Blog...

Wysłane przez zbyry 

06-06-2009 - 22:33:08

Panie Januszu! Na Pana Blogu czytałem pańskie wypowiedzi na temat GMO. Ja nie wiem, ale czy Pan naprawde sobie nie zdaje sprawy, jakie to jest potoworne zagrożenie dla ludzi?Czy Pan kiedykolwiek widział, jak GMO jest produkowane, np. sałata zawiera jeden gen ludzki? do tego jest spryskana Rundapem, albo innym cholerstwem....a niestety oprysky te nie są biodegradalne, bo zawierają metale ciążke...nawet profesorowie z SGGW mówią, że jest to potworne zagrożenie, i z tego min poowodu jest tak dużo nowotworów pośród ludzi...jesli Pan twierdzi, że GMO jest nieszkodliwe, to sie Pan myli i to bardzo grubo, bowiem krzyżowanie organizmów które w toku ewolucji wykształtowały podstawy swojego funkcjonowania i mechanizmy obronne jest biologicznie nieuzasadnione. GMO, zanim powstanie, jest atakowane tysiącami wirusów, by z dwóch bardzo róznych organizamow powstał jeden, między innymi wirusami podobnymi do waglika. Czy Pan sobie zdaje sprawe, co będzie, jak to sie wymknie spod kontroli? i pytam się dlaczego Pan obstaje za produkcją GMO?

07-06-2009 - 11:06:13

zbyry - a czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne jest spalanie ropy naftowej (i jej przetworów) np w silnikach samochodowych? Ile szkodliwych gazów w ten sposób przedostaje się do środowiska?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne jest picie Coli? Jak niebezpieczne jest używanie telefonów komórkowych? Kuchenek mikrofalowych? Komputerów, telewizorów, urządzeń elektrycznych etc. etc???

Czy wiesz, jaki wpływ na Twój organizm ma chodzenie? kąpanie się? Jak myślisz - skąd reumatyzm, choroby zwyrodnieniowe, skórne itd?

Właściwie jak to piszę, to dochodzę do wniosku, że dla dobra ludzkości trzeba wszystkich zabić - wtedy nikomu już nic nie będzie grozić!

To co - do dzieła?

07-06-2009 - 12:04:32

zbyry, mamy 94-97% genów wspólnych z szympansami? Czy to nas lub szympansy czyni tym samym?

Czym jest przy tym jeden gen?

Chodzi o ZASADĘ: wolność wyboru! Wolność, żeby wybrać GMO albo sałatę "organiczną" od rolnika czy "ekologiczną" w supermarkecie dwa razy droższą.

07-06-2009 - 20:11:26

Choroby skóry - chlorowana woda miejska, w ktorej jest kupe chemikalliów używanych podczas uzdatniania. Wylane do dowy chemikalia w postaci pestycydów, i nnych oprsyków. Zwyrodnienia - kapiele w wannie, nieprawidłowy ubiór podczas chłodnych dnni. ......itd.tid

Chodzi o to, że GMO to kolejny syf... a co do genów?? ponoc jestesmy spokrewnieni z szympansami. A jak jest spokrewnione jabło z ryba? a to miesza sie podczas produkcji GMO. Wolność wyboru? Cczłowieku...co wybierze emeryt, rencista w supermarkecie? Jadłbys GMO? ja nie...a poza tym skad masz pewnosc, ze pod etykietą ekologicznej nie bedzie GMO?

Podam Ci przykład: idź do las i zobacz, jak rosną drzewa z naturalncy (samosiejnych) nasion, a jak wyglądają z tych "wychodowanych" w laboratoirum? pokrzywione, skarłowaciałe i krzywe.

07-06-2009 - 21:08:15

Jak będę chciał mieć pewność, to sam będę sobie hodować. W dodatku mówisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Mieszkam tuż przy lesie i wiem doskonale, jak wyglądają drzewa w szkółce. Są małe, bo jeszcze nie urosły. Są powyginane, bo są małe i wiatr je tarmosi.

Dyskusja nie ma sensu, bo jesteś zaślepionym fanatykiem, który zapomina o zasadach w imię ochrony i bezpieczeństwa emerytów i rencistów. Nie ta partia.
Anonimowy użytkownik

07-06-2009 - 21:46:34

zbyry Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wolność wyboru? Cczłowieku...co wybierze
> emeryt, rencista w supermarkecie?

Tak, zakażmy GMO bo biedni rencisci i emeryci beda to kupowac. Do tego nakazmy zapinanie pasow, noszenie kaskow i wprowadzmy normy azeby biedni emeryci niw kupili przypadkiem krzywego ogorka.Przez takie durnowatye zakazy nie tylko emeryci ale i my wszyscy wiecej placimy za zarcie.

> Jadłbys GMO? ja
> nie...a poza tym skad masz pewnosc, ze pod
> etykietą ekologicznej nie bedzie GMO?

Bo jakby sie okazalo ze byloby tam GMO to firma bylaby na wolnym rynku skonczona za oszukiwanie klientow.

07-06-2009 - 21:51:57

zbyry Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Choroby skóry - chlorowana woda miejska, w ktorej
> jest kupe chemikalliów używanych podczas
> uzdatniania. Wylane do dowy chemikalia w postaci
> pestycydów, i nnych oprsyków. Zwyrodnienia -
> kapiele w wannie, nieprawidłowy ubiór podczas
> chłodnych dnni. ......itd.tid

Buehehehe...

Dodajmy, że trąd był powodowany przez chemikalia, jakich w starożytności używano w pralkach. Szkorbut u marynarzy był powodowany zbyt dużą ilością sucharów, które jedli (z pewnością GMO), a plagi egipskie to pokłosie zbyt dużej ilości oprysków?

Fajnie jest się pośmiać razem z innymi smiling smiley

Ale nie odpisałeś na moje pytania odnośnie innych szkodliwych substancji. Czy używasz szkodliwych dla otoczenia telefonów komórkowych? Może uważasz, że należy wprowadzić zakaz używania komtelów w miejscach publicznych? Skoro nie wolno palić (bo "truje się" sąsiada obok), to czemu wolno rozmawiać i rozsiewać złośliwe fale w stronę mojej głowy???

09-06-2009 - 12:52:46

zbyry Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Panie Januszu! Na Pana Blogu czytałem pańskie

Czy mogę odpowiedzieć zamiast Pana Janusza?

> wypowiedzi na temat GMO. Ja nie wiem, ale czy Pan
> naprawde sobie nie zdaje sprawy, jakie to jest
> potoworne zagrożenie dla ludzi?

Ja sobie zdaję sprawę, że GMO nie jest zagrożeniem

Czy Pan
> kiedykolwiek widział, jak GMO jest produkowane,
> np. sałata zawiera jeden gen ludzki?

Nie ma żadnej potrzeby, by sałata zawierała gen ludzki. GMO ma geny roślin suszo- lub mrozoodpornych, bądź też geny odpowiedzialne za produkcje toksyn. Ewentualnie geny odporności na herbicydy (środki chwastobójcze, tak, żeby można było lać 5x więcej środków, a nasz plon przeżył). A jeśli nawet będzie zawierać gen ludzki - to i tak nic z tego nie wynika. Owszem, mogą być specjalne odmiany roślin, które będą zawierać ludzkie białka. Jak na przykład odmiany ryżu, które miały produkować białka zapobiegające biegunce, które mogłyby być dodawane do produktów nabiałowych itp. Ale to by były leki: na małą skalę i pod nadzorem.

do tego jest
> spryskana Rundapem, albo innym cholerstwem....a
> niestety oprysky te nie są biodegradalne, bo
> zawierają metale ciążke...

YyyyyyyyYYYY?! Yy? No i? Każde przemysłowe uprawy są opryskiwane. Po to, żeby były w jakimkolwiek stopniu opłacalne.
(N-(fosfonometylo)glicyna), czyli glifosat, składnik czynny Roundupu to inhibitor enzymów szlaków produkcji aminokwasów, nie mieszanka ołowiu, kadmu i rtęci.

nawet profesorowie z
> SGGW mówią, że jest to potworne zagrożenie,

Poproszę o nazwiska.

i
> z tego min poowodu jest tak dużo nowotworów
> pośród ludzi...

Bulszit. Nowotwory są z powodów: znacznej długości ludzkiego życia w tym momencie, mechanizmów wolnorodnikowych, złych genów, złego trybu życia, zanieczyszczenia, chemii itp. GMO nie ma z tym nic wspólnego.

jesli Pan twierdzi, że GMO jest
> nieszkodliwe, to sie Pan myli i to bardzo grubo,
> bowiem krzyżowanie organizmów które w toku
> ewolucji wykształtowały podstawy swojego
> funkcjonowania i mechanizmy obronne jest
> biologicznie nieuzasadnione.

Nie ma to żadnej logicznej wartości. Biologia nie uzasadnia, ani nie neguje inżynierii zarówno budowlanej, jak i kosmicznej. O, genetycznej też.

GMO, zanim powstanie,
> jest atakowane tysiącami wirusów, by z dwóch
> bardzo róznych organizamow powstał jeden,
> między innymi wirusami podobnymi do waglika.

No tu mnie rozśmieszyłeś. Bacillus anthracis jest bakterią, wirusy NIE są bakteriami. Jest dużo innych metod inżynierii genetycznej, jak np. ostrzeliwanie mikrokulkami złota opłaszczonymi DNA, jeśli wirusy CIę przerażają. Ale nie martw się, one nie gryzą. Nie mają nawet ząbków.

Czy
> Pan sobie zdaje sprawe, co będzie, jak to sie
> wymknie spod kontroli? i pytam się dlaczego Pan
> obstaje za produkcją GMO?

Ja na przykład jestem przeciw produkcji GMO. Nie cierpię przemysłowo produkowanej żywności, rolnicy wysypują zboże na tory, a w punktach skupu aronia chodzi po 10 gr za kilogram - po co nam więcej żywności? Zwłaszcza obrzydliwej, z ogromną ilością syropu kukurydzianego GMO (bleh!). Natomiast samo GMO jest naprawdę obojętne i nie ma się co go bać. Nie ma natomiast jego potrzeby poza farmacją.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-06-2009 12:55 przez Bazant.

10-06-2009 - 21:06:09

jedz zdrowo, uprawiaj sport. I tak odwalisz kite.
befsztyki, piwsko, dragi, wóda, dziwki, narkotyki, hazard,. I tak odwalisz kite.
czy ta druga opcja jest smaczniejsza i bardziej urozmaicona.

- Przepraszam czy to jest GMO ?
- Panie odpieprz się Pan, to z działki.

11-06-2009 - 01:05:13

Statystycznie rzecz biorąc nie masz racji.
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6259, Posty: 45490, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.