci - być może medialne, ale również bez znaczenia dla przeciętnego Kowalskiego.
Otóż w tym ruchu nie chodzi tylko o to, aby wywalczyć coś pożytecznego dla ogółu; ten ruch, to powinna być WIELKA ŚWINIA podłożona obecnie nam panującej klasie rządzącej. Taki ruch pociągnie za JKM większość społeczeństwa, które ma dość tego, co widzi na co dzień. I o to apeluję do Pana Prezesa; proszę nie marnować zapału dzielnych pretorian na nic nie znaczące (w skali ogółu) zamieszanie.
Pomysł na ograniczenie ilości parlamentarzystów - świetny; pod tym podpisze się każdy Kowalski. Rozumiem problemy formalne, ale być może należy ten ruch wykonać właśnie po to, by naród wzburzyć. Może Pan np. do pomocy wziąć choćby Pana Giertycha, który chętnie by Panu w tym pomógł (przynajmniej tak podejrzewam). Ale było wiele innych realnych pomysłów, które mogłyby być i medialne i ZROZUMIAŁE dla Pana Kowalskiego.

Pozdrawiam

Mariusz Kulawiński

11-06-2009 - 23:21:07

Bardzo słuszna uwaga z tym Kiotem.
Proponuję uderzyć w ten podatek od starych samochodów, to podburza już teraz tłumy a "biedniejszych" obywateli zawsze jest więcej, do tego potem można sobie taką akcję na sztandarach wszędzie wieszać, bo to nie tylko Kowalski zrozumie, ale najmniej zainteresowany chłop z najdalszego kątka kraju ma szansę zapamiętać.

11-06-2009 - 23:35:24

Cały naród na pewno podpisze sie pod projektem obcięcia pensji poselskich.

12-06-2009 - 11:21:06

Zgadzam się.

Większość ludzi traktuje Kioto jako jakieś ustalenia na szczycie, które ich nie dotyczą albo nie zajmują się takimi rzeczami - w końcu mają ważniejsze sprawy takie jak 'przeżycie od pierwszego do pierwszego'.

Kara śmierci jest bardzo medialna - wzbudza wiele kontrowersji. Jest to świetny pomysł, żeby znaleźć się w mediach. Ale co z tego? Poza tym tak jak z Kioto, dla większości ludzi nie jest to sprawa pierwszorzędna.

W ostatnim newsweeku albo wprost był artykuł o podatkach związanych z byciem kierowcą. Autor słusznie zauważył, że kierowcy to liczna grupa w Polsce, która jest obdzierana z każdego grosza i nie ma żadnej reprezentacji, która się za nią stawi.

Jeżeli celem jest zdobycie poparcia to zająłbym się kwestiami, które REALNIE pomogą ludziom. Jeżeli chodzi o wywołanie skandalu to Kioto i kara śmierci idealnie się nadają... Tylko czy tu chodzi o politykę realną czy politykę medialną?

12-06-2009 - 11:43:44

W mojej opinii jest dokładnie przeciwnie niż mówicie. Żadna patologia nie bulwersuje ludzi tak bardzo jak przemoc, bezprawie, przestępczość, bezradność organów ścigania, opieszałość sądów, wyjątkowo łagodne wyroki - najogólniej mówiąc sprawy związane z bezpieczeńswetm. Nie tylko że każdego dnia ktoś doświadcza przestępczości na własnej skórze, to jeszcze niemal każdego dnia w mediach opisywany jest jakiś bulwersujący przypadek. Ile to wtedy pojawia sie odważnych komentarzy: "Takich to tylko na szubienicę!" Problem leży w tym, że ludzie myślą, że tak musi być. Że od nich nic nie zależy, że politycy są od ładnego mówienia, uśmiechania się i reprezentowania Polski za granicą. Czas pokazać, że tak nie jest.

Postulaty np. ograniczenia wynagrodzeń dla posłow czy ich liczby, są uważane za najbardziej populistyczne. Podatki czy biurokracja nie są przez ludzi odczuwane tak "bezpośrednio", poza tym każdy jest przekonany, że one po prostu muszą istnieć. Równouprawnienie czy globalne ocieplenie to już sprawy kompletnie nie istotne. A tu JKM domaga się, żeby młodzież się przeciw nim buntowała. Buntować się można własnie przeciw przemocy, tyle że nie urządzając marsze milczenia, a reagując na nią! Trzeba to właśnie ludziom uświadomić, że aby zwalczyć przemoc wystarczy wrzucić kartkę do urny, tyle że na odpowiedniego kandydatasmiling smiley A że tylko jeden porusza ten istotny temat, to nie będzie sprawą trudną.

Spośród postulatów UPR, te właśnie cieszą się największą popularnością (sama „kara śmierci” jest popierana TYLKO przez 70% społeczeństwa, ale ogólnie walka z przestępczością przez ok. 90%). Z tymi postulatami był też dawniej kojarzony Janusz Korwin-Mikke (Jego występ w programie u Wojciecha Gąsowskiego na temat przestępczości, zaowocował wzrostem notowań z 1 do 2% równolegle w czterech ośrodkach badania opinii publicznej, na co prawie nikt nie zwrócił uwagi - było to kilka lat temu). Ludzie właśnie czekają na kogoś kto zacznie walczyć z codziennymi patologiami, a nie sprawami odległymi. Tej właśnie "wielkiej polityki" ludzie mają dość.

13-06-2009 - 00:33:35

Osobiście uważam, że kara śmierci, to bardzo trudny temat.
Jeśli zapytasz człowieka, czy jest za karą śmierci, to powie, że nie. Co innego jak zapytasz, na jaką karę zasłużyłby przed sądem np. Adolf Hitler. Wtedy to co innego.
Na pewno, jeśli sprawą zainteresują się media, będą na nie, niejeden ksiądz się znajdzie na nie itd.
W sprawie podatku od starych aut [niby ten ekologiczny podatek] wszyscy się zgodzą, bo media podkreślą jak ucierpieliby najbiedniejsi itp. Każdy zgodzi się, że z ochroną środowiska ten podatek nie ma nic wspólnego itd itp. Każdy zauważy, że drogi by naprawili a nie sięgają do kieszeni itp.

Uważam, że jeśli UPR chce sprawęzałatwić NAPRAWDĘ sprytnie, powinien zrobić tak:

Znaleźć czołowych działaczy inicjatywy, którzy nie jako UPR, ale jako "obywatelski inicjatywa w obronie obywateli" będą zbierać podpisy i zachęcać do współpracy. Powinni tak długo nie powoływać się na UPR jak długo nie zostaną osobami rozpoznawalnymi w mediach [może jedna akcja wystarczy, może przyda się jeszcze jedna..?].

Następnie, kiedy inicjatywa będzie znana jako niezależny twór działacze owi mogą pojawić się na listach UPRu w czasie wyborów itp.

Najważniejszym elementem byłoby aby CI konkretni działacze nie byli kojarzeni z kontrowersyjnym hasłami [kara śmierci, mniej podatków, mniej urzędników nie dla akcyzy itd itp], a raczej w tych sprawach wypowiadali się powściągliwie na zasadzie, że są różne zdania, że te pomysły wyglądają na dobre, ale trzeba by je rozpatrzeć dogłębnie, bo miło płacić mniej, ale czy Polskę na to stać..?

Wtedy myślę, że UPR ma większą szansę dostania się do sejmu, gdy z jednej strony będzie wyglądał na partię bliższą "przeciętności" a z drugiej strony będzie miał na koncie sukces, który widocznie przysłużył się obywatelom.

13-06-2009 - 01:20:52

markul Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Widziałem zapał, z jakim uczestnicy forum
> podpowiadali Panu JKM, jaki cel postawić sobie w
> inicjatywie obywatelskiej. I widziałem, jak
> powietrze z nich uszło, gdy Pan JKM dokonał
> wyboru. Otóż nie zgadzam się absolutnie ze
> stwierdzeniem, że cel nie ma znaczenia, bo to
> ruch jest wszystkim. Otóż Panie Prezesie,
> polityka rozlicza się po pierwsze z jego
> skuteczności.

i JKM z wyboru rozliczony będzie... cokolwiek by nie wybrał zresztą...
ja sam z wyborem się nie zgadzam (swoje propozycje składałem) ale się podporządkuję...

G.
Lewartow, Kohne, Stoltzman, Kalkstein, Szechter, Dikman, Bucholtz, Berman etc...
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6228, Posty: 45388, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.