Największe absurdy otaczającej nas rzeczywistości

Wysłane przez Luis 

05-06-2009 - 10:54:47

W tym temacie chciałem postawić dwa pytania:
Co uważacie za absurd w otaczającej nas rzeczywistości? oraz
Jakie absurdy Was dotknęły albo tylko słyszeliście o nich?

Wobec tego że komisja "Przyjazne państwo" w której omawia się podobne zagadnienie nie jest odpowiednio skuteczna, może czas na nas, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i zastanowić się, co jest z tym naszym krajem nie tak? Może to, jak ktoś zauważył w komentarzach na blogu, powinno być elementem kampanii UPR - wypunktowanie bzdur, którymi otacza nas państwo/UE?

Zapraszam do dyskusji : )!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-06-2009 10:55 przez Luis.

05-06-2009 - 12:23:41

Dla mnie największym absurdem dzisiejszych czasów jest "prawo kobiety do aborcji". I ja myślę, że dla równowagi powinno się uchwalić drugi absurd: prawo mężczyzn do kastracji, aby mogli sobie obciąć to i owo za darmo, w dobrych szpitalnych, higienicznych warunkach.

05-06-2009 - 12:38:12

Przypomniał mi się jeszcze przykład (też podany w komentarzach na blogu) ze Szwecji - zakaz moczenia (gołych?) nóg w fontannach. Inny przykład to znaleziony na tym forum z Wielkiej Brytanii - Zabrali dziecko bo matka byla za glupia

05-06-2009 - 16:12:44

Nie widzę żadnego związku między kastracją a aborcją, ale mniejsza z tym. Zresztą Tusk proponował kastrację pedofilów.

Co do tematu, po co szukać ideologicznych problemów moralnych, to zbyt cienki lód, by na nim budować kampanię wyborczą. Trzeba się skupić na życiu codziennym każdego człowieka.
Czyli Vat, akcyza, rozliczne przymusy i ograniczenia. Nikt nie powie, że są to "największe absurdy", ale jeśli się je zsumuje, to będzie to jeden przeogromny absurd.
Dla mnie absurdem jest to, że chmara ludzi żywi się za MOJE (ciężko lub lekko zarobione - nieważne) pieniądze. Nie są to tylko bezrobotni czy nieporadni, ale wuchta posłów i urzędników, euro i lokalnych. Co jakiś czas pojawia się to w jakimś Super Expresie czy Fakcie, ale nic z tego nie wynika.
Do tego absurdalne są ograniczenia w dostępie do niektórych zawodów: prawniczych, agenta nieruchomości (sic!).
Absurdem są zasady egzaminów na prawo jazdy.
Absurdem są polskie drogi same w sobie.
Absurdem jest zakaz posiadania marihuany.
Absurdem są problemy z założeniem firmy, czy choć działalności gospodarczej lub wyrobieniem NIP-u.
Absurdem jest ZUS.
Matko, tak można w nieskończoność!
Co każdy absurd to materiał na spot wyborczy...

05-06-2009 - 17:44:56

Brawo Dimitroff!
To jest wlasnie morze absurdow ktore nas zalewa.
od siebie dodam: podatek dochodowy. czystej wody idiotyzm.
..i rzecz jasna poiltical correctness.
acha, co do prawa jazdy.. juz sam obowiazek jego posiadania tez zaliczam do absurdowsmiling smiley

06-06-2009 - 11:06:39

Miałem przede wszystkim na myśli sprawy dotyczące codzienności : ). Np mój (i pewnie nie tylko) przykład torebek w sklepach. Na drzwiach mojego SAMu wisi kartka że "Z powodu ochrony środowiska, sklep wprowadza opłaty za torebki plastikowe w wys. 10gr". Ciąg przyczynowo skutkowy jest dla mnie co najmniej zabawny : P.. A kończy się tym, że od dłuższego czasu kupione rzeczy noszę w kieszeniach.. : P

08-06-2009 - 11:19:53

Miejsce I - Niemal cały świat uwierzył w istnienie obcych istot a kontretnie w boga.
Miejsce II - Niemal cały świat uwierzył w przewagę socjalizmu nad kapitalizmem.
Miejsce III - Niemal cały świat uwierzył w przewagę demokracji nad innymi formami ustrojowymi
Miejsce IV- Monarchia dała sobie odebrać władzę na rzecz ludu.

I mamy co mamy winking smiley

08-06-2009 - 21:58:58

Dzisiejsze wykopalisko z http://prawy-sierpowy.pl :
Ustawa o wyrobach "chlebopodobnych" (PSL, Rzeczpospolita)
Badanie czy kaczki lubią wodę (naukowcy, Wielka Brytania)
Walka, by kury nie cierpiały przy znoszeniu jaj (ekoterroryzm, Wlk. Bryt.)
Zakazanie zwrotów "pan" i "pani" (Bruksela)
Zakaz święcenia pomieszczeń w parlamencie (Bruksela)
Nakaz uczenia dzieci o sodomitach (WE, Londyn)
Zakaz dyskutowania o Biblii w domu pastora (USA)
Filmowanie kupujących alkohol (Rzeczpospolita)
Opinia, że Polska nie powstrzymała tzw. holocaustu (Niemcy)
Twierdzenie, że Polska wywołała II wojnę brakiem swojej uległości (Rosja)
Szkolenia dla górali na temat wypasu owiec (Rzeczpospolita)
zakaz sprzedaży termometrów rtęciowych (Łunia)

09-06-2009 - 07:57:38

Przenikanie technologii informatycznych służących do śledzenia działań użytkownika sieci i sprawdzania jego zawartości komputera do świata przestępczego.
Konieczność rejestracji sadowej dzienników internetowych(wagla.pl).
Brak podstaw prawnych w gminie Stawiski, by doprowadzić dojazd do moich nieruchomości w zgodności z ustawą o nieruchomościach i studium zagospodarowania przestrzennego(straty moje to 1200zl miesięczne, straty skarbu państwa 2500zł miesięcznie, od 1996 roku, prokurator i sąd nie dojrzeli znamion przestępstwa, pisma urzędowe giną, proponowany jest dojazd tymczasowy, ale nie zgodny z ustawą o nieruchomościach).
Zwiększenie kosztów o 30% inwestycji realizowanych przez gminy ze środków unijnych w porównaniu do kosztów inwestycji z pieniędzy własnych.
Położenie większej uwagi w szkolnictwie na prawa dziecka, niż na jego obowiązki i korzyści, jakie wynikają z nich dla dobra rodziny i społeczeństwa.
Podatek kastratalny, nad którego wprowadzeniem pracuje PO. Po co inwestować w wygląd nieruchomości, co zwiększy tylko podstawę do naliczania podatku?
Normy dotyczące urządzenia i wyposażenia kuchni w lokalu gastronomicznym. Rok temu dyrektor szkół samorządowych powiedział, iż doprowadzenie kuchni w szkole do norm unijnych będzie kosztować 400 000 zł, i szkołę nie stać na taki wydatek. I dobrze by było, by firma prywatna zajęła się przygotowywaniem posiłków wedłóg standartów unijnych. Tymczasem taka inwestycja na tak małym rynku zbytu oznacza jedno: pieniądze wyrzucone w błoto.
Podatek ekologiczny od samochodów: To już było, ale litr benzyny kosztował 1.40-1.70. Zgodna, ale zrezygnujcie z akcyzy na paliwo.
Obecnie Bruksela ma zakazać używanie cookies w stronach internetowych rzekomo w trosce o naszą prywatność w sieci(w sieci nie ma prywatności), jak by nie wiedziała, iż każda przeglądarka internetowa ma wbudowaną możliwość wyłączenia obsługi plików cookies. Takie rozwiązanie doprowadzi do upadku wielu firm zajmujących się reklamą i statystykami w internecie.
Składki członków na rzecz UE. Państwa mające najmniejszy produkt brutto płaca najmniej. Wzrost produkcji w danym państwie unijnym powoduje wzrost składki członkowskiej, więc po co się starać?

09-06-2009 - 09:59:02

Policja łapie rodziców po alkoholu prowadzących... wózek dziecięcy.

I jeszcze śmietana: wiecie Państwo, że bardzo trudno jest teraz kupić śmietanę śmietanę, bo teraz śmietana to nie całkiem śmietana. Napisane na pudełkach jest, ze w skład wchodzą cztery jakieś składniki, ale o samej śmietanie ani słowa. 12 proc. i 18 proc. - nie wiadomo co to jest. Smietana, w której jest jakaś śmietana to 22 proc. i 30 proc.

09-06-2009 - 10:12:17

Myślę Tosiu, że przydałaby się jakaś norma europejska, np maksymalna ilość śmietany w śmietanie ; P..

09-06-2009 - 10:44:56

Kontrola rodziny poprzez panstwo. Kuratorzy rodzinni maja prawo odbierac dzieci rodzicom w imie dobra dzieci, oczywiscie zdefiniowanego przez ekspertow, czyli kuratorow rodzinnych.
Na dalszym etapie obowiazkowa edukacja do 18 roku zycia (zapisana w konstytucji RP). Znowu rodzina zostaje zmuszona do oddania swoich dzieci obcym ludziom. Na dodatek rodzice nie maja wplywu na to czego ucza ich dzieci, oraz nie maja wplywu na ksztaltowanie sie relacji w danej, konkretnej szkole swojego dziecka.

Idee mozna zamknac w tym zdaniu: dzieci staly sie wlasnoscia panstwa, a nie rodzicow.

09-06-2009 - 21:43:26

Tosia Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Napisane na pudełkach jest, ze w skład wchodzą
> cztery jakieś składniki, ale o samej śmietanie
> ani słowa. 12 proc. i 18 proc. - nie wiadomo co
> to jest. Smietana, w której jest jakaś śmietana
> to 22 proc. i 30 proc.

bo w zależności od podziemnego promieniowania jedna śmietana ma 12% śmietany w śmietanie a inna 18% śmietany w śmietanie
a jogurt to już ma 500% śmietany w śmietanie

09-06-2009 - 21:59:43

Okazuje się, iż podatek ekologiczny od samochhodów nie jest Polskim, ale unijnym wymysłem.
[korwin-mikke.pl]
Anonimowy użytkownik

11-06-2009 - 23:11:07

[www.realmadrid.pl]

Jak UEFA wprowadzi przepis regulujacy maksymalne ceny zawodnikow to gwarantuje z tego miejsca ze podpierdziele z parkingu jakis duzy samochodzik wrzuce do bagaznika wszystkich zlodzieji z PZPNu, na tylne siedzenie bazooke i kalasznikowa i pojade do Genewy na rozmowy pokojowe z panem Platinim :]
Podatki wytrzymam
Gejow wytrzymam
Prostowanie ogorkow wytrzymam
ALE KU*WA OD REALU MADRYT TO WARA KOMUNISCI!!
Anonimowy użytkownik

22-06-2009 - 20:04:48

[www.dziennik.pl]

grinning smiley
Stawiam browara* że za 15 lat będzie ministerstwo wyżywienia publicznego i będzie można w sklepie kupić tylko te produkty które znajdą się w jadłospisie zatwierdzonym przez ministra. Oczywiście dalej to będzie wolny rynek bo te produkty będą produkować prywatne firmy. No i będą oczywiście liberałowie. Liberał to będzie człowiek który będzie chciał legalizacji serków homegenizowanych i paluszków rybnych, a także umożliwić ludziom raz w tygodniu przygotowanie jednego posiłku wg ich własnej woli.
* Oczywiscie w razie wygranej browara raczej nie otrzymam. Nie muszę chyba mówic ze browar bedzie zakazany pod ostra kara a jego cena na czarnym rynku bedzie wynosic tyle co dzisiaj dobry koniak, jakosc zas gorsza od lidlowego piwa za 1,20zł?

22-06-2009 - 22:43:14

Prawo budowlane.

Gdyby zebrac wszystkie ustawy i rozporzadzenia, do tego normy materialowe i regulacje unijne pewnie zebraloby sie pare tysiecy stron. A mozna cale 'prawo budowlane' zawrzec w dwoch punktach:
1. Budowac mozna tylko za zgoda wlasciciela ziemi
2. Projektant budynku ponosi odpowiedzialnosc karna i finansowa za projekt. Wykonawca ponosi odpowiedzialnosc karna i finansowa za wykonanie budynku zgodnie z projektem. Producent materialow budowlanych ponosi odpowiedzialnosc karna i finansowa za zgodnosc parametrow tychze materialow ze specyfikacja (producenta).

Oczywistym jest, ze budujac cokolwiek kazdy stara sie zrobic to dobrze - bo albo bedzie w tym domu mieszkal albo bedzie chcial go sprzedac. Kazdy dba sam o swoje. Oczywiscie mozliwa jest sytuacja, gdy deweloper oszukujac inwestora da gorsze materialy - jak sie chata zawali i kogos zabije to dostanie te swoje 25 latek.
Po takiej zmianie i skasowaniu wszystkich kretynskich przepisow ceny domow spadlyby o polowe w kilka lat. I byloby ich o pare milionow wiecej.

23-06-2009 - 13:15:25

@stawek
Jestem szczególnie zainteresowany jakimiś konkretami w tym temacie - nie jestem specjalistą, a chciałbym usłyszeć co sądzi o tym ktoś kto jest krytyczny i zna się na rzeczy ; ).

25-06-2009 - 21:37:53

Religia w szkołach.

25-06-2009 - 21:55:51

Tego za "największy" absurd bym nie uznał, choć się zgadzam: nawet moja mama (osoba bardzo wierząca) tęskni za czasami kiedy na religię chodziła do szkoły przyparafialnej - nie jestem jednak w stanie tego uzasadnić póki co lepiej.
Anonimowy użytkownik

30-06-2009 - 01:39:07

Ja zrobiłem taki spis, ale nazwałem te absurdy zabobonami: [gps65.salon24.pl]
Anonimowy użytkownik

30-06-2009 - 09:14:22

[tech.wp.pl]

Jak napisał ktoś w komentarzach: Ein Reich. ein Volk, ein Ładowarka!
Heil Geunter!
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6138, Posty: 45249, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.

Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.