PO likwiduje podatek PO-główny!!!

Wysłane przez pagodzik 

22-05-2009 - 04:44:12

Sejm przyjął tzw. "ustawę medialną" autorstwa PO.

Zakłada ona m.in. likwidację abonamentu telewizyjnego.

Chciałem zauważyć, że jest to podatek pogłówny - płaci go każdy w tej samej wysokości, bez względu na wysokość dochodów!
Anonimowy użytkownik

22-05-2009 - 10:21:18

Podkreslmy - NIEPOTRZEBNY podatek pogłówny.

25-05-2009 - 20:16:57

Podkreślanie podkreślaniem, a tu trzeba jeszcze zaznaczyć że nieobowiązkowy podatek zamienili na OBOWIĄZKOWY tylko że pobierany przez rząd z innych podatków (słowem inne podatki wzrosną i wszyscy zapłacimy abonament). Więc nie jest to żadna likwidacja tylko usprawnienie egzekucji tego złodziejskiego podatku!
Anonimowy użytkownik

25-05-2009 - 20:44:24

Nie. TVP ma teraz wiecej kasy ciagnac z reklam. To co teraz sie tam bedzie w ramowce odstawiac to juz dopiero bedzie katastrofa.

25-05-2009 - 22:51:30

Cytuj
ONET
Projekt autorstwa PO, PSL i SLD przewiduje, że abonament zniknie od 2010 roku, w zamian media publiczne mają być finansowane z budżetu na poziomie nie niższym niż w 2007 r., czyli ok. 880 mln zł. Nowy system finansowania - kwalifikowany jako pomoc publiczna - przed wprowadzeniem w życie będzie musiał uzyskać zgodę Komisji Europejskiej.

Projekt zmienia też filozofię finansowania TVP i Polskiego Radia - odchodzi od finansowania instytucji na rzecz finansowania zadań. Wprowadza instytucję licencji programowej, która ma określać, na które produkcje przeznaczone zostaną publiczne pieniądze. 10 proc. publicznych wydatków na media będzie rozdzielane w otwartych konkursach, o środki z tej puli będą mogli starać się nadawcy prywatni. Licencji programowej udzielać będzie KRRiT.
[wiadomosci.onet.pl]

Czyli podatek nieobowiązkowy zamieniony jest na obowiązkowy, tyle że nie napisane jeszcze skąd go wezmą, ale będą brać z budżetu bez jakiejkolwiek kontroli. Jeśli nawet nie ściągną tego podatku nigdzie to wezmą go poprzez zaciągnięcie długu, czyli zadłużą nas i nasze dzieci. I gdzie tu likwidacja podatku?

Kolejną wartą zwrócenia uwagi rzeczą jest fakt że we wspomnianym artykule parokrotnie pada stwierdzenie iż wszystko musi się odbyć za pozwoleniem komisji jewropejskiej. Wniosek - dupa zbita, nie mamy już państwa niepodległego!
Anonimowy użytkownik

25-05-2009 - 22:58:06

A to przepraszam... Widac sie nie przylozylem do zapoznania z ta "reofrma". Po prostu nie cierpie tego pie******nia o "reformie" i "celach misyjnych" instytucji ktora swiadczy jedne z najgorszych uslug telewizyjnych (0 nowych filmow, sport na zalosnym poziomie, tragiczne seriale) i powinna byc sprywatyzowana, co tez powinno byc jedna z pierwszych reform UPR po przejeciu wladzy (w pakiecie z likwidacja KRRiT i licencji programowych)
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Janusz Korwin-Mikke - Internetowa Strona Autorska / Forum - Statystyki

Globalne
Wątki: 6153, Posty: 45289, Użytkownicy: 14785.
Ostatnio dołączył/a Eksterminator.


Statystyki tego forum
Wątki: 454, Posty: 5435.